KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
hocukusurnecuzvaku
Djurdjevak79
smiley77
Erata
Botox
Orline
Ancica 87
noja
mijaki
Strumfeta78
Niny
tetreb
mamadabudem
dragana76ns
smile :)
winni
Klarica
makac71
JednaSova
Stenli
Bobaue
Vuchica
millena
lelas
Sofija Veks
Zmajuška
lenjivica
bak
lela1984
saska1
ganedina
ragaco
jelena*mama2andjela*
JocY
Mrvica
Blanka
Smrdica
Ninche
BiKsi :)
micaubica83
MalaSaJuga
SladZana
KoMetaK
tatjanica
Vecka
PalcicaBg
zvoncica36
51 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 20/4/2015, 08:48

Vecka I ti kao happy imas blizanca , super
Meni se svidja to lezanje I kontrolisanje trudnoce svakog meseca u dz . Proleti tih par dana, inace vreme leti ...kilaza ti je odlicna jos toliko I super
Do 15 kg je ok ...
Ljubim trudnice
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 20/4/2015, 12:26

....a shta ja da kazhem +19 kg u odnosu na pochetak....hihiihiih....sama sam kriva,samo jedem...ishla sam da zakazhem oggt za sredu i kad sam videla jednu trudnicu koja je 26. nedelja,znachi samo dve manje od mene a stomak joj je ko meni u 4. mesecu,lepo sam se istraumirala....ja kao da sam lubenicu progutala!
.....ljubaaac za moje trudnichice,mame dechaka,lelas ima ti i ja da biramo zetove natenane! Wink
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 20/4/2015, 12:43

Tripl test je stigao,dobar je radost.Da li je neko lezao na Humanoj reprodukciji u Visegradskoj,idem 5 maja da odlezim neki dan.OGTT jos uvek nisam radila iako bi trebalo ali ja jos uvek ujutru imam mucnine tako da je to trenutno nemoguce.Grlic mi jos uvek nisu merili
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 20/4/2015, 12:45

Vecka, naplasila si me opasno sa pricom tvoje sestre! Rolling Eyes Mada, iskreno, nisam nigde procitala takvo iskustvo, a iscitala sam sve strane i italijanske forume pre serklaza. Mozda su joj kasno ili nestrucno uradili serklaz. Svakako ga za zene sa slabim grlicem treba uraditi mnogo ranije, do 15. nedelje, ono sto sam procitala kao preporuke, u 20. nedelji je vec kasno, u vecini slucajeva, ali ne mora da znaci, eto Vucici uradili sa 20, pa dogurala do 34.

Sanja, a jesi li proveravala glukozu, kakva ti je? Ti si mrsava, i nije problem sto si dodala toliko kg do sada, ali zbog gestacijskog dijabetesa, treba biti obazriv sta se jede i kontrolisati glukozu. Jesi li radila urin skoro? Imas li proteine u urinu? Oni ukazuju donekle na gestacijski, pored toga sto beba zuri. Mada, mislim da je to sto zuri nedelju dana OK sasvim, ne treba da bude vise od toga. Nemoj da me shvatis pogresno, ne zelim da ti stvaram paniku, samo da te upozorim da budes obazriva.

Lelas, kako si ti? TI nas sve bodris a malo pises o sebi.

Nema MAkac, i jos nekih trudnica, da vidimo kako guraju one.

Tatjanice, vazno je da si dobro, da nemas preduslova za gestacijski dijabetes, a koliko je kg doslo, nije mnogo vazno, bar ne meni. Iako me je dr upozorio pre par dana da povedem racuna, ne znam zasto, jer smatram da nisam dodala mnogo do sada, vidsoka sam, krupna, vidi mi se malo stomak.

Ja dodala 5-6 kg do sada, najvise mislim da je otslo pozadi, pa me mm zeza, jel nosim pozadi blizance, a napred jedno?  lol!  lol!

Mico, bravo za dobar tripl test! osmeh srce osmeh srce
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 20/4/2015, 12:47

Tatjanice,vazno je da bebac lepo napreduje a videh i slike ,ti imas i visinu,pa se kile rasporedile.meni je posteljica na zadnjem zidu i bebac se smestio nisko,em sam bila smrsala tako da ja imam traume da mi je stomak mali.nego kad dr kaze da je sve ok,bude mi lakse.jeste,ima puno potencijalnih zetova,moze da se bira.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 20/4/2015, 13:04

Kometak,evo odspavala jednu partiju.slabo pisem,sa telefona mi nezgodno za kucanje a notbuk mi crko.dobro smo,javili mi se neki bolovi prosle nedelje,u toku noci,nalik menstrualnim .prvo sam mislila da su creva nesto pocela da zezaju .naravno odmah sam otisla kod dr na uz i bilo je sve kako treba.mala spava dok se ja traumiram.dr je videla i blagi visak plodove vode a da je grlic ok.nego posto se meni sporo vraca glukoza u normalu ,sad na ogt testu od pre dva dana to je i ocekivano.cekam da vudim sta ce endokrinolog reci a moram mu spremiti i hormone stitne .provericu i krvnu sliku i urin jer dr smatra da i to moze biti uzrok,odnosno pesek.pregrlo dve nedelje je bilo sve ok kad sam proverila urin i urinokulturu.mada ja smatram da mi je mozda i promaja izazvala te tekobe,jer me je tih dana boluckalo i grlo i uvo.ovde je bilo suncano ali i vetrovito.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 20/4/2015, 14:05

Trebalo bi izbaciti i inace i beli hleb testa Iz ishrane . cokolade torte ....cak voce umereno isto zbog seceera.
Ja sam se u drugoj ugojila jer od prve nisam smrsala imala 83 kg a niska sam a startovala sa 53. 68 kg kad sam ostala drugi put a to je 30 kg punih od pocetka trudnovanja 15/15 .. sad imam 61 ....I stomace I salce I oko ruku to nevolim : ))
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 20/4/2015, 14:12

Kometice znas da mi to ne bila namera i da to veze sa tobom nema koja ces da izguras sve super! Njoj su serklaz stavili na sve uzasno jake kontrakcije i nije imala tokolizu niti utro u velikoj dozi posle, ona se zena vec ppradjala oni zaustavljali pprodjaj serklazem. Ti znas da to nema veze sa tobom i da ces ti izgurati, znas i ti i ja u to verujem da je serklaz velika pomoc i da mnogo znaci kad se kao kod tebe radi kako treba, ali moze biti i najbolji ako se ne uradi nesto kako treba bude lose. Molim te nemoj da mi se brines! Sad imam strasnu grizu savesti Sad Sad Sad 

Mico bravo za tripl!!!! Humana u Visegradskoj je najbolje odeljenje, hotel sa 5 zvezdica, osoblje fantasticno! Idi odlezi malo i odmorices se dok te idkontrolisu! :)

Kometo bas sam de smorila. Molim te ne brini, znas da se svasta desava i da svakakvih lekara ima, nemoj zbog toga da mi brines jer ti si kod dobrih lekara u rukama :*
A da dodam, sestri je serklaz radio dr koji je meni od carskog reza napravio pakao, tako da strucnost uopste necu da komentarisem... samo da smo znale.


Poslednji izmenio Vecka dana 20/4/2015, 14:23, izmenjeno ukupno 1 puta

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 20/4/2015, 14:20

Ma da verovotno je njoj krenulo vec I da bi zaustavili to im je bilo resenje
Al tako I ja sve sto procitam odma panika .. Kad smo istraumirani . Sto manje citas to bolje mislim o bolestima kojekakvim svasta se desava....nemoj se nervirati izguraces ti do termina videces !
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 20/4/2015, 14:30

Mnogo mi je krivo sto sam potresla nasu dragu trudnicu i zaboravila sam sta mi je bilo na umu da napisem kad sam usla na temu Sad
Mu smo se vratili iz bolnice kuci, jos nisu gotova antitela autoimunih bolesti zbog hipertireoze, ali najverovatnije da jeste samo gestacijska, pritisak i puls i dalje i pored verapamila blago poviseni pa imam obavezan i bromazepam i to je to, sve ostalo u redu i vratismo se odmah kuci.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 20/4/2015, 14:36

Kometak,izdrzace te vi do termina,na vreme je stavljen serklaz i najbolji doktori te prate!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 20/4/2015, 14:40

Dobro je Vecka.kad stignu antitela stitne znaces na cemu si.zasad odmaraj.
I mene dr iz doma zdravlja uvek isprati sa receptom za bensedin i uputom za bolnicko lezanje ako se ne osetim dobro.nije bilo potrebe ni za jednim za drugim.neka samo tako ostane.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 20/4/2015, 14:59

Vecka nacelnik Humane mi je radio VTO zato me i salju tamo da mi vodi trudnocu.Ima li bar TV ,mislim da cu poludeti u bolnici?A nikako ne mogu da zaspim pre 3,4h nocu tako da ne znam sta cu raditi c
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 20/4/2015, 15:59

Kometak evo sad gledam rezultate od predhodnog puta. pise glukoza 4.1 a granice od 4.1-5.9.A sto se tice proteina nema ih u mokraci samo pise malo leukocita. Ja svakako u sredu radim opet te analize pa javljam nove rezultate. Ja sam na transfer imala 51 kg sad 64. ne znam gde se smestisde ti kg posto ja ne izgledam debelo,stvarno mi nije jasno. cak i pre merenja dr me pita dal se ti uopste gojis. Hvala ti videcu sta mi je ciniti osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 20/4/2015, 16:42

Kometak,izguraces...Opusti se!!!
Evo i ja sad gledam rezultate jer smo i mi napredniji,nama pise glukoza4.2 a dr je rekao da je to ok...S tim da je to radjeno odmah posle Uskrsa kad sam jela slatko kao luda....
Na pocetku trudnoce nije mi se tako jelo slatko,sad mi se vise trazi..U mokraci nema proteina,Nego pise malo bakterija,malo sluzi,malo kristala,ne znam jel svarovski ili koji?leukocita1-2 cel.epitela1-2...Na svo to cudo dr kaze,sve je super!!!! Eto ga pa sad!!!
Vecka drago m,i je da ste brzo stigli kuci..
Sanja ,Tatjanice,pa ja se ni ne merim...Opustite se zene i budite debele,toliko smo dugo to cekale,iako se vama i ne primeti...
Lelas,ni ne znam da i ti imas devojanu,negse sam propustila...Stavi ticker da te pratimo? Dokle ste stigli?
Inace mene danas sve boli,rebra ledja,pece stomak,ma katastrofa sam...Ceo dan lezim...
Ljubac zene!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 20/4/2015, 17:32

Lela i ti dobijas bensedin na recept?  Meni nece da napise recwpt dr smor, moram da kupim. Ja imam upute za bolnicu moze da se bira, za operaciju, za hormonski sratus, za pdrzavanje trudnoce... sve ih nakupila hehehe kao hipohondar sam, ne znam kako mi se skupili hahaha :) do sad je sam imala pp potrebi bensedin, sa mi je obavezan...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 20/4/2015, 17:43

Moje doktorke iz doma zdravlja smatraju da treba da uzimam bensedin po potrebi.ja ga i ne podizem iz apoteke.spavam i bez njega dobro.dala mi je zadni put i buskopan,kaze i njega smem ako se jave bolovi.nadam se da nece trebati.
Ancice,ja se navikla bez tikera,a i pregurasmo vec pola.usli smo u 24 nedelju!
0
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 20/4/2015, 17:49

Bravo,Lelas...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 20/4/2015, 21:51

Vecka moj puls je uvek bio oko 100. Srce pumpa za dvoje mislim da je to ok m a Jedino pritisak treba regulistai max 130/80 I da nema proteina u mokraci . Nevalja debljina u trudnoci mnogo se covek I tromije oseca I zbog secera nas su u skolici non stop upozoravali na 5 manjih obroka ...al omakne se nekad I kolac pizza ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 21/4/2015, 17:13

Samo da mahnemo.............. Mi sutra idemo u Bet. da cujemo jel mozemo tamo da radimo serklaz! Ljub. drugari!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 21/4/2015, 17:15

...drzhim ti figeeee,anchice! :*
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 21/4/2015, 20:48

Srecno Ancice!
Nojo i ja sam skontala da je oko 100 uvek, ali kad ode preko 130-140 onda mi je bas lose. :/ ali ni puls nas nece spreciti da se radujemo bebi :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 22/4/2015, 00:54

Vecka sve za bebe .....100, 99...super se drzite vas dvoje dobar ste tandem . Jel se zna pol ? Kakav ti osecaj imas
Ljubim debele
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 22/4/2015, 10:30

Drage mame u najavi, ljubimo vas i grlimo.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 22/4/2015, 11:38

Anci ima li novosti? :)
Sladzo ljubi lepoticu  osmeh srce
Nojo, pol ne znamo, svi su porucili seku zato sto batu vec imamo, tako da ako im ne ispunim zelju svima osetim da cu da ih razocaram pa smo se mm i ja dogovorili da bude iznenadjenje. Ali nas decak bas zeli brata vec godinu i po dana, a mm misli da jeste i da cemo mu ispuniti zelju. :)

Debelice gde ste? :)
Kometice nadam se da si dobro i da vise nisi uznemirena  cvet

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu