KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 15/3/2015, 11:03

evo i ja da se nadovezem na temu toksplazme,kao neko ko ima dve mace bila sam zabrinuta, Takodje poljubila sam do sad, vise maca i svih drugih mogucih zivotinja vise puta nego svog muza lol!
a kao dete koje je svaki moguci slobodan trenutak provela na selu,pojela sam vise neopranog voca i povrca nego opranog Very Happy
pre trudnoce odradila sam test na toksoplazmu i igg i igm ,oba su bila negativna. Ponavljala sam testove na svkih mesec-mesec i po dana i bili su negativni. Moj veterinar je rekao da je bitno da mace budu zdrave i vakcinisane i da ne dolazim u dodir sa macijim izmetom i peskom,tako da je tu ulogu preuzeo muz,takodje je rekao da bez obzira sto nisam "prelezala" toksoplazmu ocigledno imam jak imunitet koji se "navikao" na kontakte sa zivotinjama ali da svakako povedem racuna,za svaki slucaj.

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 15/3/2015, 12:56

Zvoncice, nesrecno sam srocila post, stavila sve u jedan, a objasnila jos nesrecnije! Hormoni su cudo!  Rolling Eyes lol!
Da, toxoplazmoza nije nasledna i dobija se samo od macaka (ne i od pasa), kao sto nisu nasledne ni listerija i salmoneloza, koje se mogu dobiti od termicki neobradjenog mesa i mleka (i mlecnih proizvoda). Sve te mere su i meni ovde vise puta ponovili razliciti lekari, za toxoplazmozu, iako mislim da preteruju, nije na odmet preduzeti mere opreza. Za toxoplazmozu su mi rekli da dezinfikujem hranu koju jedem svezu (povrce, voce), ali dezificijensom jer jedino ih on ubija. Soda bikarbona (koju inace koristim za prace svog voca i povrca) unistava samo hemiju, ali ne i bakterije. Mere opreza protiv toxoplazmoze su:

1. Izbegavanje hrane nedovoljno termicki obradjene (meso, mleko i mlecni proizvodi, jaja, povrce i voce po restoranima, jer zivotinje mogu da pojedu zarazenu hranu i da prenesu toxoplazmozu)
2. Pranje ruku cesto, izbegavanje kontatka sa izmetom ili bilo cime sto moze da sadrzi izmet.

Kad se radi o hrani (posebno mesum mleku i mlecnim proizvodima), misli se pre svega da se ne zna koja je osoba dolazila u kontakt sa tom hranom, da li je ona mozda imala kontakt sa zarazenom zivotinjom ili necim drugim sto je zarazeno i da se zvog toga termicki obradi ili smrzne na -20 stepeni.

Evo i slicice koja mozda najbolje pokazuje puteve prenosenja, iako, ponavljam, mislim da preteruju. Ja sam detinjstvo provlea na selu sa minimum 10-tak macaka, od kojih ni jedna nikada nije bila vakcinisama, vukla ih po rukama, ljubila, ali nisam dobila toxoplazmozu, kao i niko od mojih ukucana. MOzda smo samo imali srece.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 10941428_10153160928143256_369378611464165124_n
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 15/3/2015, 14:40

Svaka cast Zvoncici i Kometici na detaljnom objasnjenju,ja sam u septembru vadila krv na tokso igm igg su bili negativni,tako da mislim da cu se baciti na proveravanje iste jednom u 2-3 meseca(povesti racuna o ishrani,naravno)i to je to...Kad pomislim kako su ranije nase bake mame i ostale koje su zivele na selu,provele svoje trudnoce i nista od toga nije bilo,mene muka hvata sta sad sve mi proveravamo i radimo...
Ljubim vas zene drage debele,i one koje su to bile i bice...... Very Happy

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/3/2015, 14:44

Kometice ljubim te u stomačić i u sličicu. Svaka čast na detaljnosti. Uživaj u tim ''ludim'' hormnima. Kad se porodiš biće još ''luđi''. Malo pre sam saznala da mi je komšinica trudna ima dečaka od 4god., a sad se nada devojčici. Povećava se broj beba u mom komšiluku. Radujemo se svakoj.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 15/3/2015, 15:21

Hehe, Zvoncice, a jesi li se i ti pridruzila toj statistici illi ne? Wink Vidim da vlada "virus" trudnoca po tvom komsiluku, a ti pomenu negde da ti kasni... pa rekoh, mozda je i tebe zahvatio Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/3/2015, 16:30

KoMetaK ::Hehe, Zvoncice, a jesi li se i ti pridruzila toj statistici illi ne? Wink Vidim da vlada "virus" trudnoca po tvom komsiluku, a ti pomenu negde da ti kasni... pa rekoh, mozda je i tebe zahvatio Very Happy
Pridružila sam se drugoj statistici,tzv.petovalentna vakcina. Kasnila mi je m.10dana.Moguće od promene vremena,a moguće što sam šizela zbog vakcine. Na kraju dali malom šestovalentnu i završili sa nerviranjem.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 15/3/2015, 22:25

Kako ste drage moje. Ja osecam bol u ledjima i boli leva noga ne znam da li je to u redu oa sam htela vas da pitam. Inace vec par dana se osecam kao slon. 
Pozdrav za sve
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 16/3/2015, 17:25

Sanja,trebalo bi da je u redu.Skoro sam pisala da je i mene bolela leva noga par dana i to baaas bolela pa je odjednom prestala.Nadam se da ce i tebi prestati cvet
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 16/3/2015, 17:36

Nadam se mico. ja danas setala. dok setam onda je ok kad sednem da odmorim bole ledja,guza,noge trne. stomak mi je odjednom porastao i jako je nisko, osecam se kao slon. ali valjda tako mora samo da nije nesto lose to me brine.
Pozdrav za sve osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 16/3/2015, 18:18

Da,da...kad pređeš poa kao slon,posle 30.nedelje kao kit,i to nasukani...
Šalim se,Sanja,ne zameri....da nije lako,nije...ali će proći,a doći će divni bebac!
U svakom slučaju ti sve prijavi dr,bez obzira što mi ovde pišemo da su to uobičajene pojave u trudnoći,bićeš smirenija sigurno.
A za niski stomak isto vidi sa dr,ja sam od 6.meseca nosila pojas i manje su me leđa bolela,ali sam 7. i 8. imala išijas,pa ništa nije pomagalo,ali je definitivno bilo bolje kretati se...ujutru kad je trebalo ustati iz kreveta dizalica mi je bila potrebna...ma kakva dizalica,kran!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 16/3/2015, 18:36

Jaoj Ragaco nasmeja me! :)

E moram da se iskukam ali kome cu ako ne vama? Sad
Danas sam kupila i lezaljku za bebu, mnogo povoljno i zato sam je kupila sad, pa pravimo pauzu do daljnjeg sa spremanjem stvarcica. Pohvalim se dvema drugaricama kako sam kupila i da sam bas srecna zbog toga,kaf one osule paljbu po meni,kako sam rasipnik, do juce nisam znala ni da li kogu da rodim dete,jos je nenizvesno hocu li ga imati a kupujem, nista od toga mi ne treba,ni sterilizator (to nisam ni spomenula, koji ce mi realno,kad imam serpu za otkuvavanje Razz), ni lezaljka, ni taj bebigum sto sam kupila, ni hranilicu koju planiram u nekoj buducnosti, ni flasice cak ni kolica ne znam da l ce mi trebati! Toliko su surovo drske bile, kazu da im se ne javljam ako beba ne bude htela to sve sto planiram da koristi, a druga dodaje: ili ako ne daj Boze ni je bude bilo bebe jer nisi u zavidnoj situaciji! Evo isplakala sam se nad ovom lezaljkom,uopste mi ovo nije trebalo. A tako sam se radovala i bila vesela kad je lezaljka stigla, muz mi je pokazuje, a bebica sutka u stomaku, bas sam uzivala. Sac posle mojih suza kao da se i beba rastuzila i primirila. Sad
O zivote, muka mi je od ljudi.
A rodjena sestra me je danas zvala. Trebala mi je poslati nesto moje jer ne moze da mi donese, zove me iz poste da me pita KAKO SE PREZIVAM!!! Jbt pa nisam se ja juce udala!!!
Zivim u ludnici, sama izmedju ova 4 zida a kao da samo sa ludacima komuniciram. Sad
Moram vise da se posvetim sinu i da se vise sa njim volim, on je tako bezgresan i divan, moram ku dozvoliti dai samo on dane cini lepsim u ovom krevetu.
Izvinite, morala sam nekoke da iskukam. Sad


Sanja, ja ne znam je l pijes magnezijum? Meni je dr dala i magnezijum da sprecimo te cudne bolove. Ako se bas bude sve ponavljalo idi ti lepo kod dr.

Ljubim vas i jos jednom izvinite za svu moju negativnu energiju. Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 16/3/2015, 18:49

U ,Vecka,baš su te snašli!!!
Ne znam šta reći,takve komentare ni uz najbolju volju ne mogu opravdati dobrodušnošću ili već čime...
Ko li smisli te gluposti da se ne sprema unapred,taj je mnogo glup bio!
Pa to mi je najlepše u trudnoći bilo!!!
Nego šta ćeš nego da spremiš!
Kad ne smeta tvom mužu nakon svega što je doživeo,šta ima njima da bode oči?!
A i tebi će lakše biti da prebrodiš to mirovanje,neizvesnost i osluškivanje tela ako se tako nečim divnim zabaviš,pa uključiš i sinčića u to...ma da uživate i da pevate!
A ,Bože moj,ako ti nešto od toga i ne bude od koristi sigurno ćeš imati kome da proslediš na upotrebu ili da pokloniš.
Nema druge,zaobiđi te ljude što šire negativu!
A seka je zaboravna kao da je ona trudna,a ne ti lol!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 16/3/2015, 18:53

Vecka,bas su me naljutile te tvoje drugarice,ti vec imas jwdno dete i valjda sama znas sta ce ti trebati,a to sa serpom mi stvarno nije jasni,pa meni bi vise otislo na struju da prokuvavam nego kad bih koristila dva sterilizatora i takodje cu sve kupiti ranije jer to nema ko obaviti umesto mene.Veliki pozdrav i ne sekiraj se mnogo na takve komentare,izbegavaj negativne ljude i uzivaj u svojoj trudnoci
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 16/3/2015, 19:00

Bas sam morala da vam se iskukam, da mi je to baba ili svekrva rekla, one su zene stare i nekako hajde, ali one su moje drugarice. Plus sam ja tako razdrazljiva... :/
Jedva cekam da beba uziva u svemu, i kad reraste da usrecimo drugu bebu svim tim kao sto je i meni bilo za sina prosledjeno i u slast smo sve koristili :)
A znate sta me sin pita? Sta ti je mama, nemoj biti luda i plakati kad znas da te volim! Moje dete od nepune 4god je osecajnije od mojih drugARICA Very Happy

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 16/3/2015, 19:23

Poslušaj svog divnog malog dasu! srca srca srca srca srca

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zmajuška 16/3/2015, 19:40

Vecka, draga, ponekad nas baš najviše razočaraju oni od kojih to ne očekujemo. Ja bih ih najradije nalupala žestoko da se plave nedelju dana, evo upravo ih lupam virtuelno boks boks boks .
Nadam se da si bolje! cvet
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 16/3/2015, 20:31

Da znate da sam se iskukala i super mi, a sad mi zao zato sto sam bila luda uopste i plakala, bezveze uznemirila bebu hrabrisu i sinka mog  osmeh srce

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 16/3/2015, 20:51

Jao Vecka pa kakve su to zene, pa moje drugarice dele srecu samnom. al iskuliraj ti to pa nisu vredne da se nerviras sad trudna i da nerviras sincica. pa i mi kupujemo po neku stvarcicu bas danas sam kupila patikice za bebu i sva sam srecna. pa dugo sam bezala od prodavnice sa bebi opremom redno je da u tome uzivam a ostali nek pricaju sta oce.
Pozdrav osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 16/3/2015, 20:56

Ragaco hvala puno. i mene si nasmejala. ja se samo bojim da nije nesto strasno jer znate koliko se borimo za ove nase bebice. bol cu naravno da podnesem.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragana76ns 16/3/2015, 21:44

Vecka,ti si srecna zena....ne dozvoli da te bilo kakvi komentari izbace iz koloseka.....imas divnog sincica koji te voli,tu bebanu sto ti lupkanjem isto porucuje.....muza takodje. Ko hoce da deli sa vama vasu srecu...dobrodosao je a oni koji ne znaju da se nose sa tudjom (tj vasom)srecom su totalno nebitni. Ne trosi sebe na takve ljude.....kupuj i radi bas onako kako vi mislite da je ispravno,uzivaj u svakom novom danu.....
Vucko....cmok i za vas
pozdrav za sve...odoh da lezem,dan je bio lud
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 16/3/2015, 22:07

Devojke hvala vam na svim lepim recima! ♥♥♥
Ja se raspisala o svojim drugaricama a ne pitah ni za Vucka, ima li svezijih novosti? Nadam se da se jos druzi sa bebom u stomaku, i da joj je lepo tamo na odeljenju, da joj ne pada mnogo tesko sto lezi tamo osmeh srce

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 16/3/2015, 22:09

Nema je Vucica i ja se isto nadam da je bebac u stomaku i da ceka. osmeh srce osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 17/3/2015, 07:24

Bebac mora da Izdrzi još najmanje pet dana.
:-)
Smenjuju se ovde žene, prolazi vreme, sve će se to zaboraviti kad mi dodjemo kući živi i zdravi. Ali nećemo još

Vecka, drži se, neka si se izjadala, kome ćeš, ako ne nama
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 17/3/2015, 07:59

Vuchice,izdrzace bebac koliko treba!
Vecka,zao mi je sto ima takvih zena,ne umeju da budu uz tebe kad treba !
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 17/3/2015, 08:57

Vucko drago mi je da je beba jos u stomaku, drzi se koliko mozes, znam da je tamo jako stresno Sad
Lelas :* kako si ti? :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu