KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 17/3/2015, 15:54

Pa imam normalnu stolicu ali pitacu ipak dr kad odem na kontrolu
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 17/3/2015, 16:02

Jedno pitanje,jel se sme u trudnoci onaj plavi Panadol koristiti?Nikad nisam dosad kupila te tablete,pise paracetamol.
Sanja i meni je lose ceo dan,pritisak mi pao,a rad srca pojacao,toliko mi bilo lose da nisam mogla hodati,vrtelomi se u glavi,a sad je ostala samo glavobolja.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 17/3/2015, 17:07

Evo me malo sam bolje pritisak mi bio bas nizak. A zeludac me boli bas dal je od hrane nemam pojima. Jela sam neke sarme sveki poslala al izgleda da nisu. Taze dodje mi da je zadavim. Ne moze nista da spremi a zna da ja ne mogu a sin joj radi tako daleko. Jednom je umesila hleb budjavim kvascem stipsa jedna. Izvinite bas i nije mesto da pisem o mojoj sveki.

MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 17/3/2015, 17:10

Milena meni komsinica radi kao apotekar kad me bolela glava rekla da uzmem bas paracetamol. Sto je sigurno, sigurno.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 17/3/2015, 17:11

Milena,ja sam baš taj plavi Panadol pila!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 17/3/2015, 17:13

Rekla mi dr da može,a zvala sam i Halobebu da pitam.
Inače,trudničice,Halobeba je namenjena i pitanjima za trudnice 24h dnevno,eto da znate ako imate neku nedoumicu.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 17/3/2015, 17:20

Hvala na odgovoru,nisam dosad te koristila,nego neke plicet i mexalen,a ove mi poslali od kuce pa nisam bila sigurna,uzasan dan,na mene utice vreme,pritisak mi se spusti,inace sam imala nizak,a tek sad jako.Ujutru pijem samo jednu nes kafu,ali sad popih i crnu,domacu,nadam se da ce sve skupa delovati.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 17/3/2015, 17:41

Sanja,uaaaaa za sveki!!
Povedi računa ubuduće!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragana76ns 18/3/2015, 08:02

Ragaco, i vi ste ranoranioci? Cmok za medenjaka
Ja sam briseve vadila samo pred serklaz....ja ne bih cackala ako se ne mora, cak me ni vaginalno nisu pregladali...
Vucko,cutimo...samo neka decko slusa sta mu majka kaze usne
Meta....mah i za vas
Veliki pozdrav za sve
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 18/3/2015, 08:27

Vucko samo tako nastavi osmeh srce
Okruglice ljubim vas.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 18/3/2015, 11:50

markosanja.radosavljevic ::Evo me malo sam bolje pritisak mi bio bas nizak. A zeludac me boli bas dal je od hrane nemam pojima. Jela sam neke sarme sveki poslala al izgleda da nisu. Taze dodje mi da je zadavim. Ne moze nista da spremi a zna da ja ne mogu a sin joj radi tako daleko. Jednom je umesila hleb budjavim kvascem stipsa jedna. Izvinite bas i nije mesto da pisem o mojoj sveki.

Svekrva ti je neviđen lik. Izbegavaj njena jela. Kad ti je loše najsigurnije ti je da pitaš ginekologa koji ti prati trudnoću. Nekada nešto što nama izgleda kao obična stvar može da bude nekom drugom problem. Trudnoća nije bez razloga drugo stanje. Dr.je plaćen da vodi tvoju trudnoću tako da nema ustezanja nego sve što te muči pitaj. Nećeš biti trudna 100 god.pa da ga ''smaraš''. To je tvoje detence i moraš da ga čuvaš zato čim ti je loše, a ti zovi ili idi. Halo beba je super stvar, ali nisu upućeni baš u tvoju trudnoću da bi smela da se osloniš na njih. Kad se porodiš oni su u nekim situacijama bolji od svih za savet.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 18/3/2015, 12:28

Uh bre Sanja, neka joj muz skrene paznju, a ti njemu. Reci mu, ako ti se desi samo jos jednom, da ce on kuvati. Ne znam da li ti je majka tu ili ne, ali probaj da se snadjes na neki drugi nacin, da ne zavisis od nje.

Vule, navijamo za vas i Vucka da izdrzi sto duze kod mame!! love

Stiskam trudnice, lagano, da nam se stomacici ne sudaraju! Wink ljubav

MI veceras idemo na kontrolu kod dr, da vidimo na cemu smo sa serklazem. Ziva nisam! Rolling Eyes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 18/3/2015, 13:26

Ma ne zivim ja sa svekrvom al eto poslala nam sarmice ja se obradovala al si mi nesto cudne bile. poslre smo zvali prvo je rekla da su taze a posle da su bile u zamrzivacu. ja pazim, pazi i mm je nam prosli put donela cokoladu i bombone a isteko rok pre dva meseca,kao nece vam nista biti,ludilo. inace moja mama puno radi ona je i dosta mladja, spremi nam za vikend ruckic i trudi se kad god moze da dodje. Inace sam sad ok nije mi nista hvala Bogu. Al juce sam se nekoliko puta preznojila od bola u zeludcu i mucnine na kraju i proliv.
a sto se tice zvanja dr moram da vam priznam da mi je jako nezgodno da je zovem, sva se preznojim, i pocrvenim dok pricam,jednostavno sam takva ne volim da mi niko vice ili podize. to me i ona pitala na sta se nasmejala i rekla da zove mm. znam da moram da zastitim ovo detence nadam, se da cemo izgurati do kraja.
kometak da sve bude ok veceras. Ljubim te
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 18/3/2015, 13:38

Zaboravih da vas pitam, vidim da vecina vas uzima mg. meni dr nije dala. pa od prekjuce popijem po jednu casu vode sa mg, da li smem
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 18/3/2015, 13:40

Ja sam pila svaki dan one u kesici , magnezium protect, super su, sa ukusom pomorandze :)
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 18/3/2015, 13:42

Baš ti je sveki ekonomična,sve da se pojede,ništa da se ne baci!
Ma,povedi ti računa,možda mama da ti vikendom nasprema ,pa da zamrzneš i imaš preko nedelje...malo više neka se uključi i muž...
I nema zašto da ti bude frka,zovi,pitaj,ti si buduća mama,nema ustručavanja,sutra ćeš tako isto i za dete...

Kometice,da sve bude tip-top!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 18/3/2015, 14:00

Kometa molitva

Sanja mani se sveki i njenih jela. Ako posalje kulturno baci. Ne moras se objasnjavati i stresirati.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 18/3/2015, 14:17

Kometa mora da bude sve savršeno. Jedva čekam da ti ''pametujem'' oko bebca.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Djurdjevak79 18/3/2015, 15:11

Drage moje osmeh srce

Nisam se javljala neko vreme jer smo malo bili u frci. Saznali smo na expertskom u 21.nedelji da imamo prosireni desni pijelon, pa smo se uzasnuli, mada je dr rekao da to nije alarmantno i da treba da se prati, jer moze da se pogorsa ali moze i da se smanji i cak nestane. Tako da sam ja ipak ludela, UZ malo privatno , malo drzavno svake nedelje a pored toga i endokrinolog zbog hipotiroze par puta( drzimo je pod kontrolom Eutyroxom), pa zbog dnevnih insulinemija i ogtt-a (koji je ok sada a u 7.nedelji je bio uzas), pa dr u DZ-u sa kks,urinom, i urinokulturom ( sve ok sem gvozdja i crvenih krvnih zrnaca i pored pojacane ishrane gvozdjem i Heferola), pa i hematolog zbog visokog D-dimera (zasad 920, manji od 100o pa nije menjana terapija - Fraxi 0,3) a jos su mi i mm i mama bili bolesni pa brige....Elem oko 30.te nedelje mi je malo laknulo, upoznala sam jos neke mame i trudnice sa bebama sa sl.problemom koje su me utesile, a i prosirenje pijelona je i dalje na istom ( bar nije bilo pogorsanja) a dobila sam i 3 ista misljenja na 3 expertska kod raznih strucnjaka da to nije alarmantno pa se iskulirah malo...
Zatim smo poceli sa intenzivnim sredjivanjem kuce, tj mm je poceo da preuredjuje a ja da planiram soping pa vikendom odlazimo i uzimamo malo po malo. Nama treba sve sem vecine garderobice jer medju prijateljima imamo 3 bebe manje od godine, kojima sve treba sem pocetnih brojeva odece.
Takodje sam krenula 2x nedeljno u DZ u Skolu roditeljstva ( nisu psihofizicke pripreme za porodjaj, na to necu jer ce biti CR )

Nisam neko vreme uz sve brige stizala na Kutak, poslednji put sam u 30.nedelji okacila slike stomaka i dopisivala se sa Vuchicom a sad tek vidim sta joj se u medjuvremenu desilo!  No  

Vuchice - drzi se zagrljaj  , saljem ti pozitivnu energiju i mislim na tebe i malog Vucka da ste sto duze 2u1 cmoka

Takodje, cestitam svim novopecenim mama i tatama family , trudnicama trudnica , ljubim i grlim vas, kao i okruglice sa vec zavidnim stazom c
Djurdjevak79
Djurdjevak79

Broj poruka : 56
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 18/3/2015, 15:56

Meta srećno večeras da sve bude kako treba .
okruglce d
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 18/3/2015, 16:26

Stigli su mi rezultati trombofilija i ja sam u soku!
Utvrdjeno je da je osoba
heterozigot za MTHFR (jedan normalan i jedan mutiran alel)
homozigot za faktor V (oba alela su normalna)
homozigot za faktor II (oba alela su normalna)
homozigot za PAI 1 (oba alela su mutirana 4G/4G)
Ko zna kada moze hematolog da me primi,zvala sam mora da se zakaze.Pisite sta sve ovo znaci,jako sam uplasena za bebe,da li treba da primam Frxi???
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 18/3/2015, 16:36

micaubica83 ::Stigli su mi rezultati trombofilija i ja sam u soku!
Utvrdjeno je da je osoba
heterozigot za MTHFR (jedan normalan i jedan mutiran alel)
homozigot za faktor V (oba alela su normalna)
homozigot za faktor II (oba alela su normalna)
homozigot za PAI 1 (oba alela su mutirana 4G/4G)
Ko zna kada moze hematolog da me primi,zvala sam mora da se zakaze.Pisite sta sve ovo znaci,jako sam uplasena za bebe,da li treba da primam Frxi???
Nema razloga da se plašiš za bebe. One su sigurno ok. Daće ti najverovatnije fraxi. Velika većina žena ima mutacije pa nikad nije čula za iste i rodila dvoje,troje dece.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 18/3/2015, 16:36

micaubica83 ::Ja sam juce vadila vaginalni i cervikalni bris i dr mi je rekla da umesto vaginalno vece pre vadjenja popijem Utrogestan.Tako i uradih,popih vecernju dozu ali tehnicarka mi rece pa vama bris nece da pokaze nista jer jos uvek imate ostatke od Utrogestana,to mi je rekla nakon sto mi je uzela bris,videcemo sutra rezultat.Kako ste vi koristile Utrogestan pre vadjenja brisa?Pitala bih vas jos nesto.Pre trudnoce sam oko godinu dana imala bolove kao da me neko bode nozem otprilike u predelu levog jajnika,samo ta strana.Isla sam i na UZ,ma svuda sam isla i nisu mi otkrili nista.Bol se nastavio u trudnoci i sada me jos vise boli ta leva strana gde mi je jajnik i ne znam sta bi to moglo biti???Plasim se da ne smeta trudnoci.A da,pre nego sto sam radila HSG legla sam na sto i dr koja mi je radila HSG me je rucno i pregledala i vrisnula sam koliko me zabolelo,ni ona ne zna sta bi to moglo biti.Vise me je to zabolelo nego HSG

Ja sam bas jutros radila briseve, ja jutros i sinoc nisam stavila utro, juce u podne i juce ujutru jesam. Kaze dr, to sto ja mislim da jeste opna i ostatak od utro mnogo je obilno da bi bilo od njega i da moja sumnja na kandidu izgleda jeste tacna. I u prvoj trudnoci mi se od utro stvarala kandida, dok sam stavljala 2x1 od sto bilo je sve u redu, kako sam pocela da stavljam od 200, poceo je haos sa kandidom koja je resena tek nakon porodjaja.

Bolovi, ja ih imam u predelu desnog jajnika imala sam ih i ranije. U prvoj trudnoci su sumnjali da je pesak u bubregu, i posle porodjaja su mi to napisali kao dg, pesak u bubregu. To se naravno nastavilo i sad opet imam isti problem bas, ono ako se zakasljem, krenem da se okrenem nezgodno da ustanem prvo desnom nogom... odmah pocne ostar bol ali nakon toga meni krenu kontrakcije. Ali sad znam zasto je tako ostar bol, jer mi je desni jajnik sa cistama i jajovod sa hidrosalpingsom, i bukvalno neupotrebljiv Sad


Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 18/3/2015, 16:40

millena ::Jedno pitanje,jel se sme u trudnoci onaj plavi Panadol koristiti?Nikad nisam dosad kupila te tablete,pise paracetamol.
Sanja i meni je lose ceo dan,pritisak mi pao,a rad srca pojacao,toliko mi bilo lose da nisam mogla hodati,vrtelomi se u glavi,a sad je ostala samo glavobolja.

Plavi panadol sadrzi samo paracetamol i on sme, crveni sadrzi valjda i kafetin ili sta vec i on ne sme.
Ja pijem sirup Panadol, Paracetamol ili Febricet, sta imamo na bazi paracetamola, od sina, koji je inace za decu i pijem decju dozu :) Ali bas kad je neophodno, kad sam imala onu glupu viusnu upalu pluca na pocetku trudnoce.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 18/3/2015, 16:42

markosanja.radosavljevic ::Evo me malo sam bolje pritisak mi bio bas nizak. A zeludac me boli bas dal je od hrane nemam pojima. Jela sam neke sarme sveki poslala al izgleda da nisu. Taze dodje mi da je zadavim. Ne moze nista da spremi a zna da ja ne mogu a sin joj radi tako daleko. Jednom je umesila hleb budjavim kvascem stipsa jedna. Izvinite bas i nije mesto da pisem o mojoj sveki.


Kukaj ako ce ti biti lakse! I ja sam kukala na sestru i drugarice, sto ti ne bi mogla na sveki?
I mene je iznerivrala sa ovim kvascem Mad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu