KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 18/3/2015, 16:48

markosanja.radosavljevic ::Ma ne zivim ja sa svekrvom al eto poslala nam sarmice ja se obradovala al si mi nesto cudne bile. poslre smo zvali  prvo je rekla da su taze a posle da su bile u zamrzivacu. ja pazim, pazi i mm je nam prosli put donela cokoladu i bombone a isteko rok pre dva meseca,kao nece vam nista biti,ludilo. inace moja mama puno radi ona je i dosta mladja, spremi nam za vikend ruckic i trudi se kad god moze da dodje. Inace sam sad ok nije mi nista hvala Bogu. Al juce sam se nekoliko puta preznojila od bola u zeludcu i mucnine na kraju i proliv.
a sto se tice zvanja dr moram da vam priznam da mi je jako nezgodno da je zovem, sva se preznojim, i pocrvenim dok pricam,jednostavno sam takva ne volim da mi niko vice ili podize. to me i ona pitala na sta se nasmejala i rekla da zove mm. znam da moram da zastitim ovo detence nadam, se da cemo izgurati do kraja.
kometak da sve bude ok veceras. Ljubim te


Ovo me podseti na moju lujku sveki koja je detetu koje tog trenutka ima alergiju na kakao poklonila cokoladu kojoj je tako isto par meseci istekao rok trajanja, kad je otvoris ona bela, a uz sve to dete ima 18 meseci Very Happy

ragaco ::Rekla mi dr da može,a zvala sam i Halobebu da pitam.
Inače,trudničice,Halobeba je namenjena i pitanjima za trudnice 24h dnevno,eto da znate ako imate neku nedoumicu.

Nama je pedijatar rekla da ne zovemo HaloBebu jer tamo ne rade dr nego sestre na preventivi na telefonima, ili eventualno babice i patronozne sestre, nego da zovem hitnu pomoc ako treba neka bitna info, jer se tamo javljaju dr za savete.
Ali za plavi panadol znam da sme, jer nema dodatnih supstanci koje su stetne za trudnocu.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 18/3/2015, 16:55

micaubica83 ::Stigli su mi rezultati trombofilija i ja sam u soku!
Utvrdjeno je da je osoba
heterozigot za MTHFR (jedan normalan i jedan mutiran alel)
homozigot za faktor V (oba alela su normalna)
homozigot za faktor II (oba alela su normalna)
homozigot za PAI 1 (oba alela su mutirana 4G/4G)
Ko zna kada moze hematolog da me primi,zvala sam mora da se zakaze.Pisite sta sve ovo znaci,jako sam uplasena za bebe,da li treba da primam Frxi???

Ti si trudnica kojoj je pregled bitan!!! Ti imas prednost, kakvo crno zakazivanje!!! Lepo ti kod hematologa ispred vrata, lupaj i reci o cemu se radi i ako treba uz dodatak panike, ali mora da te primi, koje bre crno zakazivanje i cekanje!?!?!?!??!?!


Djurdjevak79 ::Drage moje osmeh srce

Nisam se javljala neko vreme jer smo malo bili u frci. Saznali smo na expertskom u 21.nedelji da imamo prosireni desni pijelon, pa smo se uzasnuli, mada je dr rekao da to nije alarmantno i da treba da se prati, jer moze da se pogorsa ali moze i da se smanji i cak nestane. Tako da sam ja ipak ludela, UZ malo privatno , malo drzavno svake nedelje a pored toga i endokrinolog zbog hipotiroze par puta( drzimo je pod kontrolom Eutyroxom), pa zbog dnevnih insulinemija i ogtt-a (koji je ok sada a u 7.nedelji je bio uzas), pa dr u DZ-u sa kks,urinom, i urinokulturom ( sve ok sem gvozdja i crvenih krvnih zrnaca i pored pojacane ishrane gvozdjem i Heferola), pa i hematolog zbog visokog D-dimera (zasad 920, manji od 100o pa nije menjana terapija - Fraxi 0,3) a jos su mi i mm i mama bili bolesni pa brige....Elem oko 30.te nedelje mi je malo laknulo, upoznala sam jos neke mame i trudnice sa bebama sa sl.problemom koje su me utesile, a i prosirenje pijelona je i dalje na istom ( bar nije bilo pogorsanja) a dobila sam i 3 ista misljenja na 3 expertska kod raznih strucnjaka da to nije alarmantno pa se iskulirah malo...
Zatim smo poceli sa intenzivnim sredjivanjem kuce, tj mm je poceo da preuredjuje a ja da planiram soping pa vikendom odlazimo i uzimamo malo po malo. Nama treba sve sem vecine garderobice jer medju prijateljima imamo 3 bebe manje od godine, kojima sve treba sem pocetnih brojeva odece.
Takodje sam krenula 2x nedeljno u DZ u Skolu roditeljstva ( nisu psihofizicke pripreme za porodjaj, na to necu jer ce biti CR )

Nisam neko vreme uz sve brige stizala na Kutak, poslednji put sam u 30.nedelji okacila slike stomaka i dopisivala se sa Vuchicom a sad tek vidim sta joj se u medjuvremenu desilo!  No  

Vuchice - drzi se zagrljaj  , saljem ti pozitivnu energiju i mislim na tebe i malog Vucka da ste sto duze 2u1 cmoka

Takodje, cestitam svim novopecenim mama i tatama family , trudnicama trudnica , ljubim i grlim vas, kao i okruglice sa vec zavidnim stazom c

Drzi se! :*
Sto se tice prosirenog pijelona to stvarno moze da bude sve bezbrizno i samo da prodje od sebe, ali na uz moraju da ti kazu da su to videli. Mom sinku je na uz bubrega utvrdjen sa 2 meseca, normalna vrednost je do 1, a njemu je bilo 2mm, ali sa 10 meseci mu se suzilo lepo.
Drzi se! :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 18/3/2015, 17:00

Izvinite devojke na ovakvim postovima zaredom, ja ne umem da pokupim sve citate u jedan post! Sad

I sad da se pohvlaim, bili smo danas kod dr u dz, uzela mi je dr briseve, dala upute za orl, pulmologa, za lab, ali lab nije radila na celoj opstini pa cu ici za nekoliko dana da vadim krv i odnesem uzorke, dobila sam recept za 3 kutije utro od 200, ja sam to kupovala, covece, a sad sam dobila uput i za dz uzela u dz, i sad se pitam sto sam bacala pare? :o Uput za Berodual pumpicu mi nije dala, kaze to moram kod dr opste prakse :S
I sad najvaznije, napokon smo otvorili to famozno trudnicko bolovanje, ja prosto ne mogu da verujem da smo i to docekali, toliki nam je to san bio da sam pocela da verujem da ce ostati samo san i masta da cu ikad vise imati razlog za trudnicko bolovanje. Te trudnicke doznake toliko su me raspekmezile od srece da ne mogu da vam opisem, tako se desi nesto i onda sam kao odjednom ponovo svesna da sam trudna, da cemo imati malu slatku mrvicu ♥


Kometice drzim palceve da ti vreme sto pre prodje zbog neizvesnosti, a na kontroli ce biti sve superiska! :***

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 18/3/2015, 18:41

Kometak,da veceras sve bude onako kako treba....
Sanja,izbegavaj svekrvu,i ja se trudim moju da izbegavam iako zivimo zajedno,tako da cim se osecam dobro ja pomalo nesto skuvam uglavnom laka jela da ne moram pola dana da stojim pored sporeta,kad sam lose onda nekad nesto progutam njeno ali izbegavam...Jer od njenih masnih jela,raznih paprikasa od koje me ubi kiselina mi lose..Bas me briga neka se ljute,sama sam sebi najbitnija trenutno..
Mico,poslusaj Vecku,ne razumem se u to,ali imas prednost svakako..
Djurdjevak,ne znam sta je to ,ali kad eksperti kazu da nije strasno,probaj da odahnes,ostalo ti je jos malkice..
Vecka...uzivaj u bolovanju..
Ako sam nekog izostavila,ne zamerajte..Sve vas ljubim!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 18/3/2015, 20:57

Mico ja bih bila dosadna i rekla da sam trudnica dok me ne zakazu. To sam i radila Wink
Kometice sta kaze cika dr?
Vecka bravo za bolovnje. Kako disanje?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 18/3/2015, 23:26

Sladzo hvala sto pitas :) od kac koristim pimpice kao da dva para pluca imam, kupila sam rezervne pumpice za slucaj da ove izgubim da imam rezervne odmah, tek sad sam shvatila za predhodnih 10-15god sta znaci udahnuti punim plucima. :) Ee cak me ni duvanski dim ne gusi! Ja imala dg alergijske astme na sfe i svasta medju ostalob duvanski fim, gusila se i svasta, ispade terapija za astmu resenje mojih pluca. Dg jeste onako da se smoris ali terapija od kad deluje mogu da mi nazovu dijagnozu kako hoce samo kad su terapiju potrefili. :)


Kometice nadam se da si bezbrizna i uzivas!

Vucice mislim na tebe!

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 19/3/2015, 01:34

Ne stigoh da se javim ranije.
Sve je super na UZ, serklaz drzi dobro, grlic je malo preko 4 cm, bebac je miran, spava, uklapa se skoro pa u dan, po nekim merama je dan ispred, po nekim dan iza, ali svakako raste kako treba. Nas sin ima 217 grama. Posteljica je dobra, nema tunelinga grlica, sto je odlicno! Svakako, rekao je da se vidimo tek krajem aprila, posto 1. idem na morfoloski UZ kod drugog dr. On ne zna da cu ja tek smarati, kako vreme odmice! Kakav crni kraj aprila!! Wink lol! lol! Svakako, pao mi je veliki kamen sa srca, sad sam mirna neko vreme. Iako je rekao opet da mogu sve, samo polako i lagano, ne usudjujem se, pa cu se i na dalje paziti maximalno i lezati vise nego skitati. Mozda odemo do parka sa muzem, da sedimo malo na suncu i citamo knjige, udahnemo svez vazduh, ali to je lagana setnja od 5-10 minuta. Svakako, sad sam malo opustenija, pa cu videti 1. aprila sta kaze dr sa morfoloskog. Very Happy

Veska, bravo za tovoreno bolovanje!! Very Happy I, da, ne komentarisah tvoje drugarice, pusti ih, ljudi nam samo pokazuju ko su i kakvi su, ne treba da se nerviras. Znas da treba da ih drzis na ditanci i briga te! Uzivaj u trudnoci, sinu, njegovim zagrljajima i ne sekiraj ga, kao ni bebu u stomaku!

Mico, probaj da zakazes privatno kod ANtica, ako kazes da si trudnica, mislim da mozes da zakazes brzo. POsle mozes da se dogovaras sa jnim i ides u klinicki, mada, nije on nesto mnogo zahtevan dr da insistira stlano na vidjanju. On radi u belmedicu, pa nazovi i pitaj. Svakako ce ti trebati da uradis d-dimer i jos neke stvari pre odlaska kod njega, pa mozda mogu da ti daju sestre. NIje alarmantno stanje, ali nije ni da se igras i cekas mesecima. NAravno, probaj opet sa zvanjem i zakazivanjem na klinickom, ili odi direktno tamo pa probaj da udjes i dodjes do nekog dr.


Djirdjevak, sigurna sam da ce biti sve u redu na kraju, eto imas i ovde pozitivna iskustva sa tim.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 19/3/2015, 01:40

Kometa

Divan izvestaj, bravo za decaka koji divno napreduje!! Samo opusteno, ti to znas najbolje...ljubim i grlim puno!!
osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 19/3/2015, 07:55

Kometak bravo za super izvestaj.
Mico,polako samo,vazno da si otkrila trombofilije.probaj da Anticem ,zene ga hvale.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 19/3/2015, 08:08

Kometo , neizmerno sam srecna sto je kod tebe sve super tj., ne moze biti bolje . Grlic dug, serklaz drzi odlicno , bebac napreduje bas kako treba , pu, pu, pu . Sad se konacno malo opusti I uzivaj u ovom najlepsem trimestru .

Mico , pod hitno kod hematologa kako god / privatno ili u Klinicki ,ako treba na galamu I misice .

Sanja ,svekrva ti je stvarno biser ,ne mogu da verujem da ti to radi .Bacaj sve to od hrane sto ti donese ili posalje ,zena stvarno nije normalna da ti to radi, cak I da nisi trudna ijosusput laze te sveza je sarma, te iz zamrzivaca je . No koment . TM ako hoce neka jede, a ti svoj deo bacaj . Bolje ti je da pojedes parce hleba sa necim ,nego da se trujes .

Vecka , to sto kazes da su ti drugarice rekle je uzasno . A ja cu da ti kazem da ti to nisu nikakve drugarice I da takve ljude treba da eliminis iz svog zivota, ili bar da se distanciras . Ja sam skoro pravila cistku u svom zivotu I ljude poput takvih potpuno otkacila I vise s njima ne komuniciram , ne trebaju mi takvi . A I sestra ti je biser pravi , nemam reci .
Boze, kakva su ovo vrememna dosla I kakvi nas ljudi okruzuju ? Srecom , imam nekolicinu mojih dugogodisnjih prijatelja koji bi cini mi se za mene I zivot dali maltene, a I ja za njih .

Ja sam ovih dana skitala. Od kako je doslo lepse vreme uglavnom zujim napoljutj., fizicki sam postala bas aktivna . Hvala Bogu osecam se mnogo bolje nego u prvom trimestru , a pocela sam imalo bolje da jedem mada ne mrdam sa 62kg . Glukofaz ne pijem 1 mes I dosta pazim na ishranu .Secer mi je pre par dana bio 5 ito 2h posle dorucka .I dalje strasno podrigujem I bojim se da ce me to pratiti do porodjaja, tim pre sto imam hijatus herniju I pretpostavljam da je to glavni uzrok .

Stomak je malo porastao , 01. 04. idem na UZ , a sredinom maja na EUZ . Ne boli me vise , ja sam od kako ustanem po ceo dan na nogama I uglavnom zaboravljam da sam trudna .

Imam pitanje za vas/ da li smem na svoju ruku da uzimam Omegu 3 ? Izbacila sam folnu I sada pijem jedino Mamavit . 30.03. radim d dimeri biohemiju , do sad mi je bilo sve OK .

Vucko draga , nadam se da ste jos 2 u 1 I da cete tako I ostati jos neko vreme .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 19/3/2015, 08:49

Kometa super ti je izveštaj. Raste mali guzonja. Odmaraj što više kad se porodiš i kako vreme bude odmicalo moraćeš da stalno nadgledaš malca. Dečaci su nemirni. Ovaj moj je trenutno u krevetcu po kome se vrti.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 19/3/2015, 08:52

Omega 3 je super, ali samo ona izolovana iz algi. Pošto imaš bebca u stomaku onda je ja ne bih pila. Mora su sve zagađenija, a ribe nekad u sebi imaju živu. Imaš trudničke vit.koji u sebi imaju malo Omege koja ti je dovoljna,a neće škoditi bebi.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 19/3/2015, 08:54

Ja sam folnu pila jako dugo možda do pred kraj trudnoće. Ginekolog iz NF mi rekao da pijem. Ako imaš herniu želudačnu ona očekuj pred kraj trudnoće gorušicu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 19/3/2015, 09:10

Durdjevak,spremate se polako za bebca!nadam se da ce se sanirati to sto su dr videli na uz .cim kazu da nije alarmantno,dobro je ,vazno da se prati.
Vuchice,drzi te se zajedno i slusajte dr!
Ganedina,dobro je da si aktivna i da uzivas.slazem se za omegu sve sto zvoncica kaze.budi oprezna.koliko se ja secam ,omega moze da razblazi krv.konsultuj se i sa hematoligom ako mozes.naravno,kazem koliko se secam!
Zvoncice ,pozdravi za tebe i tvog vrtiguza.
I ja podrigujem dosta.a i gorusica se javlja.meni pomaze sveza sargarepa za gorusicu.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 19/3/2015, 11:29

Divno Kometice za drugara naseg, bi e to sve super! Grlic od 4cm je super! Moj je 1,5 pa se tolerise, a 4 je super samo se cuvaj! :*
Genadina bravo za vas! :* :* :*
Zvoncice i meni su rekli da folnu pijem bar do 30te nedelje.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 19/3/2015, 11:49

Kometak bravo za malog drugara. samo nek raste osmeh srce
Ganedina super sto si tako aktivna, ja krenem da setam pa se umorim odmah ko baba neka, ponekad pocnem da spremam ruckic al se toliko umorim da sam sama sebi smesna a bila sam aktivna bas.
I meni je dr rekla da folnu pijem do kraja tj pijem folnax od 400.
Pozdrav za sve
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 19/3/2015, 13:05

Ganedina, pisala sam ti vec, ne zna da li si videla pp, ja pijem komplex vitamina koji sadrzi DHA http://sr.wikipedia.org/sr/Dokozaheksaenoinska_kiselina Ne znam da li je iz ribe ili nije, ali ovde savetuju da se uzima komplex vitamina sa DHA. Svakako, folnu nismo ni diskutovali, podrazumeva se da se nastavlja sa uzimanjem, jer i nje ima u svim multivitaminima za trudnice od 400 mg. Meni je lakse da uzimam multivitamine koji imaju sve, pa i magnezijum i gvozdje, nego da uzimam sve posebno. Sad uzimam neki multivitamin koji ima i folnu i DHA, gvozdje, Mg, i sve moguce vitamine.

I ja sam ostala zbunjena i srecna sto je grlic dobar. Mada, dr mi je napomenuo da to nista ne mora da znaci, u smislu, da moze da se promeni za par sati, da me gleda jedan dan, a da drugi bude vec skracen, na zalsot. Rolling Eyes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 19/3/2015, 17:57

Zene drage...Drago mi je da je sve u redu...Kometak bravo za vas...
Ganedina meni dr rekao posto imam Femibion 1 za jos dva dana da predjem na femibion 2 tu ima svega i svacega koliko vidim ,pa ti kako hoces...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 19/3/2015, 19:09

Ancica 87 ::Zene drage...Drago mi je da je sve u redu...Kometak bravo za vas...
Ganedina meni dr rekao posto imam Femibion 1 za jos dva dana da predjem na femibion 2 tu ima svega i svacega koliko vidim ,pa ti kako hoces...
Femibion 2 nema gvožđe.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 19/3/2015, 19:11

Kometice biće grlić ok do porođaja. Znam da strahuješ, ali biće sve ok ovaj put. Vidiš da ti je suđeno da budeš svekrva. Toga sam se uvek užasavala.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 19/3/2015, 20:04

....evo i nas sa drugog expertnog kod prof. novakov...sve je super proshlo...nisam mogla ni da zamislim koliko je to detaljan pregled...45 minuta...organ po organ,biometrija ploda,pregled bebinog srca,morfologija ploda,pa ti neki protoci,valjda se to zove dopler uterina...hvala Bogu,sve je savrsheno...videla sam i bebicu u 4d formatu,raspametila sam se kako je medena  beba ...a tata che je videti chim bude u dometu,sad su negde na atlantiku... srca
...teshki smo 600 grama,normalna kolichina plodove vode...posteljica je nazad visoko a duzina grlica je 43...to je valjda dobro?

...sve vas ljubi vasha drugarica debelica!  d
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 19/3/2015, 21:13

Meta odličan izvještaj sve je super ,znam da se ne možeš opustiti u potpunosti sve mi je jasno samo ti leškari i čuvaj bebicu a biće vremena za sve drugo.Ljubim.
Ganedina drago mi je da si dobro i da si aktivna ali ipak ti malo prikoči sa poslovima.
Tatjanice super za eks.uz.sve odrađeno sve u redu sad sledi uživanje maksimalno.
Trudnice d
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 19/3/2015, 21:35

Kometak, super za dobar izvestaj!
Tatjanice, super za dobar izvestaj!
Ganedina, folna kiselina ne moze da skodi bebi, jako je vazna za razvoj nervne cevi. Embriogeneza je zavrsena,ali se mozak i dalje razvija.
ja sam do poslednjeg dana trudnoce pila 5 mg folne kiseline. Moj savet da je uzimas ponovo.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Djurdjevak79 19/3/2015, 23:15

Drage moje  osmeh srce  - hvala na podrsci!!!

O pijelonu ima na ovom linku lepo ilustrovano:
http://www.mamaibeba.rs/pitajte-pedijatra/pitanja-i-odgovori-moj-pedijatar/894-uvecan-prosireni-pijelon-na-bubregu-urinarne-infekcije.html

Vecka - drago mi je sto ti terapija pomaze i sto i ti i beba bolje disete! radost

KOmetak i Tatjana - super za dobar nalaz UZ-a, kao i za male veseljake!  as

Vuchice - prasim pozitivno za 2u1 dugoprugaski!!!  bb  bb  bb

Trudnicice i mame  ljubav
Djurdjevak79
Djurdjevak79

Broj poruka : 56
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Djurdjevak79 19/3/2015, 23:20

Ganedina - folna ti nije nikako na odmet, jer se visak B vitamina izlucuje a beba moze da uzme koliko god joj treba, a sto se tice Omega 3, meni je dr preporucio u startu da uzimam Pregnacare Plus ( ima i kompleks multivitamina i Omega 3) jer je Omega 3 takodje bitan za razvoj mozga bebe. Ali kad sam u 5.nedelji saznala za trombofiliju nije mi bilo vise opcija da ga uzimam jer sadrzi vitamin K a on utice na koagulaciju, pa sam popila samo tablete Omega 3 iz pakovanja.
Djurdjevak79
Djurdjevak79

Broj poruka : 56
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu