KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragana76ns 13/3/2015, 22:19

Kad je CRP visi od dozvoljenog onda je to bakterijska upala...nije to Mico nista strasno, mozda ti je najbolje da uradis prvo urin....ne znam koja si nedelja trudnoce
Vuleeeee....pozzzzz veliki
Meta....pu pu,vec 5-ti mesec osmeh srce da tako lagano prodje i ostatak trudnoce. Ljubimo vas
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 13/3/2015, 22:20

Možda je u brisu problem,eto prvo to,a onda će već dr opšte prakse proučiti kks,možda da ponovi leukocitarnu formulu,a CRP zna bago i da skoči u trudnoći-reakcija organizma na strano telo-embrion,isto tako i leukociti mogu biti povišeni kroz trudnoću,meni su stalno bili 14-18 hiljada ili čega već...
Eto,nemoj to da zanemariš ,ispoštuj proceduru,nego smara to visenje po lekarima,ali šta da se radi?!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 13/3/2015, 22:21

Dobro smo pupupu!
Dr mi dao zadatak da Izdrzimo još nedelju dana kisses
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 13/3/2015, 22:22

vucice drzim pesnice Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 13/3/2015, 22:24

E,da-kod bakterijskih infekcija brže raste od sedimentacije,recimo,ili leukocita,pa ima takvu dijagnostičku vrednost.
Slažem se sa Draganom,može biti i nešto u urinu.
Uradi urinokuulturu bez obzira što nemaš simptome ikakve,čak i u slučaju da je nalaz urina uredan,ali mislim da nije alarmantno,to je malo tek iznad granice,negde je čak granica i 10 mg/l.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 13/3/2015, 22:25

Vuchko,onda kaži malom da sluša doktora!!!
Ljubim vas puno Very Happy

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bak 13/3/2015, 22:27

Vucice, drzite se! Jos 7 dana, pa se dogovarajte za sledecih 7 dana, pa... osmeh srce

Makac, mislim da si pobrkala dabl i trpl sa amnio, kod amnio godine majke nemaju ulogu Wink To je hromozomska analiza

Trudnice osmeh srce
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 13/3/2015, 22:32

makac71 ::Vecka verovatno si u pravu za AC, cim toliki dr preporucuju. Rekla sam statistika jer mi se nije dopalo to sto godine majke imaju veliki uticaj na rezultat. Posto ja imam ohoho godina nije imalo svrhe da ga radim.

Mislim da od ove godine godine majke vise nisu indikacija za AC, ako sam dobro skontala dr :) Prvo su pomerili sa 30 na 35god, a onda su i skroz to izbacili da bude indikacija.

Bezdan drzi se, ne izlazi medju ljude koliko mozes, ovaj glupi virus Sad


Mi smo danas tacno na pola trudnoce. Iskreno se nadam da ce nam drugo pola brze proci od prve polovine, i malo bezbriznije.

Ponovo imam povremene jake bolne kontrakcije, mozda cemo nocas ili ujutru u Visegradsku da se ne igramo mi lekara...

Kupila sam danas (stiglo mi kurirskom sluzbom) prvu stvarcicu za bebu. Prvi put nista do bebinog rodjenja nismo kupovali, ali sada smo ipak kupili, bilo je jace od mene, a i muz mi je rekao da mu sada kad vec imamo dete iskreno ne smeta. :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 13/3/2015, 22:40

micaubica83 ::Ukocila mi se noga od inekcije,danas mi je vec bolje.Eto zene da znate ako primate inekcije moze i to da se desi.Ancice87,ne razumem zasto ti dr predlaze AC kad ti je dobar dabl a i bas si mlada.AC valjda rade zene kojima nije dobar dabl.Kod mene opet problem,danas mi stigli rezultati KKS,sve je ok ali CRP je 8,76 a treba da bude manji od 5.Dr kaze da uradim bris u ponedeljak da vidimo da li imam infekciju,a ako je bris ok onda moram kod dr opste prakse da otkriju zasto mi je povisen CRP.Jeste li vi vadile CRP? Ma poludecu vise c c c

U prvoj trudnoci sam radila CRP i sedimentaciju na svake 2-4 nedelje i bila 6 meseci na antibioticima zbog hronicne upale uha, bakterijske, bakterije koja ne moze da se odstrani i izleci, vec se drzi pod kontrolom da ne napravi veci problem (stalno imam ciste, fistule isl). Ovog puta srecom velikom nemam jos i sa tim problema (kuc kuc u drvo), ali kontrolise se i pratimo CRP ali jednom mesecno. U trudnoci znam da je jako moguce da je povisena sedimentacija, ali za CRP mozda ima zariste, a mozda su i za njega pomerene granicne vrednosti u trudnoci? Meni je uvek bilo jako poviseno, sedimentacija preko 120, a crp preko 50 kada sam bila na terapiji, to po malo poviseno mi nisu ni gledali.
Je l su ti zdravi zubi?

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 13/3/2015, 22:45

Vucko drzi se :****

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragana76ns 13/3/2015, 22:50

To Vule....dobar mamin sin
Vecko.....sa srecom da prodje ostatak trudnoce
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 13/3/2015, 22:54

Vecka,neka je srećna polovina i što kažeš-da druga bude bezbrižnija!
Neka je i beka dobila prvu stvarčicu Very Happy

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 14/3/2015, 08:53

Vucko verujem da ce mamin sin da se strpi,a kad se zainati nece da presisa jednu nedelju nego jedan mesec. Razz Drzim palceve!

Vecka neka ti druga polovina prodje sto dosadnije!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 14/3/2015, 09:57

Vuchice ,bravo za vas dvoje!
Vecka,neka druga polovina prodje bez trzavica.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 14/3/2015, 10:18

Vecka ::Ancice na osnovu cega ti predlaze AC kad je dabl dobar? Imas li neku porodicnu anamnazu zbog koje bi isla na AC? Je l ti predlaze Nitfy test? On koliko zma nije pouzdan koliko AC, tj detaljan...

Makac ne bih se bas slozila da je AC statistika, a ne dijagnostika. Itekako je dijagnostika i pronalaze se ozbiljne hromozomske mutacije. Ali kod onih koji imaju dobar rezultat mogu da veruju ili ne veruju u to, kod onih koji nemaju bas tako dobar rezultat predhodnih testova, AC itekako nije statistika, vec dijagnostika, nose li u stomaku zdravu bebu (sa svim zdravim hromozomima) ili ne. Wink

Nadam se da je Vucica dobro <3
Vecka nemam nikog u porodici ko ima sindrome,Bogu hvala,nego je rekla da je dabl dobar,da je dobro kod trudnica koje mogu da urade AC da urade,da bi skroz smanjile rizik,meni ne preporucuje AC zbog rizicne trudnoce,nego taj test nifty koji je 700e,te pare nemam,a dr iz doma zdravlja sve salje na AC jer on nece ne daj Boze necega da ima bilo kakvu odgovornost,sve trudnice koje znam su radile AC,osim moje 2 drugarice koje su ga odbile...
Vucko,eto da pregurate tih 7 dana....
Vecka nek je stigla prva stvarcica,i nek ostatak trudnoce prodje lagano...
Poljubac za sve..

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 14/3/2015, 11:07

Vecka i Vucice grlim jako i saljem pozitivne energije da sve pregurate bez problema, a hocete drage nase zagrljaj
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 14/3/2015, 12:17

Vucice,izdrzi jos malo roda
Vecka,dva zuba su mi se pomolila bas sad u trudnoci a imam i fistulu,mada ne znam da li smem sada to da popravljam.Urinokulturu sam radila je sterilna je.A da i leukociti su mi malo poviseni do 10 je ok a meni je 10,9
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 14/3/2015, 12:26

Hvala devojke moje drage sunny sunny sunny

Kako li nam je Vucica i Vucko mali sunny

Anci, moje laicko misljenje je da je to tipicno izvlcenje para iz dzepa. Ti si ciljana grupa, sve bi dala za svoju uspesnu trudnocu, toliko si se nacekala i toliko si puna straha da je mnogo lakse tebi uzeti iz dzepa 700e za Nitfy test, nego nekome ko ima totalno bezbriznu i laku trudnocu koja nije bila dugo planirana. Izvini, znam da surovo zvucim, ali to sto radi ta dr, to je stvarno stravicno. Meni je zao samo da se ti mucis i previse brines za nesto sto je u redu. Ja mislim da tebi dr preporucuje Nitfy a ne AC da bi ti za Nitfy iz dzepa izbila 700e (procenat?), a ne preporucuje AC jer u sustini mozes da ga uradis o drzavnom trosku, pa eto ona nema korist od toga. Usput je uspela da nadje dobar izgovor za njene predloge, to je tvoja rizicna trudnoca, krvarenje itd...
Izvini molim te, znam da sam surova ali mnogo me je tvoja dr razljutila. A ako ti je Dabl dobar a ona bi opet nesto uradila, prosto te moze poslati na Tripl. Eto moja dr je to uradila, onda imamo jos 7 dana za AC za Ne daj Boze, a ne odmah na neke preskupe testove za koje ne postoji ni jedna realna indikacija.

Mico, ja mislim da taj tvoj blago povisen CRP moze biti bas od zuba. Zene u trudnoci ispitaju sve moguce i nemoguce i onda shvate da imaju povisen CRP zbog kvarnog zuba ili sl, zato sam te odmah pitala za zube. Mene su odmah u prvoj trudnoci pitali jesu li mi zubi zdravi. Je l tvoja dr koja je gledala CRP zna za tvoje zubice? Ljubim, bice to sve ok :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 14/3/2015, 12:31

Slusaj dr Vuchko, nema otvaranja jos 7 dana minimum! Drzim fige da bude i duze!!! osmeh srce osmeh srce
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/3/2015, 09:02

micaubica83 ::Vucice,izdrzi jos malo roda
Vecka,dva zuba su mi se pomolila bas sad u trudnoci a imam i fistulu,mada ne znam da li smem sada to da popravljam.Urinokulturu sam radila je sterilna je.A da i leukociti su mi malo poviseni do 10 je ok a meni je 10,9
Zubi u trudnoći mogu da se popravljaju, ako treba i vade sa anestezijom. Važno je da dr bude dobar i treba mu reći da si u drugom stanju koju terapiju imaš(ako imaš npr.fraxi). Fistula ti se pojavila kao pokazatelj pada imunog sistema, a i pretpostavljam zbog zuba. Verujem da Ema ima odgovor na tvoje pitanje pošto je kako sam shvatila Stomatolog. Ona će ispraviti moje greške, ako ih ima.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/3/2015, 09:16

Ancica 87 ::Kometak iscitala ja tu temu,nego nisam pametna...Inace sestra od mm ima nekih psihickih problema,nema nikakve sindrome nego je mentalno nestabilna,ali sposobna da se brine sama o sebi(da se ne razumemo pogresno),bila bi jos drugacija da je svekar i svekrva nisu tako previse sakrivali,mada dr kaze da misli da to nije nasledno jer u celoj familiji,nije se vise ni jedan slucaj desio,a opet kaze da tako nesto sto se kod njih pojavilo,ne moze da se vidi na tim testovima...
Inace moje mame sestra od ujaka pre dve godine rodi dete sa toksoplazmozom,pa mali ne funkcionise uopste,i za to su mi rekli da nije nasledno..
Eto,svasta mene muci...Ali verujem u moje bebce da ce da mi bude zivo i zdravo!
Toksoplazmoza nije nasledna već stečena. Uradi test iz krvi u drugom mesecu, a posle toga još jednom negde oko četvrtog. Najviše dr nema pojma o istoj, ali veterinari dosta znaju bar moj koji gaji mačke i ljudima koji nemaju para da leče mačke nenaplaćuje. Po meni on je pravi ''mačkoljubac''. Kad sam radila vto imala sam malo mače nađeno na ulici. On mi je rekao da tokso. u početku trudnoće nedaje nikakve simptome(što se ploda tiče nenapada ga), ali kako trudnoća napreduje da se ''aktivira''. Dosta podmuklo i da zato treba proveriti kad trudnoća malo poodmakne. Izbegavaj zelenu salatu,spanać,blitvu,...da jedeš u restoranima. Svu tu zelen kad pereš potopiš u vodi sa malo sode bikarbone i treba da odstoji 15min. Pereš onda list po list i nežno trljaš rukama pod hladnom tekućom vodom. Onda nema šanse da ''pokupiš'' tokso. Drugi ''izvor'' su mačija govanca. Ceo život sam razvlačila mačke po rukama. Ljubila sam ih u glavu još kao dete.Mislim na mačke'' sumljivog morala'' tzv.lutalice.Samo su mi ulepšale život i ojačale imuni sistem.Nikakvu bolest nisam dobila osim bolesti koja se zove bezgranična ljubav. Ako imaš mačku samo govanca sklanjaj lopaticom ili rukavicom. Što se sestre tvog muža tiče iz ovoga što si napisala ona je super. Najgori su oni skriveni,tzv normalni. Samo ti uživaj u trudnoći, a strahove zakopaj u nekoj rupi.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/3/2015, 09:24

KoMetaK ::Kod AC i kod ovih testova se rade analiza na 4 trizomije, mislim da sam tamo i napisala koje su u pitanju. Jedno je sigurno, psotoje mnogo teze bolesti koje mogu da se dese detetu i to u kasnijem uzrastu, tipa autizam, i sigurna sam da niko tad nece odbaciti dete. Psiholoski problemi i bolesti ne mogu da se otkriju u ovoj prenatalnoj fazi niti ih ove trizomije podrazumevaju. A toxoplazmoza je bolest koja se dobija od pasa i macaka pre svega, i ako je neko vec prelezao ne pravi problem u trudnoci, a ako nije, mora da pazi sta jede, da pere voce i povrce doooobro, ako ima macke da budu vakcinisane, kao i psi, da ne dolazi u kontakt sa izmetom... ovde se insitira da trudnice koje nisu prelezale toxoplazmozu svakog meseca rade analizu na nju, da dezinfikuju dezificijensima za hranu voce i povrce, da se paze maximalno... meso i suhomesnati prozivodi da se dobro termicki teretiraju ili da se zmarznu pa odmrznu... itd. ZNaci, nije nasledan bolest, a ponajmanje se moze otkriti ovim AC ili nekim od testova iz krvi za trizomije. Samo se mora paziti u ishrani.
Kometice tokso.prenose samo mace. Kučići je nemaju, ali zato kuce prenose Ehinokokus. Mada najveća je šansa dobiti tokso.od povrća. Ja sam u trudnoći proveravala Listeriu jer sam jela sireve. Naravno burek sa sirom pa za svaki slučaj. Mada sam znala da pojedem i voćni kolačić sa slatkom pavlakom. Na svu sreću ništa nisam pokupila.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/3/2015, 09:32

makac71 ::Nema me par dana, kad ono posle nasih decaka pocela sezona devojcica. Cestitam Keti i Crvicu!

Ancice ni ja ne volim taj AC, gledala sam rezultate moje snaje i ukapirala da je to vise statisticka mogucnost, a ne dijagnosticka. A i mlada si i bice tvoj bebac ok.

Micoubico i meni se vec nedelju dana koci leva noga, ali meni je od nepravilnog polozaja sedenja, tako da sada ne mogu da sedim cak ni dok jedem, ili lezim ili stojim.

Inace i zvanicno su mi dijagostifikovali da imam ubrzan rad srca (95-140) i pijem neke  lekice za to. Dok sam cekala kod kardiologa vise od 4,5 sata zarazila sam se i evo drugi dan imam 37-37,2. Lezim i pijem supice i cajeve i nadam se da ce sve brzo da prodje, jer je ovde proglasena epidemija gripa. Ima li neko savet sta trudnjace treba da rade sa ovom temperaturom?

I za Vucka,navijam iz sve snage da izdrzis.
Temp.37 i 37,2 je samo ''dosadna'' temp,naravno ako traje kraće vreme,tj.par dana. Tu temp velika većina trudnica ima i na samom početku trudnoće.Tako da je to tzv.''bezbedna temp'' za bebca. Visoke temp su rizične za plod. Sve što sad radiš je super. Iskreno i kad ti prođe temp.''razvlači'' se po krevetu. Što više odmaraj jer kad stigne bebac nema odmora u prvo vreme. Ako ti se temp.nastavi pozovi nekog dr.pa pitaj za savet. Tečnost je jako važna u trudnoći tako da pij što više.Mada bih se ja ograničila na dva čaja dnevno, a ostalo limunada,voda i supica.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/3/2015, 09:36

bezdan ::Zenice,kaako ste sve? Ja sam kao ozdravila,nos me jos zeki.. Peti sam mjesec sve ok,ïdem sl sedmice na uz,ali mi gvozdje malo opalo i malo hemoglobin,ne mogu mesoooo nikakooo Sad
Ako nemaš IR jedi suve šljive(odlične su za gvožđe), a ako imaš IR možeš samo 2 dnevno da pojedeš.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/3/2015, 09:36

bezdan ::Zenice,kaako ste sve? Ja sam kao ozdravila,nos me jos zeki.. Peti sam mjesec sve ok,ïdem sl sedmice na uz,ali mi gvozdje malo opalo i malo hemoglobin,ne mogu mesoooo nikakooo Sad
Ako nemaš IR jedi suve šljive(odlične su za gvožđe), a ako imaš IR možeš samo 2 dnevno da pojedeš.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu