KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 24/1/2015, 11:46

Dr. Antic hematolog, inace asistent prof. Elezovica radi svakog utorka ambulantu od 12-14 h u KCS pa probaj da dodjes do njega sa uputom.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 24/1/2015, 11:50

Zene,divne ste.Puno vam hvala na informacijama srca1
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 24/1/2015, 17:21

BiKsi :) ::

Kometice, stisak i za tvoju drugaricu. PRedloži joj dodatne analize, možda samo nešto malo fali.

Ona je lekar, mada, nije imala pojma za mnoge analize, dala sam joj listu pa je sve odradila, osim PAI. Ali, izgleda da embrion nije bio dobar, jer se formirala samo zumancana kesa. Ostaju neke genetske stvari da ispita, i njm da uradi mikrodeleciju Y hromozoma, sve sotalo ima i pokrivena je terapijom za sve sto treba. Doduse, Balas je od 4 embriona 1 odbacio jer se videlo da ima promene za trizomije, mozda je i ovaj koji se prikacio imao neki defekt, i verovatno da jeste, cim se nije razvio. Ona se drzi super... valjda zato sto puno radi.

markosanja.radosavljevic ::Zenice da vas pitam. jel smem sad da jedem cveklu,spanac i ovaj zelenis sto podize gvozdje. bolje ja da pitam nego da pogresim.
Smes sve to da jedes, ali sve lepo operi i pre jela potopi na 10-15min u sodu bikarbonu da odstoji, zbog toxoplazmoze (ako je nisi imala) i listerije. Mada, trebalo bi da se svo voce i povrce dezinfikuje u dezificijensu za hranu, a soda bikarbona samo skida hemikalije kojima je hrana tretirana. Ovde, u Italiji insistiraju na tome, mada, iskreno mislim da preteruju. Ali, vec su inficirali mm time, i sad mogu da jedem samo ako je dezinfikovano ili ako ima koru pa oljustim, ili ako je kuvano, i iz zamrzivaca. Svo suhomesnato (mislim na prsute i cisto meso) stavljam u zamrzivac, da bih mogla da jedem. Svakako, hrana moze da potpomogne, ali mora i terapija. I, da znam da je kopriva odlicna, ali ne znam da li kapi koprive smeju u trudnoci, proveri na netu.

zvoncica36 ::
Vuchica ::
zvoncica36 ::
markosanja.radosavljevic ::E zvoncice,onda nisam jedina osmeh srce. Ali znas vec kako je  plasim se.
Nema potrebe da se plašiš. Bar ja sam tako razmišljala u trudnoći i ponašala se normalno,tj. kao da nisam trudna. Mislim što se više plašimo sve nam je gore. Stalno budemo pod nekim stresom. Trudnoća je za svaku ženu drugačija, a opet sve prolazimo sve i svašta. Ja sam imala i rane kontrakcije, a nisam imala pojma. Sve vreme sam išla peške uz stepenice,itd. Brzo prođe trudnoća, a još brže deca rastu.

Lakse je to reci nego uciniti.
Posebno to vazi za nas koje smo se godinama trudile, istrazivale, lecile...dosle u neke godine..

Ja bih najvise volela da sam mogla da radim, da odem na tri UZ tokom trudnoce, i tri vadjenja krvi, da spakujem sutra torbu za porodiliste i da odem čas da se porodim...

Trudim se da uzivam koliko mogu, narocito u mrduljanju bebca u stomaku, ali da strepim i da se plasim, to da


Vučice savet sam dala ja koja je posle 6vto,histeroskopije,...došla do trudnoće. Da je trebalo nešto loše da se desi što kaže naš narod ni kožne gaće ne bi pomogle. Nisam išla na planinarenje, ali jesam čak i u šoping turu u Mađarsku u šestom mesecu. Bilo mi je preko glave strepnje i iščekivanja. To sam ostavila za odrastanje bebca. Želela sam da se lepo sećam trudnoće i tako je i bilo. Volim da dišem punim plućima.

Eh Zvoncice, ja razumem i tebe i Vucicu. POsle svega sto smo prosle, nije na odmet biti obazriviji. Ako je neka trudnica bila opsutencija, ja sam u prosloj turnoci... Putovala avionom 15.000 km za 2.5 meseca, nisam ni sedela ni lezala, bila opsutena maximalno i verovala u dobar ishod i onda BUM!!! Niti sam osecala sta, nikakav bol, osim onog od sirenja materice, nista od simptoma, neprijatnosti, bila poletnija i veselija i prepuna energije, kao nikad do tada. I, kad se sìzavrsilo kako se zavrsilo... sa 40 godina, u 6. mesecu... shvatila sam da sam i ja preterivala, iako je veci deo krivice na lekaru. NIje na odmet da se pripazimo, a svakako sam protiv konstantnog lezanja, ako nije striktno indikovano. I sada, posle 8. VTO, 3 histero, milion analiza, 47-8.000€ potrosenih do sada, mirna sam i stalozena, ali se pazim. Radim skoro sve, nisam psihicki opterecena veruje u dobar ishod, ali... pazljiva sam. Prilegnem, odspavam, odmorim se, jer se brzo umaram... vise leskarim, gledam filmove i citam i radim sve ono sto nisam godinama, ugadjam sebi, postujem sebe i pazim se. Itako cu i narednih 7 meseci, ako me ne vezu za krevet. Od svega, shvatila sam da je grlic najnepredvidiviji, mada odlican ginekolog moze da vidi kakvo je ulegnuce i da li postoji i da upozori zenu, ali... posle svega procitanog na temu spontanih, u 99% slucajeva je slab grlic i zene dan, dva posle odlicnog izvestaja ginekologa imaju spontani. Nase bebe su dugo cekane, prezeljene, pa se moramo malo i pripaziti. Sto kaze Vucko, sta je 9 meseci, naspram radosti kja nas ceka. Bolje da se zrtvujemo malo pa da prodje sv u redu, nego da se kajemo. Mene je taj osecaj krivice proganjao skoro 10 meseci! Psovala sam i PhD i mene blesavu sto sam jurila predavanja i gledala da budem dobar student, sve sto smatram da sam pogresno radila. Ne znaci ni sada da cu uspeti da se sacuvam, ako mi je slab grlic, ali cu bar preduzeti sve da sprecim sto se da sperciti... da me ne grize savest ako nesto, ne daj Boze, krene po zlu. Razumem i ja tebe, psle svega, coveku treba da seopsuti i ne plasi se, samo milsim da je opreznost u granicama noramle potrebna. Very Happy

Mico, i ja ti pisah na koracima. Strumfeta ti je dala odlican odgovor, probaj da dobijes Antica u ambulatni, zaista je dostupan za trudnice. Meni je psle 2h od pitanja mejlom odgovorio. I delovao je uplaseno za moj d-diemr koji je bio 1150. Bolje da odes da budes mirnija.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 24/1/2015, 18:10

KoMetak mozes li mi napisati na koji mail mogu da pisem...mozes u pp.Hocu da odem ali ne znam kako jer sestre mi ne daju da biram dr vec koga mi one dodele
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 24/1/2015, 18:16

A i sad sam zbunjena.Neke devojke mi pisu da nije mnogo povisen a neke da je mnogo povisen.Svuda su valjda razlicite referentne vrednosti
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 24/1/2015, 18:25

KoMetak koliki je bila ref vrednost D dimera kada ti je bio 1150?
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 24/1/2015, 18:34

Kometak ma ja povrce i voce kupujem kod mame, salim se. Ali oni zive na selu i skoro sve sade i proizvode tako da znamo da nije nicim tretirano. Retko sta odem da kupim limun, banane jer to ne proizvode. Hvala na oprezu ali dok je meni mama i baka imam zdravu hranu. Very Happy
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 25/1/2015, 00:02

Mico, meni je max. ref. vrednost ovde bila 700. Svakako, Antic me je uspanicio, ali mi je Kopitovicka rekla da se konsultovala sa hematolozima i da je OK. Ali, mislim da je bolje da se konsultujes sa dr, koji se bavi nasim problemima, mozda ti da i dodatne analize, i da te ima u vidu ako, ne daj Boze zatreba.
Antic radi u Belmedicu preko puta sajma, evo adrese i tel:
Viktora Igoa 1
(U blizini Beogradskog sajma)
Tel: 011 309 1000
Mobilni: 060 309 1000
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 27/1/2015, 13:47

Sto sam se iznervirala,mnogo,mnogo,mnogo. Sinoc je muz otiso kod dr opste prakse da mi prepise gvozdje, ona ga vrati kaze ne moze na osnovu krvne slike i otpusne liste iz bolnice. danas odemo kod ginekologa ona mi se lepo zena izdere. Ja celog zivota kuburim sa anemijom a ona ni sad nece da mi da lek, nego ajde samo da me odkaci kaze da uzmem ferum jednu tabletu dnevno, bez vitamin c,kaze nema potrebe.A U BOLNICI MI DAVALI DVA PUTA DNEVNO.  samo  na pozadini krvne slike napisala ferum lek,bez recata,bez icega,nije mi dala recept,a opste prakse tako nece da mi prepisu. e sad rekoh joj da sam zbog povecanih leukocita u mokraci i bakterija uradila urinokulturu i tu krene da mi vice,zasto placas i radis nesto sto ti nisam rekla. a ja njoj svakog meseca dam 4000 jer mi vodi trudnocu privatno u svojoj ordinaciji. a zasto me maltretira da idem u bolnicu, privatno mi uzima novac a ne moze da mi prepise  gvozdje ni utrogestan, pa ja nisam milijarder da sve kupujem,odakle.
najvise mi palo krivo zbog urinokulture, pa uradila sam da bi bila mirnija,pisalo je 30 leukocita i mnogo bakterija, hvala Bogu pa je urinokultura sterilna,ali ne razumem sta je tu lose sto sam uradila. lepo sam se isplakala...
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 27/1/2015, 13:53

I svakog drugog dana imam glavobolje,znam da mi se to desava kad mi se pogorsa krvna slika, ali ne vredi ni pricati. jos mi kaze da za glavobolju pijem diklofen ili stavljam cepice,kaze moze slobodno. dal sam ja poludela i svega se plasim ,ne znam sta je ovo.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 27/1/2015, 14:26

ja sam u trudnoci imala zesce migrene, mozda nije vezano za krvnu sliku vec za hormone itd... Nisam nista pila, nemam poverenja...
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 27/1/2015, 14:29

La Folie, mozda je i zbog hormona,ali od malena imam probleme s tim i ako duze ne koristim terapiju,onda krenu glavobolje.a sto se tice lekova ne pada mi na pamet da uzimam diklofen.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 27/1/2015, 14:54

Protiv bolova mozes popiti panadol, on sme u trudnoci. Gvozdje sam ja sama kupovala, mislim da ni Ferum, kao ni Tothema ne ide na recept.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 27/1/2015, 14:56

A za Dr nemam reci...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 27/1/2015, 14:56

ja imam heferola, pola kutije, mogu poslati nekome, ne pijem ga. posaljite PP
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 27/1/2015, 15:01

Daje se na recept ferum i referum to znam sigurno jer sam do septembra uzimala svakog meseca kod moje dr opste prakse s tim sto ima doplata oko 80 din, a ovako je kutija 400 i nesto. A tot hema se kupuje,znam i to sam koristila. sad se zbunise apotekari zbog vitamina c kazu da je bolja resorbuje. svakako cu uzimati limunadu.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 27/1/2015, 15:04

Sanja i mene je glava razbijala na pocetku. Smiri se draga sredice se sve, i ja sam dosta na svoju ruku radila, bas me bilo briga sta zvocaju. tako sam i trombofilije, da sam njih cekala ko zna sta bi bilo.
Ja imam citav Sandozov Ferrum, ali ne znam kako da ti stigne s obzirom da sam u Pg?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 27/1/2015, 15:19

Sladzana, hvala draga ali gde bi mi slala iz Pg.videcu nekako da preko bake dobijem referum da zamoli svoju dr da joj prepise. ona je dobra sa njom a i sve se moze kad se hoce.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 27/1/2015, 15:29

...sanjice bash mi je zhao shto te je ta doktorica toliko nanervirala...nadam se da che glavobolje brzo prochi,vech danima na vremenskoj prognozi govore nepovoljno za one koji pate od glavobolja i migrena,mozhda je zbog toga....ljubim te! usne
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 28/1/2015, 09:50

Leptiricu cestitam ti rodjenje sina prvenca malog Gordana neka ti je ziv i zdrav 1000 god.
A trudnice moje Vucice,Sanja,Kometak,Tatjana,Strumfeta...I sve ostale koje sam izostavila ljubim vas puno...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 28/1/2015, 10:42

Draga Ivanice, Strumfetu izostavi sa spiska, ja sam samo tu da pruzam moralnu podrsku Very Happy
Nama trenutno izbijaju zubici, pa nesto ni ne razmisljam o drugoj bebi...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 28/1/2015, 11:01

....ivanice draga,bas mi je drago da te vidim....ljubim ja tebe punooooo pa da nam se sa svojim lanetom brzo preselish na ove strane! srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 28/1/2015, 11:08

Bogu hvala imamo puno novih trudnica, pa nije ni cudo sto nam se Ivanica zbunila Very Happy
https://kutak.forumotion.com/t2771p60-statistika-za-2014-godinu

pomozite ako nekom treba da se azurura termin...
Ja namerno nisam otvorila Statistiku za 2015. jer bi bilo lepo da to uradi neka cekalica. Ko se prijavljuje, samo nek izvoli ? osmeh srce

Ivanice, vucem za nosic!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 28/1/2015, 12:46

Markosanja,imam ja ferum sandroz cini mu se dve kutije. Meni je dr to prepisala ali mi nije pomagalo pa sam sama kupovala heferol. Mogu da ti posaljem ili da se nekako organizujemo za preuzimanje :)
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 29/1/2015, 04:08

Samo da vam svima mahnem, nadam se da ste dobro :*
Ivanice vicem te za nos da sto pre budes medju trudnicama! :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu