KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 23/1/2015, 13:58

Zaboravih,radila sam i krvnu sliku, eritrociti ispod vrednosti, hemoglobin spao na 98.u ponedeljak idem kod dr da mi prepise gvozdje pa da se malo nabildujemo.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 23/1/2015, 13:58

markosanja.radosavljevic ::Cao drage moje i mi smo bili kod dr. Bebica raste, jos ne znamo kog je pola ali nije ni bitno. Inace ono sto sam se brinula za grlic,bile ste u pravu, grlic je cvrst i dug, dr me pregledala i uz i rukom da bi videla grlic. Ja i dalje osecam to ziganje,pa bol u ledjima, pa uvece ne mogu da se namestim da spavam,al valjda je sve to normalno. ugojila sam se  3 kg, sada imam 54.
Pozdrav sa sve osmeh srce
Ja sam u trudnoći imala oštra probadanja u vagini. Grlić mi je bio zatvoren sve vreme.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 23/1/2015, 14:03

E zvoncice,onda nisam jedina osmeh srce. Ali znas vec kako je  plasim se.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 23/1/2015, 14:06

...samo hrabro sanjice,bas se radujem za bebicu a gvozdje ces ti brzo dovesti u red! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

....hvala biksi,kokice nasa! cvet
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 23/1/2015, 14:09

Hvala tatjanice. Raste i tvoja devojcica. Da doguramo do jula i docekamo nase bebice. yes yes
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 23/1/2015, 14:12

...nego sta!!! ljubav
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 23/1/2015, 15:32

markosanja.radosavljevic ::E zvoncice,onda nisam jedina osmeh srce. Ali znas vec kako je  plasim se.
Nema potrebe da se plašiš. Bar ja sam tako razmišljala u trudnoći i ponašala se normalno,tj. kao da nisam trudna. Mislim što se više plašimo sve nam je gore. Stalno budemo pod nekim stresom. Trudnoća je za svaku ženu drugačija, a opet sve prolazimo sve i svašta. Ja sam imala i rane kontrakcije, a nisam imala pojma. Sve vreme sam išla peške uz stepenice,itd. Brzo prođe trudnoća, a još brže deca rastu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 23/1/2015, 15:39

zvoncica36 ::
markosanja.radosavljevic ::E zvoncice,onda nisam jedina osmeh srce. Ali znas vec kako je  plasim se.
Nema potrebe da se plašiš. Bar ja sam tako razmišljala u trudnoći i ponašala se normalno,tj. kao da nisam trudna. Mislim što se više plašimo sve nam je gore. Stalno budemo pod nekim stresom. Trudnoća je za svaku ženu drugačija, a opet sve prolazimo sve i svašta. Ja sam imala i rane kontrakcije, a nisam imala pojma. Sve vreme sam išla peške uz stepenice,itd. Brzo prođe trudnoća, a još brže deca rastu.

Lakse je to reci nego uciniti.
Posebno to vazi za nas koje smo se godinama trudile, istrazivale, lecile...dosle u neke godine..

Ja bih najvise volela da sam mogla da radim, da odem na tri UZ tokom trudnoce, i tri vadjenja krvi, da spakujem sutra torbu za porodiliste i da odem čas da se porodim...

Trudim se da uzivam koliko mogu, narocito u mrduljanju bebca u stomaku, ali da strepim i da se plasim, to da


Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 23/1/2015, 17:05

Iz ovog ugla, kad je sve proslo, rekla bih kao zvoncica (nadam se jednog dana i drugoj trudnoci i sigurno necu biti kao u prvoj), al iz onog predjasnjeg ugla, ipak su godine borbe i zelje ucinile da prilicno strepimo, neka cura manje, neka vise. Tripovi i filmovi po glavi su sastavni deo kod vto trudnica, uglavnom.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 23/1/2015, 20:36

Zenice da vas pitam. jel smem sad da jedem cveklu,spanac i ovaj zelenis sto podize gvozdje. bolje ja da pitam nego da pogresim.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 23/1/2015, 23:11

Veki cestitam :) neka ti trudnoca bude lagana i skolska.
Maksi zao mi je sto je tako ispalo Sad drzi se, ceka tebe tvoja beba.
Sanja, ja sam celu trudnocu pila heferol, jedino mi je on pomagao da se gvozdje i hemoglobin odrze koliko toliko, od ostalih preparata nista.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 24/1/2015, 08:28

Jedi i cveklu i spanac, sve je to zdravo,ali nije dovoljno, ipak treba nesto od preparata da se pije. Ja sam zvakala Ferum Sandozov, a vidim da mnogo zena koje piju Elevit nemaju problem sa gvozdjem u trudnoci...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 24/1/2015, 08:40

Pa svasta se ovde izdesavalo:Maksi zagrljaj Veki cestitam,Sanja i Tatjanice bravo za izvestaje,uzivajte trudnice!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 24/1/2015, 09:01

Maksi zao mi je No Bas sam verovala da je u pitanju los aparat.Zelim ti da se sto pre oporavis od ovoga i krenes u nove pobede. zagrljaj
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 24/1/2015, 09:44

Vuchica ::
zvoncica36 ::
markosanja.radosavljevic ::E zvoncice,onda nisam jedina osmeh srce. Ali znas vec kako je  plasim se.
Nema potrebe da se plašiš. Bar ja sam tako razmišljala u trudnoći i ponašala se normalno,tj. kao da nisam trudna. Mislim što se više plašimo sve nam je gore. Stalno budemo pod nekim stresom. Trudnoća je za svaku ženu drugačija, a opet sve prolazimo sve i svašta. Ja sam imala i rane kontrakcije, a nisam imala pojma. Sve vreme sam išla peške uz stepenice,itd. Brzo prođe trudnoća, a još brže deca rastu.

Lakse je to reci nego uciniti.
Posebno to vazi za nas koje smo se godinama trudile, istrazivale, lecile...dosle u neke godine..

Ja bih najvise volela da sam mogla da radim, da odem na tri UZ tokom trudnoce, i tri vadjenja krvi, da spakujem sutra torbu za porodiliste i da odem čas da se porodim...

Trudim se da uzivam koliko mogu, narocito u mrduljanju bebca u stomaku, ali da strepim i da se plasim, to da


Vučice savet sam dala ja koja je posle 6vto,histeroskopije,...došla do trudnoće. Da je trebalo nešto loše da se desi što kaže naš narod ni kožne gaće ne bi pomogle. Nisam išla na planinarenje, ali jesam čak i u šoping turu u Mađarsku u šestom mesecu. Bilo mi je preko glave strepnje i iščekivanja. To sam ostavila za odrastanje bebca. Želela sam da se lepo sećam trudnoće i tako je i bilo. Volim da dišem punim plućima.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 24/1/2015, 09:45

markosanja.radosavljevic ::Zenice da vas pitam. jel smem sad da jedem cveklu,spanac i ovaj zelenis sto podize gvozdje. bolje ja da pitam nego da pogresim.
Možeš ako nemaš pesak u bubrezima.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 24/1/2015, 10:03

Tesko se ishranom moze popraviti gvozdje, retki su takvi slucajevi. Obicno mora neki suplement, jer kako trudnoca odmice, gvozdje i ono odmice, al nanize.

Zvoncice, mislim da se nisi razumela sa Vucicom. Vecina nas je za disanje punim plucima, i ja sam tako htela, isla na koncert, zbog cega me se majka umal odrekla nije lol! , druzila se, radila s posla koliko sam mogla, trudila se da uzivam, al u sustini sam morala da mirujem zbog grlica, koji je na kraju popustio, i porodih se ranije. Nekad kozne gace ipak mogu da pomognu. lol! AKo ne izazivamo sudbu, nekad mozda mozemo i da sprecimo neke stvari.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 24/1/2015, 10:16

BiKsi :) ::Nekad kozne gace ipak mogu da pomognu. lol! AKo ne izazivamo sudbu, nekad mozda mozemo i da sprecimo neke stvari.  
.
a meni su te kozne gace sad i zasivene (serklaz), tako da svakako nisam luda da izazivam sudbinu. Ima vremena za sopinge i skitnju, a vala imala sam vremena na pretek i pre trudnoce i trudila se da uvek kvalitetno popunim svoje vreme.

Na kraju, trudnoca ipak kratko traje u odnosu na sve, i nemam osecaj da sad propustam nesto
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 24/1/2015, 10:18

Verovatno nisam razumela, a i svi mi živimo i razmišljamo drugačije. Mm i ja smo zajedno od kraja 1997god. On sad 46god, a ja 41god. već mi je bilo preko glave da se nešto očekuje i iščekuje. Ovo nam je prvo dete, a čekali smo ga dugo i trudili se da ga dobijemo isto dugo. Život bez deteta sa mm je bio divan, a sad detetom još divniji. Jedino kao i sve mame sa malim bebama nema spavanja ponekad pa sam zato možda pogrešno razumela Vučicu. Celu noć pokrivam bebca, a on se otkriva. Želim vam svima takve muke uskoro. Nemirnog bebca.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 24/1/2015, 11:06

Bila sam juce na UZ i bebci su dobro.Trudna sam 6 i po nedelja i D dimer mi je 950 a referentne vrednosti <855.Trombociti su mi ispod donje granice 140.Dr me poslala kod hematologa i posto nisam iz Bg dala mi je interni uput da bi me odmah primili na hematologiju u KCS.Primila me neka dr Ruzica Nedeljkov Jancic i jos se bunila sto mi je dr dala uput jer kaze da je toliki D dimer normalan za trudnocu a i trombociti su ok a i ako padnu sredice to.Meni su inace toliki trombociti bili i pre trudnoce.Kad sam stigla kuci otisla sam u svom gradu po misljenje jos jednog hematologa i ona mi je isto rekla.Htela sam da uzmem uput i nazvala sam KCS hematologiju da pitam kada mogu da dodjem i oni su rekli da dodjem kad hocu jer pacijente iz unutrasnjosti primamo odmah.Pitala sam da li moze da me primi dr Elezovic ali ona rece da ne moze to tako i da ce me primiti dr koji je tog dana dezuran.Zbunjena sam i zabrinuta...ne znam da li sam dobila pravi odgovor od ova dva hematologa.Brine me ovaj D dimer.Volela bih da se konsultujem i sa dr Elezovicem ali ne mogu da dodjem do njega.Privatno ako odem i ako mi kaze da primam fraxiparin to mi nece uvaziti u drzavnom jer je izvestaj od privatnika i nece mi dati fraxi.Ne znam sta da radim.Koliki je vama bio D dimer ,tj koliko je odskakao od referentnih vrednosti???Da li su da potrazim misljenje i treceg hematologa??? tuga
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 24/1/2015, 11:24

Maksi zao mi je Sad

sto se tice vakcine sigurno je ne bih prihvatila.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 24/1/2015, 11:26

bezdan ::Ma oni samo da uvale neke vakcine,stigao mi dabl,dobar je 😃

Cestitam!!!

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 24/1/2015, 11:32

Sto se tice koznih gaca, nemam ih, ne volim kozu, a uskoro cu i ove da skinem jer mi sve smeta Laughing.
Ja tako ispitujem dr i sama postavljam dijagnoze ali mi ona uvek skrene paznju i kaze da ne trazim problem vec da uzivam.
Za gvozdze znam, celog zivota kuburim stim, prvo dok sam bila mala, a posle u pubertetu kad sam se glupirala sa dijetama. Konacno sam pred vto uspela to malo da sredim pila sam prvo tothemu, pa referum, ali mi je dr ukinuo i u ponedeljak idem obvavezno da mi dr prepise nesto. u bolnici su mi rekli da uzimam nesto od gvozdja dva puta dnevno, tako da nema zezanja. Znam da hranom se ne moze postici nista pogotovo sad u trudnoci ali mogu i da ukljucim te namirnice.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 24/1/2015, 11:44

Micoubico, ja sam kod Elezovica isla privatno i dr iz DZ mi je prihvatila njegov izvestaj i na osnovu toha mi davala fraxiparin. Jedino mi je trazila fotokopiju izvestaja da stoji kod nje, za svaki slucaj. Pad trombocita nema veze sa fraxiparinom, tako mi je rekao hematolog.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 24/1/2015, 11:44

micaubica,odgovorila sam ti na koracima za d-dimer.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu