KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 30/1/2015, 16:04

Niny,hvala draga ne znam kako bi mogla da mi posaljes,ne bih da te mucim,sigurno si zauzeta sa bebicom. ovu kutiju imam za mesec dana, a dr je rekla da odradimo nakon toga krvnu sliku ne znam stajoj je na umu da li da prekida ili uvede drugu terapiju. 
Jos nesto me zanima do kad ste pile utrogestan,na prosloj kontroli je dr spomenula da pijem do petog meseca a da u sestom prekinem. a moja komsinica koja se porodila  je pila do ulazak iu deveti mesec.
Pozdrav
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 30/1/2015, 16:34

Sanja, ja sam jos uvek na utrogestanu. 2*200
Dr je pominjala da ce mi posle 28-nedelje smanjiti na samo 1*200-uvece. I tako sigurno do devetog
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 30/1/2015, 16:46

Drage moje trudničice,samo da vas ljubnem i odoh...Bebica Jana mi je mnogo zahtevna,pa se ceo dan vrtim oko nje ljubav
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 30/1/2015, 19:34

Tulumba , ljubim tebe I tvoju curicu Janicu .
Pozdrav svim trudnicama , mamama I njihovim bebicama.

Ja sam dobila uput da uradim krvnu sliku I urin I to cu obaviti verovatno sledece ili one tamo nedelje . Nikada nisam imala problema do sada sa krvnom slikom tj., gvozdjem , pa se nadam da necu ni sada, bar za sada .
Kad je najbolje da se radi expertski UZ , s obzirom da ne zelim da radim AC ? Od ponedeljka ulazim u 10 nedelju.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 30/1/2015, 22:07

Tulumbice, ma nije moguce da ti je Jana zahtevna?! lol! lol! lol! lol! Uzivaj! I promeni tiker, ulazis u 47. nedelju! lol! lol! lol! lol! Prva tri meseca su najteza, posle bude lakse, ne racunam nicanje zuba. lol! I prohodavanje. lol! I jedenje pavloviceve masti, mrva sa poda, lizanje pisace iz nose i tako toga. lol! Sto moje dete radi. lol!

Sanja, doktori procene kad se ukida utrogestan, nekako mi se cini da si sva uspanicena i da ne mozes da se opustis nimalo. Ja sam isti koristila samo 14 nedelja prvih, kad je posteljica fino bila formirana, od 12. nedelje do 14. sam postepeno ukkinula utrogestan. Znam da ga dosta zena koristi i kasnije, razumem ako ima krvarenja, al ako nema i ako je sve ok, ne vidim razlog da se on koristi. Mada to je moje licno vidjenje stvari.

Ganedina, kod nas se ex radi u 12. nedelji, kao i dabl. Ja sam dabl tada, a eskpertni u 14. nedelji.

Stisak mace, mazite stomacice i da sto vise cura bude trudno ove godine.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 30/1/2015, 23:15

Biksi draga u pravu si. Mnogo sam opterecena a nikako da se opustim. Sad sam gledala slike drugaricine sestre i ona je trudna kao i ja a vec ima veliki stomak. Pa sam do sad nervirala muza da je poceo da vice. Sve se plasim pa cak i da mi je mali stomak. Eh luda glava kako da se opustim.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 31/1/2015, 07:52

tulumba ::Drage moje trudničice,samo da vas ljubnem i odoh...Bebica Jana mi je mnogo zahtevna,pa se ceo dan vrtim oko nje ljubav
Tulumbice, ne znam za tebe, ali moja beba je toliko komplikovana i zahtevna, jer ima problema sa povracanjem, tako da ne stizem ni da jedem kao covek.
Trudnice, veliki zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 31/1/2015, 09:21

...cmokich za tulumbu & d77 i njihove zhivahne bebice! beba beba

...ganedina draga,ja sam dabl i ekspertni radila sa 13+3 a zadnji rok ti je 13+6....kako vidim obichno to zhene rade u 12. nedelji....drzhim figeeee!  sunny

....sanjice,manje brigaj...muzhicha za ruku pa shetajte,uzhivajteeee....ja sam mojim dragim svaki dan skoro skapujem,brod mu je konachno po evropi pa mozhemo stalno da se gledamo ove nedelje dok ne isplove.... srca1

.....ljubim moje koleginice trudnichice !!! cvet
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 31/1/2015, 09:50

BiKsi :) ::

Sanja, doktori procene kad se ukida utrogestan, nekako mi se cini da si sva uspanicena i da ne mozes da se opustis nimalo. Ja sam isti koristila samo 14 nedelja prvih, kad je posteljica fino bila formirana, od 12. nedelje do 14. sam postepeno ukkinula utrogestan. Znam da ga dosta zena koristi i kasnije, razumem ako ima krvarenja, al ako nema i ako je sve ok, ne vidim razlog da se on koristi. Mada to je moje licno vidjenje stvari.

verovatno kasnije i nema nekog efekta...nego mu dodje kao neki placebo Very Happy
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 31/1/2015, 09:50

Ganedina, gde ces na ekspertni, jesi li odlucila?
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 31/1/2015, 10:07

Pozdrav za sve mame i komplikovane bebe!!!!
Komplikovane su one i kasnije,neke manje-neke više,nego se mame srode sa komplikacijama,pa se mnogo više uživa,a manje razmišlja o svemu šta stižemo,a šta ne Very Happy
Vuchko,ja nikako da ti kažem-stomačić ti je za medalju zaista,preleeeeeep!!!!
Ganedina,taj prvi expertni bi trebalo 12.-14.nedelja,sećam se da sam ga ja radila 12+6.
A što se Utrogestana tiče to zavisi od slučaja,a dosta i od lekara.
Pila sam ga zaključno sa 37.nedeljom zbog kao nekih kontrakcija 2x200,a do 6.meseca 3x200 i Progesteron depo na 5.dan,mada je trudnoća od početka bila uredna,bez ikakvih komplikacija.
Ljubim puno sve trudničice i želim vam da uživate u blaženom stanju koliko god vam to psiha i telo dozvoljavaju!
Odoh da dremnem sa ovim mojim malim komplikatorom,niču nam neki novi zubi,pa je noćas bila žurka umesto spavanja!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 31/1/2015, 10:42

Uzimate li vi neke suplemente, tipa mamavit, elevit, fembion? Koji da uzmem?
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 31/1/2015, 10:54

Lenjivice, za sada ne moras nista, osim folne.
Ja sam pocela od neke 8-9 nedelje, i menjam ih... prvo sam femibion 1, pa orthomol, pa elevit...
Elevit jedini u svom sastavu ima gvozdja.
A dosta njih preporucuje i prenatal

sunny


Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 31/1/2015, 11:36

....lenjivice,ja sam samo folnu prva 3 meseca,a sad mi je dr uvela femibion 2... sunny
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 31/1/2015, 11:47

Ragaco , sincicti jeprava secerlema .

Lenjivice , za sada ne moras nista od suplemenata, dovoljno ti je to sto su ti napisali u PFC . Meni je dr. rekao da uzimam Mamavit tek kad se videla srcana radnja .
Da li si jos koji put radila betu? Kad planiras 1. UZ . Izgleda da ce kod tebe kucati 2 srca .

Ja ne planiram ni dabl test, moj dr je rekao da u mom slucaju nema svrhe , jer bi on zbog mojih godina svakako pokazao povecan rizik ,pa da se na bih samo bespotrebno stresirala . A po njemu su ti testovi samo nacin za dodatno uzimanje para . Ne znam da li je u pravu .
Nisam jos odlucila kada I gde cu ici na expertski , u razmisljanju mi je nekoliko opcija/ Katarina u Sapcu , Novakov u NS , a u BG Analife ili kod Tihomira Mihailovica , mada su ova 2 zadnja bas, bas preskupi 10.000 i 11.000 . Mozda necu ici na expertski cak do 24 nedelje kad sve bude potpuno razvijeno kod bebe , pa ce mi zato biti potreban izuzetan strucnjak za expertski koji jako dobro zna da tumaci sve parametre I njihov odnos .
Jos jednom ponavljam da ne zelim da radim nista od testova , kao ni AC.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 31/1/2015, 12:35

Vuchko, Tatjanice, Ganedina osmeh srce srca
Radila sam betu 18dc bila je 3870 :-) A do uzv moram jos da cekam.Pojma nemam
kad cu, vrv u 7. nedelji, sad sam tek 5+3. Nisam svesna uopste. Sva sam drvena, polako hodam, ne saginjem se, itd, nikako da se opustim i skontam da ne moze da ispadne lol!
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 31/1/2015, 13:04

...super ti je beta lenjiviceee...mazi stomachich...ljubb za tebe i tvoju mrvicu ili mrvice! osmeh srce
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 31/1/2015, 16:41

Jao Ragaco kakvog ti medenjaka imas  ljubav
Lenjivice bravo za betu bas je velika jos malo pa prebrojavanje i najljepsa muzikica  srca
Ganedina kako prolaze dani jesi uzela bolovanje ?
Mazi i pazi bebicu.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 31/1/2015, 17:10

Saska , koristim GO tamonegde do 23 . februara ,pa ako do tada bude sve OK, otvaram trudnicko bolovanje .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 31/1/2015, 18:58

Drage zene samo da vas pozdravim....
Sinoc prokrvarim tako lepo momacki iz cista mira...
Danas trk kod dr! Ovako kaze:
u kavumu uterusa pravilan ges.mesak sa ehom ploda ciji je CRL 3.5mm,srcana radnja se registruje,sire polje intrauterinog krvarenja.Predeo andexa b.o.douglas b.o.
Dobili smo progesteron depo i pregnil 1500 povecanu dozu utrogestana 3x200 na dan,strogo mirovanje i eto...Kaze imamo pravog malog borca ali i mi treba da se borimo ,cuvamo i budemo pozitivni...dg Preteci spontani! Sad
Sita sam se naplakala kad sam cula srce moje...Ali cvrsto verujem da ce biti sve kako treba... Sve vas ljubimo!!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragana76ns 31/1/2015, 20:34

Samo da javim da smo bogatiji za jos jednog decaka, danas se rodo Ignjat...3400gr i 50cm..mama Ivi je dobro...kaze budi se iz osamucenosti Very Happy
Jos jednom cestitam od ♡....srecno i uspesno roditeljstvo,a Ignjatu svu srecu u zivotu i dobro zdravlje. ♡♡♡
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragana76ns 31/1/2015, 20:35

Samo da javim da smo bogatiji za jos jednog decaka, danas se rodo Ignjat...3400gr i 50cm..mama Ivi je dobro...kaze budi se iz osamucenosti Very Happy
Jos jednom cestitam od ♡....srecno i uspesno roditeljstvo,a Ignjatu svu srecu u zivotu i dobro zdravlje. ♡♡♡
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 31/1/2015, 21:38

Ivi , cestitam od srca . Neka vam je Ignjat ziv I zdrav 100 godina .

Ancice ,super za srculence . Ali ne znam zasto sad krvaris . Madami je nesto mali CRL samo 3,5 mm mada nemoj mene da slusas jer ja o tome na znam puno , samo znam da je meni na 1. UZ on bio 7mm I nije bilo tada srcane radnje , a 2. put je bio 12 mm I tada se lepo videla srcana radnja .Ne znam da li nisi nesto pogresno napisala . Ali, opet tikazem nemoj mene da slusas , ja sam laik za te stvari .
Drzim ti palceve da se sto pre smiri to krvarenje I da bebac ostane kod mame jos 9 meseci . Pokrivena si ful terapijom , sad samo lezi I odmaraj .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 31/1/2015, 21:49

Ignjat dobro došao živ i zdrav bio a mami Ivi sve čestitke za rođenje sina srca srca igracice igracice srca srca igracice igracice
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 31/1/2015, 22:39

Ivi, srecno rodjenje sina i neka je ziv i zdrav. Da se lepo oporavis i da uzivas sa svojim andjelom.
Svim novim mamama, a ima ih jako puno, sto me raduje i ispunjava zadovoljstvom, jer svaka beba za koju se borimo je posebna, zelim srecu sa decicom, da su zivi i zdravi, srecni i nasmejani. Nikako da ugrabim vremena od svoje lepotice i da napisem svoju porodjajnu pricu i time zaokruzim svoje vto putovanje (za sada :))
Trudnice uzivajte, pricajte sa vasim bebama, mazite stomacice i pripremajte se za najlepsu ulogu u zivotu. Mamice uzivajte u svakom trenu sa vasom decicom, jer je svaki neprocenjiv, jedinstven, zasluzen...i neponovljiv.
Ljubimo vas i pozdravljamo nas dve :**
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu