KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
pluton1
mrsbg
bak
cicifu
Beograd
Ancica 87
SladZana
Petkana
ivanicasale
Niny
JednaSova
sareni leptir
mamadabudem
Sofija Veks
tulumba
d77
lela1984
Vuchica
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
KoMetaK
Smrdica
zvoncica36
Likoli
MalaSaJuga
ganedina
Strumfeta78
Erata
SoJa
Djurdjevak79
neris8
Endzi
BiKsi :)
Tebi
dragmilk
Stenli
neca73
lelas
Bobaue
missile
twinsi
medolina
Vecka
insomnia
Simona
ragaco
LaFolie
51 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 20/10/2014, 09:46

Ma uvazavam vasa misljenja. 
Neznam samo kako uopste ide sve to, kada bi dobila uput za bg... Verovatno bi lezala neki dan do cr tamo. 
Sto se tice svega, bg se totalno iskvario po pitanju vto procesa. Nafatirali se ljudi para, pa im se moze. Svako ko im dpdje gledaju ga sa visine, svi pricaju nekim jezicima koji mi, obican narod ne razumemo. Mnogo strucnjaka ima u bg, ali svi su se iskvarili. Ja tamo nikad nebih radila vto?! 
Nis je nula i totalno nestrucan za sve, od vto do daljih lekara. D77je bas primer za to.. Hematolog itd. 
Za mene je ns, neprikosnoven i sto se tice strucnosti, ne samo za vto vec za sve. Ljudi tjlekari su tamo uvek radi da ti izadju u susret, ne gledaju sve kroz novac, jako su realni, prizemni..sto kazu. Mozes postici bilo kakav dogovor. 
Bg sve gleda kroz parw, a ne garantuje toliku strucnost. I sama sam juce citala o kovertama novca koje se vrte po bg bolnicama, ako te lis davte neki dr porodi..... Neznam koliko je tacno sve to, ali izmedju mog grada i bg, biram manje zlo. Bg. Pokusacu da dobijem uput i da odwm bez koverte u bg.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 20/10/2014, 09:55

Pa,rekoh,svako bira za sebe.Ja sam imala negativna iskustva i s Frontom i s GAK-om,s IMD-om dobra,s KBC Zvezdara solidna.A za N. S se slazem s Leptiricem-mnogo drugacije nego ovde.Na Betaniji sam radila histero i vrlo sam zadovoljna.A za porodjaj jednog dana-nemam pojma-kod ovih mi se apsolutno ne ide!Verovatno KBC Zvezdara,ja i ovako,opstinski,toj bolnici pripadam.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 20/10/2014, 10:22

Devojke, ima li neka od vas ideju sta bi moglo biti: naime, probudih se malocas, lezala sam na levom boku, i otkada sam budna po prvi put u trudnoci osecam neku tupu bol u levom delu stomaka, u delu koji je blizu struka. Beba na levoj strani je koliko osecam ok, regularno je aktivna.

Znate li mozda sta to moze da me boli i zbog cega, i da li bi trebalo da me zabrine, ili moze biti jedan od redovnih simptoma u kasnoj trudnoci?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 20/10/2014, 12:24

Ja zivim u N S ali cu se poradjati u NFrontu imam duplo vece poverenje u njih nego u ove nase dr iz Betanije isla sam par puta i ne bih zelela da mi bilo ko od njih bude tu..tako da su misljenja podeljena naci dr u koga imas poverenja i gotovo a u Bozjim je rukama kako cemo proci..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 41
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 20/10/2014, 12:50

Sofi neznam sta da ti kazem jer nemam iskustva sa tim.Mozda bebe hoce upoznavanje sa mamom pa ti salju signale da ce uskoro napolje... igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
Zelim ti puno srece u svakom slucaju!!!
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 20/10/2014, 13:21

samo sam svratila da kazem vucici da sam odusevljena vestima
kad videh bjen tiker  osmeh srce
draga da guras do kraja skolski :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 20/10/2014, 13:23

Smrdica ::Ja zivim u N S ali cu se poradjati u NFrontu imam duplo vece poverenje u njih nego u ove nase dr iz Betanije isla sam par puta i ne bih zelela da mi bilo ko od njih bude tu..tako da su misljenja podeljena naci dr u koga imas poverenja i gotovo a u Bozjim je rukama kako cemo proci..
ja se prgvi put porodih u frntu, bez veze
drugi put u betaniji, bez veze

nemam zamerki na osoblje ni tamo ni ovde
oba porodjaja lepa
drugi, jos lepsi,l sve najdivnije mogu reci za ekipu koja me je poradjala od babica do dr
ali i ja sam bila super, da se ne lazemo, nisam se dernjala, psovala, ljutila
ima nesto i onome kako zracis tako privlacis  Wink
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 20/10/2014, 13:23

Botox ::samo sam svratila da kazem vucici da sam odusevljena vestima
kad videh bjen tiker  osmeh srce
draga da guras do kraja skolski :)

Ljubim te, dupla mamo!!! I Hvala, hvala!! osmeh srce
Upravo sam bila u vasem dnevniku, uzivala u slikicama, posle cu da shrvljnem koju, jer sam trenutno u poluhorizontali... Very Happy
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivi 20/10/2014, 13:38

Žene pa ne primaju samo trudnice fraxiparin i nemaju samo one trombofilije, u unutrašnjosti Srbije se rade svakodneno operacije ljudima sa tom dijagnozom, bar ja tako mislim, moj dr je opušten po tom pitanju pa sam i ja, ne verujem da bih rizikovao ako nije siguran da zna šta radi.
D77 ne brini sve će to biti ok, mnoge žene se porađaju u KC Niš sa trombofilijama samo ne pišu na forumuma i sada su kući sa svojim bebecama,nisam iz Niša ali mnogi moji prijatelji su dobili bebice u toj bolnici  bebe  bebe
Sofija možda je beba samo malo pritisnula neki organ.
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 20/10/2014, 14:16

Hvwla Ivi! Mislim da si u pravu, jer je bol nestala cim sam se pokrenula (promenila polozaj). Verovatno bebe nemaju u ovoj fazi puno mesta, i vece su, pa se vise oseca i pritisak... Very Happy Very Happy
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 20/10/2014, 14:45

Sofi, kad idete na kontrolu?
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 20/10/2014, 15:03

Vucice, sutra yes yes
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 20/10/2014, 16:58

Hvala, Ivi...danas ponovila trombocite i oni i dalje padaju...sada se spremam da idem do dr koja je dezurna na klinici, pa cu videti. Besna sam sto je pogresila i povecala dozu septembra meseca i sada nema resenja.
Sofi, srecno, sutra sunny

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 20/10/2014, 17:07

d77 draga koliki su sad trombociti?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 20/10/2014, 17:13

U sredu su bili 120.000, a sada 117.000, ref.vred.150.000-450.000.
Sladzana, a koje su tvoje vrednosti, posto si isto na Fraxiju?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 20/10/2014, 17:20

Meni su na pocetku bili oko 300 sada su 230.
Ali cudno mi je da ne moze da se smanji doza...? kakav je d dimer? mada mislim da 120 ili 117 nije velika razlika, cak mozda spada u moguce greske pri mjerenju.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 20/10/2014, 17:22

D dimer je bio 526, a danasnji rezultat cu sada videti...problem je sto sam inace imala nize trombocite i pre Fraxija-do 180.000, a sada ih je ovo bas spustilo. Odoh do KC i svoje "drage dr", pa cu se javiti, veceras.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 20/10/2014, 17:28

Javi sta je rekla. usne
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 20/10/2014, 20:38

Evo obecanog izvestaja Very Happy
Dr sada sasvim drugu pricu prica, ni nalik onoj zeni od pre 4 dana-sve je u redu, pad nije strasan itd., nema potrebe za smanjivanje doze Fraxija, ali kontrola trombocita na 3-4dana. Ako si toliko sigurna u ono sto pricas i radis, sta me maltretiras da ponovo u petak dajem krv?! lol!
D dimer je sada 412, anti Xa skocio na 0,118.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 20/10/2014, 21:28

Hvala vam na čestitkama. Ja sam se porodila u Nf. Posle porođaja sam bila u apartmanu. Sobu sam delila sa ženom koja je primala fraxi (vto priča) i nije joj trebao izveštaj hematologa pred porođaj. U frontu imaju svoju proceduru za takve slučajeve. Svima su davali (i meni) fraxi dok sam bila tamo. To im je sad normalno. Sestre su ok. Uslovi ok.Tri dana sam dobijala nešto protiv bolova,a posle toga nisam želela ništa pošto sam bila više nego ok. Treći dan od porođaja (porođaj računam kao prvi dan) šetala sam hodnikom. Porođaj mi je ostao u divnom sećanju. Bebu donose na podoj i kad zatražite. Posteljina se menja kad zatražite,a spavaćice na raspolaganju non-stop. Na kraju hodnika terasa na kojoj možete da budete koliko god želite. Muž može da uđe kad god želi. Moj je ostajao do 22h nekad. Jedino što užasno bole grudi dok se ne razrade. Šesti dan smo izašli. Taj šesti dan je najčudniji. Strah da li ću se snaći. Pogubljena od hormona,a prva noć kao godina. Posle sve ide svojim tokom. Naravno bebac upiški sve pošto nisam lepo stavila pelenicu. Osećaj kao da je nečiji i da će otići. Obraćala sam mu se kao da sam mu tetka. Čudno. Sad sve lepše i lepše. Rana me uopšte nije bolela. Kad sam došla kući kuvala sam,širila veš,prala sudove,...Jedino što nisam usisavala i peglala. Posle dve nedelje počela sam i da peglam. Steznik nisam nosila i još uvek neću. Stomak mi je kao kad malo više pojedem. Bebac je dobar. Važno mu je samo da je suv i sit. Sledeće godine ću ga upisati u prvi razred pošto raste kao prase. Dok ga uspavljujem ruke me zabole. Nemam nikakvu pomoć, a i nije mi potrebna. Važno je samo da beba ima svaki dan isti režim. Ljubim vas idem da spavam.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 20/10/2014, 21:28

Hvala vam na čestitkama. Ja sam se porodila u Nf. Posle porođaja sam bila u apartmanu. Sobu sam delila sa ženom koja je primala fraxi (vto priča) i nije joj trebao izveštaj hematologa pred porođaj. U frontu imaju svoju proceduru za takve slučajeve. Svima su davali (i meni) fraxi dok sam bila tamo. To im je sad normalno. Sestre su ok. Uslovi ok.Tri dana sam dobijala nešto protiv bolova,a posle toga nisam želela ništa pošto sam bila više nego ok. Treći dan od porođaja (porođaj računam kao prvi dan) šetala sam hodnikom. Porođaj mi je ostao u divnom sećanju. Bebu donose na podoj i kad zatražite. Posteljina se menja kad zatražite,a spavaćice na raspolaganju non-stop. Na kraju hodnika terasa na kojoj možete da budete koliko god želite. Muž može da uđe kad god želi. Moj je ostajao do 22h nekad. Jedino što užasno bole grudi dok se ne razrade. Šesti dan smo izašli. Taj šesti dan je najčudniji. Strah da li ću se snaći. Pogubljena od hormona,a prva noć kao godina. Posle sve ide svojim tokom. Naravno bebac upiški sve pošto nisam lepo stavila pelenicu. Osećaj kao da je nečiji i da će otići. Obraćala sam mu se kao da sam mu tetka. Čudno. Sad sve lepše i lepše. Rana me uopšte nije bolela. Kad sam došla kući kuvala sam,širila veš,prala sudove,...Jedino što nisam usisavala i peglala. Posle dve nedelje počela sam i da peglam. Steznik nisam nosila i još uvek neću. Stomak mi je kao kad malo više pojedem. Bebac je dobar. Važno mu je samo da je suv i sit. Sledeće godine ću ga upisati u prvi razred pošto raste kao prase. Dok ga uspavljujem ruke me zabole. Nemam nikakvu pomoć, a i nije mi potrebna. Važno je samo da beba ima svaki dan isti režim. Ljubim vas idem da spavam.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 20/10/2014, 21:29

Hvala vam na čestitkama. Ja sam se porodila u Nf. Posle porođaja sam bila u apartmanu. Sobu sam delila sa ženom koja je primala fraxi (vto priča) i nije joj trebao izveštaj hematologa pred porođaj. U frontu imaju svoju proceduru za takve slučajeve. Svima su davali (i meni) fraxi dok sam bila tamo. To im je sad normalno. Sestre su ok. Uslovi ok.Tri dana sam dobijala nešto protiv bolova,a posle toga nisam želela ništa pošto sam bila više nego ok. Treći dan od porođaja (porođaj računam kao prvi dan) šetala sam hodnikom. Porođaj mi je ostao u divnom sećanju. Bebu donose na podoj i kad zatražite. Posteljina se menja kad zatražite,a spavaćice na raspolaganju non-stop. Na kraju hodnika terasa na kojoj možete da budete koliko god želite. Muž može da uđe kad god želi. Moj je ostajao do 22h nekad. Jedino što užasno bole grudi dok se ne razrade. Šesti dan smo izašli. Taj šesti dan je najčudniji. Strah da li ću se snaći. Pogubljena od hormona,a prva noć kao godina. Posle sve ide svojim tokom. Naravno bebac upiški sve pošto nisam lepo stavila pelenicu. Osećaj kao da je nečiji i da će otići. Obraćala sam mu se kao da sam mu tetka. Čudno.  Sad sve lepše i lepše. Rana me uopšte nije bolela. Kad sam došla kući kuvala sam,širila veš,prala sudove,...Jedino što nisam usisavala i peglala. Posle dve nedelje počela sam i da peglam. Steznik nisam nosila i još uvek neću. Stomak mi je kao kad malo više pojedem. Bebac je dobar. Važno mu je samo da je suv i sit. Sledeće godine ću ga upisati u prvi razred pošto raste kao prase. Dok ga uspavljujem ruke me zabole. Nemam nikakvu pomoć, a i nije mi potrebna. Važno je samo da beba ima svaki dan isti režim. Ljubim vas idem da spavam.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 20/10/2014, 21:42

Svaka cast, zvoncice sunny ...lepo je cuti ovakve vesti sa porodjaja...meni su prethodne 2 operacije ostale u groznom secanju Sad

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 21/10/2014, 10:05

zvoncice,divno!cestitam vam.uzivajte:-*
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 21/10/2014, 10:40

pluton1 ::zvoncice,divno!cestitam vam.uzivajte:-*

smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu