KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
pluton1
mrsbg
bak
cicifu
Beograd
Ancica 87
SladZana
Petkana
ivanicasale
Niny
JednaSova
sareni leptir
mamadabudem
Sofija Veks
tulumba
d77
lela1984
Vuchica
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
KoMetaK
Smrdica
zvoncica36
Likoli
MalaSaJuga
ganedina
Strumfeta78
Erata
SoJa
Djurdjevak79
neris8
Endzi
BiKsi :)
Tebi
dragmilk
Stenli
neca73
lelas
Bobaue
missile
twinsi
medolina
Vecka
insomnia
Simona
ragaco
LaFolie
51 posters

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 21/9/2014, 08:03

Sofija Veks ::Hvala puno, medene moje!! osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Lela, Palcice, MDB, vucem jako za nosice, da nam se sto pre pridruzite...Lela jos koliko sutra!

 sreca  sreca  sreca  sreca  sreca

Za sve tri po ljubac poljubac poljubac poljubac
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 21/9/2014, 09:09

Jao Sofi sad si me obradovala,dve curice pa sta ces lepse od toga...Ljubim vas sve tri puno,puno...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 21/9/2014, 09:31

Sofija, divota bebe bebe srce srce

Sta kaze tm? Kako ce sa izbori sa tri zeMske u kuci? osmeh srce


A gde nam je Djurdjevak?
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 21/9/2014, 10:19

Hej trudnice,
je l' neka od vas oseca te takozvane pripremne kontrakcije? Ja ih do sad i nisam nesto osecala, mada kazu da se javljaju tokom cele trudnoce, ali poslednjih dana mi se javljaju u toku celog dana, neredovne su i kratko traju, ali ih osetim.
Pre par dana sam malo duze stajala i tesko mi je palo, posle toga me boleo stomak i prelezala sam ostatak dana i od onda osecam te kontrakcije povremno.
Sutra ionako idm kod svog dr-a, pa cu cuti njegovo misljenje, ali me zanima desavaju li se one i vama koje ste u odmakloj trudnoci?
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 21/9/2014, 10:48

Cure, nedaj boze da se beba ne pomera... To bi se pokazalo nekako, jel da? Trazila na netu, ali nista ne nadjoh... 
Osetim kao neko lupkanje unutra, kad kad.. Ali to meni ne lici na te udarce koje vi spominjete. Obicno je to sa strane..
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 21/9/2014, 10:57

To je to Leptiru, neces odmah osetiti jake udarce, nego prvo tako - lagane pokrete, sto ti kazes - lupkanje. Kako beba rast, bice sve jaci. Ns kraju krajeva, ako si toliko zabrinuta, idi na UZ neka ti dr potvrdi da je sve u redu, ali sigurna sam da jeste i da je to sto osecas - to. Very Happy
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 21/9/2014, 15:10

Sofija bravo za tvoje zenskice radost radost
Sovice imam ja odavno, nekad manje nekad vise. Kad te stegne promijeni polozaj. Uzimas li utrogestan?
Leptiru ja sam u pocetku osjecala kao treperenje, vise kao kad zivac zaigra.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neris8 21/9/2014, 16:04

Bravo, Sofija! Ja jos imam žal za curicom, malo me sramota da priznam :). Je l to regularno da se CTG uvodi tako rano, ili su naveli neki razlog?
Što se tiče kontrakcija, ja ih imam svakodnevno, uglavnom uveče. Stegne mi se stomak, i baš mi se piški (valjda se stegne i bešika sa stomakom). Idem na UZ u ponedeljak, pa ću prijaviti doktorki. Bebe sad već dobro osjetim, jednu više, jednu manje. Manje ovu što je dublje u stomaku. Nju uglavnom osjetim iznutra, kad me šutne nisko. Gornja beba udara u zid stomaka. I čini mi se da se nikad nisu budni istovremeno (Blago mami i tati kad izadju!).
Leptiru, u to vrijeme se uglavnom baš slabo osjete. Kao da ti pukne balončić vazduha ispod kože. Nemoj da brineš.
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 21/9/2014, 16:59

Drage, strasna kijavica me je stegla...kako da ubrzam oporavak? Pre trudnoce par kesica Ferveksa mi resi problem, ali sada ne smem.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 21/9/2014, 17:27

Neris, sladzana... Ljubim vas. 
D77,iscackaj nesto na netu za tu prehladu... Meni pomaze masiranje nevenovom mascu , ili komovom rakijom. A isto sam kad kad pila pola soljice jabukovog ili vinskog sirceta umesanog u vodicu sa kasicicom meda, i to ubija prehladu, a ne smeta bebi.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 21/9/2014, 17:48

Vucice

Hehe kaze mm da ce biti nadglasan u svakoj diskusiji i da cemo na kraju imati 3, ne jednog psa lol!

Neris, nemam pojma, meni objasnise da oni u blizanackoj trudnoci krecu sa CTG-om od 31-ve, 32-ge nedelje, a inace je kasnije kada je u pitanju jedna beba...Mislim da je iz predostroznosti, jer kod mene za sada barem nema indikacija da ce bebe da pozure, grlic mi je i dalje 38mm, i one jos uvek nisu nisko...

poljubac poljubac


Poslednji izmenio Sofija Veks dana 21/9/2014, 19:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 21/9/2014, 17:49

Sovo,

Imam i ja ponekad tzv. "Braxton Hicks" kontrakcije, kazu da je to normalno jer se telo prirodno sprema za porodjaj...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 21/9/2014, 21:36

Sofija Veks,divnoooo za dve devojčice igra igra
Ja bila malo na odmoru,i od sutra krećem sa kontrolama,što UZ,što OGTT,što krvna slika,ma sve doktor
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 21/9/2014, 21:58

SladZana ::
Sovice imam ja odavno, nekad manje nekad vise. Kad te stegne promijeni polozaj. Uzimas li utrogestan?
.
Da, stavljam vaginalno jedan uvece i na svaki 7. dan primam Progesteron Depo. Kontrakcije nisu bolne, samo se oseti stezanje u stomaku, ali do sad nisu bile ovako izrazajne, pa zato vise paznje obracam na njih nego ranije.
I stomak mi bude onako, kao lopta. Prodje kad promenim polozaj. Valjda je to tako normalno u 8. mesecu.
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 21/9/2014, 22:08

Jeste draga ne brini isto i meni tako, mozes uvesti jos jedan utro dnevno mada mislim da nema potrebe. samo da nisu bolne i previse ceste. Posebno ne brini ako prodju kad promijenis polozaj ili prosetas. Mene hvataju pretezno kad lezim i to na ledjima.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 22/9/2014, 16:55

Drage moje, ja od danas pa do kraja moram da lezim. Jutros sam bila kod mog dr-a, otvorena sam jedan prst. Povecao mi je dozu Utrogestana i sad primam injekcije na 4 dana i Nifelat po pola, da se malo smire kontrakcije. Rekao mi je strogo mirovanje. Samo da izguram jos 4 nedelje...
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 22/9/2014, 16:57

Sovo,strogo miruj,izguraces!Progesteron ce da sredi stvari!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 22/9/2014, 17:00

Drage moje, ja od danas pa do kraja moram da lezim. Jutros sam bila kod mog dr-a, otvorena sam jedan prst. Povecao mi je dozu Utrogestana i sad primam injekcije na 4 dana i Nifelat po pola, da se malo smire kontrakcije. Rekao mi je strogo mirovanje. Samo da izguram jos 4 nedelje...
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 22/9/2014, 17:03

Oops, sorry. Otisla mi je ista poruka dva puta. Kuckam sa telefona, pa sam se zeznula.
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 22/9/2014, 17:23

Samo odmor, Sovice, i slusaj lekara...znam da su nesto predlagali da se noge drze blago podignute i sakupljene, ali idi sta ce ti tvoj dr tacno reci...je li ti dolaze za inekcije, pretpostavljam da ne moras ti da ides?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 22/9/2014, 17:49

Moram da idem, nema toga kod nas. A prekosutra moram za Bg u Front, da nadjem doktorku koja ce mi raditi carski, tamam cu videti i sa njom sta ona kaze. Prelezacu put do Bg-a, to je 45 min voznje, a tamo liftom na 4. sprat. Sta cu kad moram. Sad
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 22/9/2014, 18:00

Uh, bre, to je u tvojoj situaciji bas cimanje. Da nije mozda bolje da te hospitalizuju ovih nekoliko nedelja, tu ces barem biti pod budnim okom lekara?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 22/9/2014, 18:33

Videcu prekosutra sa Mandickom, ona je gore na visokorizicnim trudnocama, pa ce najbolje znati.
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 22/9/2014, 19:04

Da, najbolje je tako, samo opusteno i miruj, draga.

A kolika ti je bila duzina grlica na prethodnom pregledu dok jos nisi bila pocela da se otvaras?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 22/9/2014, 19:23

Ne znam duzinu, ali je pre mesec dana bio uloziv za vrh prsta. Tada je bio zatvoren, sve regularno. Mislim da je problem to sto su se meni poslednjih dana intenzivirale kontrakcije. Imala sam ih ranije, ali skoro da ih nisam primecivala, a sad su primetne i cesce, bude po jedna-dve na sat vremena.
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu