KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
pluton1
mrsbg
bak
cicifu
Beograd
Ancica 87
SladZana
Petkana
ivanicasale
Niny
JednaSova
sareni leptir
mamadabudem
Sofija Veks
tulumba
d77
lela1984
Vuchica
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
KoMetaK
Smrdica
zvoncica36
Likoli
MalaSaJuga
ganedina
Strumfeta78
Erata
SoJa
Djurdjevak79
neris8
Endzi
BiKsi :)
Tebi
dragmilk
Stenli
neca73
lelas
Bobaue
missile
twinsi
medolina
Vecka
insomnia
Simona
ragaco
LaFolie
51 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 11/10/2014, 19:28

Hej, hej. Meni je rez horizontalan, ne vidi se od veša ama baš ništa. Još uvek me često svrbi sam rez, jer dlake rastu preko. Verujem da se kroz koju godinu tu neće ništa poznavati. Kod nas u bolnici nisam videla neku zenu da joj je rez vertikalan, mada znam da je u Pančevu to česta praksa. Imam prijateljicu kojoj je rez vertikalan, pritom je doktorka, dakle koleginica. Kao nije moglo horizontalno, hm, hm, hm.

Ima tema ovde torba za porodilište, pa pogledajte. Korisno je.

Za bebu u startu 56 veličina. Beba se može izneti u čem vam volja, autosedište, dunjica, nosiljka, obično ćebe, nije bitno, to niko ne gleda. A verujem da vas policajci neće zaustaviti baš tada kad beba bude izlazila kući, jer je po zakonu sedište obavezno. Inače, to sedište za bebe, tzv. jaje, je super stvar.

Arsa koristi varalicu nuk, sa silikonskom cuculom. Još uvek je na onoj najmanjoj veličini do 6 meseci, neće veću nikako, pljuje.

Ne mora ista cuca kao i flašica, mada mi koristimo nuk staklenu flašicu, isto sa silikonskom cucom. Super je prihvatio.

Sladžo, avent pumpica ima cucu, koja se može nakačiti na flašicu u koju izmuzeš mleko, ima rezervni pipak i neku plastiku, čini mi se. Možda da ne uzimaš odmah, uvek ih ima u apotekama, pa ako ti zatreba, može ti suprug kupiti. Ionako ne moraš odmah da je nosiš u porodilište, nego ti je mogu doneti. Meni je mleko krenulo 3. dana, pa mi pre toga nije bila ni potrebna. To kad je na carski. A možda beba bude krupnija pa fino uhvati siku, da ti pumpa i ne treba.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 11/10/2014, 20:14

Ženske,pričekajte sa lažama i cuclama dok bebe usavrše tehniku sisanja,a i onda nemojte bez preke potrebe da ih koristite,sasvim drugačije se cucla cuca nego što se sisa dojka.Beba može i da odbije da sisa,jer mleko iz flašice krene odmah i lakše teče,a može i da pomeša način sisanja.Kod nas je to slučaj,pa ne isprazni dobro,onda moram pumpicom da izvučem...Bolje je kašičica ili špric ako već morate nešto da dodajete,ali ako se dobro uspostavi laktacija,mamino mleko je bebi sva hrana i piće.
Žalim kad sam mu prvi put stavila lažu i cuclu u usta,zeznula sam se debelo!
U svakom slučaju,sad imate vremena i informišite se o dojenju,kad stignu bebe malo ima vremena za net.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 11/10/2014, 20:25

Rale, a recimo Arsa počeo mnogo bolje da vuče kad je razradio vilicu cucom, pa sam se pokajala što mu odmah nisam dala. Mada je on bio malen. Jeo i na flašicu, a bome i na sike, nije birao, i na kašičicu dobijao vodu. Sve zavisi od bebe do bebe.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 11/10/2014, 20:36

Bravo za Arsu!!
Naravno,svaka je beba priča za sebe,mi prođosmo ovako,sad malo flašica malo sika,malo pumpica,malo palac,malo laža..

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od twinsi 11/10/2014, 22:51

Niny čestitam  srca  srca  srca  neka vam je sin živ i zdrav!

Vučice baš si me obradovala da znaš yes Divno je vidjeti te na ovim stranama! Imaću pomoć oko generalke ne brini yes

Sugrađanko imaš vremena za pumpicu. Ja  sam uzela Medelinu električnu, super mi je bila posle prvog porođaja, potpuno bezbolno. Dobila sam i Aventovu manuelnu ali mi nije odgovarala. Medelina je cca 50€.

Rez od carskog je skroz nisko, kao što je Biksi napisala i naravno ne vidi se. Sada se uglavnom taj rez praktikuje, jer  je brži oporavak.

Ja sam sa blizancima koristila Nuk bočice staklene i Nuk varalice, a kasnije Aventove varalice zbog čepa na istim (Nukove nemaju).
twinsi
twinsi

Broj poruka : 384
Godina : 47
Location : Podgorica
Datum upisa : 12.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 11/10/2014, 23:00

Meni je aventova pumpica odlicno odgovarala, mada ja imam male grudi, a cimerki iz sobe nikako... sreca da sam je kupila na vreme jer sam umesto indukcije koristila pumpicu da se izmuzavam i porodjaj je krenuo. Zato zene, nemojte se izmuzavati pre vremena i isprobavati pumpice.
Ne kupujte ni puno mrezastih gaca, ja to cudo sam imala alergiju, sreca da sam samo 1 pakovanje potrosila. A za ranu i bebin pupak sam samo oktenisept prskala i bebi je pupak brzo otpao a rana mi je bila ok. Posle 10 dana sam na ranu stavljala kantarion za unutraslju upotrebu i to mi je pomoglo da me ne zateze i ne svrbi.
E da, nemam nijednu striju, samo sam se mazala kokosovim uljem iz zdrave hrane. A zato na bokovima imam strije iz puberteta, ali su me na stomaku obisle...
Za grudi multimam balm (ne lanolin jer je gust) i komprese...
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 12/10/2014, 08:59

Mene sve to malo znunjuje. Da li pisete o periodu u bolnici ili kad ste vec dosle kuci sa bebama? A i ovde u mom okruzenju cujem razne savete. Zato da pitam ovde vas, koje ste to prosle. Rade mi carski u Frontu, znam sta mi je potrebno zamene, a sta osim Pavloviceve i Pampersa poneti za bebu? Sta mi stvarno treba? Da li mi stvarno treba pumpica jer mi neke zene kazu daim je bilo lakse rucno? Ne volim da nosim gomilu stvari, tako da bih volela da znam sta mi je neophodno, a sta basine mora. Znaci, pitam za period dok sam u bolnici?
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 12/10/2014, 09:01

Izvinite za greske u kucanju, jos sam sanjiva, a kuckam sa fona. :)
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 12/10/2014, 09:21

u porodilistu ti trebaju pelene, pavloviceva i vlazne maramice. Sve ostalo sto je bilo po spiskovima sam ponela i nije mi uopste trebalo...
Treba vise spavacica i ponesite neku "musemu" za ispod guze, zbog jaceg krvarenja u prvih par dana. Imaju u apotekama neke podloske za povijanje beba koje su nepromocive, cene su od 50 do 270 din i to mi je znacilo da ne lezim u krvi. I ne kupujte skupe spavacice, slobodno najobicnije i najjeftinije. Ja kupila 2 lepe, kada ih vidim, podsete me na sve i sklonila sam ih da ih ne gledam. A jedva sam im fleke oprala na sta su licile....
Gumene klompice su jako zahvalne, kada ustanete, cesto se krv niz noge spusti i onda se lako operu i u tim klompicama ulazite u kabinu zbog velikog prometa u porodilistu...
Ja se izvinjavam sto opisujem onu gadniju stranu, ali ce vam znaciti.....
ako imas od koga da pozajmis pumpicu, pozajmi. Ja sam dala drugarici, dala bih ti na koriscenje...
Ponesite bar 5 paketa mrezastih ulozaka, trebace vam....

oktenisept i kantarion sam ja ponela odmah u porodiliste, ali sam se ja poradjala prirodno, mislim da za CR ne trebaju
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 12/10/2014, 10:16

La folie, bas lepo sto si napisala sta i kako ide u porodiliste... Mene takodje zanima. Samo je pitanje od bolnice, do bolnice.. Kod mene u gradu, se to malo razlikuje, malo ga ovi ovde komplikuju. 
A kazi mi dal to sto si ispisala, vazi za sve bg bolnice?  Posto postoji mogucnost da se i ja porodim u bg.. 
I jos nesto, dali su potrebne pamucne pelene ili pampers za bg bolnice?  Dali tokom boravka u bolnici, sestre bebu kod vas u bg samo povijaju u pelene kao tkz. Kifle, ili oblace svaki dan u odelca, tj benke?  Nadam se da ste me razumele.... Ko sto:D rekoh kod nas to ovde, komplikuju, zato pitam vas za bg bolnice. Very Happy:P
Ragaco, slazem se sa tobom... Moj mm samo to govori, da ne zurim sa lazama i varalicama i da je najbolje kada bi beba sikala siku, tj. Dojila je...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 12/10/2014, 10:37

Sovice,za Front za bebu samo Pampers,vlažne i Pavlovićeva,a za tebe pribor za higijenu,spavaćice koristi njihove,mušeme imaju,a što reče Laf-gumene papuče obavezno.Sve će ti doneti od kuće što ti zatreba,tako da ne moraš da pretrpavaš ništa.
Leptiru,u Frontu bar,bebe dobiju benke i dodatno ih poviju u 2 pamučne pelene-ako se uprlja,zamene ti.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 12/10/2014, 10:43

Ragaco, posetila sam temu torba za porodiliste... Nista skoro nije ispisano, a vidim i emu je zanimalo. 

Molila bih vas da napisete u toj temi,sta je potrebno za porodiliste u KcBg,  a sta za Nf. 

Neznam za koju cu bolnicu, uput da dobijem kad dodje vreme, ako ga uopste dobijem.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 12/10/2014, 10:54

Spominju se neke kapi za skupljanje materice, na toj temi.... Jel ste koristile to, prvi put cujem za tako nesto...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 12/10/2014, 11:22

sareni leptir ::La folie, bas lepo sto si napisala sta i kako ide u porodiliste... Mene takodje zanima. Samo je pitanje od bolnice, do bolnice.. Kod mene u gradu, se to malo razlikuje, malo ga ovi ovde komplikuju. 
A kazi mi dal to sto si ispisala, vazi za sve bg bolnice?  Posto postoji mogucnost da se i ja porodim u bg.. 
I jos nesto, dali su potrebne pamucne pelene ili pampers za bg bolnice?  Dali tokom boravka u bolnici, sestre bebu kod vas u bg samo povijaju u pelene kao tkz. Kifle, ili oblace svaki dan u odelca, tj benke?  Nadam se da ste me razumele.... Ko sto:D rekoh kod nas to ovde, komplikuju, zato pitam vas za bg bolnice. Very Happy:P
Ragaco, slazem se sa tobom... Moj mm samo to govori, da ne zurim sa lazama i varalicama i da je najbolje kada bi beba sikala siku, tj. Dojila je...

ja se nisam u BG poradjala, a na spisku bolnice je bilo sve i svasta, ja se bas napakovala, kad ono: pola stvari ne treba...
Bebe su umotalavi kao kifle, pampers im stave koji doneses i to je to...
imam osecaj da joj varalica nije trebala bar mesec dana, jer su jadnici u prvih par dana skroz pogubljeni, samo jedu i spavaju....

ja sam im cak ostavila utrogestan, buscopan i sve i svasta u bolnici kada sam izlazla, kazu SUUUPER jer puno zena hitno dodje i nemaju nista.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 12/10/2014, 11:38

ja sam dobila injekciju za skupljanje... taj deo nije bas prijatan, ali prodje za par sati
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 12/10/2014, 13:34

Joj bre zene, sad ste me bas prepale. Nije valjda da se bas toliko krvari da se sliva niz noge? O.o
Je l moze da pomogne ako stavis na mrezaste gacice prvo onaj obican Naturella ili sl ulozak, pa onda te mrezaste? I da li isto karvare i zene posle prirodnog i posle carskog? I koliko dana to traje?
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 12/10/2014, 13:43

Sovice i mene sve to plasi..i ja cu u Frontu carski..rekli su mi da mi sto smo se tako porodile mozemo i te obicne uloske..ja sam skroz zbunjena spiskovima stvari potrebnih za bolnicu..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 12/10/2014, 14:42

E vako, brzinski.

Ja nisam imala neko obilno krvarenje posle cr, samo što je dugo trajalo, sigurno 40 i više dana. I što se ta krv nekako baš gadno oseća, da prostite. Vonja nekako baš. Rolling Eyes Oprostite na plastičnom objašnjenju, al tako je. Nije mi se desilo da mi se sliva niz noge, da mi se uprlja posteljina. TO je sve od žene do žene, pa ne paničite unapred. Ponesite 2 pakovanja mrežastih, pa nek vam donesu kad se porodite. Ja sam imala nekoliko spavaćica, što mojih što pozajmljenih, pa sam kod sebe uvek imala dve, a ostalo slala na pranje i donosili mi. Bar tri bi trebalo imati, ako se više znojite. Meni je čak bilo hladno, u sobi gde sam bila nije bilo grejanje, a zima, pa sam oblačila i donji deo pidžame preko noći i dana, iako ne daju, samo sam za vizitu skidala (tad ne mogu ni gaće da se imaju, samo spavaćica, jer vole u viziti da vide ponekad koliko ima krvi na ulošcima, znam da je ovo žešći fuj, al tako je. Čim vizita prodje, ja sam oblačila pamučne gaće, da mi drže uloške. Možete i mrežaste, al kupite jedno pakovanje da vidite da li će vam odgovarati, nemojte odmah dva pakovanja, da ne bacate pare. Ja savetujem devojke koje idu na cr da kupe papirni flaster, naročito ako imate problem sa kožom, ja sam dobila katasrtofa ranu, bukvalno kao opekotinu od njihovog flastera, a nisam znala da me svrbi od njega, mislila da mi rana zarasta. Dr kad je videla šlognula se. Pa možete reći da ste alergični na običan flaster i doneti onaj žućkasti papirni. Verujte da me više bolelo od tog osipa od flastera, nego sama rana od CR. Papuče one kroke, kod braće Kineza 250 do 300 dinara, nećete pogrešiti. Posle ih bacite ako se gadite da ih vratite kući, ili jednostavno operete u mašini :).

U startu vam treba rolna toalet papira, dva pakovanja mrežastih uložaka, nipošto obične, samo vam još fali da se potparite od njih, na sav taj dole smrad lol! , sapun, četkica i pasta, nekoliko peškira, šolja za čaj, vlažne maramice, papuče, naravno uput, zdravstven knjižica, stari nalazi od lekara, odradjeni brisevi. Pakovanje plazme prokrijumčarite, al nemojte jesti prvi dan nipošto, drugi dan baš kad čujete sopstvena creva, ispoštujte režim posle carskog reza, jer zbog anestezije se ništa ne pije i ne jede, da ne bi došlo do povraćanja, a naopako da krenete da povraćate, a materica ušivana. Možete da ližete limun, dakle jedan limun i nožić, jer će vam se sušiti usta.
Punjač i telefon da primite čestitke. Very Happy I podelite radost sa dragim ljudima.
Ko je na carski, pumpicu vam mogu doneti nakon tri dana, nema potrebe odmah, jer mleko neće odmah da krene.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 12/10/2014, 14:44

Sve ostalo vam mogu naknadno doneti.
Za bebu u našem užičkom porodilištu treba pakovanje pampersa i Pavlovićeva mast, sve ostalo oni imaju. Mada i to je od porodilišta do porodilišta.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 12/10/2014, 14:46

Tu sam za još pitanja, pucajte!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 12/10/2014, 14:55

Hvala Biksi, ja znam celu tu pred i post operativnu proceduru i stai kako treba, jer sam operisala miom na materici i znam sve sto se tog dela tice, rane, anestezije, ustajanja, itd. Jedino sto tada nisam krvarila, a sada hocu i sto naravno nisam bila presrecna, jer tada nisam rodila dete :) tako da mene najvise zanima taj deo oko krvarenja i dojenja posle carskog, ostalo sam vec prosla. Wink
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 12/10/2014, 15:02

Čuj Sovice, ti si onda prilično pripremljena. Ja sam imala krvarenje kao kad dobijem, prva dva dana više, posle osrednje ka manjem, samo što traje dugo to osrednje i manje.

Grudi su posebna priča, i isto zavisi od osobe do osobe, tj. razvijenih mlečnih žlezda pre svega, veličine bradavica i stanja bebe da povuče coku. Imam jednu zaovu, mlada baš, treće rodila neki dan, ni kapi mleka sva tri puta, nula, a grudi ogromne, prosto joj žlezde nisu razvijene. Dakle, nemoj unapred dumati, može se desiti da imaš koliko treba, može se desiti da imaš više ili manje. Kad ti krene mleko, neće to odjednom da grune prvi dan, tada možeš i rukom da izmazaš, pa i drugi, već treći te zabole ruke, pa je bolje s pumpicom, i to samo ako beba ne vuče. Ako beba povuče siku kako treba, onda je to pesma. Nekim ženama je lakše rukom da se izmazaju, ko ima baš dosta mleka, mislim da je lakše pumpicom, jer ruke baš zabole ako se duže muze, pritom mora i češće.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 12/10/2014, 15:16

Znaci Biksi queen si majke mi moje.Sa uzivanjem citam tvoje postove.Samo vi slusajte Biksi i necete(necemo) pogresiti.Ljubac trudnjace usne usne
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 12/10/2014, 15:16

Super Biksi, hvala na ovako detaljnom objasnjenju, znaci i to krvarenje zavisi od zene do zene. Pa kud svi, ti i ja :*
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 12/10/2014, 15:18

Baš tako, nemoj unapred da se frčiš, dobro je znati šta sve može, al sve to u rok službe. I da piči krv i da ne piči, to je u porodilištu normalno. I krvavi ulošci, peškiri, posteljine, to mu svima tamo dodje kao dobar dan. lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu