KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
pluton1
mrsbg
bak
cicifu
Beograd
Ancica 87
SladZana
Petkana
ivanicasale
Niny
JednaSova
sareni leptir
mamadabudem
Sofija Veks
tulumba
d77
lela1984
Vuchica
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
KoMetaK
Smrdica
zvoncica36
Likoli
MalaSaJuga
ganedina
Strumfeta78
Erata
SoJa
Djurdjevak79
neris8
Endzi
BiKsi :)
Tebi
dragmilk
Stenli
neca73
lelas
Bobaue
missile
twinsi
medolina
Vecka
insomnia
Simona
ragaco
LaFolie
51 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 16/9/2014, 15:48

Hvala, Erata!

Kod nas na poslu moze da se prenese u sledecu godinu 2 nedelje godisnjeg iz 2014-te u 2015-tu, a meni je  ostalo nedelju dana (gro sam iskoristila za Prag i spremanje magistrature pocetkom godine), pa su rekli da ce mi je automatski prebaciti za sledecu godinu. U tom slucaju bi umesto da se vratim na posao recimo 25. novembra, ja cu trebati da se vratim 2. decembra 2015-te...tako su radili i u slucaju mojih koleginica do sada barem...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 16/9/2014, 15:52

d77 ::GO za 2013.god. u svakom slucaju propada...ne moze se koristiti 2015.god.
Sladzana, moj endokrinolog kaze da TSH mora biti do kraja trudnoce ispod 3.

Meni je porodiljsko do polovine oktobra sledece godine. Onda bi trebao da ide odmor za 2014., pa za 2015. Vazno je samo da se zapocne godisnji u ovoj godini. Meni su objasnili da moze, jos su me zvali iz firme da mi to kazu. Videcemo kako se to moze izvesti.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 16/9/2014, 16:25

Erata, za 2014.god.je u redu...to je cak i zvanicno misljenje ministarstva, usvojeno kao izuzetak od zakonske norme da se 2.deo GO mora iskoristiti do 30.juna naredne godine.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 16/9/2014, 17:10

A zenske meni je TSH - a sada 2.82 a Kopitovicka mi je ukinula eutirox. Rekla je a nema potrebe i da mi je tsh ok. A vi kazete da treba biti ispod dva,i ja sam joj to rekla da mi je Stojkovic u Le rekao da treba da bude ispod dva ona mi rece da je to glupost i da je meni tsh- a ok.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 16/9/2014, 17:27

ivanicasale ::A zenske meni je TSH - a sada 2.82 a Kopitovicka mi je ukinula eutirox. Rekla je a nema potrebe i da mi je tsh ok. A vi kazete da treba biti ispod dva,i ja sam joj to rekla da mi je Stojkovic u Le rekao da treba da bude ispod dva ona mi rece da je to glupost i da je meni tsh- a ok.

Treba samo da bude u normali.Meni je cak blago snizen sad i Kopitovicka mi isto rece da ne treba nikakva terapija.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 16/9/2014, 17:32

Pa jeste u normali. Granica je 3.5
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 16/9/2014, 17:35

Pa,eto,bez brige onda.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 16/9/2014, 20:15

Ma i ja mislim da je oko 3 tsh ok,ali endokrinolozi sad tvrde da svima treba da bude ispod 2.
kaddođe do trudnoće on hoće malo da skoči zato se pre iste spušta ispod 2. Po meni Vesna Kopitović zna šta priča i radi.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 16/9/2014, 21:42

Tacno tako. Slazem se svaku rec sa zvoncicom. Tako je meni endokr takodje rekla, mada je meni kopitovicka spustila jos tsh pred aspiraciju, mislim da je meni bio 2,74. A do aspiracije sam ga spustila na 2,1..tako nesto. I dalje sam na eutiroxu od 50mg,jer ga je kopitovicka povecala nakon pozz bete. Endokrinolog mi prepisala 37,5a ona povecala.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 18/9/2014, 11:53

Gde ste trudnice? Spavate vec par dana...
JA se ubih na relaciji DZ-KC-Komisija...juce bila kod hematologa i povecala mi je opet dozu Fraxiparina na 0,6, jer je D-dimer 520+ukljucila jos folne kiseline. Kontrola za 2 meseca.
KS je po njoj dobra, iako su eritrociti 3,5 a hemoglobin 115, ali na moje insistiraje je rekla da mogu uzimati Heferol.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 18/9/2014, 12:12

Heferol je meni super pomogao, hemoglobin bio 107 i posle 2 nedelje Heferola - sad je 121. Wink
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 18/9/2014, 12:59

D77, ne znam koja ti je dr, ali meni je Elezovic napisao da ako dodje do trudnoce pratim d-dimer i tek ako predje vrednost 2,5 puta vecu od dozvoljene povecava se doza Fraxi . Cini mi se da je njegova gornja granica oko 250 pa ako je tebi 560 ne vidim razlog zasto bi ti povecavala dozu , a folna valjda ide 10 mg dnevno ako imas MTHFR mutaciju .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 18/9/2014, 13:07

A meni Antic rekao da se doza fraxija koriguje ako je iznad gornje vrednosti 2 puta povisen.Tek onda da dodjem,u slucaju trudnoce i isto jednom mesecno da proveravam.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 18/9/2014, 13:36

Elezovic je i meni. Napisao ddimer na 2nedelje kontrola, ukoliko je dva x veca vrednost od ref vred, odmah da se javim. Pre neki dan sam pitala kada se javiti kako bi napisao izvestaj o fraxiju za posle porodjaja.. Receno ni mesec i po do porođaja da se javim. M
Dali mogu poslati mm po izvestaj u belmedik, jer gde putovati 3h do bg zarad toga u 8mesecu trudnoce, sta mislite? Ako neka ima takva iskustva ek mi javi. A pijem folnak 5mg,po njegovom izvestaju.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 18/9/2014, 14:13

sareni leptir ::Elezovic je i meni. Napisao ddimer na 2nedelje kontrola, ukoliko je dva x veca vrednost od ref vred, odmah da se javim. Pre neki dan sam pitala kada se javiti kako bi napisao izvestaj o fraxiju za posle porodjaja.. Receno ni mesec i po do porođaja da se javim. M
Dali mogu poslati mm po izvestaj u belmedik, jer gde putovati 3h do bg zarad toga u 8mesecu trudnoce, sta mislite? Ako neka ima takva iskustva ek mi javi. A pijem folnak 5mg,po njegovom izvestaju.
Kad sam ja radila vto primala sam fraxi poslednji put. On je rekao mm i meni da muž donese rezultat,a ja da sedim kući. Mojoj koleginici je muž uzeo izveštaj od Antića jer je tada Elezović bio na putu. Mada u NF gde se ona porađala uopšte nisu gledali taj izveštaj iako je ona celu trudnoću primala fraxi i išla na cr. Tako da može muž bez problema.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 18/9/2014, 14:15

JednaSova ::Heferol je meni super pomogao, hemoglobin bio 107 i posle 2 nedelje Heferola - sad je 121. Wink
Da li pratiš i feritina?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 18/9/2014, 14:31

Stalno zaboravljam da napišem. Ja sam veoma rano počela da imam kontrakcije. Nisam imala pojma da je to to. Kao kad se stvrdne stomak i posle nekog vremena popusti(verovatno vi znate i biće vam smešno). Pošto ja nisam obraćala pažnju nisam nikad pitala dr. Na preglede sam nekad išla na pet ili šest nedelja. Grlić mi je čvrst i zatvoren,nemam infekcije,itd. Evo zašto ovo pišem.Možda će nekada nekome značiti. Kontrakcije sam imala kad sam se dugo vozila u kolima 2-3h bez pauze. Najčešće su bile kada sam dirala stomak. Trljala isti ili držala ruke na istom. Dr me upozorio da to trljanje najčešće i izaziva kontrakcije.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 18/9/2014, 14:32

Leptiricu, naravno da muz moze odneti rezultate...ja sam prosle nedelje drugaricu poslala kod dr Macuta, jer zivi u Bgd i lakse je njoj, nego meni iz Nisa da putujem.
A sto se tice D-dimera, do juna je bio daleko ispod donje granice, ali je u 2.tromesecju i sada u 3.krenuo sa rastom. Nadam se da mi doza od 0,6 nece stvoriti nove probleme.
A feritin mi je bio dobar pre mesec dana...za koju nedelju sledi ponovna kontrola KKS.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 18/9/2014, 14:33

A Heferol, da li ide na recept?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 18/9/2014, 16:49

Drage moje, vi ste ovde vec sve DEBELO trudne, a ja imam ''pocetnicko'' pitanjce... Very Happy
Dobila sam danas od gin. gomilu uputa za naredni period. Izmedju ostalog za Genetsko savetovaliste za Institut za majku i dete.
Da li neko zna kako ide zakazivanje?

U Zavodu za transfuziju pretpostavljam da nema zakazivanja...


Sve vas ljubim ljubav

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 18/9/2014, 19:23

Vucice,,dobrodosla!
Ja imam pitanje za trudnice koje nose blizance i za mame blizanaca.Da li je ok da pokrete jedne bebe osetim jace i češće od druge?
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 18/9/2014, 20:02

D77, ja Heferol kupujem, nisam sigurna da se ne placa...

Vucice, draga, ja nazalost ne znam, valjda ce se javiti neko ko bolje zna...

Petkana, apsolutno, ja vise osecam pokrete jedne od druge bebe, kada sam pitala dr kaze da je to normalno, nekada bebe imaju razlicit karakter pa je neka mirnija a neka nemirnija, a ume da se desi i da jedna ima drugaciji polozaj pa se ne oseca na isti nacin, jer vise su joj pokreti okrenuti ka untrasnjosti materice...ti si dobra, ja sam prve pokrete osetila tek u 21-oj nedelji Very Happy Very Happy

Poz zenske!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 18/9/2014, 20:44

Sofija, upravo sam proverila...Heferol ide na recept, a ucesce je 57din.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 18/9/2014, 20:56

A zasta je taj heferol, za gvozdje? Ako jeste, jel bolji od totheme? 
Ja pisala na koracima, malo se zeznula))) 
 Odradila danas ogtt, kks, urin, sedimentaciju, alt, ast, tsh, ft4.... Ujutru rezultati pa u ponedeljak u ns na fet, ehokard. I expertni uz, kao i mali uvid u grlic materice. Usput zakazan endokrinolog u bg sa odradjenim d3,koji je ispod granice a vec dam na vigantolu, i odradjen uz stitne. Videcemo sta kazu doce...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 18/9/2014, 21:16

Hvala D77, da trazim od drzavne dr sledeci put :)

Leptiricu, da za pojacanje crvenih krvnih zrnaca. Meni je gvozdje sve vreme super, ali ga pijem zbog manjka hemoglobina, kaze dr nece moc da mi se uz lek poveca, ali da ga barem drzi da se ne smanjuje...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu