KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
pluton1
mrsbg
bak
cicifu
Beograd
Ancica 87
SladZana
Petkana
ivanicasale
Niny
JednaSova
sareni leptir
mamadabudem
Sofija Veks
tulumba
d77
lela1984
Vuchica
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
KoMetaK
Smrdica
zvoncica36
Likoli
MalaSaJuga
ganedina
Strumfeta78
Erata
SoJa
Djurdjevak79
neris8
Endzi
BiKsi :)
Tebi
dragmilk
Stenli
neca73
lelas
Bobaue
missile
twinsi
medolina
Vecka
insomnia
Simona
ragaco
LaFolie
51 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 2/10/2014, 07:29

Vuchice:aa7:igracicelove
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 2/10/2014, 10:45

Ljubim vas!!!

Nego, pitanje za zenice iz Bgd... Da li je neka išla na komisiju u Vladetinu??
Treba mi savet u koje doba da odem, da li je gužva I rd....
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Beograd 2/10/2014, 11:28

Ja sam išla tri puta do sad. Meni u dz rekli da idem u 7,30 i tako sam otisla prvi put, ali nema potrebe. Do 13h je skroz ok, pa kad ti odgovara. Ako je gužva, kao trudnica imaš prednost, preskoči red slobodno Wink
Beograd
Beograd

Broj poruka : 7
Datum upisa : 28.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 2/10/2014, 13:05

Ja sam isla u Vojvode Milenka, takodje prvi put otisla rano ujutru, niko me nije pustio ili primio preko reda, cekala sam nekoliko sati, ludo. Tada mi na komisiji rekose da rade do 3, i da slobodno dodjem kasnije. Svaki sledeci put sam isla oko 12-pola 1, i nisam cekala visevid 5-10 min...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 2/10/2014, 13:11

Da, Sofija, sećam se tog tvog čekanja

Hvala vam, nisam ni sumnjala da cu dobiti prave informacije
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neca73 2/10/2014, 19:04

Trudnice SVE puno vas pozdravlja. Sofija da udjes u 9. mirno,
Vuchice ti da uzivas do kraja. Samo sam vas dve videla ovako na brzinu. Veliki ljubac svima.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Djurdjevak79 2/10/2014, 20:42

Drage moje osmeh srce

Hvala Vam na lepim recima i podeljenim iskustvima Leptiru, Sovo, Tulumbo, Vucice, Ivanice Sladzana... zagrljaj cmoka

Da Vas pitam - da li je neko bio na Dabl testu u Visegradskoj i kako to izgleda, tj.  sta da ocekujem?
Djurdjevak79
Djurdjevak79

Broj poruka : 56
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 2/10/2014, 20:44

Neco ljubav ljubav ljubav

Uzivate li, kako ste? love love love
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 2/10/2014, 21:42

Vuchice ja sam pre dva dana bila na komisiji u Vladetinoj.Oni kažu da se dolazi u 12 kada si trudan.Ja otišla oko 11.45 i sve brzo završila.Ok su samo ponesi izveštaj ginekologa,sliku sa UZ ako imaš obavezno i uput od svog ginekologa.
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cicifu 3/10/2014, 00:31

Drage moje , stidim se sto me na kutku nije bilo tako dugo. Od kako sam ostala trudna (od februara meseca) svratila sam mozda 5 puta cisto da vidim sta se desava sa devojkama koje sam 'upoznala'. INace cela trudnoca mi je prosla odlicno ali sam ja bila totalno nezainteresovana za bilo sta. Nijedna knjiga, nijedan casopsi, bioskop.. nista.. A nikakvih problema nisam imala- sve do prosle nedelje.
Mene dr u DZ nikada ljudski nije pregledala. Pisala je papire za bolovanje, komisiju i to je sve. i onda ti ja jednog dana odlucim da krenem na psihofizicke pripreme kada mi je potrbna potvrda. Ona pogleda i kaze jedan prst otvorena, pritisak 140/100 (minut nakon prve konstatacije izmeren pritisak i tako!!!). I tu ja poludim i krenem u privatnu kliniku u Bg. Nijdnom mucnina, povracanje, nikakav probem nisam imala! Imam 40 i ovo mi je prva beba. Odem kod privatnika prosle nedelje (da ga ne imenujem) kaze 2.5 cm otvorena. (sad ja ne znam da li su im ista merila, ali to mene dovoljno uplasi i on mi zakaze za danas ctg). Odem kod njega ...ctg super , otkucaji odlicni.. , beba 2200 grama, beba dobra skroz.. nema kontrakcija. vaginalni prgled -4cm otvorena, grlic omeksan i skracen na 0.25cm.. hitno .. proodjaj po njemu vec poceo. , a ja nista ne osecam. inace sam33 nedelja... kaze da nma sanse ni 10 dana da izdrzim...a ni za 10 nisam usla u deveti jer mi je termin 16.novembra. prestravljena sam - odjednom- niotkuda. ne razumem nista.. da li neka od vas ima primer neke zene koja je uspela da izdrzi... slazite me..dajte mi nadu molim vas... za par sati idem u bolnicu.... do tada bar neka jedna smisli neku lepu laz... pisem odande...
cicifu
cicifu

Broj poruka : 25
Datum upisa : 21.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 3/10/2014, 01:44

Cicifu

I ja sam u slicnom delu trudnoce kao i ti, tako da nemam iskustva, javice se vec devojke koje su prosle kroz to. Ali koliko znam uz strogo mirovanje i nadzor lekara moglo bi to jos barem nekoliko dana da se prolongira (sada, mozda i vise, nisam sigurna), posto nemas kontrakcije. A ako je porodjaj zaista krenuo kako oni kazu, probaj da gledas na to sa vedrije strane - bebac ti ima solidnu tezinu, i ako se sada porodis verovatno ce biti neko vreme na suncanju, kako to oni kazu, da mu taman kompletno prorade pluca.

Mene pre neki dan za malo poslase u bolnicu, i isto mi dr rece da probam da tamo izdrzim barem jos 5-6 dana, i ja sam se naravno uplasila, na kraju se ispostavi da je sve ok i da samo treba da mirujem, sto i cinim, i sto tebi zelim.

U koju bolnicu ides?

Javi kako sve bude islo, a ja navijam da bebac sto duze bude kod mame svoje molitva
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cicifu 3/10/2014, 01:50

Hvala ti do neba.... znam da smo ti i ja slicne trudnice. Sve bi ovo lepse izgledalo da se ja ne otvaram ovako brzo izgleda. Mozda je bilo nade.. Kad bi dragi Bog dao da izdrzim do 16.10 pa da bar udjem u deveti, pa kako bude... sada nema sanse da zapsim...citam o mogucnostima da se porodjaj prolongira..postoje lekovi i za to. Idem u Visegradsku iako imam osiguranje koje pokriva 80% u Medigrupi. Znam da ti ides tamo i da su blizanci Very Happy
Ipak sam se vamo zbog ovog dr odlucila... Ne mogu prosto da verujm da je jedan takav 'propusst'napravljen...vise ne mogu ni da razlucim sa cije strane.. u svakom slucaju dragamoja sofija.. hvala ti.. reci koje ohrabruju su mi sada potrebne... zelim ti da izguras sve lepo do kraja...
cicifu
cicifu

Broj poruka : 25
Datum upisa : 21.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 3/10/2014, 01:58

Samo polako, draga, imaju oni iskustva puno sa prevremenim otvaranjem, bices pod njihovim nadzorom i terapijom, a super je sto imas i doktora kome verujes. Promene se bas brzo desavaju kod trudnica pri kraju termina, jedan dan sve u redu, drugi dan vec pred porodjajem. I meni su rekli da je dobro ako mogu da izguram do 9-og meseca (ja ulazim u 9-ti za 20ak dana), ali da ne panicim ako se desi ranije, jer doktori i za taj period imaju resenje.

Moja drugarica se porodila u 28-oj nedelji za bebcem od 900g, evo ga sada veliki i zdrav trogodisnjak.

Kada sam lezala u Visegradskoj i Frontu bilo je oko mene dosta trudnica kod kojih su uspesno prolongirali porodjaj, tako da ce to biti i kod tebe, nekako verujem u to Very Happy

Zagrljaj veliki, i samo se trudi da koliko je moguce ostanes pozitivna, i stres moze bezveze da podstakne kontrakcije... zagrljaj
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 3/10/2014, 06:38

Cicifu, pravac hospitalizacija. Verovatno si procitala prethodnih par strana gde sam pisala o mom slucaju. Doduse, ja sam jedan prst bila otvorena, grlic je bio 1,5, ali sam imala kontrakcije, zato sam se i otvorila. U svakom slucaju, u bolnici ces dobiti adekvatnu terapiju i injekcije da bebi pluca brze sazru i bice sve ok.
Zanima me samo zasto se otvaras ako nemas kontrakcija? Jesu li ti brisevi uredni? Hoce i infekcija da otvara grlic, ali opet kazem - pravac bolnica. Uz mirovanje i terapiju mozes da izguras ti jos. Srecno i bez panike. :)
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 3/10/2014, 14:19

Ciicfu, drzim fige da izdrzite jos koji dan, jer svaki je zlatan vredan. Naravno, i da se sad porodis, nije frka, oni ce ti u bolnici odmah dati pronizon ili deksametazon da bebi sazru pluca da sto krace bude u inkubatoru. Bitno je da lezis i ne mrdas. Ja nisam imala ni kontrakcije, ni infekciju, al se grlic skracivao, verovatno zavisi od konstitucije materice i grlica i pritiska bebe na isti. Meni je pukao vodenjak, a znam i da ako pukne vodenjak i ne otekne puno vode moze porodjaj da se prolongira koji dan. Meni je doduse skoro sva voda odmah otekla i beba krenula napolje, a od kontrakcija ni traga ni glasa na ctgu ni ovako. Samo smireno, bez panike, kako bi ti se cuka smirila, beba sve to oseca. Mislim da mirovanjem moze da se prolongira porodjaj bez obzira sto si toliko otvorena, no nisam sigurna.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 3/10/2014, 14:21

I da, ja sam se porodila u 34. nedelji po mom, a po zadnjoj meci u 33. i sve je bilo ok, samo je beba bila u inkubatoru odredjeno vreme.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 3/10/2014, 14:28

Cicifu, molitvamolitvamolitvamolitvamolitvagrljenje se za tebe.... Uh... Bice dobro, samo miruj. Bar si u sigurnim rukama i strucnim... Ja nebih znala sta da radim u takvoj situaciji , sa ivim mojim nazovi lekarima ovde... Tako da imaj poverenja u njih.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 3/10/2014, 14:37

Cicifu, nadam se da je sve pod kontrolom I da ćete izdržati još koji dan dva u jedan

Mislimo na vas, javi se kad budeš mogla
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 3/10/2014, 14:45

Cicifu,samnom je u bolnici ležala žena koja je od 5 meseca bila otvorena 3 prsta,strogo je mirovala i lepo se porodila negde oko termina. sreca Biće sve to dobro
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 3/10/2014, 17:29

BiKsi :) ::I da, ja sam se porodila u 34. nedelji po mom, a po zadnjoj meci u 33. i sve je bilo ok, samo je beba bila u inkubatoru odredjeno vreme.

Biksi, koliko je dugo Arsa bio u inkubatoru? Kako si ti sa mlekom tih dana bila, jesi li se izdajala, ili kako se to vec kaze?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 3/10/2014, 18:55

Evo mene sa novim izvestajem od jutros. Bila do mog lekara, pregledao je grlic i rekao da je mnogo bolje nego pre deset dana. Nije se skroz zatvorio, ali je otvoren manje od jednog prsta i dosta cvrsci. Ne ustajem iz kreveta bez pojasa i samo tusiranje, wc i natrag krevet. Kaze doktor da ovako mogu da izguram jos nekoliko nedelja. Laknulo mi je malo i sad lagano, pa za desetak dana kontrola u Frontu.
Ljubim vas sve, drzite se. :)
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 3/10/2014, 20:36

Super Sovice samo odmarajte vas dvoje
Cicifu srecno draga nadam se da je sve ok.Drzim fige,javi se kad budes mogla.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 4/10/2014, 12:20

Bravo Sovo!

Sofija, Arsa je bio 10 dana u inkubatoru. Imao je dobru porodjajnu tezinu, 2700 g. Obicno deca budu duze u inkubatoru, al mene je spasilo to sto sam pila citavu trudnocu pronizon zbog povisenih antitela na stitnu, pa je to uticalo da Arsi budu prilicno formirana pluca. Kratko je bio na kiseoniku, par dana, malo na infuziji, malo na suncanju, s tim sto smo dugo kuburili sa zuticom. Posle carskog, mleko obicno krece treceg dana, ja sam imala pumpicu u porodilistu, kod nas se ostaje 7 dana ko je na cr, i izmazala mleko svaki dan, nazalost prosipala, jer kod nas nece da prihvate mleko na Neonatologiji, jer su imali problem sa infekcijama, a nema uslova da se sterilisu pumpice u porodilistu, te otuda mame ne mogu da donose svoje mleko bebama, vec ih iskljucivo hrane vestackom hranom, sto je bzvze, al ko nas pita. U Bgd mislim da nije tako, da bebe dobiju mamino mleko koje se izmuze. Ja sam cak i kolostrum morala da bacim, trudila se da ne razmisljam previse oko toga, da se ne udubljujem sto ne moze i slicno, da ne prsnem.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 4/10/2014, 15:00

Cicifu,ja taman htedoh da navedem Biksi i Botox kao svetle primere sličnog scenarija!
Biće to sve dobro,ako malac sačeka još i bolje!
Sovice,samo tako nastavi,disciplinovana si vidim i to mnogo znači usne
Sofi,u Frontu su sa mnom u sobi bile mame koje su se izmlazale i nosile mleko za svoje bebice,formula je davana samo u slučaju da mama nema mleka ili ne nakupi dovoljno za obrok.
Trudničice,odmičete baš brzo!
Želim vam svima što lakše dane u završnici!
Uživajte!!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 4/10/2014, 18:34

Drage, samo da vas zagrljaj
Biksi, a gde si se ti porodila?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu