KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
pluton1
mrsbg
bak
cicifu
Beograd
Ancica 87
SladZana
Petkana
ivanicasale
Niny
JednaSova
sareni leptir
mamadabudem
Sofija Veks
tulumba
d77
lela1984
Vuchica
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
KoMetaK
Smrdica
zvoncica36
Likoli
MalaSaJuga
ganedina
Strumfeta78
Erata
SoJa
Djurdjevak79
neris8
Endzi
BiKsi :)
Tebi
dragmilk
Stenli
neca73
lelas
Bobaue
missile
twinsi
medolina
Vecka
insomnia
Simona
ragaco
LaFolie
51 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 14/9/2014, 19:17

Svako odlucuje za sebe. Informisanost ne znaci opterecenost. Ja sam tip koji voli da zna. Takva sam u svemu. I kada radim, radim detaljno i zanima me svaka sitnica. Ne mislim da je lose informisati se o trudnoci, porodjaju, nezi deteta, vaspitanju itd...Mene to ne opterecuje, naprotiv, raduje me i ispunjava. Sve sto sam ikada napisala na forumu nisam ja izmislila. Sve se to moze naci na internetu ili cuti. Ne unosim paniku, vec pisem o poznatim stvarima. Za mene je forum razmena korisnih informacija, a ne slanje smajlica i tuzica. Lepo je sto citiras oca Tadeja. Tako jednostavno je rekao ono cime se mnogi danas bave, pisu knjige na kilo i drze seminare po svetu.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/9/2014, 20:21

Erata slažem se da treba biti detaljan u poslu,ali porođaj(pogotovo prirodan) nema potrebe da se žena informiše.Mojoj sestri je prvi porođaj bio lakši od drugog(ništa nije znala šta je čeka).Ja sam se i manje javljala baš zbog toga što nisam ni čitala ništa o trudnoći.To da li sam informisana ili ne neće mi mnogo pomoći,ako nešto krene kako ne treba.Tu na kraju budemo prepuštene dr.Ja svom dr verujem više nego sebi.On je porodio na stotine(verovatno i više)žena,a ja nisam nijednu. Prema tome veliki plus za njega.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/9/2014, 20:25

d77 ::Zvoncice, bice to sve u redu...da smo razmisljale samo o mogucim neg.posledicama, ne bismo ni radile na trudnoci...samo opusteno zagrljaj  



naravno da će biti sve ok drugačije i nerazmišljam. Trudnoću sam izgurala maksimalno opušteno,a tako ću i porođaj.Nisam čak išla ni u školu roditeljstva.Oko sebe sam uvek imala bebe pa smatram da će priroda uraditi svoje.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/9/2014, 20:28

Erata ::Moja sestra se 2 puta poradjala carskim rezom. Ona nikako nije odusevljena, naprotiv, tezak je oporavak. Imala je velike probleme sa besikom posle, probleme sa dojenjem...Stariji sin ima stalno infekcije  grla i uha, mladji odmah posle rodjenja zakacio bronhitis pa zaglavise 20 dana u IMD. E onda neki drugi lekari pocnu da pricaju i o negativnim posledicama carskog reza...Ne zavrsava se sve sa porodjajem. Njoj je vise lekara reklo da deca rodjena sa cr imaju slabiji imunitet. To ne znaci da ce biti bolesna ili bilo sta, ali povecan rizik postoji. A o svemu tome ima mnostvo knjiga, istrazivanja, naucnih radova. Naravno, ima slucajeva i da bebu izvlace forcepsom pa da ima gore posledice, slucajeva teskih porodjaja, ali danas se makar moze proceniti i bebina tezina i duzina porodjajnog kanala, karlicne mere itd...Ali ne u 6. mesecu trudnoce, vec kad je vreme za to.

Žao mi je što je tvoja sestra tako prošla ,ali nismo sve iste. Nisu ni sve bebe iste. Neko ima bolju genetiku pa mu dete nikad nije bolesno.Uostalom da smo svi isti ne bi bilo potrebe da se bebe ocenjuju na rođenju.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/9/2014, 20:34

Meni je Jun bio interesantan.U razmaku od dve nedelje u mom okruženju porodilo se pet žena(šest beba).NIŠTA LEPŠE NEGO VIDETI TA MALA BIĆA.Kod nekih sam videla prvi osmeh.Najslađa mi je jedna devojčica Milica koja je rođena sa plavim pramenom i krupnim plavim očima.Mada je svako na svoj način slatko.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 14/9/2014, 20:35

Ja imam 41 godinu, operaciju mioma i trudnocu postignutu iz vto postupka. Nije mi ni na kraj pameti da se igram sa tim hoce li mi prirodan porodjaj krenuti kako treba ili mozda i nece, hoce li mi zid materice izdrzati kontrakcije ili mozda nece...idem na carski i to je to. Dobro sam informisana o svemu i ne smatram da ce moja beba biti bolesljivija zbog toga jer ce biti rodjena na taj nacin. Imam oko sebe dosta primera kod mojih drugarica, koje su rodile prirodnim putem, pa im deca imaju respiratorne probleme, nema ni tu pravila, kao ni kod komplikacija kod ovog ili onog nacina porodjaja.
Znam koliko je tezak oporavak posle takve vrste reza, iz licnog iskustva. A znam i da sam za 5 dana bila skroz ok. Svaka cast zenama koje se i pored saveta lekara za carski rez, odluce za prirodni porodjaj, ja toliko hrabra ipak nisam i ne mislim da tu treba dokazivati svoju neustrasivost.
Naravno - svako odlucuje za sebe, tu se slazem. I evo za kraj i jedan smajlic Very Happy
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 14/9/2014, 20:51

Sovo ja ne ignorisem savet lekara niti dokazujem neustrasivost. Cudi me takav zakljucak. I kod prirodnog porodjaja i kod cr mogu nastati komplikacije. Doktori vecinom u slucaju vto trudnoce savetuju carski. Ja sam pricala sa dva lekara. Jedan je apsolutno za prirodni porodjaj i to je poznat i cenjen doktor. Drugi je predlozio carski i slozio se da je ipak bolje prirodno i imao je iskustva sa prirodnim porodjajima i nakon vise vto postupaka. Plan je ako Bog da da sve ide prirodno uz prisustvo mm, izbegavanje stimulacije i epiziotomije, a ako proceni da postoji i najmanji rizik za mene i bebu idemo na carski. Od intervencija u slucaju vaginalnog porodjaja primenice se samo neophodno, a ne rutinski. Zato i biram doktora, da se nadje u slucaju nuzde, a ne da me poradja. Poradjam se ja. Nema tu nikakve hrabrosti niti dokazivanja. Najnormalnija i najprirodnija stvar na svetu, do koje smo na zalost dosli na jedan tezak i neprirodan nacin.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 14/9/2014, 21:06

Ja sam želela prirodan porođaj,ali nemam ništa protiv ni cr. Svaki ima prednosti i nedostatke kao i sve u životu.Kod cr je dobro to što žena i ako ima neku infekciju u vagini beba je neće dobiti,itd.U suštini je najvažnije živo i zdravo dete,a tako i majka.Sve ostalo je nevažno dali je prirodan ili cr bitno je da porođaj prođe dobro.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 15/9/2014, 09:16

Dobro jutro  sunny  Ovo smo mi.  b   srca  srca  srca


 photo 10514311_10202714167318297_7697449310178282971_o_zpsa920efa4.jpg
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 15/9/2014, 09:19

Sto sovcic ima lijepu mamicu, divni ste Sovice yes likeit
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 15/9/2014, 09:23

Sova, lepa trudničica sunny sunny sunny sunny sunny sunny
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 15/9/2014, 09:27

JednaSova ::Dobro jutro  sunny  Ovo smo mi.  b   srca  srca  srca


 photo 10514311_10202714167318297_7697449310178282971_o_zpsa920efa4.jpg

Bas ste lepi,pu,pu,pu.Sovcic ima na koga da bude lep! ljubav love b smajli angel osmeh srce yes radost

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2014, 09:58

Sovo ti nisi Sova nego Mačkica.Super izgledaš.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 15/9/2014, 10:11

Pa sovo prelepi ste:-)
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 15/9/2014, 10:25

Hvala drage moje trudnice i one koje ce to uskoro biti trudnica
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 15/9/2014, 10:26

Sovica zgodnica Wink
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 15/9/2014, 10:42

Sovice stvarno si zgodnica.

A sto se tice CR moj brat blizanac i ja smo rodjeni CR ja sam uvek bila bolesljiva i slabiji mi je imunitet a on je zadnji put primao injekcije i bio bolestan 93 god. Nema pravila.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 15/9/2014, 10:52

CR nama nikakve veze s imunitetom.Ja sam,kao i D77 zdravstveni radnik u osnovi.Pravila nema.Moji brat i sestra blizanci su rodjeni prirodnim putem i devojcica ima bas slabiji imunitet.I ja sam vecito bolesljiva,a isto sam rodjena prirodno.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/9/2014, 11:23

Sovice, zgodnice! nemam reči

Bas si nezna na fotki, prava mamica! cveće

Super kucica za deckonju srca srca srca
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 15/9/2014, 11:48

Uz duzno postovanje zdravstvenim radnicima, ne znam zasto to navodite uz vase misljenje. Da bi imalo vecu tezinu? Zdravstveni radnik je sirok pojam: sestra, tehnicar, doktor...
Lepo bi bilo da kazete na kojoj ste poziciji u zdravstvenom sistemu. Ne mislim sto sam inzenjer da nemam pravo da saznam. Pa to sam radila i dok sam se borila sa sterilitetom. To rade dakle i zdravstveni radnici, jer kad ima covek problem, mora da uzme stvar u svoje ruke i ne prepusta se misljenju jednog doktora, ma koliko cenjen bio. Ono sto sam napisala ne izmisljam ja. Nadjem na internetu, procitam, ili dolazim u kontakt sa ljudima, pa cujem, ili pitam doktore. Mozemo reci i da pusenje nema veze sa zdravljem, jer svi znamo super zdrave ljude koji puse i bolesne koji ne puse, zdrave bebe cije su majke pusile i pile i obrnuto. Ali to nije argument. Glupo je da uopste raspravljamo o tome da li je za bebu koristan prolazak kroz vaginalni kanal i kontakt sa bakterijama ili nije.
Mogu postaviti desetine linkova, ali nema razloga, jer ovo nije tema za i protiv carskog reza, sa argumentima i linkovima. Da postoji potreba za takvom temom na forumu, postojala bi. Da postoji potreba o ucestalosti, stetnosti i koristi od ultrazvuka u trudnoci - postojala bi i tema. Na hrvatskoj rodi postoje teme i ljudi otvoreno pricaju o svemu. I to je lepo. Cudi me sto kod nas uvek postoji neki tabu i nemoj da cackas, pusti, cuti, neka ide kako ide, po ustaljenom protokolu. Ne postavljaj pitanja, ne misli, cuti i slusaj sta ti se kaze. A onda obidjes 5 razlicitih doktora i na istu temu dobijes 5 potpuno razlicitih odgovora. Srecom ima doktora koji zele da razgovaraju, da saslusaju, informisu i daju alternative. Ja sam pristalica prirodnog (ne vaginalnog, vec prirodnog - velika je razlika) porodjaja. Ali to ne znaci da cu ignorisati moguce rizike, cinjenicu da se beba moze zaglaviti u porodjajnom kanalu, da je mogu izvlaciti vakumom, forcepskom, da moze ispasti pupcana vrpca ili se obmotati, doci do infekcije nakon prokidanja vodenjaka itd...
Kod samog porodjaja i posebno napinjanja, a u cilju izbegavanja vakuma i forcepsa, mnogo moze pomoci pripremljenost porodilje i pravilno disanje, vezbanje joge u trudnoci, Kegelove vezbe itd...
Vecina doktora i babica se slaze da je pripremljena porodilja (i fizicki i psihicki) bolja za "saradnju", iako meni ta rec jako smeta.
Svaka zena je razlicita, svaka trudnoca i porodjaj. Doktor je taj koji treba dobro da informise trudnicu, da argumente za i protiv bilo kakve intervencije u trudnoci, a ona na osnovu svega izlozenog, zajedno sa svojim muzem/partnerom treba da donese odluku. Bojim se da je to kod nas redak slucaj i da je doktor taj koji odlucuje, ocekujuci bezuslovno poverenje i prihvatanje bez ikakvih pitanja i dilema.
Ja i mm smo sa doktorom razgovarali o porodjaju preko sat vremena. Dotakli smo se svih vaznih stvari i zajedno doneli odluku. Hvala bogu da ima takvih ljudi, a posebno doktora. Imamo jos mnogo vremena ispred sebe i stvari se mogu i promeniti.
Svako ima svoju pricu, svoj put...
I tacno je da je najvaznije da sve prodje u najboljem redu i za bebu i za mamu. To zelim svakoj od nas.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 15/9/2014, 11:54

Erata, prisustvovala sam porodjajima(preko 20) i odlicno znam koja je procedura u nasem porodilistu i sta se sve moze desiti...
A naravno da svako odlucuje onako kako misli da je najbolje za njega i bebu...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2014, 13:25

Da sam znala da će moj cr izazvati ovoliku raspravu ne bih se ni javljala.Što se tiče uz ja sam pristalica istog.Ni ginekolozi nisu svi isti. Meni su cr preporučili Novakov,Miković,Maglić i Lukić.Evo Erata pa ti sad možeš da istražiš koliko su stručni.Ko su ti tvoji dr priznati? Ovi nisu nešto posebno,ali su meni ok.Na početku trudnoće mi je još dr.Kopitović isto rekla. Mnogo si agresivna kao da nosiš devojčicu. Pošto nisi pristalica uz predpostavljam da nemaš pojma šta čekaš ili možda grešim. Opusti se malo da bi tvoje dete uživalo. Porođaj za ženu treba da bude što prijatniji. Sa ovim tvojim postovima kao da na cr ženu i bebu čeka ko zna šta. Težak oporavak,bolešljivo dete,...Nismo ni mi debili da nismo svesni nekih stvari i da uzimamo sve zdravo za gotovo,ali nekad nemamo drugi izbor. Pa kad već treba cr pusti nas da se bar nadamo da će naša deca biti zdrava bar malo u odnosu na tvoje koje će se roditi prirodnim putem. Gledaj da vreme do porođaja provodiš što lepše da bi tvoja beba uživala. Hvala ti na iscrpnom izveštaju što si protiv cr kad me budu uspavljivali sigurno ću razmišljati o tome.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 15/9/2014, 13:30

Zvoncice draga, zao mi je sto sam se i ja malo upustila u sve ovo, ali veruj mi da sam itekako sve isceprkala i da odlicno znam sta pricam, tj.pisem. Ti uzivkaj jos malo, a onda sledi druzenje sa bebom...veliki zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/9/2014, 13:39

d77 ::Zvoncice draga, zao mi je sto sam se i ja malo upustila u sve ovo, ali veruj mi da sam itekako sve isceprkala i da odlicno znam sta pricam, tj.pisem. Ti uzivkaj jos malo, a onda sledi druzenje sa bebom...veliki zagrljaj
Ma samo opušteno. Nisam od onih koji se plaše, a i sigurna sam da je moja beba ok. Nas dvoje ćemo proći dobro na porođaju, a posle istog biće nam super. Nema potrebe da ti bude žao. Da je cr toliko loš ne bi žene tako porađali, a matične ćelije koje otavljam lakše će uzeti. Baš zbog ovakvih komentara može ovo ili ono nisam ni bila na forumu. Htela sam maksimalno da uživam u trudnoći bez nekih crnih misli. Ništa nisam istraživala verovala sam svom dr išla jednom u četiri ili pet nedelja na pregled i sve super.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 15/9/2014, 13:51

zvoncica36 ::Da sam znala da će moj cr izazvati ovoliku raspravu ne bih se ni javljala.Što se tiče uz ja sam pristalica istog.Ni ginekolozi nisu svi isti. Meni su cr preporučili Novakov,Miković,Maglić i Lukić.Evo Erata pa ti sad možeš da istražiš koliko su stručni.Ko su ti tvoji dr priznati? Ovi nisu nešto posebno,ali su meni ok.Na početku trudnoće mi je još dr.Kopitović isto rekla. Mnogo si agresivna kao da nosiš devojčicu. Pošto nisi pristalica uz predpostavljam da nemaš pojma šta čekaš ili možda grešim. Opusti se malo da bi tvoje dete uživalo. Porođaj za ženu treba da bude što prijatniji. Sa ovim tvojim postovima kao da na cr ženu i bebu čeka ko zna šta. Težak oporavak,bolešljivo dete,...Nismo ni mi debili da nismo svesni nekih stvari i da uzimamo sve zdravo za gotovo,ali nekad nemamo drugi izbor. Pa kad već treba cr pusti nas da se bar nadamo da će naša deca biti zdrava bar malo u odnosu na tvoje koje će se roditi prirodnim putem. Gledaj da vreme do porođaja provodiš što lepše da bi tvoja beba uživala. Hvala ti na iscrpnom izveštaju što si protiv cr kad me budu uspavljivali sigurno ću razmišljati o tome.

Izvrces i pogresno interpretiras tudje reci, no nije prvi put. Meni je zao sto sam bilo sta rekla, a opet podvlacim da nista ja nisam izmislila. Koga zanima, sve moze da nadje...
Sa ovog foruma su se odavno povukli ljudi koji kriticki razmisljaju, jer odmah bivaju napadnuti. Ne samo na ovoj temi, na svakoj. Zato je i ostalo malo aktivnih clanova. A i mnogi od njih cesto nece reci ono sto misle ili rade u borbi da dobiju dete, da ne bi bili pogresno shvaceni ili ismejani. A sa nekima sam u kontaktu, vidjamo se i druzimo. Ja se ne krijem iza nicka. Otvorena samza upoznavanje, druzenje, razmenu iskustava. I ljudima koji me znaju sa foruma je sigurno sada smesno kada citaju sta ti pises o meni i kako pokusavas da od mene napravis zlonamernu osobu. A opet kazem, nije ti prvi put i ne napadas ti samo mene.
Ja tebi niti bilo kome necu dokazivati da li ja uzivam u svojoj trudnoci, da li sam opustena, kako provodim vreme...To je smesno. A isto tako je neverovatno da neko razmislja da zena nije srecna u trudnoci koja je zeljena, a posebno zene koje su se dugo borile da zatrudne.
Meni ne sluzi forum, niti facebook, niti bilo koja web adresa da od svog zivota pravim nekakvu reklamu i sebe predstavljam onakvom kakva bih volela biti, a u realnost ko zna sta se krije.
Ovim stavljam tacku na bilo koju dalju pricu sa tobom, a i pricu o nacinu poradjanja.


Poslednji izmenio Erata dana 15/9/2014, 13:56, izmenjeno ukupno 1 puta
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu