KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
pluton1
mrsbg
bak
cicifu
Beograd
Ancica 87
SladZana
Petkana
ivanicasale
Niny
JednaSova
sareni leptir
mamadabudem
Sofija Veks
tulumba
d77
lela1984
Vuchica
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
KoMetaK
Smrdica
zvoncica36
Likoli
MalaSaJuga
ganedina
Strumfeta78
Erata
SoJa
Djurdjevak79
neris8
Endzi
BiKsi :)
Tebi
dragmilk
Stenli
neca73
lelas
Bobaue
missile
twinsi
medolina
Vecka
insomnia
Simona
ragaco
LaFolie
51 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 20/9/2014, 10:36

Cure dobro jutro... Kako ste? 
Ja malo se utripovala zbog ove krvne slike, pa bih htela da to popravim malo, prirodno. Dajte neki savet, sta se sme. U. Trudnoci. 
Obzirom da imam i taj lupus, a med mi je endokrinolog izbacila zbog ogtt jos pre vto. Dali smem kupinovo vino po rakijsku casicu ujutru, kakao sam cula da je dobar za gvozdje, i koprive kapi dal smem, jer pijem i eutirox i gluformin i bo ckam fraxi,,, mada su to sve male doze alkohola i u kapima i u kupin. Vinu?.... 
Lela, cekam te da predjes na ovim stranicama, sto pre.... 
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 20/9/2014, 10:40

Leptiricu,i ja se nadam da cu preci uskoro na ove stranice. molitva

O tome sta smes u trudnoci za krvnu sliku,reci ce ti trudnice,ja jos uvek ne znam.Wink

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 20/9/2014, 15:35

Leptiricu, crveno meso (preporucuju i konjsko, ali meni bilo zao, pa nisam mogla), cvekla, borovnica...

Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 20/9/2014, 15:38

Zenske,

Evo mene sa svezim mesecnim izvestajem od dr: saznali smo da je i druga bebica devojcica, tako da cekamo dve curice!! yes yes

Obe se lepo razvijaju, one su u 31-oj nedelji obe oko kilo i po, ja sam 10 i po u plusu   Very Happy Very Happy Very Happy

Radila sam i prvi CTG, od sada cu nedeljno ici na UZV i CTG...

Grl i ljub od nas tri devojcice!!! sunny sunny sunny


Poslednji izmenio Sofija Veks dana 20/9/2014, 15:58, izmenjeno ukupno 1 puta
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 20/9/2014, 15:46

Sofija bravo za dve smizlice likeit likeit
Brojis sitno bogami Razz
Neka i nadalje sve bude po PS-u.
Ljubac za vas tri!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 20/9/2014, 15:47

Sofi,prelepo,dve lutkice!Bice to lepe dve princezice,bas si me odusevila sad! smajli angel osmeh srce yes likeit sreca zagrljaj ljubav love love b f d vv x c v jumping igra radost wavecrowd navijači1 bravo poljubci srcasti poljupci navijači2 srca sestro slatka nemam reči cveće

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 20/9/2014, 15:51

Sofi, diiiivnoooooo sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
bebe bebe
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 20/9/2014, 15:53

Sofija, divan izvestaj osmeh srce
Ja sledece nedelje radim UZ.
Leptiricu, sto se tice prirodnih stvari, do pre mesec dana sam KS odrzavala konjskim mesom i svakodnevnom upotrebom soka od cvekle, jabuke, sargarepe i limuina+borovnice, kupine. Medjutim, sada mi ni to nesto ne pomaze, pa sam od juce krenula sa Heferolom.
Lelice, cekamo te ovde smajli angel

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 20/9/2014, 15:56

d77 ::Sofija, divan izvestaj osmeh srce
Ja sledece nedelje radim UZ.
Leptiricu, sto se tice prirodnih stvari, do pre mesec dana sam KS odrzavala konjskim mesom i svakodnevnom upotrebom soka od cvekle, jabuke, sargarepe i limuina+borovnice, kupine. Medjutim, sada mi ni to nesto ne pomaze, pa sam od juce krenula sa Heferolom.
Lelice, cekamo te ovde smajli angel

Nadam se. molitva ff

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 20/9/2014, 16:07

Sofi, predivan izvestaj. Prelepo. Svaka cast i bravo za tvoje dve princeze... Kako je to lepo! 
D77,ja nevolim konjsko meso, tj nikad nisam jela to, a kod nas toga ii nema... Naručila sam doomace kupinovo vino 2l,pa cu poceti to ujutru naste po malu rakijsku casicu. A imam jos tothemy, ali cu posle preci na ferum sandoz, moja nislijka to koristila tokom trudnoce, mada je meni gvpzdje pre mesec i po dana bilo, 14.sad na kks ne vidim gvozdje, ali nece da skodi jos malo dodatka. A kupinovo vino kazu dobro uopste , za kks. 
Lela, ma to je to. Nedelja je tvoj dan, pozitivna beta je tu.... :12a:j:12b:
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 20/9/2014, 16:10

sareni leptir ::
Sofi, predivan izvestaj. Prelepo. Svaka cast i bravo za tvoje dve princeze... Kako je to lepo! 
D77,ja nevolim konjsko meso, tj nikad nisam jela to, a kod nas toga ii nema... Naručila sam doomace kupinovo vino 2l,pa cu poceti to ujutru naste po malu rakijsku casicu. A imam jos tothemy, ali cu posle preci na ferum sandoz, moja nislijka to koristila tokom trudnoce, mada je meni gvpzdje pre mesec i po dana bilo, 14.sad na kks ne vidim gvozdje, ali nece da skodi jos malo dodatka. A kupinovo vino kazu dobro uopste , za kks. 
Lela, ma to je to. Nedelja je tvoj dan, pozitivna beta je tu.... :12a:j:12b:

osmeh srce smajli angel sunny Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 20/9/2014, 16:24

Leptiricu, ja sam na Kopaoniku prosle god.kupila vise L kupinovog vina, ali nije uopste pomoglo-mozda i nije bilo pravo kupinovo Rolling Eyes

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 20/9/2014, 16:27

Cudno, to je ttebalo da ti pomogne.. Jos da kopaonika, hm... Koja je cena bila? Ovo sto cu uzeti je pravo domace, sa sela. Provereno. 350 je litar.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 20/9/2014, 16:39

Hvala puno, medene moje!! osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Lela, Palcice, MDB, vucem jako za nosice, da nam se sto pre pridruzite...Lela jos koliko sutra!

 sreca  sreca  sreca  sreca  sreca
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 20/9/2014, 17:01

Sofija Veks ::Hvala puno, medene moje!! osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Lela, Palcice, MDB, vucem jako za nosice, da nam se sto pre pridruzite...Lela jos koliko sutra!

 sreca  sreca  sreca  sreca  sreca

osmeh srce smajli angel sunny Very Happy love sreca likeit

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Likoli 20/9/2014, 17:15

sareni leptir ::Cure uzela nalaze.. Ajde mala pomoc, jer nemam mira do ponedeljka...  Nesto nije ok ovde... Dakle ovako. 
Sedimentacija pre dva meseca bila 84sad je 90 affraid... To je znak zapaljenja, jel da???.... Dalje
WBC 13.9   a granice do 10
RBC  3.66    a. granice od 4.34-5.72
HgB. 120      A granice od 138-175
HCT 0.340.    a granice od. 0.415-0.530

Pregled urina.. 3-4Le. Caox urati
   

Pa ispod pise verovatno dijsgnoza,.... Leukocytosis.. Anemia
____-____________
Sl. Nalaz je 
Tsh 1.24mlU/L
ft4.  15.8
_____________-__-
GLUKOZA 5.4 mmol/L
AST. 14
ALT 11

  Ogtt.... 0 min 5.4
               1h.      9.1
                2h.      8.5mmol/L

_-__-_---_____-
Leptiru sedimentacija je u trudnoci uvek povisena , jedino nisam sigurna do koliko se tolerise povecanje, leukociti isto budu poviseni narocito granulocitna loza, ne znam gde si radila nalaze, ali pouzdano znam da ove referentne za hgb lice na one za muskarce a ne za zene, bez obzira na kom je aparatu radjeno i u kojoj lab, jer za zene je donja granica 110, pa da bude i 120 pa da razumem, da mi je samo videti tu zenu koja ima hgb 175... ja radim u domu zdravlja u laboratoriji i znam kakoi rade aparati i da za svakog pacijenta moras ukucati pol i godine i na osnovu toga on izbacuje referentne vrednosti, kaka radimo kks za bebe do godinu dana onda se ukucava koliko je meseci i dana stara beba, jer se kod njih svaki mesec menjaju vrednosti krvne slike.
nekada su sitnice vrlo vazne...
a urin ti je dobar, nista alarmantno, urati se pojavljuju kod osoba koje su imale dijareju ili povracanje, povisenu telesnu temperaturu, pokusaj malo vise vode da pijes i bice sve ok, ako se pojave fosfati oni su znak peska ili kamencica, to mozes i sama lako da proveris koji su ako je mokracaq bistra kad se popiskis pa kad se ohladi postane mutna onda imas urate, tada mokraca bude boje cigle, ako urin bude mutan odmah pri mokranju i bude bele boje onda su fosfati, urati se rastvaraju na povecanoj temperaturi a fosfati ne, urin takodje moze da bude mutan i od bakterija i leukocita....nadam se da sam malo pomogla.....
Ljubim sve trudnicice
Likoli
Likoli

Broj poruka : 427
Godina : 35
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 20/9/2014, 17:25

Ok, likoli. Smirila si me malo, mada cu uzeti ipsk kupinobo vino ujutru bar neko vreme. Znam da je u trudnoci sve poremeceno, ali eto brinem. 
Sta kazes za ogtt,... ? 
Kako tvoje bebice, jel znas pol ....? 
)))
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Likoli 20/9/2014, 17:39

ogtt mi nije jasan jer kod nas u lab se radi nulti secer, pa onda se pije glukoza 100g, i onda se radi nakon 60, 120 i 180 min od momenta kada popijes glukozu a tebi su vidim radili nakon 60 i 120 min, tako da ne znam kako da tumacim jer fali tak jedan nalaz koji bi trebalo da bude priblizan onom prvom seceru, ali ovo ne izgelda lose, normalno je da se nakod prvog sata nivo glukoze poveca i potom da pocne da pada, ne valja ako bude povecan i posle dva ili tri sata.

A sto se tice mojih nemirnih bebica, super su , rastu, mada malo neravnomerno, ali tako je od samog pocetka, pre tri nedelje kada sam bila na kontroli jedna je imala 990g i to je nas bata, a manja je imala 530g i za nju verujemo da je devojcica, ali ona se vesto sakriva i okrece nam guzu. Ja sam super, do sada sam se ugojila 9 kg, s ledja se ne bi ni reklo da sam trudna, ali kad se okrenem samo stomak strci.
Malo me muzi gorusica i bolovi u nogama ali sve to ide u rok sluzbe i nisam jedina koju to muci tako da necu ni da se zalim, a i sta mi vredi da se zalim svi bi mi i onako rekli sama si htela, sad trpi, tako da ja trpim i vec sam jako nestrpljiva i jedva cekam da vidim moje bebe...
Likoli
Likoli

Broj poruka : 427
Godina : 35
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 20/9/2014, 18:16

Odlično, ma sve zarad bebica. Uzivaj. Kad ti je termin, pretpostavljam predn god ako ne i ranije mnogo? 
Ogtt rsdjen u nulta min. Pa glukoza od 75mg,pa sat jwfan pa drugo vadjenje nakon drugog sata... 
Inace sam se bas odusevila kada sam procitala o tvom labu u d zdr. Super, to je onda za pohvalu. 
Kod nas lab u d zd nije bas za verovati, ali ovaj pzt isla tu zbog finansija. Inace uvek radim privatno... sve. 
Nadam se da ni ta sedim. Nije toliko opasna. Mada mi jedan doca reko davno da sve do 100 je ok. U trudnoci. Mene brine sto se ja blizim cifri od 100...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 20/9/2014, 18:22

Konjsko meso je prepuno hormona. Nikako ga ne bih jela na vašem mestu. Čajevi protiv bakterija jedino ako su za trudnice. Najbolje je piti Prolom vodu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 20/9/2014, 18:25

Konjsko meso, nema sanse da probam. 
Caj za bakterije... Samo Josip Pancic caj za trudnice..
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 20/9/2014, 19:39

Sofija,bravo za dve curice:-)Cmokic!
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 20/9/2014, 21:28

Sofija, divno bebe bebe srce srce
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 20/9/2014, 21:36

Sofija divnooo dve princeze..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 20/9/2014, 22:45

ljubav ljubav ljubav
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu