KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
pluton1
mrsbg
bak
cicifu
Beograd
Ancica 87
SladZana
Petkana
ivanicasale
Niny
JednaSova
sareni leptir
mamadabudem
Sofija Veks
tulumba
d77
lela1984
Vuchica
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
KoMetaK
Smrdica
zvoncica36
Likoli
MalaSaJuga
ganedina
Strumfeta78
Erata
SoJa
Djurdjevak79
neris8
Endzi
BiKsi :)
Tebi
dragmilk
Stenli
neca73
lelas
Bobaue
missile
twinsi
medolina
Vecka
insomnia
Simona
ragaco
LaFolie
51 posters

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 18/9/2014, 21:18

Sareni, ja od svoje sedme godine pijem preparate za gvozdje... ja koliko znam tot hema je najbolja, bar kod mene tako deluje...inace sam pila ferum,referum,tothemu,heferol i uz sve je potrebno unositi vitamin c, toliko od mene...pozdrav
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 19/9/2014, 09:07

Hvala cure. Ja svako jutro u limunadi saspem tothemy.. Vide cemo. 
Nego za one pacijente iz belmedika, prof elezovica... Jutros me zvali iz belmedika i trazili da im kazem tj da izaberem termin koji zelim, za novembar. Tako da znate, da je krenulo zakazivanje kod njega za novembar.... 
Pitala sam dal moze. mm doci umesto mene, ali sstre kazu da nazovem pred termin, pa ce pitati prof, mada kazu da to dr ne praktikuje... SadCrying or Very sadShocked
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 19/9/2014, 09:20

A sto ne moze muz?Pa,zivis daleko od Bgd-a.On i ovako samo gleda nalaze,to moze i muz da mu pokaze.Objasni sledeci put kad budes zvala,dozvolice sigurno,Leptiricu.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 19/9/2014, 09:38

To kaze i moj mm. Ali rekoh sestri, kako tri sata treba da putujem... Ali sestra tako kaze... Bas bezveze.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 19/9/2014, 09:46

Sve me strah,pa ce da ga vrate kad dodje!Sta bi bilo da si u bolnici i da odrzavas trudnocu,kao,ne bi ga primili?! Shocked

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 19/9/2014, 09:52

... I to sto kazes lela, sta da sam u bolnici?!.. Nadam se da ce ipak da mi izadju u susret. Nema neke analize tada ni da se rade, ja mislim. Osim d dimera verovatno...?!
Kako si ti lela danas, kad bese beta?! Naaaavijaaaaaaam.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 19/9/2014, 10:01

Pa,samo d-dimer,tako meni bar Antic rece.Dobro sam,ali malo nervozno.Sinoc me jace zaboleo stomak,pa se rasplakah.U nedelju cu da radim betu 10-og dana kako mi rekla da moze najranije zbog onog spottinga od juce,ali mi se uopste ne zuri,vadjenje bete bih svaki put odlozila za neku godinu!Uredno me uhvati panika! affraid


Poslednji izmenio lela1984 dana 19/9/2014, 10:59, izmenjeno ukupno 1 puta

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 19/9/2014, 10:51

Znam Lelice taj osecaj. Rolling Eyes Moje vadjenje bete je bilo bas stresno, jer sam vece pr toga imala bas jake bolove i bila 100% sigurna da cu da dobijem, nervoza, plakanje i sve sto ide uz hormone, naravno... U Frontu su nam zakazali betu 16. dan, ali ja sam je uradila 13. dana i nisam smela da idem po rezultate, nego sam poslala moj dragog, a ja sam isla levo desno po sobi kao zivotinja u kavezu, dok se on nije vratio. I kad je usao i rekao: "Ona zena iz laba kaze da si trudna." ja sam zgrabila papir i kad sam videla da je beta samo 40, nisam znala da li da placem ili da se smejem... Onda je tek bila agonija sacekati naredna dva dana i dupliranje, bila sam skroz luda tih dana. Na kontroli u Frontu, 16. dana bila je 168. yes
Sve u svemu, bas stresan period, ali - bilo je sve kako treba, kao sto ce biti i kod tebe. as
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 19/9/2014, 10:58

E,meni je prosli put bila biohemijska,taj stres mi je bio i previse!Sad me odvaljuju grudi i boli malo donji stomak i to je to.Da nije bilo onog spottinga juce ujutru,ne bi je ni vadila prekosutra,nego tek 12-og dana,kako pise u otpusnoj.Stvarno bi bio red da ovog puta bude beta i da ne padne kao kod proslog transfera iz donacije,vec da raste! molitva

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 19/9/2014, 11:05

lela1984 ::E,meni je prosli put bila biohemijska,taj stres mi je bio i previse!Sad me odvaljuju grudi i boli malo donji stomak i to je to.Da nije bilo onog spottinga juce ujutru,ne bi je ni vadila prekosutra,nego tek 12-og dana,kako pise u otpusnoj.Stvarno bi bio red da ovog puta bude beta i da ne padne kao kod proslog transfera iz donacije,vec da raste! molitva

Pa naravno da će da raste. Trudna si.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 19/9/2014, 11:09

sareni leptir ::... I to sto kazes lela, sta da sam u bolnici?!.. Nadam se da ce ipak da mi izadju u susret. Nema neke analize tada ni da se rade, ja mislim. Osim d dimera verovatno...?!
Kako si ti lela danas, kad bese beta?! Naaaavijaaaaaaam.

Meni lično je Elezović rekao da pošaljem muža. Mojoj koleginici takođe. Naravno da nema potrebe ti da se klackaš trudna za izveštaj. Neće on da te pregleda pa da moraš fizički da budeš prisutna. Za te pare koje uzimaju i tvojoj babi bi dali parče papira. Proveri samo koliko je pregled. Mislim da je poskupelo(nisam 100% sigurna,ali mi se čini da mi je letos to neko rekao).

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 19/9/2014, 11:11

zvoncica36 ::
sareni leptir ::... I to sto kazes lela, sta da sam u bolnici?!.. Nadam se da ce ipak da mi izadju u susret. Nema neke analize tada ni da se rade, ja mislim. Osim d dimera verovatno...?!
Kako si ti lela danas, kad bese beta?! Naaaavijaaaaaaam.

Meni lično je Elezović rekao da pošaljem muža. Mojoj koleginici takođe. Naravno da nema potrebe ti da se klackaš trudna za izveštaj. Neće on da te pregleda pa da moraš fizički da budeš prisutna. Za te pare koje uzimaju i tvojoj babi bi dali parče papira. Proveri samo koliko je pregled. Mislim da je poskupelo(nisam 100% sigurna,ali mi se čini da mi je letos to neko rekao).

6 hiljada ja platila i u maju i u julu!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 19/9/2014, 11:15

Odoh sad da širim veš. Juče sam uzela pelene i stvari za bebu pa sad pranje i peglanje. Krajnje je vreme da se pripremim. Bićemo samo mm i ja sa bebom pa da imam ispeglano za prvo vreme. Za razliku od nekih (srećnica) mi nemamo nikoga da nam pomogne. Naravno uvek postoji varijanta angažovati nekoga,ali nije to to. Ja sam se izvežbala na mojim malim komšijama. Još uvek se družimo. Malo su porasli i ojačali. Dečak ima oko 5 kg, a devojčica oko 4,5 kg. Maleni su za svoja tri meseca. Kad pomislim da je moj guzonja skoro 4kg, a još se nije rodio. Mada najvažnije je da su bebice zdrave.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 19/9/2014, 11:17

Eto vidiš, a neko mi je rekao da je kod Antića u Junu platio 6500din. Antić je uvek bio jeftiniji od Elezovića. Tada su rekli da je kod Elezovića pregled 7500 din. To mi samo govori da kradu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 19/9/2014, 11:22

zvoncica36 ::Eto vidiš, a neko mi je rekao da je kod Antića u Junu platio 6500din. Antić je uvek bio jeftiniji od Elezovića. Tada su rekli da je kod Elezovića pregled 7500 din. To mi samo govori da kradu.

Pa,kod njih je inace konsultacija 6 hilj.Ja sam kod njih imala i hirusku intervenciju palca na levoj nozi pre oko dve god. i to je bilo skupo.A tad su konsultacije kod specijalista bile 5 600 din.,onda poskupese na 6 hilj.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 19/9/2014, 11:42

Meni du za prvu kons kod njega rekli da je 6000",a kada sam otisla ona sestra kaze 7500.ja se pobunim, kako sad to i ona mi od tada naplacivala 6000...znaci da rade tj naplacuju ofrlje...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 19/9/2014, 11:50

sareni leptir ::Meni du za prvu kons kod njega rekli da je 6000",a kada sam otisla ona sestra kaze 7500.ja se pobunim, kako sad to i ona mi od tada naplacivala 6000...znaci da rade tj naplacuju ofrlje...

A meni Antic prvu naplati 6 hilj.Na toj prvoj konsultaciji mi doda sta jos da uradim od analiza,pa mi i kontrolu s tim analizama opet naplati 6 hilj. i tad odredi semu za fraxi.Sad se nadam da sam trudna konacno,pa cu morati da idem samo ako d-dimer skoci u trudnoci ipak ili kao ti,Leptiricu,tek pred porodjaj.Oni su uvek bili skupi,ali za njih uvek rade dobri lekari.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 19/9/2014, 15:15

Cure uzela nalaze.. Ajde mala pomoc, jer nemam mira do ponedeljka...  Nesto nije ok ovde... Dakle ovako. 
Sedimentacija pre dva meseca bila 84sad je 90 affraid... To je znak zapaljenja, jel da???.... Dalje
WBC 13.9   a granice do 10
RBC  3.66    a. granice od 4.34-5.72
HgB. 120      A granice od 138-175
HCT 0.340.    a granice od. 0.415-0.530

Pregled urina.. 3-4Le. Caox urati
   

Pa ispod pise verovatno dijsgnoza,.... Leukocytosis.. Anemia
____-____________
Sl. Nalaz je 
Tsh 1.24mlU/L
ft4.  15.8
_____________-__-
GLUKOZA 5.4 mmol/L
AST. 14
ALT 11

  Ogtt.... 0 min 5.4
               1h.      9.1
                2h.      8.5mmol/L

_-__-_---_____-
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 19/9/2014, 15:22

Leptiricu, ono sto ja znam a to je da si anemicna, jer ti snizen i HGB i RBC. Leukociti su ti poviseni, a i ubrzana sedimentacija-ne znam da li je neko zariste, jer znam da sam citala da kod trudnica leukociti rastu.
Ogtt ti nije nesto, 8,5 je granicna vrednost i sigurno ce ti reci da povedes racuna o ishrani. Meni je posle 1h bio secer 8,6 i dr je greskom zakljucio da se radi o vrednosti posle 2h i navalio sta da izbacim iz ishrane sve do porodjaja-belo brasno uopste, peciva, testenine, kolace i sl.
Ne brini, svima su manje-vise slicni rezultati...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 19/9/2014, 15:24

sareni leptir ::Cure uzela nalaze.. Ajde mala pomoc, jer nemam mira do ponedeljka...  Nesto nije ok ovde... Dakle ovako. 
Sedimentacija pre dva meseca bila 84sad je 90 affraid... To je znak zapaljenja, jel da???.... Dalje
WBC 13.9   a granice do 10
RBC  3.66    a. granice od 4.34-5.72
HgB. 120      A granice od 138-175
HCT 0.340.    a granice od. 0.415-0.530

Pregled urina.. 3-4Le. Caox urati
   

Pa ispod pise verovatno dijsgnoza,.... Leukocytosis.. Anemia
____-____________
Sl. Nalaz je 
Tsh 1.24mlU/L
ft4.  15.8
_____________-__-
GLUKOZA 5.4 mmol/L
AST. 14
ALT 11

  Ogtt.... 0 min 5.4
               1h.      9.1
                2h.      8.5mmol/L

_-__-_---_____-

Nisam bila trudna do sad,nadam se da sad jesam,videcemo za neki dan,ali ono sto znam je da SE tvoja i leukocitarna formula zaista ukazuju na zapaljenje,a posto vidim da imas pesak u urinu,vrlo verovatno da je to u pitanju.Svakako se javi lekaru.Pesak hoce da da takve nalaze,kao kod uroinfekcije,a ne mora to biti.I da pojacas tecnost da izbacis pesak,svakako.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 19/9/2014, 15:30

d77 ::Leptiricu, ono sto ja znam a to je da si anemicna, jer ti snizen i HGB i RBC. Leukociti su ti poviseni, a i ubrzana sedimentacija-ne znam da li je neko zariste, jer znam da sam citala da kod trudnica leukociti rastu.
Ogtt ti nije nesto, 8,5 je granicna vrednost i sigurno ce ti reci da povedes racuna o ishrani. Meni je posle 1h bio secer 8,6 i dr je greskom zakljucio da se radi o vrednosti posle 2h i navalio sta da izbacim iz ishrane sve do porodjaja-belo brasno uopste, peciva, testenine, kolace i sl.
Ne brini, svima su manje-vise slicni rezultati...

Da,Hgb i RBC ukazuju na anemiju.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 19/9/2014, 15:32

Ma ja kad njima kazem da kkuburim stalno da povec sedim. S i kazu to je normalno u trudnoci... A mene ona najvise brine.. 
Jel moze biti odnekih bakterija, mada sam ja briseve radila u martu, pred vto? 
Ako de secate duggo sam kuburila sa ureaplazmom, valjda nije to opet.. Ja nemam simptome nikakve dole. Prosli put su mi rekli da imam pesak u urinu, i da pijem neki caj.. Meni bilo bljak za caj, ali daj boze da je samo pesak. Pocecu i caj, samo da cujem sta ce reci u ns. 
Pijem tothemy vec dva meseca i ocigledno slabo deluj, a ogtt... Pa da, pocela sam beli hleb da jedem, ali slabo jedem bilo sta... Pa mi bas nejasno.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 19/9/2014, 15:37

sareni leptir ::Ma ja kad njima kazem da kkuburim stalno da povec sedim. S i kazu to je normalno u trudnoci... A mene ona najvise brine.. 
Jel moze biti odnekih bakterija, mada sam ja briseve radila u martu, pred vto? 
Ako de secate duggo sam kuburila sa ureaplazmom, valjda nije to opet.. Ja nemam simptome nikakve dole. Prosli put su mi rekli da imam pesak u urinu, i da pijem neki caj.. Meni bilo bljak za caj, ali daj boze da je samo pesak. Pocecu i caj, samo da cujem sta ce reci u ns. 
Pijem tothemy vec dva meseca i ocigledno slabo deluj, a ogtt... Pa da, pocela sam beli hleb da jedem, ali slabo jedem bilo sta... Pa mi bas nejasno.

Caj obavezno zbog peska.Vidi s doktorom da li treba i urinokulturu da das,mada,ako nemas tegobe dole,bice da je samo pesak u pitanju.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 19/9/2014, 15:42

A bakterije u brisu,, dali se one tu pokazaju kroz tu sedimentaciju i kks?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 19/9/2014, 15:49

sareni leptir ::A bakterije u brisu,, dali se one tu pokazaju kroz tu sedimentaciju i kks?

Pa,trebalo bi onda da bude leukocita i eritrocita u urinu,a vidim da ti nemas.Ali,pesak hoce da dovede do uroinfekcije,a svakako su povisena SE i leukocitarna formula znak nekog zarista,tj.,zapaljenja.Urinokultura je uvek mnogo merodavnija od urina.U urinu se ne vidi sve,mada,ako je uroinfekcija,u urinu obicno pise-puno bakterija.Pojacaj tecnost obavezno da isteras taj pesak.

U brisu se ne pokazuju,i ja kuburila s ureaplazmom dugo,SE i leukociti uvek bili mirni.U brisu se pokazuju samo brisom.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu