KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+84
NikolaMaja
Sirijus
micam
Makija
Elenaa
BabyBear
alisa
Sappho
Hobbes
Zmajuška
dzafta
Lena i Mila
mamadabudem
PalcicaBg
mimi85
Blanka
Mimi12
Tebi
saska1
Jerapetra
dusica78
marina_82
sunny.tp
maki79
Dexa21
Anka9
TrebamNaDijetu
Tavita
Jeja86
tatjanica
tandara
Padobranka
snowwhite
Amna84
AriesGirl
micaubica83
nina :)
daki_mm
libra35
luckystar74
mikica023
Vecka
lela1984
boni m
ahosame
annci
KoMetaK
karakaca
malena 92
hocukusurnecuzvaku
ganedina
Strumfeta78
makac71
ivanicasale
dr house
tetreb
tiramisu
Ambra
Anchi
Niny
SoJa
Bubica28
leptirko82
lelas
anasrce
Tinche
Ema78
snedra
laKole
ancika75
djole42
sareni leptir
Erata
cicsa80
tanjica
JocY
noja
Mika
ragaco
d77
Vuchica
OKacica
nena beba
neca73
88 posters

Strana 9 od 34 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 34  Sledeći

Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ganedina 5/2/2014, 12:27


Hvala ti kusurko , srce si jedno najveće . Meni sad krivo ( hoću da crknem ) što to nisam ranije znala i otkrila dok sam bila mlađa i dok sam još imala svojih jajnih ćelija , kad smo radili bezbroj ciljanih odnosa i inseminacija . Nego sam sad došla u situaciju da više nemam svojih jajnih ćelija i od prošle godine moram da radim sa doniranim , jer sam svoje sve ispucala zbog glupe IR i jednog običnog metformina .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od hocukusurnecuzvaku 5/2/2014, 12:34

Nemoj na to tako da gledaš. Ja sam to sama kod sebe otkrila pre 3 godine, pa sam zakasnila.Prošla sam golgotu, jer niko nije želeo da se udubljuje u moju problematiku, osim mene same. Desni jajnik je disfunkcionalan, levi ima oskudno jajnih ćelija, ali ja i pored toga ne odustajem. Znam reći ćeš mlada se, ali što lekari kažu, džabe vama godine, kad su vam reproduktivni organi kao da imate preko 40. nemoj da očajavaš, tako je Bog hteo, da idemo težim putem, i ja uvek kažem ko zna zašto je to dobro.
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od SoJa 5/2/2014, 12:38

Ganedina, žao mi je što je tako ispalo, mnogo toga nismo znale, a dr. nam i danas ništa ne govore. Meni ni posle tri neuspela VTO pokušaja niko od doktora nije savetovao da uradim bilo koju dodatnu analizu. Navijam od srca da ti taj poslednji pokušaj bude dobitni, a verujem da sada nema razloga da ne bude.  poljubac

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ganedina 5/2/2014, 12:51


Beskrajno vam hvala . Vaše su mi reči melem na ranu . Hoću , ja hoću dete i više me ne zanima čiju genetiku nosi , samo da je ona zdrava . Soja , ni meni isto niko nije rekao ni posle 5. neuspešne da treba da uradim još neke dodatne analize , već sam sama onako u onom svom razočarenju, besu i potpunom lidilu rešila da sama pronađem razlog izostanka implantacije tih mojih prošlogodišnjih savršenih embriona - svaki put blaste i svaki put 1 veliko ništa.
Ja sam baš zašla u godine i po tome sam davno trebala dići ruke od IVF , ali mi sada malo više nade uliva to što sam otkrila i daje mi još malo snage da probam da se na kraju ipak izborim sa IR i možda tako dokažem i sebi i drugima da su čuda ipak moguća .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od malena 92 7/2/2014, 15:04

cao devojke, bas mi drago sto sam nasla ovu temu, posto imam isti problem kao i vi, insulinska rezistencija! usla sam u proces za vto, i srecna sto mi je ova analiza trazena na samom pocetku, data mi je doza 3x500 glukofaz, i treba da se javim u martovskom ciklusu, pa sam htela da vas pitam za misljenje, koliko je potrebno da se to smiri, kakva je procedura dalje??? inace otkriveno je jer se na ultrazvuku videli policisticni jajnici, a hormoni od oktobra su bili svi u normali, sem amh koji je bio blago povisen 5,86.. hvala unapred!!

malena 92

Broj poruka : 66
Datum upisa : 22.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 7/2/2014, 15:07

Malena,neki optimalni period bi bio oko 3 meseca pod terapijom,a naravno sa njom ćeš da nastaviš i u toku postupka,pa do 12.nedelje trudnoće.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od malena 92 7/2/2014, 15:16

ajoj, tesko meni, a ja je bas tesko podnosim, ali za bebicu sve!!!!! nego, sta mislis, da li bi mogli da krenu sa postupkom, ako cu je vec piti toliko dugo, ipak mi se cini da je to jaka doza, a do ciklusa cu je piti 1ipo mesec, a ja obicno zimi imam cistice jer se slabo krecem, a leti sam kao avion Laughing Laughing ?? jao nova sam u ovome, i toliko me sve plasi..

malena 92

Broj poruka : 66
Datum upisa : 22.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 7/2/2014, 15:36

U početku bude mučnina,dijareje...ali se organizam navikne.
Doza ti je određena prema stepenu rezistencije.
Mogla bi i da postaviš rezultate ovde.
Ja sam do skora pila 2*1000mg.Neki endokrinolozi preporučuju do kraja 12.nedelje trudnoće,a neki kroz čitavu trudnoću.
Ništa ne brigaj,pomoći će lekić za kvalitet jajnih ćelija i prilikom implantacije.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od malena 92 7/2/2014, 18:17

pa evo ovako prva kolona je glikemija a druga insulinemija
5,2 8,0
9,7 107
6,1 93,6
7 117
6,4 102

pa,sta mislis?
pa picu, samo da ne skodi bebici..

malena 92

Broj poruka : 66
Datum upisa : 22.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 7/2/2014, 21:53

Neće da škodi,samo može da pomogne.Obrati pažnju i na ishranu,smanji ugljene hidrate,aktiviraj se malo fizički...

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Vuchica 8/2/2014, 07:46

Devojke, ima li neko slično iskustvo, da li samoinicijativno, i kada, da se vratim na Glucophage, sada nakon operacije žučne kese? Za sada pauziram par dana, a osećam da mi je neophodan, jer ulazim u postupak sledeći mesec bože zdravlja.

P.s.verujem da će makar kusurko imati pravi odgovor ;-)
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od lelas 8/2/2014, 07:56

vuchice ja nista neznam o ovome ,samo se nadam da ces se brzo opraviti i krenuti u dobitni postupak.A da posaljes muza kod endokrinologa da on ili ona da misljenje u vezi nastavka terapije posle intervencije.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od hocukusurnecuzvaku 8/2/2014, 10:30

Vichice, ako si počela sa klopom, onda počni i sa Glukofažom, ne može da škodi u svakom slučaju.
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 8/2/2014, 11:42

Vuchko,slažem se sa Kusurkom-ako si krenula sa jelom,treba i sa Glukofažom,samo možda neka manja doza,jer verovatno si na nekom dijetalnom režimu,da ti se ne pojave one dobro poznate tegobe.
Brzo nam se oporavi,draga!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od malena 92 8/2/2014, 12:12

ma, slatkise sam pre jako slabo i jela, a sad sam ih skoro skroz izbacila sa ovim stresom oko vto, zato mi i bilo cudno, jer nisam toliko luda za slatkisima.. a sta mislis ragaco za moj rezultat ogtt a? stvarno bi mi znacilo ako neko moze da mi ga malo protumaci, nemam sa cim da ga uporedim..
vuchice, nazalost nemam odg na tvoje pitanje, jer sam i sama na pocetku sa tim, ali ce se neko sigurno naci, u svakom slucaju zelim ti puno srece!

malena 92

Broj poruka : 66
Datum upisa : 22.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 8/2/2014, 12:18

Malena,pročešljaj temu u nazad,a ima i još jedan ili dva popunjena dela,pa ćeš naći nalaze drugih devojaka.
Kod tebe ni insulin ni glukoza nisu ok-osim početnih vrednosti.
Nisu samo slatkiši u pitanju,treba ograničiti i unos sokova,testa,pirinča belog,krompira,grickalica-sve je to puno ugljenih hidrata.
Takođe pojačati fizičku aktivnost,mišićna masa troši energiju-a ne masne naslage.
Nije to ništa strašno,odlično je što ti je to ustanovljeno pre postupka,pa ćeš terapijom,dijetom i fizičkom aktivnošću to popraviti.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 8/2/2014, 12:26

Vuchica ::Devojke, ima li neko slično iskustvo, da li samoinicijativno, i kada, da se vratim na Glucophage, sada nakon operacije žučne kese? Za sada pauziram par dana, a osećam da mi je neophodan, jer ulazim u postupak sledeći mesec bože zdravlja.

P.s.verujem da će makar kusurko imati pravi odgovor ;-)

Koliko ja znam, glukofaz se izbacuje par dana pre i posle hiruske intervencije, da ne bi doslo do problema sa anestezijom, jer se oba metabolisu preko jetre, i i jedno i drugo moze da utice na remecenje vrednosti glukoze. Znaci, ako je bila terapija glukofazom pre intervencije, treba je nastaviti i dalje, mozda samo malo smanjiti dozu, za pocetak.
Ali, mozes da pozoves i nadleznog lekara opste prakse, ako ti endokrinolog nije dostupan, i oni ce znati odgovor, jer pola polpulacije preko 50 godina koristi glukofaz i ide na hiruske intervencije.Barem je moja dr upucena u problematiku.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od malena 92 8/2/2014, 12:28

samo nadam se sto pre, jako sam nestrpljiva.. od svega sto si nabrojala, jedino se nesto manje krecem, sa ovim zimskim vremenom, a ostalo sam svela na minimum, ali sta je tu je, samo da bude sve ok.. u svakom slucaju hvala ti na odgovorima i savetima, mnogo znaci kad imas sa kim da podelis ovako nesto!!

malena 92

Broj poruka : 66
Datum upisa : 22.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od malena 92 8/2/2014, 12:59

cao ema, vidim ta imas iskustva sa vto i ir, pa me interesuje kako si sve prosla, koliko je brzo islo, da li si koristila pilule pred postupak??? izvinite sto sam dosadna, ali bi mi mnogo znacilo da cujem necija iskustva.. hvala unapred!

malena 92

Broj poruka : 66
Datum upisa : 22.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 9/2/2014, 12:05

malena 92 ::cao ema, vidim ta imas iskustva sa vto i ir, pa me interesuje kako si sve prosla, koliko je brzo islo, da li si koristila pilule pred postupak??? izvinite sto sam dosadna, ali bi mi mnogo znacilo da cujem necija iskustva.. hvala unapred!

Ja nisam isla na vto, vec na iui-inseminaciju.Glukofaz sam pila oko godinu dana, u pocetku sumi doze bile konjske( 2x850,) a zatim su mi smanjili na 500 , pa na 1000 mg ponovo. Sve u svemu, pila sam ga do 12. nedlje trudnoce. Uz to, rigorozno vezbanje, 3x nedeljno teretana, 1-2 x trcanje. O ishrani da ne govorim. Nama je iui uspela iz prve, ali generalno, pitanje je dali je nama moja ir bila problem ili asa koja ima mm... Tako da, o brzini dejstva glukofaza ja ne mogu da govorim. IUI je radjena sa klomifenom ali bez stop injekcije.

Sada mi je plan da ponovo pocnem sa vezbanjem,mada u smanjenom obliku, jer bebu nema ko da mi cuva tako cesto, da sredim ishranu, i ako mi rezultati na leto budu dobri, ovog puta nemcemo koristii glukofaz. Sledeca iui je planirana na jesen. Ja vec pocela da gubim kilograme.

Znaci, prvo adekvatna ishrana, drugo- metformin( glukozaz), trece vezbe snage.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 9/2/2014, 12:11

devojke, a da ne idemo malo u off ? ima tema o iskustvima sa glikofazom, pa mozemo tamo...

Ljubim!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od lelas 9/2/2014, 13:44

Evo mojih rezultata (iz 2012) godine
glukoza(ref. 3.6 -5.8)
0 min -4.3
30 min -6.1
60 min-7.8
120 min -6.1
180 min-4.5
Insulin (ref.5-25)
0 min-3.7
30 min -39.4
60 min-58.5
120 min -48.4
180 min -23.7
nemam policisticne jajnike,samo je desni po izgledu mikrocistican.ovulacije redovne,progesteron 21 dana ok,amf 0.89 (smanjena plodnost pise),ciklusi tacni kao sat, fsh od 5 do 7 uvek ,a lh uvek nizi ide od 2 do 4.vezbala ,izbegavala slatkise i sad posle neuspele vto planiram da nadjem nekog da mi uvodi malu dozu leka. pred ovu stimulaciju,a posle praznika jutarnji secer 5.4.ali me svi ubedise to je od zdranja.
Sad samo da se skinem sa prednizona,da nekoliko dana bas smanjim ugljene hidrate i masno i ponovo bi radila ogtt test.cisto da pribelezim.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od makac71 14/2/2014, 18:52

Zasto je meni dr (koji je ginekolog) za jako visoke vrednosti IR prepisao Siofor, a svi koliko vidim pijete Glukofaz? Pijem ga vec dva i po meseca i da li treba da ipak idem kod endokrinologa? Ko je vama odredjivao terapiju?
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od JocY 14/2/2014, 18:57

I Siofor i Glukofaz su oba Metformini znaci da imaju isto dejstvo, samo su razliciti proizvodjaci. Ne brini dala ti je pravi lek...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od sareni leptir 14/2/2014, 23:40

dali je ovo dobar nalaz ,,,doktorka kaze da je dobar ..... Shocked ,neznam zasto joj ne verujem .....
 GLUKOZA  ref vredn     3,8 -6,2 mmol/l
 

 0 min ----- 5,6

  60 -------7,4

 120-------5,9




_____________________________________________________ 




  INSULIN       

 0 min -----12,3        ref vred 2,6-24,9  ulU/ml


60min-------139,6  


120min ---------104,9     
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 9 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 34 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 34  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu