KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+84
NikolaMaja
Sirijus
micam
Makija
Elenaa
BabyBear
alisa
Sappho
Hobbes
Zmajuška
dzafta
Lena i Mila
mamadabudem
PalcicaBg
mimi85
Blanka
Mimi12
Tebi
saska1
Jerapetra
dusica78
marina_82
sunny.tp
maki79
Dexa21
Anka9
TrebamNaDijetu
Tavita
Jeja86
tatjanica
tandara
Padobranka
snowwhite
Amna84
AriesGirl
micaubica83
nina :)
daki_mm
libra35
luckystar74
mikica023
Vecka
lela1984
boni m
ahosame
annci
KoMetaK
karakaca
malena 92
hocukusurnecuzvaku
ganedina
Strumfeta78
makac71
ivanicasale
dr house
tetreb
tiramisu
Ambra
Anchi
Niny
SoJa
Bubica28
leptirko82
lelas
anasrce
Tinche
Ema78
snedra
laKole
ancika75
djole42
sareni leptir
Erata
cicsa80
tanjica
JocY
noja
Mika
ragaco
d77
Vuchica
OKacica
nena beba
neca73
88 posters

Strana 8 od 34 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 21 ... 34  Sledeći

Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od laKole 19/12/2013, 08:59

ovo je tema za hormone https://kutak.forumotion.com/t1977-hormonski-status
a ima i tema za bolesti i homone štitnjače https://kutak.forumotion.com/t1844-tsh-stitna-zlezda-hipotireoza-hipertireoza

imaš urednu funkciju štitnjače (a-tpo na gornjoj granici ali da ih ponoviš za par sedmica, kladim se da bi bili ok). što se tiče hormona, ništa ne iskače. baš me zanima kakav će ti biti postovulacioni progesteron i šta će ti šumarac reći. jesi nekad ranije analizirala fsh i lh ili je ovo prvi put? možda da ih ponoviš za par ciklusa, da se vidi da ta blaga inverzija nije bila trenutna.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od tiramisu 19/12/2013, 16:19

da, i ja jedva cekam da uradim progesteron. jedino sto je sumarac zabrinulo to je moj secer od 2.7. ali to nema veze sa nemogucnosti da ostvarim trudnocu,koliko znam.
nisam usamljen slucaj.. sto se tice pronalaska uzroka steriliteta, kod mnogih parova je isto sve u redu a opet ne mogu da imaju decu, ne znam vise sta da mislim, ni sta da radim.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ivanicasale 22/12/2013, 20:45

Evo i mene sa rzultatima OGTT:
Glukoza- 4.9
Glukoza60' -6.7
Glukoza120' -5.8
Sta vi mislite?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od tiramisu 23/12/2013, 11:01

glukoza ti je ok. a insulin? cudi me da mnogi daju samo glukoza da se uradi, kao da insulin nije vazan a medju najvaznijim hormonima je.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od makac71 9/1/2014, 13:22

Drage moje,
gledajuci vase rezulte, moji su strasni  affraid . Vrhunac je 90-i minut kada je glukoza 15,51 (a max je 6,1), a insulin 177 (max bi trebalo 27). Dali su mi da pijem Siofor 500 3x1 i dijeta.
Ima li neko slicna iskustva, koliko vremena treba da se to normalizuje? Da li je ovo slaba terapija za mene? I na kraju da li je neophodno da se normalizuju vrednosti pre VTO ili mogu da budu malo povisene?
Molim vas za bilo kakav odgovor, malo sam uplasena  Shocked 
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nena beba 9/1/2014, 13:28

Makac kazu da ja neki period normalizacije ovih poremecaja 3 do 6 meseci uzimanja terapije. Videces vec promene sto fizioloske , sto kao posledica toga i fizicke, vizuelne (smrsaces). Otprilike kad se to desi, bi trebalo ja je stanje normalizovano i da je veca verovatnoca uspeha. Naravno , sve je individualno, ali to su neke smernice za orijentaciju.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Strumfeta78 9/1/2014, 14:06

Makac, ja sam pila tacno 3 meseca kad su mi radili VTO i zatrudnela sam. Nisam mnogo kg skinula, ali sam se istanjila, struk se oblikovao, ruke i noge stanjile, ali ono sto je najvaznije imala sam sve zrele i dobre jajne celije.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 9/1/2014, 15:37

Makac,pored tih izdvojenih vrednosti koje si navela,važno je i kako se kreću do poslednjeg merenja,pa se na osnovu svega toga prepisuje terapija.
Meni je max vrednost glukoze bila 10-11,a insulina 310,dobila sam Gluformin 2x1000 i dijetu.
Pre vantelesne sam pod terapijom bila nekih 7,5 meseci,dobili smo sve zrele jajne ćelije,sve se oplodile i razvile u embrione.
Ti fino promeni ishranu,aktiviraj se fizički,koristi terapiju-kao što Nena beba reče-3 do 6 meseci bi bilo optimalno pre postupka i trebalo bi da bude ok.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od makac71 9/1/2014, 17:25

Hvala vam drage moje na brzom odgovoru, sad mi je mnogo lakse, narocito kada sam videla da sve tri imate  srce . Sad cu jos ozbiljnije da se pridrzavam dijete, nasla sam tebelu Glikemickog indeksa, i pocecu vise da se krecem i vezbam, jer bi krajem proleca zlelela da pokusam Boze zdravlja trecu srecnu VTO.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 9/1/2014, 19:55

Makac,imaš i tabele sa insulinskim indeksima,pogledaj sajtove vitkigurman i mendosa.com,ja sam tamo našla baš dosta toga o ishrani,fizičku aktivnost povećaj bilo kako-ja sam,recimo,prestala da koristim prevoz do posla,liftove,uvela duge šetnje par puta nedeljno i
želim ti bebićetno proleće!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od sareni leptir 1/2/2014, 13:54

citam unazad ali ne razumem dobro ..nikad nisam slicne stvari oko secera radila a htela bih da proverim ...sta mi savetujeute ?!
 men je secer u kks od 5,4 a zadnji put je bio 5,9 ... pa bih htela sve oko secera da proverim .posto ce me imunologja dosta kosatti sta mislite da je potrebno i merodavno ,da se uradi u vezi secera ?! 
kod mene u bolnici rade na uput obican ogtt test ,merenja na svaka 2 sata cini mi se.privatno vidim da se cifre krecu oko 50,60 e ,...klinika za vto mi je rekla da nemam potrebe to da radim jer ima redovne cikluse i nisam debela (mada mislim da jesa malo ).
 ja bih tu nesto proverila .ali neznam sta i kako ?!
imam zakazano kod imunologa pa me zanima dali da sacekam njega da pitam u vezi toga ili ipak da odardim obican taj ogtt test ovde kod mene ,pa da vidim sta dalje .molim Vas za savet .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Niny 1/2/2014, 13:59

Brbljiva, nisam ni ja debela i imam redovne cikluse, a takođe i veliki insulin i šećer. Tako da nema to veze. Sam oggt meri samo šećer a treba da uradiš i insulin, jer je to jako bitno.

Možeš da uradiš 3 merenja, ne moraš 5, onda će biti jeftinije, a videće se profil.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od sareni leptir 1/2/2014, 14:00

ali sta treba da trazim ako odem privatno ...ogtt test sa insulinima 3 merenja ,jel tako ?! na koliko sati ,sa koliko glukoze ?!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Niny 1/2/2014, 14:07

Evo mojih rezultata, sa 75 gr glukoze.

Glukoza:

0    -  5,4 (3,9-5,8)
60  -  6,5
120 - 6,0

Insulin:

0     -  4,0 (<29,1)
60   - 65,3
120 - 62,8
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od sareni leptir 1/2/2014, 14:10

vidim da ti secer raste ,ko sto mi ti rece ..a insulin ,,ne razumem ,jel on ok ?!mozda zato nisi imala implatanciju ??? ako si ogtt test sad radila tek ?!nezna ja dali da saceka misljenje elezovica ili da odradim kod nas ...?!
ja svakako idem oko 16og u dr grad da ponovim briseve ,,taman bih tamo mogla i ogtt test sa insulinima da odradim-privatno ,kao ti na svaki sat ?!
 a bogami imam i sala dosta oko struka ,a to me uzasava ...samo mi se to deblja ...vidim da ima veze i to
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od makac71 1/2/2014, 21:16

Brbljiva, ja nikada nisam imala problema sa secerom, ali salce mi se skuplja samo na stomaku i okolo oko struka i kad me je videla dr odmah mi je rekla da uradim OGTT test. Takodje ako imas nekog u familiji sa povisenim secerom velike su sanse za IR. Ja Siofor pijem vise od mesec dana i primetila sam da sa smrsala kao i Srtrumfeta, u predelu struka najvise na ledjima i bocno. Dijetu primenjujem koliko mogu, ali desi se da prekrsim pitom ili hlebom (rekla mi je dr da mogu da unosim 1/3 brasna od uobicajene doze).
Ne znam kad bi trebalo da uradim sledeci test?
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od sareni leptir 1/2/2014, 21:28

hm..moracu i ja to da odradim ,koliko si merenja imala 3 ? meni samo govore da to nemora --
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od makac71 2/2/2014, 10:44

Brbljiva, ja nikada nisam imala problema sa secerom, ali salce mi se skuplja samo na stomaku i okolo oko struka i kad me je videla dr odmah mi je rekla da uradim OGTT test. Takodje ako imas nekog u familiji sa povisenim secerom velike su sanse za IR. Ja Siofor pijem vise od mesec dana i primetila sam da sa smrsala kao i Srtrumfeta, u predelu struka najvise na ledjima i bocno. Dijetu primenjujem koliko mogu, ali desi se da prekrsim pitom ili hlebom (rekla mi je dr da brsno mogu da unosim 1/3 brasna).
Ne znam kad bi trebalo da uradim sledeci test?
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Vuchica 2/2/2014, 11:09

Makac, meni je dr.Sumarac prepisala 2*1000 Glucophage - sve do trudnoce i dalje, do 12 nedelje trudnoce
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od SoJa 2/2/2014, 18:57

Ja sam na Glukofažu, 2x500, najpre sam pila uz ručak i večeru, sad mi je endokrinolog promenio, pijem uz doručak i večeru. Dva puta mi se u poslednje vreme desilo da mi pada šećer, pa ne znam da li da na svoju ruku uvedem i treću? Smršala sam dosta, nisam se merila, ali sam za dve rupice skratila kaiš. I često mi se desi da prekršim i ja pitom ili domaćom pogačom (moja mama je kriva za to Very Happy ), a slatkiše maksimalno izbegavam, pijem samo običnu vodu...

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ganedina 5/2/2014, 11:03


Soja , i ja imam skoro iste dijagnoye kao ti : PAI 4g-5g i IR koju sam otkrila nedavno , krajem novembra ,samoinicijativno , posle neuspešne 5. IVF. MTHFR mi je OK , mada je to najblaža moguća mutacija , gde se samo duplira doza folne .

Kad si ti otkrila IR i koliki ti je bio insulin posle 2 h ? Koliko si dugo na ovoj terapiji ?
I ja koristim isto Glukofaž 2 x 500 mg . Bila sam sama povećala na 2 x 850 , ali sam primetila da mi ne odgovara tj., bilo mi je liše , pa sam se vratila na ovu početnu i super mi je .Isto pijem samo vodu , hleb jedem ali smanjeno , testenine ponekad , kao i kolače koje se meksimalnotrudim da ih izbegavam .

Ja sam uzela uput za novi OGTT jer sam mislila da proverim dejstvo terapije posle 2,5 meseci , da li mi jw doza adekvatna, a pre odlaska u Prag na poslednji ET. Glukofaž pijem od 2.decembra i baš sam smršala 3-4 kg , ali mi salo u donjem delu stomaka još nije nestalo , mada ga imam baš dosta dugo . To sam pripisivala prirodi posla , jer sam uvek bila ili za volanom , ili sedeci u kancelariji .

Pozdrav svim curama !!!!!!!!!!!!

ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od hocukusurnecuzvaku 5/2/2014, 11:06

Ganedina salce oko stomaka nema veze sa prirodom posla, već isključivo sa insulinskom rezistencijom i patološkim vrednostima insulina, taj deo se najteže skida, pre bokovi, a to ostaje kao potsetnik  sunny lol! lol! lol! 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od SoJa 5/2/2014, 11:28

Ganedina, pre tri meseca sam otkrila hiperinsulinemiju, toliko sam na Glukofažu. Insulin mi je u prvom satu kritičan, tad skače, a u drugom se vraća, samo što i glukoza pada, pa mi se javljaju simptomi hipoglikemije.
Odlučila sam da ne menjam ništa, zasad je sve ponovo o.k. Proveriću uskoro i štitnu, možda me ona zeza, zbog povišenih Anti TPO
Imala sam i ja "pojas za spasavanje", a više ga nemam  Very Happy 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ganedina 5/2/2014, 12:09


Hvala vam ženskice moje . Po onome što kaže kusurko ja znači imam IR od pre 100 godina ako je salo da stomaku dokaz toga . Onda je potpuno jasno što ni sa mm s kojim pravim bebu već 10 godina, a ni sa onim pre njega nisam mogla da zatrudnim , iako se baš intenzivno radilo na tome .
Ja sam inače hiperaktivna , pogotovu što sad živim na selu , imamo ogromno imanje i oko kuće , a ja stalno nešto čeprkam i baš sam , kad je lepo vreme stalno u nekom poslu .

Soja , blago tebi za izgubljeni pojas za spasavanje .

Sad , pošto sam otkrila IR i pošto ću pre ET biti na terapiji bar 3 meseca (kažu da je to period koji je neophodan da se insulin stabilizuje) nadam se da će mi se konačno zakačiti bar 1 mrvica , valjda više neću imati smetnji za implantaciju .

Šta vi mislite , koliko mi se povećala šansa da zatrudnim u odnosu na mogućnost za to pre otkrivene dijagnoze i započete terapije ? Ovaj sledeći ET ( 6. IVF ) će mi biti poslednji definitivno , jer uskoro punim 49 godina i vala , što je dosta-dosta je .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od hocukusurnecuzvaku 5/2/2014, 12:16

Ganedina, ja sam ga pre otkrivanja imala sigurno preko 10 godina, a pre otkrivanja sam imala 2 spontana pobačaja, operacije i čuda....Sve je moguće sa IR.
U svakom slučaju ja verujem da je naredni okušaj onaj pravi. Moliću se draga moja za tebe  ljubav 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 8 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 34 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 21 ... 34  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu