KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+51
rada78
maki79
Klarica
hany
saritam
bebica mala
vivijen
JocY
Plavusica90
Erata
labradorka
BiKsi :)
heart84
ninica2
maus
Ema78
Simona
missile
Orline
Gramatika
Ninche
menora72
SannI-AlL
Crvic
saska1
Niny
bulevarka
zoxa
bak
cici
nina :)
laKole
dacans
lelas
leptirko82
Vuchica
SSanja
Stenli
Gral
lilly13
Endzi
dragana76ns
SladZana
fight&faith
SoJa
KoMetaK
fmala
ananana
LaFolie
noja
lenabeograd
55 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 20/9/2013, 10:50

Lafe, mozda je jer su vrucine prosle, meni je leti uvek nizi i pijem manju terapiju, a cim zahladni on skoci i do novembra sam terapiju vec uduplala. Dr kaze da je to normalno. Ali meni svi kazu da sad vec nije toliko bitan tsh, kad sam vec zatrudnela, sad vec beba valjda ima svoje hormone, sta li, a i ispod dva mora da bude, valjda samo da bi se uopste zakacilo, kolko sam ja shvatila, mislim da sad vec mozemo da se oslanjamo na referentne vrednosti, koje su do oko 4.. Javice se jos neo strucniji, ali sigurno znam da je meni dr rekla jos pre mesec dana da od sad tsh proveravam na tri meseca, uopste ne mora cesce.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 20/9/2013, 13:09

Lafe, moguce da ti je tsh skocio, jer si imala stres oko brata, a prethodno sto te stomak boleo. Uradi opet za jedno 7 dana, cisto da ne povecavas dozu, bzvz. Tsh mora biti u celoj trudnoci ok, i jako je bitno da ne bude visok, zbog bebe, ona vuce svoje, al ne daj boze, svasta nesto hipotireoza moze izazvati na plod, tako da se ne treba zezati s tim. Znas i sama koliko je LaKole to lepo objasnjavala na temi stitne i na koracima, vise puta. A i bilo sta da uzmes procitati na netu, videces kako hipotireoza utice na plod. Uradi za sedam dana ponovo tsh, pa ako predje dva, ti fino zovi SUmarac telefonom da ti koriguje terapiju.

I meni je feritin na donjoj granici, a fe bilo oko 16. Feritin pokazuje depo gvoždja, jer se gvoždje u organizmu na vise mesta deponuje, koliko ja shvatih jednu moju drugaricu. Tako da nam negde fali, al ko zna gde, meni moja dr rekla da su mi prosli rezultati savrseni. Ja se dalje nisam opterecivala, cak ovaj mesec nisam ni proveravala rezultate, ako smem biti iskrena, krajem cu meseca, jer mi trebaju za hematologa i SUmarac.

Ananana, ti mini jastucici se kod nas obicno dobijaju uz posteljinu kad se kupuje, bar u Aksi, bar je tako moja zaova dobila. Mada je ona pelenicu stavljala, a posle prvih meseci i to jastuce, jer je i ono bas tanko. Probaj u tim radnjama gde ima bebecih posteljina to naci.

Stisak cure.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 20/9/2013, 15:56

Trudnice okruglice sve vas grlim ljubim i pozdravljam

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 20/9/2013, 21:14

Ja mislim da ce sledece vadjenje krvi pokazati svasta. Uhvatila me takva zelja za slatkisima da ne mogu da se kontrolisem - sta god imam. Danas sam pojela i coko mafin i coko puding i celo pakovanje sladoleda od 500gr. Pre neki dan baklave i tulumbe kao sumanuta, kao da nisam imala sta da jedem do sada. Ne znam zbog cega, ali pretpostavljam da jedem na nervnoj bazi, vise me to mirovanje ubija. Idem sl nedelje na pregled pa cu da vidim sta kaze za injekcije i lezanje. Od sutra moram opet da odoljevam slatkisima svim snagama!
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 21/9/2013, 08:55

U bre Stenli,koliko slatkog,toliko pojedem za dva mjeseca lol! lol!  ma vjerovatno je na nervnoj bazi,ja isto tad tamanim grickalice,slanise,a isto trebam iduce nedelj vaditi krv i ostale nalaze,i ostalno cujem opomene-ne toliko soli...Very Happy  Jesi li se sta udebljala do sada,i koliko?POzz za ostale okruglice,one koje su to bile i naravno za one KOJE CE TO BITI  ljubav ljubav ljubav
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 21/9/2013, 09:49

Znam Endzi, nisam mogla da spavam celu noc zbog brige sto sam bila takva prasica. Inace jedem kad sam nervozna. Sto se kg tice, nisam se jos ugojila, pocela sam sa 54 a sada sam na 52. Ali sada ulazim u 5., tako da pretpostavljam da cu sada da krenem da dobijam.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 21/9/2013, 10:48

Ne kinji sebe stenli, nekad oduska sebi treba dati, narocito sto si s kg u minusu. verovatno zbog mucnina s pocetka, inace ne znam kako se ne ugojiti. ja se bas jutros merih, i ugojila sam se 7kg, vodim i dalje racuna , pa retko uzmem slatko ili testa. Noge mi se nimalo nisu ugojile, sve u stomak otislo, malo u ruke i u lice. Kad me vide drugari ne veruju da sam toliko dobila kg, ili me teshe:-). kazu da se u drugom delu vise dobija kg, videcemo, ja sam za sada zadovoljna.
Stisak trudnaje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 21/9/2013, 11:10

Samo da mahnem trudnicama i da vas ljubnem.

Lafe, verujem i ja da je od stresa, jesi li radila u istom labu kao i do sada? Ja bih te savetovala isto sto i Bixi, sacekaj, pa ponovi za koji dan. btw. Kako ti je brat?

Stenli, mozda imas nisku glukozu, kad vec imas takvu potrebu za slatkisima? I ja mislim da si treba dati oduska ako nam to organizam trazi. Jos ti nisi dodala nista do sada, ne brigaj.

KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 21/9/2013, 11:21

Steil ne brini i meni tako dodje nekad ja sam per par nedelja pojela citav eurocrem od 500 g pa onda pola pakovanja plazme i uvece 100 g najlepsih zelja uzelela se sta cu i ovo sutra punih 33 ulazim u 34 sa 9 kg vise sto je sasvim ok

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 23/9/2013, 13:48

ponovicu TSH za koji dan.
E ovako, bila sam danas na UZ, bebac je super, i dalje lici na devojcicu, nema nista izmedju nogu Very Happy Ima oko 200gr.
Rekli su mi da dodjem za 6-7 nedelja na fetalnu ehokardiografiju. Utrogestan su mi povecali na 4*200mg, jer se vide kontrakcije na zadnjem zidu, gde je bebac.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 23/9/2013, 15:27

E lafe oce te to mirovanje pa to ti je! dobro da su ti videli kontr, pretpostavljam da ih ti ne osecas. Kazes nista se ne vidi izmedju nogu, c c c c, hoces da kazes  da su nase gospodjice pice nista, neka te neka lafe! :-) :-) :-) Javi tsh kad ga ponovis. Osecas li bebu, je li ono od pre desetak dana definitivno beba kucala ili ne? ljubim
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 23/9/2013, 15:51

BiKsi :) ::Kazes nista se ne vidi izmedju nogu, c c c c, hoces da kazes  da su nase gospodjice pice nista, neka te neka lafe! :-) :-) :-)
neka fina, sakrila se lol! 
svaki dan mala prda mrda Very Happy pogotovo nakon jela :)))) kao da neko kuca, ili bocka prstom Very Happy
Osecam ja te kontrakcije, kao menstrualni grc, isto isto kao kada sam imala hematom, zaboli pa krene krv, samo bez krvi sada. To uglavnom bude uvece, i to ka ovom shugavijem PCOS jajniku :)
Tromesecni secer i glukoza su mi extra, 4.7, a jela sam 2 kolaca uvece, jedem svakog dana tanjir voca. Urinokultura super, mada pijem bas puno vode, ugojila se ravno 3kg, pritisak 117/70, itd itd :)
osmeh srce 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 23/9/2013, 17:38

LaFo, dobro je to osmeh srce 

I mi smo bili na kontroli, posteljica i vodica ok, mala zivahna, lepo namestena. Imamo oko 2kg. Lagano izbacujemo glukofaz, konačno..
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 23/9/2013, 17:41

I da, kaze mi sestra, da ne treba da dobijamo više od 1kg mesečno, i da se malo *obuzdavamo* sa hranom v Mislim se ja lako je tebi reći.. Ja sam na +11 i to mi skroz ok igra 
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 23/9/2013, 17:46

Lafe, fina neka gospodjica, sakriva se na uz! Gde ces raditi ehokard., tamo gde ides na uz ili kod nekog drugog?
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 23/9/2013, 19:45

Ehokard. cemo verovatno raditi u Jevremovoj kod dr Dukanac...
Ko je jos u bg dobar za to?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 23/9/2013, 20:36

Lafe, ja sam radila eho u Tirsovoj...meni je Petar imao ehogen ifokus na srcu, pa je to bio razlog.
Inace, gledao me je dr Parezanovic, njega sam trazila po preporuci, nikakav problem nije bio da se zakaze. Treba ti uput od ginekologa  i obavezno pozovi broj koj imas na njihovom sajtu.
Treba da bude samo odgovarajuca nedelja trudnoce.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 23/9/2013, 21:32

Imam problem :-( ja sam iz vojvodine pa ne mogu da dobijem uput za bg...
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 23/9/2013, 21:47

Taman sam htela da pomenem Tirsovu i dr Idu Jovanovic, za koju kazu da je specijalista za ovu oblast. Ne znam da li jos negde radi.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 23/9/2013, 21:56

E da; pomenuli su mi i Idu u Jevremovoj... I ona dolazi
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 23/9/2013, 23:01

Klarica ::I da, kaze mi sestra, da ne treba da dobijamo više od 1kg mesečno, i da se malo *obuzdavamo* sa hranom v Mislim se ja lako je tebi reći.. Ja sam na +11  i to mi skroz ok igra 
Sve je to individualno klarice ne uzbudjuj se sve zavisi koliko si visoka bika teska itd. Ja sam kod + 9 lol!

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SoJa 23/9/2013, 23:04

Lena, što si ti jedna zgodna trudnica Very Happy 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 23/9/2013, 23:07

SoJa77 ::Lena, što si ti jedna zgodna trudnica Very Happy 
 Soja mila hvala ja se osecam ko tenk mada sam sva u stomaku moram da vam stavim koju sliku

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 23/9/2013, 23:10

Klarica ::LaFo, dobro je to osmeh srce 

I mi smo bili na kontroli, posteljica i vodica ok, mala zivahna, lepo namestena. Imamo oko 2kg. Lagano izbacujemo glukofaz, konačno..
meni je prijalo kada sam prestala da pijem glukofaz, nomalnija sam ustajala ujutru lol! obicno sam se drzala za radnu plocu ujutru dok spremam dorucak Very Happy 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 23/9/2013, 23:13

Trudnice, samo da vas zagrlim.
Joj lafe, ništa tebi bez kreveta Rolling Eyes 
Al još malo pa polovina. Srećna ti osamnaesta nedelja Very Happy 
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu