KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+51
rada78
maki79
Klarica
hany
saritam
bebica mala
vivijen
JocY
Plavusica90
Erata
labradorka
BiKsi :)
heart84
ninica2
maus
Ema78
Simona
missile
Orline
Gramatika
Ninche
menora72
SannI-AlL
Crvic
saska1
Niny
bulevarka
zoxa
bak
cici
nina :)
laKole
dacans
lelas
leptirko82
Vuchica
SSanja
Stenli
Gral
lilly13
Endzi
dragana76ns
SladZana
fight&faith
SoJa
KoMetaK
fmala
ananana
LaFolie
noja
lenabeograd
55 posters

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SoJa 23/9/2013, 23:17

lenabeograd :: moram da vam stavim koju sliku
likeit

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 23/9/2013, 23:18

Orline ::Trudnice, samo da vas zagrlim.
Joj lafe, ništa tebi bez kreveta Rolling Eyes 
Al još malo pa polovina. Srećna ti osamnaesta nedelja Very Happy 
Hvala Orli!
Resih da idem na CR, za bolje nisam sa 800mg vragostana dnevno.
pa ja nisam u zivotu imala nijedan normalan ciklus, cudno i bilo da sam normalno trudna lol! 
nadjem sike kad je mama bila trudna, peti-sesti mesec, na Bledu, sanka se na snegu lol! a do porodjaja poniku vozila lol! 




LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 23/9/2013, 23:21

E, lafe, ja imala na stotine normalnih, pa jope...A majke...I moja, radila na selu i putovala, čak i veslala sama preko reke da dodje do učenika kad čamdžija nije dobro. Mada ona je mene slala na faks u godinama kad ja rodih našljednika Laughing Kod tebe nije slučaj, mlada si.
A vragostan mi se djasvi. Daleko to za carski, videćeš...Ima vremena. Znaš li ko te vodi, tj poradja tamo U Pa
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 23/9/2013, 23:24

imam otvoren trudnicki karton i to je to, nisu me ni videli.... imam dvojicu favorita za porodjaj, jedan je `73 drugi `79, obojicu poznajem, haos likovi king 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 24/9/2013, 10:02

Jeste li glukofaz izbacivale postepeno? Ja sam na 2x850 od početka..Prvo sam mislila da izbacim ovaj uveče, pa onda ujutro, dr.nije baš precizirao.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 24/9/2013, 10:07

ja sam samo prestala da pijem. ali sam gledala da ne jedem cokolade i hleba prvih par dana (i slicna cuda koja dizu secer), a pila sam 3x500. Mada ja nemam IR, pila sam glukofaz zbog PCOS.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 24/9/2013, 10:13

Hvala LaFo, ja cu prvo izbaciti jedan, pa drugi. Ja sam imala zescu IR, pa moram povesti i računa o ishrani-sad sam se već malo i opustila Rolling Eyes 
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 24/9/2013, 11:12

JEDAN VELIKI zagrljaj d d d d
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 24/9/2013, 11:38

Drage trudnice, ja se odavno nisam javljala, ne znam da li me se neko i seca. Uglavnom moram da mirujem, blizanacka trudnoca nakon ivf, radjena u Genesis-u u NS. U 20. nedelji sam, za sad sve super, danas imamo ekspertski i jedva cekamo da vidimo nase bebe. Vidim da je dosta devojaka ovde pilo, ili jos uvek pije Glukofaz, pa sam htela da vas pitam do kad se on u stvari pije? Ja sam Siofor pila i pre trudnoce i pijem ga jos uvek. Razlog su blago pcs i ir. Moja doktorka vise ne radi, presla sam kod drugog dr i kad god pitam do kad ja treba da pijem ovaj lek, on samo promrmlja, do daljnjeg, ne smeta. Ja sam se malo zabrinula jer se secam da mi je moja dr rekla da cu ga piti do 6. meseca, a jos malo ulazim u 6. Ako neko ima neki savet, rado ga prihvatam. Da li se rade neki nalazi, testovi pre nego sto se prekine sa lekom?
Jos jednom vas puno pozdravljam i radujem se druzenju na ovim stranama jer su mi vasa iskustva mnogo pomogla.

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 24/9/2013, 13:48

Saritam, itekako te se secamo :), nismo bas toliko zaboravne! Ja sam gluko zaključno sa 14. nedeljom pila, i to postepeno ukinula od 12. do 14. nedelje, mada mi je moja dr rekla samo prekini sa punih 12. nedelja.

Lafe, definitivno si na ćala!lol! Kakav li je on bio kad je tvoja mama bila trudna, živo me zanima?! Mladjani ti ti doktori!

Klarice, odlična ti kilaža, pusti ti sestre, idealno je ugojiti se od 12 do 15 kg, čitala sam i šta sve podrazumeva tih 15kg, tj. koliko na bebu, posteljicu, plodovu vodu, salce, tako da si ti mačkenzi!

Stisak cice!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 24/9/2013, 17:13

Saritam, ja treba da ga skroz ukinem do 36te nedelje, tako mi rečeno Wink 

Biksi, ma bitno je da se mi dobro osećamo. Moramo ponekad nešto i pojesti lol! I dokle god mogu da nosim stare gaćarone-od pre trudnoće, ništa alarmantno nije f 
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 24/9/2013, 20:12

Devojke, da li znate sta bih mogla da uzimam za grlo? Pocela sam juce da kasljucam a grlo me grebe jako, pa sam mislila mozda nesto od onih pilula za sisanje da uzmem, sta mislite?
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 24/9/2013, 20:34

Stenli,mislim da ne Crying or Very sad 
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SoJa 24/9/2013, 20:53

Stenli, slažem se sa Klaricom, jer pastile, lozenge, sadrže anestetike. Nigde na uputstvima ne piše da nisu dozvoljene u trudnoći, ali ne garantuju ni da su dozvoljene, pa nemoj da rizikuješ. Skuvaj čaj od žalfije i time ispiraj grlo, ali nemoj da progutaš. A možeš da probaš i sa sodom bikarbonom rastvorenoj u vodi, isto za ispiranje grla (to mojoj mami pomaže 100%, možda će i tebi)

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragana76ns 24/9/2013, 20:53

Stenli, smes samo pantenol...i ja sam imala taj problem i napravila domaci sirup i odma mi je bilo bolje...evo ti recept pa ti ako zelis probaj
1/2l vode
2 supene kasike belog sleza
2 supene kasike rinfuzne kamilice(ili preseces 4 kesice i prospes sadrzaj)
sok od 1 limuna
200gr secera
Sve sastojke staviti u serpicu i da prokuva, kad prokuva smanjiti na najnizu temp i kuvati jos 45min. Ohladiti,procediti i drzati u frizideru...ja sam pila svako malo, sipala u flasu i samo nategnem.
Srecno Stenli...da sto pre prodje
Pozz za sve
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 25/9/2013, 00:41

Stenli ja sam taj problem imala prosle nedelje,u apoteci su mi dali samo pantenol,medjutim kad sam nazvala svog doktora,samo mi se nasmijao na moj komentar da ne smjem septolete,i rekao -Ko ti je to rekao- da slobodno mogu da ih koristim,al on mi preporucuje,propolis c,kao da moze i tatumverde,a ja sam  procitala da njih u trudnoci ne preporucuju....tako da kome vjerovati???ja sam na kraju kupila propoliki c,i njega koristila,jer pantenol je ok,al nema od njega efekta
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 25/9/2013, 00:47

To sa grebuckanjem grla nesto zarazno ovih dana!lol! I mene vec dve veceri zeza, mada ja ignorisem! :) Al ako bude gore, ja prekopirah Draganin recept, zlu netrebalo, da ga imam, da se ne zagubi!

Stisak mackice!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 25/9/2013, 08:43

Hvala vam puno, odmah cu da probam Draganin recept, a imam i zalfiju za ispiranje. Tetkini pilici su svracali, i oni su malo kasljucali, a i mm je nesto kasljao ovih dana, tako da samo kruzi. Pozdrav i zelim vam lep dan!
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 25/9/2013, 10:24

Virus je neki u vazduhu, ništa čudno, prelazni period Rolling Eyes Meni je najveći problem nos i disanje, jedva mi doca dao da koristim, i to kad zagusti, dečije kapi za nos.


Mi juče kupili krevetac. Divan, beli sa cvetićem osmeh srce Jedva čekam da stigne da ga sklopimo.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 25/9/2013, 10:25

Klarica ::
Mi juče kupili krevetac. Divan, beli sa cvetićem osmeh srce Jedva čekam da stigne da ga sklopimo.
srca srca srca  divno! koliko se obicno ceka?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 25/9/2013, 10:28

LaFo pa ne više od sedam dana, nadam se radost 
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 25/9/2013, 11:35

Klarica ::Mi juče kupili krevetac. Divan, beli sa cvetićem osmeh srce Jedva čekam da stigne da ga sklopimo.
srca srca srca srca srca 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 25/9/2013, 22:15

Klarice divno  srca srca srca srca srca srca srca srca srca
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 26/9/2013, 03:11

Sarita, siofor se ukida postepeno a ja sam ga pila do 36.nedelje, rekla mi dr.da budemo sigurni a u 36.se mora ukinuti, kazu uvek 4 nedelje pred porodjaj mada sam se ja porodila nedelju dana pre termina. Siofor te stiti, nece ti naskoditi, mozes ga piti do 36.nedelje ali se do tada postepeno smanjuje ali to kontrolise i propisuje dr.koje doze, i rade se kontrole krvi,...Tako da najbolje odes kod nekog endokrinologa, nemo sama napamet. Ne znam ko te je vodio do sdada, pa vise ne radi? Ja sam isla kod profesorke Stokic i toplo je preporucujem, divna zena, ja kazem moja zvezda Danica osmeh srce 
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 26/9/2013, 08:45

Drage moje devojke, hvala svima na odgovorima. Bila sam pre dva dana na ekspertskom, kod profesora Stojica, on takodje radi u Genesisu i njega sam izabrala da me vodi i, nadam se, poradja u Betaniji kada za to dodje vreme. Moja dr je Zorica Crnogorac. Ona mi je i radila ivf i imam beskrajno poverenje u nju, ali se povredila i nece vise raditi sa trudnicama zbog te povrede i nemogucnosti posvecivanja, vec ce raditi samo ivf program, tako da sam morala kod nekog drugog, a za prof Stojica kazu da je dobar strucnjak za rizicnu i blizanacku trudnocu. Pitala ga ja odmah, s vrata Laughing za Siofor, a on samo odmahnuo rukom i rekao, polako, jos cemo ga piti, tako da, nadam se da zna sta prica, a i vidim da je dosta vas pilo dugo, pa sam mirnija.
Mi smo bili dobri na pregledu, sve je super, decak i devojcica beba beba 
Kako ste vi devojke? Vidim da se mnoge muce sa prehladom. Onaj sam recept od Dragane odmah iskopirala, deluje da je stvarno dobar, pa za svaki slucaj.
Ja nocas nsam oka skopila od kiseline. E, da mi je neko rekao da to tako zna peci, ne bi verovala. Popila sam pola litre kisele vode i proslo.
Sve vas puno d  i jos jednom veliko hvala na pomoci. Odoh da citam dnevnike

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu