KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+51
rada78
maki79
Klarica
hany
saritam
bebica mala
vivijen
JocY
Plavusica90
Erata
labradorka
BiKsi :)
heart84
ninica2
maus
Ema78
Simona
missile
Orline
Gramatika
Ninche
menora72
SannI-AlL
Crvic
saska1
Niny
bulevarka
zoxa
bak
cici
nina :)
laKole
dacans
lelas
leptirko82
Vuchica
SSanja
Stenli
Gral
lilly13
Endzi
dragana76ns
SladZana
fight&faith
SoJa
KoMetaK
fmala
ananana
LaFolie
noja
lenabeograd
55 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 11/10/2013, 19:34

Danas malo posumnjah na kontrakcije tamo u donjem stomaku, al mozda samo mali glavom dole pritiska, trudim se da to iskuliram, pocela sam da nosim pojas za trudnice kad setam, a i ponekad i po kuci nosim, lakse je malo s njim kad osetim taj pritisak dole. Sl. nedelje imam redovan uz pa cu pitati dr o cem se tu radi!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 11/10/2013, 20:09

Lefe, super za devovjcicu! bar znas sta je kad ti tri lekara to kazu! Ja sam jos u neizvesnosti! Napisah post za tvoju majku i tek sad vidim da ga nema... nema veze, saltko sam se nasmejala!!! lol! lol! JEs vala, utrogestan lici na one tik-tak bombonice, samo sto je nikakvog ukusa!

Bixi, ne znam nista sto se kontrakcija tice, na zalost, samo zelim da verujem da je svve ok i da nije nista strasno.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 11/10/2013, 20:12

Lafe ... divno ... srca bebe srca

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 11/10/2013, 21:36

LaFo divno, još jedna drugarica bebe 


Mi smo danas bili na kontroli, vodice ima više, posteljica je skoro III Shocked pritisak pod kontrolom 105/60. Otkucaji bebinog srca nesto viši, 180 pa u ponedeljak opet UZ. Mozda se mrdala pre UZ, ali mora da se isprati. U svakom slučaju, vidim da me lekar sprema na raniji porodjaj, jer kaze i sad da se porodim ok je, bitno je pregurati 33 nedelju Shocked  I zato ja brze bolje kući na pranje bebinih stvarčica, izgleda da se baš priblizilo. Ma samo nek je ona meni dobro srca Ajmo Leno, koja će pre lol! 
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 11/10/2013, 21:51

Lafe, bravo za klincezu! osmeh srce 

Klarice, super si ti, a i ja bas pomislih koja ce pre, ti ili Lena! Koja god, jedva cekam da se radujemo novoj bebi!

Biksi, nemoj me prepadas s tim kontrakcijama, bice sve ok!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 12/10/2013, 00:21

LAFE  BRAVO ZA PRINCEZU bebe  ,Biksi samo polako,miruj malo do UZ...Klarice treba li pomoc oko pranja stvari za bebicu ??  pegla
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 12/10/2013, 00:44

Biksi; ja ga pitala za grcenje stomaka u predelu levog jajnika; on kaze da joj je tu glava pa se mozda gura :-) Valjda kontrakcija uhvati ceo stomak a ne deo.

Klarice bas ti zavidim! Ja jedva cekam da zagrlim svoju buvu :-)))))
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 12/10/2013, 06:12

Po tradiciji, ja cu opet da pozurim, da budem prva:  Lafe, ratni druze Laughing , sretna ti polovina trudnoce!!!! Jos samo toliko i drzaces princezu svoju u rukama!!!! UZIVAJ u preostalih 20 nedelja! Mi cekamo drugaricu!
osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce 
usne
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 12/10/2013, 10:24

Ninche ::Po tradiciji, ja cu opet da pozurim, da budem prva:  Lafe, ratni druze Laughing , sretna ti polovina trudnoce!!!! Jos samo toliko i drzaces princezu svoju u rukama!!!! UZIVAJ u preostalih 20 nedelja! Mi cekamo drugaricu!
osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce 
usne
osmeh srce osmeh srce osmeh srce  hvala puno!!!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 12/10/2013, 10:27

Endzi, hvala što pitaš ali sve sama perem i peglam i uzivam srca LaFo, da ti druga polovina trudnoće prodje lepše i lakše ljubav
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 12/10/2013, 10:32

definitivno sam saznala od anesteziologa da se epidural ne daje trudnicama koje primaju fraxi, fragmin,itd.... kaze ubod u kicmu moze napraviti ugrusak i moze se napraviti nepopravljiva steta.
Pitam ja juce ovog dr sto me je pregledao (radi u nasem porodilistu) kako ide sve to oko porodjaja za VTO slucajeve itd... Kaze previse su to skupe bebe za vaginalni porodjaj, ali kao ti si mlada, probali bi prirodno prvo Shocked 
Mislim da cu da iskukam uput za CR
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 12/10/2013, 10:52

Moj doktor je vise za prirodan porodjaj pa i ja sam cak,dok MM samo o carskom prica,covjek nije pametan lol! sta da radi....Doktor je rekao da ce vidjeti do kraja kako cu se ja osjecati,i ako budem ok,kao zasto bi me rezali...  Lafe ooooo pola vec prodje,kako vrijeme prolazi,ma da ti druga polovina prodje sto lakse i dok trepnes,pa da nas obradujes  drugaricom  osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 12/10/2013, 11:13

Lafe, jos polovina ostala! Neka je sa srecom druga polovina! Dobro da ti je to rekao dr za epidural, da znamo, mada sam ja prestala sa clexanom, tak o mi rekla Miticka iz NSa. Jel ti bese imas isto samo pai mutaciju? Koliko se secam, tvoj dr je insistirao na fraxiju znog pai mutacije i pricao o mjoj kao vrlo ozbiljnoj ili se vaa. Sa fona sam, pa ne mogu da trazim.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 12/10/2013, 12:37

Imam PAI i MTHFR, ali mi je D dimer 700 iako primam fraxi. Nema sanse da mi ukine.
Moj dr kaze da je problem u mojoj hiperstimulaciji, da posle svake HS treba jos 3 meseca primati najnizu dozu fraxija cak i ako ne uspe VTO.
A opet, on kaze da sve zene koje imju hiperstimulacije, imaju jos neki dodatni problem: najcesce trombofiliju.
Kao cim telo tako lose reaguje na hormone, znaci da tu jos nesto dodatno ne valja.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 12/10/2013, 12:53

Joj, kako se ja grozim tih uboda u kicmu, meni to nekako bas grozno..

Lafe, pisala sam u temi o carskom:

fmala ::Ja se nisam poradjala carskim, ali sam vise puta operisana, a iskusila sam muke prirodnog porodjaja - celu noc, i mogu da kazem da i u ludilu ne bih pristala na jos jednu operaciju, osim ako mora, makar umirala od bolova. Operacije su ozbiljne stvari, sa ozbiljnim posledicama. Problem je sto obicno zene koje na ovim temama pisu nisu iskusile i jedno i drugo, pa ne mogu da uporede. Ono sto mogu reci o prirodnom porodjaju je da boli, ali kad prodje, proslo je. I divno je, osecaj je prelep, uz sav bol, uz svo napinjanje, ti guras svoje dete silinom koju tada prvi i poslednji put vezbas za bezbroj situacija u kojima ces morati na isti nacin, istom snagom da ga guras kroz zivot, svaki put, iznova. Stvarno je divno. Ne bih to prespavala ni za sta na svetu. A o razlozima sam pisala danas na desavanjima, o priraslicama od operacija, o slepljenm crevima od njih, zacepljenim jajovodima od njih, koji su me doveli do dve vanmatericne, i zbog kojih su na kraju i odstranjeni, o lose zasivenim ranama, rezanim misicima i svemu ostalom sto stvarno, po meni, ne zasluzuje ni jedna zena koja to ne mora. Eto, mozda moja iskustva nekom pomognu..
Uglavnom, nije ni secenje stomaka tako jeftino po zdravlje zene, posebno sto danas vec vecina lekara tvrdi da nema nikakve razlike u samom porodjaju izmedju VTO i prirodnih trudnoca. Moja dr uopste ne pominje carski, cak kad sam joj rekla pre par dana da mi je dr koji me je prosli put otvarao rekao da mi je jedini nacin prirodno, jer je kod mene sledeci rez skoro nemoguc, ona se nasmejala i rekla da cu se ja bez problema i otvoriti i poroditi, kako je krenulo, dobro ce biti ako izguram do devetog. Cak i ako bude na guzu, postoje tehnike kojima babice okrenu bebu, na samom porodjaju, a i jeste malo mucno po mamu, ali se bebe i na guzu najnormalnije radjaju. A kao neko ko je 6 puta operisan (od toga 4 puta mi je otvaran stomak, plus sam sad bila deveti put u totalnoj anesteziji), ne bih savetovala rezanje stomaka bez preke potrebe.

Uglavnom, rano je da se oko toga sekiras sada, imas jos vremena da se dobro informises o svemu i budes sigurna u svoju odluku.

Srecna druga polovina, drugo moja!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 12/10/2013, 13:48

Lafe, hvala draga na objašnjenju, i ja nekako više verujem da beba dole pritiska glavom, još ako bude na mm po obimu iste, pa onda nije ni čudo što toliku napetost osećam!lol! 
Nek je tebi sa srećom ulazak u drugu polovinu, i nek ti ona bude lakša i lepša! Jeste li razmišljali o imenu za ciciku?

Prebaciću ove tvoje dve korisne poruke na temi o imunologiji, ovde će se ipak zatrpati.

Klarice, opasno se primaklo upoznavanje!likeit 

LJubac za sve drugarice!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SoJa 12/10/2013, 15:08

BiKsi :) ::ja nekako više verujem da beba dole pritiska glavom, još ako bude na mm po obimu iste, pa onda nije ni čudo što toliku napetost osećam!lol! 
 b E, jesi blesava lol!

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 12/10/2013, 18:02

Ja glasam za prirodnjaka, nadam se istom, pa ćete baš čuti moje iskustvo d 
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 12/10/2013, 18:36

SoJa, treba samo biti realan!lol! Bili nas dvoje danas u šetnji, i pričamo tako na koga li će ličiti naše dete, ja se pitam da li će biti dobro. A mm kaže na tebe dobro, ili na mene dobro?! Laughing   Ja rekoh, pa na tebe, naravski! Laughing On kaže biće klempavo, ja dodajem i glavato na tebe, a on kaže i guzato na tebe! I tako, zaključismo da će to biti jedno mnogo slatko detešce! lol! 

Klarice, i ja bih navijala za prirodni porodjaj, al kod mene je to stvarno nemoguća misija. Eto, bar tu ne moram da dumam glavom, na carski moram i gotova stvar. Al tebi držim fige da bude prirodni p i da protekne što laganije i po tebe i po bebu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SannI-AlL 13/10/2013, 13:20

Maz ,maz za sve trudničice i njihove stomačiće koje su ovde.
Mislim na vas i kad me nema.
srca srca srca 
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od penelope 13/10/2013, 19:19

Veliki poljubac za sve trudnice, obožavam ove stranice. osmeh srce 

Negde se pričalo o velikim stomacima, al' ja ne stigoh da se uključim u diskusiju, pa sad htedoh da kažem da sam ja imala oooogroman stomak. Termin mi je bio sredinom novembra, a već u avgustu su svi mislili da sam u devetom mesecu. Shocked  Još plus mi je jedna drugarica bila takođe trudna i blizu su nam bili termini, a ona skoro da nije ni imala stomak 6 meseci. Posteljica mi je bila na prednjem zidu i beba skroz napred i visoko. Moja baka me je pitala da li sam sigurna da nisu blizanci. Very Happy  To me je tad nešto baš sekiralo, sećam se, ali bezveze, jer sam se osećala super, nisam osećala nikakvu težinu, niti me je šta bolelo.
Uživajte u diiiivnom periodu! trudnica
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 13/10/2013, 20:50

BiKsi :) ::

Klarice, i ja bih navijala za prirodni porodjaj, al kod mene je to stvarno nemoguća misija. Eto, bar tu ne moram da dumam glavom, na carski moram i gotova stvar. Al tebi držim fige da bude prirodni p i da protekne što laganije i po tebe i po bebu!
 Biksi draga za sto je ne moguce

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 13/10/2013, 21:07

Leno, jer imam operisanu kicmu dva puta, pritom u lumbalnom delu imam i dalje veliku skoliozu i spinalnu stenozu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 13/10/2013, 21:09

Klarica ::srca Ajmo Leno, koja će pre lol! 
Ja se ne slazem s tvojim dr tek od 36 mozes da se porodis mada mislim da je 40 nedelja najbolje za dete i za one koji rade carski rez iz bilo kog razloga sem hitnih slucajeva sto se podrazumeva Very Happy  ne dozvolite da vam vade dete pre termina ja sam za svaki dan bogu zahvalna ako Mateo ostane kod mene u sstomaku(njegovom apartmanu) jel kod mame im je najlepse

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 13/10/2013, 21:52

Leno, zato sad stalno idem na ctg i UZ, jer nekad se desi da se porodjaj izazove jer beba počne da pati. Naravno da je bolje poroditi se što kasnije, blize termina, pod uslovom da je sve ok. .Najbitnije je da je njoj dobro, ja sam manje bitna u celoj priči lol! A i lekari sigurno negde bolje znaju od nas. Ja ipak ne bih rizikovala Wink
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu