KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+66
ZeljkaMV
sanja 73
MaloMorgen
PalcicaBg
sunny.tp
Margom
masato
lela1984
Blanka
Ema78
AriesGirl
tiramisu
Tebi
karakaca
JednaSova
Sofija Veks
pavlovic_miljana
jjjJelenajjj
Alextiph
ivanicasale
aleksandra b
ChillyVilly
ganedina
leptirko82
Niny
hocukusurnecuzvaku
Mika
Strumfeta78
ivi
midori
OKacica
Orline
InNaturaVeritas
Arya
Lyanna
Vuchica
Ambra
SoJa
Januar
anasrce
snedra
KoMetaK
JecaPereca
LaFolie
cicsa80
flyki
dunjas
bak
sareni leptir
d77
laKole
missile
noja
zvoncica36
saska1
Erata
dr mali pariz
lelas
tetreb
ciklama
Crvic
labradorka
djole42
Ninche
neca73
jeca74
70 posters

Strana 21 od 25 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sofija Veks 24/4/2014, 22:12

A zna li neko iz Novog Sada kakva je Gorana Mitic hematolog?

Cujem da ona radi i za Genesis, pa rekoh da mozda zakazem kod nje sutra ili u subotu ako ima termin, da ne cekam sledecu nedlju kada se vratim za Beograd...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od saska1 24/4/2014, 22:17

Ja sam bila jedan put kod nje i jako mi se dopala vrlo je detaljna sat vremena sam bila kod nje dok je ona sve fino pregledala.Nazovi Genesis pa ih pitaj .
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sofija Veks 24/4/2014, 22:23

Hvala ti draga  c 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 25/4/2014, 01:06

Sofija, on a je ok hematolog, ali... meni je ukinula fraxi posle 12. nedelje, sa PAI mutacijom, dok mi je Elezovic savetovao da ga koristim do kraja trudnoce i 6 nedelja posle. Posle svega ne mogu a da se ne zapitam da li ga je trebalo ukinuti?! Ne znam kod kog si bila u BG-u, ali ti je moj savet da sacekas, nista nije strasno. NE secam se jel ti primas neku terapiju vec ili ne. Mislim da nedelja-dve cekanja nije strasna, a 2 hematologa sa razlicitim misljenjem mogu sam oda te zbune, kao sto su i mene.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sofija Veks 25/4/2014, 01:24

Hvala Meta...nisam do sada bila kod hematologa, aspirin pijem samo po uputstvu Dr Sonje iz Praga. Dogovorile smo se da sacekamo prvo vadjenje D-dimera, pa da onda vidimo da li ima potrebe za hematologom ili ne, a po svemu sudeci ima...

A kada si prestala da koristis Fraxi, jesi li posle vadila vrednosti D-dimera? Ukoliko jesi, je li bio u granicama normale?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 25/4/2014, 01:57

KOntrolisala sam ga i posle, i ja mislim da se uklapao u granice, ne secam se vise, samo znam da je pored stajala nedelja trudnoce i bila sam u tim okvirima. Moj dr iz italije nije ga ni razmatrao, nego je samo govorio - sta ce ti to?! Videh na trudnickim stranama da ti je bas povecan, odi do Miticke ukljucice ti fraxi a posle vidi kod koga ces da odes u Bg, ali nemoj da cekas mnogo s obzirom da ti je povecan. Njen stav je da PAI ne utice na trudnocu, a ja posle spontanog svasta iscitah na netu i KOpitovicka mi je rekla u sledecoj trudnoci fraxi do kraja! ANtic i Elezovic imaju totalno suprotno misljenje od nje, kako shvatih, oni smatraju da je neophodan niskomolekularni heparin jer je veci rizik za spontane u kasnijoj trudnoci (oko 20 nedelje, a ja imala sa 22).
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sofija Veks 25/4/2014, 02:07

To je ta siva zona, gde doktori ne mogu da usklade misljenja, i treba mudro odabrati koga covek da poslusa, a da ne zazali. Mozda rezultat bude isti bez obzira na njihove razlicite stavove, a opet, prevelik je rizik da se oslonimo na pretpostavku.

Da, probacu da zakazem kod nje, jer nakon toga krecu prvomajski praznici, da se ne oduzi. Meni je na pocetku 10. nedelje D-dimer 1010, a okvirne vrednosti za prvi trimestr su do 757, dakle povisen nekih 25%. Ja sam naravno odmah pocela da mislim da li moj stres oko ucenja i neispavanost su mogli da ga povise (kao recimo prolekatin koji mi se uvek povisi kada sam neispavana, a inace je idealan), ali ne pronadjoh nista konkretno na netu. Inace, vodila sam se mislju da se lepo ispavam, pa da odem i popodne uradim opet D-dimer, da vidim da mu se nisu mozda vrednosti promenile, ali mislim da je ipak mala sansa da se to desi...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od zvoncica36 25/4/2014, 13:12

Sofija moja koleginica ima istu mutaciju kao ti.Elezović joj je dao fraxi od et do 6 nedelja posle porođaja.Njoj je d dimer uvek mali,ali je imala više neuspelih vto i spontani u ranoj trudnoći.Ona je sad u 8-mom mesecu trudnoće prima fraxi od 0,3 i d dimer joj je oko 250.Elezović joj nije ukinuo fraxi iako joj je d dimer uvek bio mali.Pitao je da li želi da rizikuje?Složili su se da je bolje da prima fraxi nego da dođe do ne daj Bože spontanog bez obzira na male vrednosti d dimera.Od početka trudnoće iako je imala njegov izveštaj nisu hteli ni u DZ ni u NF da joj daju besplatno inekcije.Žena ih kupuje već osam meseci.Tražila je da joj daju,ali se prave blesavi.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od noja 25/4/2014, 14:35

U pravu ssi zvoncice . Meni je dimer bio oko 1200 tu oko 30 nedelje ja ga proverila onako a znaci trece tromesecje i odma zakazala dr.  a ona dr Miticka mi rekla da je to ok i da kao mora tako da nebi dolazilo do krvarenja kao ta gusca krv plasticno objasnjenje i savet je bio setnje zbog cirkulacije mada sam ja setala a stim da ja nemam mutaciju jedino nisam vadila bas pai jer mi je rekla da njega nevadim jer su drugi ok i ja tad poslusala ...mozda na tome i imam . A ove ostale ne.mam...bas cu i njega provereiti kad budem sl put pustala krv...a fraxi sam primala jedno mesec i po dok sam cekala rezultate hematoloske i nekako sve mislim da mi je on bas bio dobitni ...moje iskustvo . Razliciti su stavovi . Al ipak mislim da netreva rrizikovati pogotovo ko ima mutacuju moje misljenje a cesce proveravati d imer kad i kks i ostalo .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od zvoncica36 25/4/2014, 17:43

Danas mi je rekla koleginica o kojoj sam gore pisala da na uputstvu za fraxi piše da nije za trudnice.Nisam shvatila da li je mislila da nije testiran na trudnicama ili da nije poželjno da ga primaju?Čovek više ni sam nije pametan.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od hocukusurnecuzvaku 25/4/2014, 18:37

Ja sam pre par nedelja bila kod Antića, jer sam u prethodnom postupku bila kod Miljića, koji je napisao da posle 2 spontana pobačaja i jedne neuspele vantelesne nema potrebe za Fraksijem, te je i druga vantelesna bila neuspešna, a bila sam 100% sigurna da sam trebala Fraksi da primam. Na sve ovo je Antić ostao šokiran i rekao da sam pod obavezno trebala da primam Fraksi i da će u sledećem postupku biti uključen u terapiju od početka ciklusa do 6 nedelje posle porođaja.
Eto koliko se mišljenja kose  yes 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od noja 25/4/2014, 23:37

Verovatno onaj ko je vec imao vise dve tri vto i spontani njemu se fraxi ukljucuje ppored mutacije a mozda bi ti sad i miljic ukljucio . Tako oni malo Da probaju dokle....  Slusaj ti Antica vecini sa tom mutacijom ukljucuju . Ti bi mozda jos histero mogla jedan uraditi jesi razmisljala pred vto ? Vidim da si vec radila cisto da budes i sa tim mirnija
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od hocukusurnecuzvaku 26/4/2014, 15:08

Noja, razmišljam, baš ću da vidim sa doktorkom šta misli o tome  Wink 
A što se Miljića tiče, kad sam izlazila od Antića naletela sam na Miljića, malo je falilo da ga raščerupam i svašta mu kažem  Mad , ali sam se ugrizla za jezik, na njegovu savest ide  Razz 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od hocukusurnecuzvaku 6/5/2014, 20:36

Završih danas kontrolu kod Antića  sunny 
Uključio mi je Fraksiparin 0,4 ml sc/24h 8-12 h od ET. Hvala mu do neba!  likeit 
Kaže on meni:'' Znate li da Fraksiparin ne znači da će postupak uspeti?'', ja mu kažem:'' Ovog puta znam da će uspeti!'' A on će:''Da, da sećam se da ste to rekli i pre mesec dana kad ste bili.''  Razz  Ja sam rešena  sunny 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 7/5/2014, 09:19

Bravo Žvako  osmeh srce osmeh srce osmeh srce  Biće uspešno, sigurna sam u to  as  I meni Miljić nije dao fraxi, iako sam imala dva neuspešna pre toga. Posle me je Tulić poslao kod Elezovića i on mi je ipak dao fraxi. Da li je to pomoglo da uspemo ili nije, ne znam, ali treba uzeti u obzir sve što može makar malo da poveća šanse.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 7/5/2014, 09:28

Ni meni Miljic nije dao fraxi, a imam PAI 4g/5g, MTHFR heterozigot.... Nakon 3 neuspela pokusaja, dr Antic mi je dao fraxi
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 7/5/2014, 09:28

Taj Fraxi je cudo jedno! I ja sam presrecna sto mi ga je Miticka prepisala, iako nemam mutacije! I mislim da je ipak jako vazan.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 7/5/2014, 10:13

Bravo Žvako, i ja sam sebe negde isto bila ubedila da mi samo to fali u postupku, kad mi je stigao nalaz da sam mutant.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od bak 7/5/2014, 10:18

Zvako, sta reci, super za boce  Razz (kako ovo blesavo zvuci )

Meni je Miljic dao na 12h, ali dobro, ja sam bas slucaj  Rolling Eyes 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od hocukusurnecuzvaku 7/5/2014, 17:03

Zvuči blesavo, al' meni savest mirna  lol!  Sad počinjem da razmišljam o narednom postupku, delovalo mi je sve to tako daleko, sad sam baš rasterećena i radujem se septembru  likeit 

Miss neka ti je dala, ja verujem da je Fraksi pola puta do uspeha  d 
Bakiša čudo je da ti je dao, on se šteka kao da će on iz džepa da finansira svaku ponaosob  lol! lol! lol! 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 7/5/2014, 19:02

bak ::
Meni je Miljic dao na 12h, ali dobro, ja sam bas slucaj  Rolling Eyes 
 lol! love slučaj. Samo nek bude uspešan ovaj postupak, pa nek je i na 12h. Tako se Lafica bola, ak se ne varam. Jeste smaračina, al prodje, i prilično se zaboravi, ne skroz, al je lakše kako vreme odmiče. yes 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 7/5/2014, 19:09

A ne :-) ja sam se fixala jednom dnevno Very Happy
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 7/5/2014, 19:41

A ko se bi fixao dva puta dnevno, neko jeste, al da me ubijete da se setim ko?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 7/5/2014, 20:44

U Genesisu me upozorili da je igla od fraxija tupa. Jel istina?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 7/5/2014, 21:06

missile ::U Genesisu me upozorili da je igla od fraxija tupa. Jel istina?

 Laughing  jeste!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 21 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 25 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu