KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+66
ZeljkaMV
sanja 73
MaloMorgen
PalcicaBg
sunny.tp
Margom
masato
lela1984
Blanka
Ema78
AriesGirl
tiramisu
Tebi
karakaca
JednaSova
Sofija Veks
pavlovic_miljana
jjjJelenajjj
Alextiph
ivanicasale
aleksandra b
ChillyVilly
ganedina
leptirko82
Niny
hocukusurnecuzvaku
Mika
Strumfeta78
ivi
midori
OKacica
Orline
InNaturaVeritas
Arya
Lyanna
Vuchica
Ambra
SoJa
Januar
anasrce
snedra
KoMetaK
JecaPereca
LaFolie
cicsa80
flyki
dunjas
bak
sareni leptir
d77
laKole
missile
noja
zvoncica36
saska1
Erata
dr mali pariz
lelas
tetreb
ciklama
Crvic
labradorka
djole42
Ninche
neca73
jeca74
70 posters

Strana 25 od 25 Prethodni  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 24/2/2016, 21:46

Zeljka, bolje je tako, sve odradis, i mirna ti glava posle, pokrijes se terapijom i bice ti i psiholoski rasterecenije da odes na fet! Drzim fige da sledeci postupak bude dobitni!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od PalcicaBg 2/11/2016, 20:33

Mislim da sam ubola temu,ako nisam neka se post prebaci na odgovarajucu.
Naime,drugarica je trudna 4.put,2 puta je imala nameran prekid trudnoce,svaki put je ostajala trudna iz prve,trudnoca joj je bila bez ikakvih problema,medjutim posle porodjaja dobije emboliju plucu i to je tako proslo uz par dana fraxiparina,bez ikakvih daljih ispitivanja.Posto se tada istraumirala nije zelela da vodi trudnocu u toj bolnici vec je trazila uput za Bg,i ovde kad su videli sta joj se desilo odmah su joj dali da uradi sve moguce analize koje smo i mi vtovke radile,da bi se ustanovilo da ima pai 1,mthfr,ANA,antifosfolipidni sindrom i lupus. Shocked
U 5om je mesecu i pre par dana je pocela sa fraxijem.
Doktori se cude kako je iznela trudnocu i tako lako ostajala trudna.
Eto,ni sve ove dijagnoze ne moraju biti razlog neuspela vto ili neostajanja u drugom stanju.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Buba82 3/1/2017, 16:24

Pozzzz devojke.....ja se nadam da sam na pravom mestu.
Dosta sam procitala vezano za imunologiju.....narocito one stranice jos od pre nekoliko godina.Medjutim,ono sto mene zanima (mozda ima i na nekom drugom mestu ali nisam videla) jesu NK celije i njihovi paneli?
Da li je to neko radio ali u smislu biopsije materice?
Imam mnostvo pitanja....mnogo sam znatizeljna lol!

Buba82

Broj poruka : 18
Datum upisa : 31.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od aurora 9/6/2017, 17:25

Drage moje, danas sam se vrlo neprijatno iznenadila kada sam dobila kompletne hematoloske rezultate koje sam radila za prof Elezovica. Profesor nije tu do sredine jula pa sam konsultacije zakazala tek za 26.07. Nije bitno, sad se ne žurim.
Kada smo ustanovili manjak koagulacionog faktora XI, profa mi reče poluozbiljnim tonom da takav problem može a ne mora da izazove krvarenja, da je prilično retko detektovana ta hemofilija tipa c kod nas na podneblju i da uvek sa sobom nosim krvnu grupu i da naglasim problem. Delovalo je, a i jos uvek, prilično frustrirajuće da ja, do juče normalna osoba, sa dve ozbiljne operacije iza sebe, imam stalno na umu takvu stvar. Dobila sam danas rezultate koji kažu da se KF XI spustio na 28%. Optimum je 70-120%, a moji rezltati su bili u opsegu 38-50%.

Ne znam sta moze da bude uzrok, da li ovi silni hormoni ili promena ishrane ili to sto sam izbacila sve suplemente - pojma nemam. Na kutku nisam nasla nijednu temu sa ovim problemom, pa molim Bixi da prebaci ovaj post gde treba.

Suština kod ovog problema je da je krv već razređena i da se ne smeju piti ni davati antikoagulanti a sa druge strane trudnoća zahteva konstantnu prokrvljenost materice kako bi se nesmetano odvijala zdrava trudnoća.

Na poslednjim konsultacijama profa mi je napisao kontrola d dimera na svake dve nedelje i ako postoji potreba uvođenje terapije ali pod strogom kontrolom (verovatno u bolničkim uslovima).

Već sada moram da se približim nekoj od ustanova koje bi pratile moju situaciju.

Ne verujem da je ijedna bolnica kompetentija od Visegradske i Narodnog fronta. Profa je radio u KCS ali tamo nemaju ležeće odeljenje za hematologiju. I imaju lošu komunikaciju sa Višegradskom (ili se varam ?!? ). Zapravo ne znam kako funkcionišu. Ni ne znam nikoga u Višegradskoj. Sa druge strane, uspostavila bi nekako kontakt sa dr Mikovićem iz Fronta, ali opet ne znam kako tamo stoje stvari sa hematoloskim problemima.

Devojke, ako Vam nije problem, molim da napišete u kratkim crtama kako se funkcioniše u ove dve bolnice, kako vode računa o vto trudnicama.

Grlim kutanjke 😍
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 11/6/2017, 10:32

Aurora, zaista ne mogu da se setim da li je neka cura imala isti problem, nije mi u znanju. Bas me zanima sta ce ti profesor reci 27. mada sam ubedjena da mora imati neka terapija koja ti moze pomoci.Bilo bi divno kad bi se javila neka cura koja ima istu dg, a rodila je dete i da kaze kako je prosla u trudnoci.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 25 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 25 Prethodni  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu