KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+66
ZeljkaMV
sanja 73
MaloMorgen
PalcicaBg
sunny.tp
Margom
masato
lela1984
Blanka
Ema78
AriesGirl
tiramisu
Tebi
karakaca
JednaSova
Sofija Veks
pavlovic_miljana
jjjJelenajjj
Alextiph
ivanicasale
aleksandra b
ChillyVilly
ganedina
leptirko82
Niny
hocukusurnecuzvaku
Mika
Strumfeta78
ivi
midori
OKacica
Orline
InNaturaVeritas
Arya
Lyanna
Vuchica
Ambra
SoJa
Januar
anasrce
snedra
KoMetaK
JecaPereca
LaFolie
cicsa80
flyki
dunjas
bak
sareni leptir
d77
laKole
missile
noja
zvoncica36
saska1
Erata
dr mali pariz
lelas
tetreb
ciklama
Crvic
labradorka
djole42
Ninche
neca73
jeca74
70 posters

Strana 20 od 25 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 11/3/2014, 14:40

Drago mi je da ti je dao terapiju  Very Happy  Ja mislim da nakom ET ukidaš aspirin a uvodiš fraxi. bilo bi ti mnogo i jedno i drugo. Ipak zovi da pitaš.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 11/3/2014, 14:43

eehe niny ,bas mi je drago zbog tebe ,kako si ti ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 11/3/2014, 15:22

sareni leptir ::eehe niny ,bas mi je drago zbog tebe ,kako si ti ?

Hvala draga  Very Happy  Isto sam za sad  Very Happy Ajmo na korake da ne idemo u off
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 19/3/2014, 22:49

Drage zene, napisala bi ovde jako vaznu info da se ne zagubi!
U Beogradu se moze uraditi famozna analiza na NK celije, ili ti Celije ubice.
Analiza se radi u lab.Konzilijum u sklopu analize Subpopulacija limfocita i kosta oko 4000 din.
 c 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 19/3/2014, 22:57

ja nikad to nisam radila i niko mi nije trazio ni elezovic ,ni imunolog ....??
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 19/3/2014, 23:12

Leptiricu ni meni niko nista nije trazio, SVE sam sama radila pa i ovo, zbog svog mira i psihe, i bila sam u pravu..

Ne kazem da sad svi treba da rade sve, nego ako neko zeli da proveri i ovu analizu, moze, jer je bilo price da se ona ne radi u Srbiji!

anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od aleksandra b 26/3/2014, 13:28

konacno da pronadjem da neko govori o nk celijama i tom nalazu u srbiji....pa kako su doktori digli ruke od mene sama sam pocela da istrazujem  No ,6 pobacaja uradjena tona testova imunologije i trombofilije a niko mi jos od doktora nije pomenuo nk celije ,ana srce da li si ti to proverila i kako to uopste ide????
aleksandra b
aleksandra b

Broj poruka : 9
Godina : 43
Location : Crna Gora
Datum upisa : 26.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od saska1 26/3/2014, 21:38

Aleksandra b imaš pp
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 26/3/2014, 22:20

cene u konzilijumu (ali ja sam imala popust od 7,5%)
 PROTROMB VREME -249,75
 APTT- 249,75
 ANTITROMBIN III -634,55
 PROTEIN C-  2.212,04
 PROTEIN S  - 2.212,04
 APC REZISTENCIJS - 1 908,41
 LUPUS ANTIKOAGULANS- 1 144,91
 ACA (IGM ) ---999,00
 ACA (IGG)--999,00
 BETA 2 GLIKOPROTEIN (IGM ) 1,045,96
 BETA 2 GLIKOPROTEIN (IGG)   1,045,96
 faktor v--------------------- 2,957,91
 PAI     ----------------------4,293,91
 PROTOTROMBIN I------------2,957,91

________________________________________ UKUPNO : 22.911,10 

konsultacije kod prof Elezovica u belmedicu -7 500 din 


 takodje sam radila i hormone vezane za endokrinologiju u konzilijumu-cena je bila 2.948.00

 konsultacije kod endokrinologa gde sam isla 5000 din 
 radila sam i imunologiju u konzilijumu (opet sa popustomsve izracunato )
 
ANA ----906,00
DNAA---962,00
SmANTITELA---1,187,52
ROSSA antitela ---1,187,52
LASSB antitela____1,187,52
RFOLy_____________396,59
 CCP/RA ______-____1,193,25
_________________________________ukupno :7.020,90 din.

  konsultacije kod imunologa u dom zdravlja JEDRO .bg ---5.050 din .


          ukoliko sam nekom pomogla ovim ,to su cene konzilijuma sa popustom ...
 ivanice ,evo ti cenovnik ovde koji si mi trazila .
   MTHFR sam vec imala odradjen u priv labu u Nisu ,ne secam se cene ....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od ivanicasale 27/3/2014, 15:45

Hvala ti leptirce puno.Zvacu jos sutra da vidim sta mogu na uput a sta ne.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Alextiph 28/3/2014, 16:50

Drage zene, prvi put sam ovde, samo da pitam da li se u Konzilijumu radi samo broj NK celija ili i stepen aktivacije? To je bitno, jer sam ja kontaktirala dr u USA koji su mi rekli da je bitan stepen aktivacije, jer mi svakodnevno u organizmu imamo NK celije. Naime, ovakav test K-562 target cell test je jedini validan test koji moze da pokaze koliko su aktivirane NK celije. Kod nas postoji test u Pasterovoj, u Institutu za mikrobiologiju i imunologiju, Medicinski fakultet u Beogradu, ali su mi rekli da ne mogu da ga rade na licni zahtev jer nemaju pravo da naplacuju pacijentima, a RZZO im nije odobrio sredstva da ga rade besplatno. Tako da...izgleda ipak ostaje da se ide u inostranstvo. Ja sam pronasla kliniku u Atini koja radi povoljnije testove i terapiju od klinika u USA i UK, pa ukoliko nekog zanima prosledjujem link http://www.ivfserum.com/

Alextiph

Broj poruka : 1
Datum upisa : 16.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od aleksandra b 4/4/2014, 03:02

pod kojim uglom ste se bockale? Crying or Very sad 
aleksandra b
aleksandra b

Broj poruka : 9
Godina : 43
Location : Crna Gora
Datum upisa : 26.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Vuchica 4/4/2014, 11:48

aleksandra, dobrodosla.
Ova tema ti je najaktivnija sto se tice postupka VTO https://kutak.forumotion.com/t2841p930-korak-po-korak-na-putu-do-bete
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od aleksandra b 4/4/2014, 12:02

hvala vuchica!ja nisam u postupku za vto...samo pocinjem da mislim da se nisam strucno bockala
aleksandra b
aleksandra b

Broj poruka : 9
Godina : 43
Location : Crna Gora
Datum upisa : 26.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od jjjJelenajjj 6/4/2014, 11:31

Pozdrav svim članicama foruma...
Ne snalazim se baš dobro ovdje, pa sam ovu temu i pitanje postavila možda na pogrešnom mjestu-prebacite je ako je potrebno gdje joj je mjesto.U braku sam 10 godina, nemam djece. Unazad 3 godine, iz tih razloga, radila sam sa suprugom razna ispitivanja koja su pokazala da je sve u redu i da možemo prirodnim putem imati dijete, međutim vrijeme prolazi a rezultata nigdje. Imamo oboje 39 godina. Sve manje nade imam da će se nešto desiti po tom pitanju. Šta god saznam da bi moglo pomoći ja to i uradim. Pokušala sam prije 2 godine vantjelesnu-rezultat neupsješan, inseminaciju-prošle godine, rezultat neuspješan i kada sam digla ruke od svega, u novembru prošle godine ostanem prirodnim putem u drugom stanju, ali nakon 2 mjeseca skoro uradim intervenciju, što me je baš pogodilo i ni dan danas takoreći se nisam oporavila, iako obavljam sve kao normalno-posao i ostalo...Razlog za intervenciju je ne-pojavljivanje ploda. Stabilizovao mi se ciklus evo već 2 mjeseca, tako da mogu ponovo da planiram nešto, mada nemam uopšte volje i nade. Nakon tog događaja i intervencije ja sam sasvim druga osoba. razmišljam o čak i razlazu -što suprug ne prihvata, jednostavno neki gubiak volje. Odavno me muči to što razmišljam o tzv.antitijelima-odnosno da bračni par ne može da ima zajedno djece zbog tih nekih nepoklapanja, dok sa drugim mogu. Želim da ispitam i tu stavku da viidm da li je možda to u pitanju, ali ginekologa dva sa kojima sam do sada kontaktirala su smatrala-bez nekih dokaza-da to nije razlog. Međutim ja ne mogu mirno da spavam i da se opustim dok to ne uradim.Kada sam mogla svašta nešto mogu i to. Već sam razgovarala sa suprugom, pristao je jer je neko vrijeme negodovao da to uradimo, vjeruje doktorima, dok ja svojoj intuiciji. Ipak smo nas dvoje najvažniji u ovom slučaju i želja da se ipak nešto desi po ovom pitanju. Neki dan sam zvala laboratoriju koja to radi, ali su mi rekli da ginekolog daje uputu, oni rade nalaze. Nazvala sam ginekologa i rekao je da se to zove antispermatozoidna antitijela ASA i da meni treba da se uzme bris odnese na ispitivanje. Pitam se zašto od supruga se ne uzima ništa, ako želim da utvrdim našu podudarnost. Da li ima neko iskustva na ovu temu ili zna nešto o tome. Nemam više snage da radim neke stvari po nekoliko puta, nebitno na trošak, već maltretiranja razna. Hvala unaprijed.
jjjJelenajjj
jjjJelenajjj

Broj poruka : 12
Godina : 49
Location : R.Srpska, BiH
Datum upisa : 24.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od OKacica 6/4/2014, 12:26

Jelena, dobrodosla!!!

Na ovim stranama ces sigurno pronaci sve sto te interesuje vezano za sterilitet i ASA-u. Nazalost, niste jedini koji su pogresno savetovani od strane lekara ali dobro je shvatiti da u ovoj borbi moras sam da se aktiviras i pomognes sam sebi, jer od lekara cesto nema velike koristi a vreme tece i ne vraca se.

Pridruzi nam se na temi:

https://kutak.forumotion.com/t2841p1005-korak-po-korak-na-putu-do-bete#485567

posto je ovo tema n kojoj si pisala vezana za imunologiju i sterilitet (jos jedna od stvari koje mozda treba da proverite, ali polako, korak po korak ), pa da ne idemo off.

Takodje postoje teme i sa dodatnim analizama koje treba uraditi, ikustva devojaka koje su prosle kroz VTO, hormonki statusi, pogledaj i snacices se lako, naravno uvek mozes da pitas sta te interesuje  igra
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od jjjJelenajjj 6/4/2014, 18:06

Hvala OKacica na brzom odgovoru i uputama.Nadam se da ću pronaći ono što me interesuje ovdje, a i da ću svojim iskustvima pomoći bar nekome, vezano za temu koja muči mene i meni slične...Hvala mnogo-ovo je jedan veliki vid podrške...:)
jjjJelenajjj
jjjJelenajjj

Broj poruka : 12
Godina : 49
Location : R.Srpska, BiH
Datum upisa : 24.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od pavlovic_miljana 23/4/2014, 22:21

Devojke, imam 4 neuspela pokusaja VTO, pa sam radeci analize otkrila da sam heterozigot za PAI-1, jedan normalan i jedan mutiran alel 4G/5G. Utvrdjeni su mi i poviseni folati u krvi: 59.2 nmol/L , a referentne vr. su 10.4-42.4. Posto ni jednom nije doslo do implantacije, jel zna neko da li se uzima neka terapija za ovu mutaciju i jel ima neko slicno iskustvo?

pavlovic_miljana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od djole42 24/4/2014, 14:00

Pavlović_miljana , da dobija se terapija za mutaciju 4G/5G ,obično cure dobijaju fraxiparin.Sa nalozom kod hematologa pa će ti on odrediti dozu i način primanja tj. da li bi krenula od aspiracije ili od transfera ......
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od pavlovic_miljana 24/4/2014, 19:29

Hvala, Djole42

pavlovic_miljana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sofija Veks 24/4/2014, 21:33

Drage moje

I ovde da se javim, pa da me iskusnije upute: naime, sa 9 nedelja trudnoce radila sam danas prvi put analizu za D-dimer, i spostavilo se da je povisen  Shocked Ja kao Pai 4G/5G heterozigot vec pijem preventivno aspirin 1, ali izgleda da to nije dovoljno. Referentne vrednosti za trudnice u prvom trimestru su do <757mg/L, a meni je 1010, a toliko bi trebalo da bude tek u drugom trimestru, a ja sam sada tek usla u 10-tu nedelju, dakle imam jos nepunih mesec dana do 2-og trimestra. Idem u ponedeljak kod hematologa, pa ce mi reci, ali kapiram da ce mi sa ovolikim vrednostima D-dimera dati dodatnu terapiju...sta vi mislite, fraxi do kraja trudnoce najverovatnije?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od saska1 24/4/2014, 21:51

Sofija ja mislim da će ti dati fraxi preventivno a i zbog te mutacije koju imaš. Kod kog si hematologa kad ti je dao samo aspirin?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sofija Veks 24/4/2014, 21:55

I ja to mislim, Saska...Do sada nisam isla kod hematologa, to mi je prepisala Dr Sonja iz Praga...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od saska1 24/4/2014, 22:01

Ma obavezno otiđi kod hematologa imaš Miljića i Elezovića pa da vidimo šta će oni reći.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sofija Veks 24/4/2014, 22:09

Moracu svakako...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 20 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 25 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu