KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+66
ZeljkaMV
sanja 73
MaloMorgen
PalcicaBg
sunny.tp
Margom
masato
lela1984
Blanka
Ema78
AriesGirl
tiramisu
Tebi
karakaca
JednaSova
Sofija Veks
pavlovic_miljana
jjjJelenajjj
Alextiph
ivanicasale
aleksandra b
ChillyVilly
ganedina
leptirko82
Niny
hocukusurnecuzvaku
Mika
Strumfeta78
ivi
midori
OKacica
Orline
InNaturaVeritas
Arya
Lyanna
Vuchica
Ambra
SoJa
Januar
anasrce
snedra
KoMetaK
JecaPereca
LaFolie
cicsa80
flyki
dunjas
bak
sareni leptir
d77
laKole
missile
noja
zvoncica36
saska1
Erata
dr mali pariz
lelas
tetreb
ciklama
Crvic
labradorka
djole42
Ninche
neca73
jeca74
70 posters

Strana 23 od 25 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tiramisu 25/7/2014, 10:44

jesam,pisala sam vec rezultate. sa Sumarac sam zavrsila zimus,pisala sam i to,kaze zena nisam za nju. Rezerve su mi tj. AMH 0,452 i jedino me to plasi jer se vodi pod "smanjena plodnost" a i imam 35 god.kasno se udala :)) Brisevi ok,folikulometrija radjena 4 puta kao i progesteron 21 dan koje bio 13,41 sto je ok.
taj hidrosaplings moram sad da vidim sta je,prvi put cujem.

ma nee, nemam ostecenje jajovoda,hsg uredan jedino imam neku sedlastu matericu,sta god to znacilo dr.kaze da smo svi razliciti pa tako i nase materice :)

sad gledam neke svoje rezulatate Imunoloski parametri:Auto-antitela (IgG) prema TPO (AMC) su 14.0 a ref su 0.0-10.0 IU/ml
Auto-antitela (IgG) prema tireoglobulinu 13.1 a ref.je 0.0-25.3 IU/ml
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Tebi 26/7/2014, 00:32

Ja za sada Bogu hvala nisam imala pobacaja,ali sam po savetu devojkaka uradila sve nalaze sa teme DODATNE ANALIZE te mi je ustanovljen homozigot MTHFR i isla kod dr.Elezovica,kaze covek nema on tu sta sad da leci,da mnoge zene i ne znaju da to imaju i iznesu zdravu trudnocu i da se to leci tek kad se dese pobacaju jer onda moze da pocne da se sumnja da je pobacaj posledica mutacije.Da se ne plasim i ne panicim :) Da mi folnu 5mg do embriotransfera,a na sam dan 2x5mg pa tek ako DDimer ne bude dobar fraxiparin od 0,3 jer imam svega 47 kg.
Ako neka devojka ima nesto da kaze za ovo rada sam cuti,vec ste mi pomogle do neba visoko i jos vise :)
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sofija Veks 26/7/2014, 01:05

Tebi, mislim da ti je Elezovic dao dobar savet. Polako, u pobedu sada draga!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 26/7/2014, 11:43

Tiramisu, imas povisena antitela na stitnu, ali je zanemarljivo. Ne treba ti nikakva terapija. Dakle, na vama je da pokusavate, pa prionite, a ivi bi u vasem slucaju bio ok, koliko ja shvatih.

Tebi, imam drugaricu koja je s pocetka trudnoce bila na fraksiju, pa imala krvarenje dugo, pa joj fraksi iskljucen i nije ga primala od treceg meseca do kraja trudnoce. Ima istu mutaciju kao i ti, zato ti i pisem. Kad ostanes trudna, samo je bitno da kontrolises d dimer svakih dve do tri nedelje, ako on skoci, da ti uvedu fraksi. Eventualno da ti daju na transferu i do bete fraksi da bude bolja prokrvljenost materice, mada mislim da Sonja to svima daje, pa ce i tebi, ako se ne varam, spremas se za Prag.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tiramisu 16/10/2014, 19:22

Danas se izborih sa ginekologom za uput kod hematologa,kao da mi dusu daju a ne je*ni uput. dala mi je za zavod za transfuziju krvi,nisam znala da i oni imaju svoje hematologe.
zvala sam i klinicki,kazu ne ceka se puno ali se licno zakazuje,procedura je da zakazem kod bilo koga pa me taj salje kod elezovica ako se pokaze da imam problem. nadam se da ce biti jeftinije nego da sam isla privatno,cuvam parice za VTO.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tiramisu 17/10/2014, 11:59

zakazala sam u zavodu za transfuziju krvi :) zaboravih da pitam da li ima veze sa ciklusom,jelom ili sl.vadjenje krvi. pretpostavljam da nema...
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od AriesGirl 17/10/2014, 18:13

Da kopiram i ovde:
Ja sam radila trecu IUI i sad cekam betu. U medjuvremenu su mi stigle analize hemostaze i utvrdjeno je da sam "mutant": FV Leiden heterozigot za mutirani alel. Pored toga, imala sam povisene antibeta 2 GPI klase IgM, ali je ponovljena analiza bila O.K. Takodje, imam i rezistenciju na aktivisani protein C. Trenutno sam na aspirinu od 100 mg, a u ponedeljak idem kod hematologa da vidim sta dalje. Spominjala mi je, kad vidi rezultate, da ce odluciti o uvodjenju Fraxiparina.
U neku ruku mi je drago sto sam napokon otkrila neki problem. Predpostavljam da je ovo uzrok moja 2 spontana. Sad bar znam kako da se borim sa tim.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tiramisu 3/12/2014, 16:33

Stigli su i moji rezultati. Nemam protein S,nije ni njima jasno kako pa su mi trazili da ponovo dam krv. Kaze toliko ga malo ima da je nemerljivo. Isto tako mi je los ACA ili AKA,valjda je to antikardiolipinska antitela,to isto moram da ponovim. Uglavnom nista mi nije jasno od onog sto mi je imunolog rekao,objasnice mi kada ponovo stignu rezultat. Jedino mi je rekla da ni slucajno ne idem na VTO dok to ne sredim. Odoh sad na istrazivanje da li to moze biti prepreka za prirodno zacece.Svako iskustvo bi mi dobro doslo,ako neka od zena nema protein S.
ustvari evo rezultata:
antikardiolipinska antitela (klase IgM)   14,52    ref: > 44 U/ml-pozitivan
antikardiolipinska antitela (klase IgG)    70,63   ref: > 53 U/ml-pozitivan

anti-beta2-glikoprotein 1 (klase IgM)   3,19      ref: > 7 U/ml-pozitivan
anti-beta2-glikoprotein 1 (klase IgG)    8,39      ref: > 7 U/ml-pozitivan

i ovo drugo mi je u referentnim vrednostima osim Protein S  <10%  a ref: 60-113%
i bre..jel dobro da budem pozitivna ili ne.. ne razumem ove referentne vrednosti.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tiramisu 4/12/2014, 19:24

prosto mi je cudno da niko nema iskustva sa trombofilijama. sve sto sam uspela da saznam preko drugih foruma je da dr.Mijic smatra da manjak proteina S ne valja i da se rano zavrse trudnoce jer telo ubija embrion,valjda ga prepoznaje kao tromb. a da antikardiolipinska antitela ukazuju na neke mutacije.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ema78 5/12/2014, 23:02

Tiramisu, ja bih sacekala rezultate ponovljenih analiza, i potrazila tog dr Mijica.
U svakom slucaju bih se bacila na zdravu ishranu i redovno vezbanje, jer se u tvom slucaju verovatno radi o genetskom problemu, i vrlo je vazno da budes u top formi kada dodje do trudnoce. Mozda ce neko da se smejemom savetu,ali, sto je problem komleksniji, to je vaznijeopste zdravstveno stanje.

O tom problemu ne znam puno, ali u svom najblizem okruzenju imam dva slucaja gde je postaojao imunoloski problem , i posle adekvatne terapije, obe trudnoce su bile bez vecih problema. Tako da sada imam brata od 6  godina, a Petar drugaricu koja je starija nekoliko dana od njega... svaki problem ima resenje, samo treba utvrditi gde je zapelo.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tiramisu 12/12/2014, 11:17

Ponovila sam analize i vec je stigao protein S, i u redu je..svasta.. kardiolipinska antitela tek 29.decembra. Bilo bi lepo da su i to pogresili. Kaze dr.Kovac da tako nizak protein S, ukazuje na tezak poremecaj i da se potrudila da bude tu kada su stigli rez. kazem ja da mi je delovala zabrinuto :) sad sam zvala,odmah se setila ko sam i to mi ispricala :)
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tiramisu 8/1/2015, 18:14

da javim da definitivno imam antifosfolipidni sindrom. autoimuna bolest,sa trudnocom bockanje svaki dan fraksiparinom i povremeno lezanje u bolnici. e sad jos da dodjem do te trudnoce ako je ikako moguce pa da pocne igranka :)
cekam i mijica da cujem njegovo misljenje ali je guzva ogromna,pre februara nema termina.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tiramisu 21/1/2015, 17:41

besna sam kao ris. zakazala sam kod Miljica i covek ladno kaze da ne moze da veruje rezultatima iz zavoda. odem u biomediku i evo sad mi poslali rezultate.. kakva crna atikardiolipinska antitela,sve mi je ok. em se vrtim u krug sa doktorima em sa laboratorijama. trosim samo vreme i novac za bezveze.
DA COVEK PUKNE OD MUKE,ETO!
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 22/1/2015, 00:40

Znaci svi rezultati ti ok? Dobro je, al je grozno st si se toliko iscimala.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tiramisu 22/1/2015, 16:29

za sada jesu,cekam jos neki PAI i jos nesto,valjda urodjene trombofilije. ako mi je i to ok. onda ne znam kakva sila neda da zatrudnim 3 godine skoro. b
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 23/1/2015, 01:37

Vit D jesi li radila? Inhibin B? Sve sa ovog spiska na pocetku? Eh, kad bismo znali koja je sila, sve bismo uradila da je pobedimo. Ja sam samoinicijativno posle 4 neuspesne VTO radila analize, pa otisla u Prag pokrivena maximalno terpijom i uz sve odlicne preduslove i 4 vracena embriona, nije uspelo. Znaci 5 VTO u EU mi nisu uspele! A dosla sam u NS, od 3 VTO, 2 uspesne i 1 biohemijska. SLozile se kockice. Mada, uzimala sam bromazepamcice, 1.5 ili 3, kako u kojoj VTO u NS-u. Mislim da nasa psiha i prevelika zelja da budemo majke ponekad blokiraju nesto u nasem organizmu. Materica je misic, bromic je malo smiri, i mozda je on bio kljuc uspeha kod nas. Mada, dobra klinika, dr u kog se veruje i odlican embriolog su svakako najvazniji preduslov, pa tek onda bromazepamcic ili persen (njega sam uzimala pre godinu i po).
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tiramisu 23/1/2015, 12:39

ne mogu reci da nisam o tome razmisljala ali glava onda kaze. malo je verovatno da sam 3 godine ili 36 meseci ili 1080 dana u godini opterecena time :)
no da ne kvarim temu,pogodila si u centar,uradicu inhibin B i vitamin D. a danas mi stizu urodjene trombofilije.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Blanka 30/1/2015, 18:12

Zenske molim za pomoc u tumacenju nalaza. Napisacu samo ono sto iskace iz referentnih vrijednosti pa me malo zabrinjava.
Fibrinogen-referent.vrijed. 1,8-4,0 meni 4,7
Faktor II-referent.vrijed.70-120 meni 205,4
Faktor V-referent.vrijed.75-120 meni 155,1
Faktor VII -referent.vrijed. 70-150 meni 144,0 (u granicama)

Ostalo je u granicama. Imunologija mi je ok, sjutra radim kariotip, a ovo gore me malo zabrinjava pa m olim vas iskusne zenice za misljenje dok ne podjem kod dr.
Ljubi vas Blanka..
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 30/1/2015, 22:11

Blanka, nisam vidjala takve vrednosti, verovatno je do laba. Po ovome bih rekla da imas dve mutacije urodjene, i da ces morati do hematologa, i da ce ti sigurno prepisati heparinske injekcije kroz citavu trudnocu, narocito zbog Faktora V.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Blanka 30/1/2015, 22:26

Biksi, i ja pretpostavljam da ce me uputiti na hematologa. Ovo su vrijednosti labar.klinickog centra crne gore tu me dr i uputila da radim. Evo vidjecu sta ce reci. Hvala ti ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lela1984 31/1/2015, 15:51

Blanka ::Zenske molim za pomoc u tumacenju nalaza. Napisacu samo ono sto iskace iz referentnih vrijednosti pa me malo zabrinjava.
Fibrinogen-referent.vrijed. 1,8-4,0 meni 4,7
Faktor II-referent.vrijed.70-120 meni 205,4
Faktor V-referent.vrijed.75-120 meni 155,1
Faktor VII -referent.vrijed. 70-150 meni 144,0 (u granicama)

Ostalo je u granicama. Imunologija mi je ok, sjutra radim kariotip, a ovo gore me malo zabrinjava pa m olim vas iskusne zenice za misljenje dok ne podjem kod dr.
Ljubi vas Blanka..

Urodjene trombofilije-faktor II-Leiden f.V.Kod hematologa, Blanka obavezno.Tu ce ici fraxiparin verovatno.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 2/2/2015, 23:50

Tu će ići heparinske sto posto, naročito sa faktorom V.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Blanka 3/2/2015, 00:32

Cekam jos neke analize pa pravac hematolog, nego se sada moram kotarisati polipa tj odraditi histero sto prije. Dr mi je rekla za sledeci put fraxi od prvog dana stumulacije a vidjecu sta ce reci hematolog.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 4/2/2015, 20:45

Blanka, dobrodosla u klub mutanta Wink Vazno je da si otkrila problem, dobices terapiju i bice sve kako treba do kraja, bez brige!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Blanka 4/2/2015, 22:29

Bolje vas nasla klubasice moje. zagrljaj

Ne bih ni znala za ove dodatne analize da nije kutka i vas. Cekam jos neke rezultate, nadam se da ce ostalo biti ok.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 25 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu