KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+66
ZeljkaMV
sanja 73
MaloMorgen
PalcicaBg
sunny.tp
Margom
masato
lela1984
Blanka
Ema78
AriesGirl
tiramisu
Tebi
karakaca
JednaSova
Sofija Veks
pavlovic_miljana
jjjJelenajjj
Alextiph
ivanicasale
aleksandra b
ChillyVilly
ganedina
leptirko82
Niny
hocukusurnecuzvaku
Mika
Strumfeta78
ivi
midori
OKacica
Orline
InNaturaVeritas
Arya
Lyanna
Vuchica
Ambra
SoJa
Januar
anasrce
snedra
KoMetaK
JecaPereca
LaFolie
cicsa80
flyki
dunjas
bak
sareni leptir
d77
laKole
missile
noja
zvoncica36
saska1
Erata
dr mali pariz
lelas
tetreb
ciklama
Crvic
labradorka
djole42
Ninche
neca73
jeca74
70 posters

Strana 6 od 25 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 13/6/2013, 12:20

Labradorka, drago mi je da ti je protein c ok. Samo mi nije jasno kako neki doktori pridaju važnposti, a neki ne, uvek me to kopkalo?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od labradorka 13/6/2013, 13:46

Biksi,nemam pojma.Doduse,ona mi nije ni rekla da PAI radim nego sam ja to na svoju ruku.Koliko sam shvatila ta mutacija je jako slaba i nije dokazano da moze da napravi neki kurslus u trudnoci.Meni su svi ostali parametri koagulacije ok pa verovatno zbog toga ona ne pridaje znacaja.
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 13/6/2013, 19:16

Čuj labradorka i meni su ostali parametri super, pa opet. Jedino što su mi trombociti uvek bili pri gornjoj granici. I meni su u LE rekli da tu mutaciju ne moram, jer sam ostale bila uradila, ali ih nisam poslušala. Hematolog u Nišu misli da ima veze, a vidim i Miljić. Ja imam dve drugarice  mimo ovog foruma koje imaju mutaciju na pai, i jedna je primala celu trudnoću, a druga je sad trudna isto prima heparine. E sad, da li je to bilo ključno, ko će ga znati. Ova drugarica što se porodila, pominjala sam i ranije, imala je tri neuspešne vto, i četvrta je uspela i samo je tada primala heparin. Znam da ima cura koje ni sa njim ne ostvare odmah trudnoću, al sve mi se čini da je veći broj onih koje ostvare trudnoću a pod terapijom su. Ne znam, ne želim da ti unosim konfuziju, al ja bih stvarno potražila još jedno mišljenje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cicsa80 13/6/2013, 21:55

Ni meni Miticka nije rekla za PAI nista, ni prokomentarisala. Za MTHFR je rekla da nije strasna i da zbog toga pijem folnu tj. zbog homocisteina a ako protokol klinike kaze da se prima heparin, ona se slaze. Na kraju mi je rekla i napisala da se vidimo kad se potvrdi trudnoca, pa cemo onda gledati da li ce se nastaviti sa primenom heparina. Sve i da nije rekla to, ja bih opet na svoju ruku malo cacnula pa bih sa tim nalazima opet njoj pod nos. Moze da se drnda ko god hoce, ne potresam se ma ni koliko crno ispod nokta jer znam sta mi je cilj i necu cekati na njih. Po dr sam bila zdrava a moj potpis postade sve duzi. Da ne idem u off....
Labradorka, ja bih isla opet kod jos nekog.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od labradorka 14/6/2013, 13:05

Bila sam i kod nje i kod dr.Anucin u KCV i ni jedna ovu mutaciju nije ni spomenula u izvestaju koji je otkucala.Ja cu da vidim sa dr.Sonjom u Pragu dali treba posto ona zna da uvede fraxi kad ima neka mutacija.E sad,ako ona bude smatrala da treba, dali je dovoljno da Miticku privatno privolim da mi fraxi prepise ili mora da prepise dr.iz državne ustanove (da bi ga dobijala u DZ)?
Dali aspirin moze da dodje u obzir kod ove mutacije?
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cicsa80 17/6/2013, 23:25

Nek tebi Sonja napise da ti treba fraxi, sa tim papirom odes kod Miticke, ona prepise to i onda dalje ne znam kod koga treba da ides pa da dobijes fraxi da ne placas. Mi smo sve nase nalaze od privatnika nosili kod drzavnog dr i nije bilo nikakvih problema. Meni je na osnovu Mitickinog izvestaja iz Genezisa dr opste prakse dala uput za KCV i dalje je lepo teklo. Sve moze garant samo je bitna taktika. Very Happy
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tetreb 19/6/2013, 12:03

Biksi i meni su trombociti pri gornjoj granici to izgleda nije dobro?A pali su uz heparin na 245 i po prestaku opet se vratili na staro.
Da li je neko u prirodnom ciklusu koristio heparin uz folikulometriju?
Elezović to preferira uz korišćenje aspirina videću šta će Mijić reći kad budem otišla na kontrolu
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 19/6/2013, 20:28

Da, mislim da aspirin obavezno uzmeš ako ćeš da pratiš ovulaciju, neće da škodi, a da pomogne hoće sigurno. Ja koristim kleksan,i uz njega su mi trombociti bili blizu gornje granice, bar po zadnjem nalazu, sledeći put ih kontrolišem za dve nedelje. A pijem i aspirin svaki drugi dan.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Crvic 23/6/2013, 13:50

Curice, da prijavim da sam analize čije su vrednosti na VMA bile van referentnih granica , ponovila u Biomedici. Rezultati su drugačiji.

Protein S na VMA u manjku, 0,68 (ref. vrednosti 0,7-1,2) u Biomedici 97,4 (ref. vrednosti 60-130) dakle idealan.

APTT na VMA 40 (ref. vrednosti 26-38) u Biomedici 28,1 (ref. vrednosti 20-35) opet idealan.

LA1 na VMA 29,2 % (ref. vrednosti 30-38) u Biomedici prikazan samo ratio kao 0,9 (ref, vrednosti <1,2), ali su mi rekli da kada je LA1 u ref. vrednostima, onda prikazuju samo ratio.

Kome verovati? Sad razmišljam o tome da je Miss dobila savet od hematologa da ponovi analize samo u državnim klinikama, verovatno su oni pouzdaniji... A tako bih se uljuljkala sa rezultatima iz Biomedike...
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 23/6/2013, 20:12

Da ti pravo kažem, ne znam kome bih verovala da sam na tvom mestu! Rolling Eyes Stvarno su velike razlike, u kom vremenskom periodu si proveravala prve, a posle koliko druge?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Crvic 24/6/2013, 09:05

Daga Biksi, mesec i pet dana je prošlo između ta dva davanja krvi. Hvala ti što se javljaš : )
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od laKole 24/6/2013, 11:34

crvic, vjerovatno ćeš ponoviti ove nalaze i treći put, najbolje u prvoj laboratoriji u kojoj si radila.
stvarno, ne zna čovjek više u šta se može pouzdati! Rolling Eyes
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 24/6/2013, 12:50

Crvic ::Curice, da prijavim da sam analize čije su vrednosti na VMA bile van referentnih granica , ponovila u Biomedici. Rezultati su drugačiji.

Protein S na VMA u manjku, 0,68 (ref. vrednosti 0,7-1,2) u Biomedici 97,4 (ref. vrednosti 60-130) dakle idealan.

APTT na VMA 40 (ref. vrednosti 26-38) u Biomedici 28,1 (ref. vrednosti 20-35) opet idealan.

LA1 na VMA 29,2 % (ref. vrednosti 30-38) u Biomedici prikazan samo ratio kao 0,9 (ref, vrednosti <1,2), ali su mi rekli da kada je LA1 u ref. vrednostima, onda prikazuju samo ratio.

Kome verovati? Sad razmišljam o tome da je Miss dobila savet od hematologa da ponovi analize samo u državnim klinikama, verovatno su oni pouzdaniji... A tako bih se uljuljkala sa rezultatima iz Biomedike...
 
BiKsi :) ::Da ti pravo kažem, ne znam kome bih verovala da sam na tvom mestu! :roll:Stvarno su velike razlike, u kom vremenskom periodu si proveravala prve, a posle koliko druge?!
 
Ja ponovila kao i Crvić, al opet u VMA. 2 ciklusa razlike, nešto manje od 2 meseca između davanja krci, i sve isto. Protein S malo snižen, LAC1 i LAC 2 jako povišeni, a odnos 1. ostalo što sam još dodatno radila (homocistein, CRP, ...) dobro. I sad iako je razlika u vremenu, meni sve isto.
 
Tako da mislim, ako nema terapije, ok je da se za mesec i po dana ništa ne promeni kvalitativno, što dovodi Crvića u totalnu nedoumicu!!!!!
 
I ja sam htela da ponovim u Biomedici još jednom, dr Mitić insistira na 3dc, pa početkom jula. Al posle Crvića i njenog iskustva, stvarno - kome verovati!!!!  affraid
 
Večeras treba da čujem šta dr Mitić kaže, ja se nudila da odem u Institut za transfuziju krvi u Novi Sad.

BTW, Crviću, moramo znati tačno jel valja il ne valja, da bismo dobile pravu terapiju.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 24/6/2013, 13:10

Kontam da su to promenljive trombofilije, i ko zna šta sve u toku meseca utiče, lupam sada, al su opet oscilacije velike. Ima li se još gde uraditi sve to, na nekom trećem mestu? Institut za genetiku negde ima, čini mi se na Voždovcu, da li oni to rade, možda na kliničkom na transfuziji, opet lupam, valjda će se javiti još neka cura a da je u Bgd radila na nekom trećem mestu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 24/6/2013, 13:22

Zato što jesu promenljive, u mom slučaju Mitićka insistira da uvek radim 3dc. Institut za transf u Bgd nema reagense, pa i ne rade, na kliničkom je muka to završiti ako je knjižica overena u Bgd, jer se zakazuje kod njihovog dr i dugo čeka, a onda se zakazuje i čeka i za analize, dakle, nikad kraja. ja zato mislim da idem u NS da tamo platim i odradim. Institut za genetiku mislim da to ne radi, evo linka http://www.imgge.bg.ac.rs/ . Koliko ja primetih, samo geni, mutacije,...


Poslednji izmenio missile dana 24/6/2013, 13:24, izmenjeno ukupno 1 puta
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od noja 24/6/2013, 13:23

Ja sam one gene u Visegradskoj ako nekom znaci a stecene kod nas u NS na klinickom na uput ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Crvic 24/6/2013, 16:25

"BTW, Crviću, moramo znati tačno jel valja il ne valja, da bismo dobile pravu terapiju."

Tako je, zato sam i ja htela da proverim pre nego što odem kod hematologa, da ne gubim vreme i novac a da mi on kaže da ponovim pa dođem ponovo... 

Sad mi je krivo što nisam radila istog dana ciklusa. Jednom je bilo baš dan pred ciklus, a drugi put neka sredina, ne znam šta da računam kao prvi dan pošto sam bila na mikroginonu pa počela da krvaruckam dve pilulice pre kraja.
Dosta stvari može da se radi na Reumatološkom, ali ne i protein S koji je meni bio važan a koji je najskuplji, pa kad sam već plaćala njega u Biomedici, onda sam tu uradila i ovo što je sitnije. Institut  za transfuziju kome najviše verujem zovem vec mesecima svakog ponedeljka, i svakog mi kažu, zovite idućeg možda ćemo dobiti reagense. A ne mogu ni više da u vreme dok labovi rade sa posla zovem da proveravam ko šta radi, čuje me gomila ljudi.
Ja ću da sačekam pregled kod svoj endokrinologa pa ću njega pitati kod kog hematologa da odem, ne mogu više da nikoga da jurim a ni da idem kod nezainteresovanih.

Miss, Biksi, Lakole, Noja- hvala vam.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 25/6/2013, 08:22

Meni je sinoć Mitićka rekla da ponovim u Biomedici, kao su ok, pa čekam 3dc početkom jula. Dala mi je i alternativu da odem kod nje u KCV, ali ne rade u julu, pa ću ipak da sačekam taj 3dc da ne bih upala u totalni zbun. Pa da vidimo.... Ona misli da S ne treba da ponavljam, jer ako je 2x smanjen - smanjen je, i daće mi terapiju, ali LAC je baš zbunjujući, jer kaže čudno je da aPTT bude super, a LAC1 i LAC2 ogromni. Sad čekam početak jula....

Crviću, ako ponavljaš, veži se za dan, tako da imaš istog dana ciklusa rezultate iz 2 razl. laba, pa možeš nešto da uporediš. E sad, koji dan.... moraš da popričaš s nekim hematologom, ali nekim ko se bavi ovom našom pričom.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Crvic 8/7/2013, 11:26

Devojke, ovo je kopirana diskusija sa Koraka a na ovu temu...

od Vilhelmina taj Uto Jun 25, 2013 3:41 pm
Meni Bilja prvo rece da treba da uzimam heparin neku malu dozu od dana transfera, a onda mi Goca posle transfera (Bilja nije bila tu taj dan) rekla da moje stanje nije za fragmin nego za pronison 5 mg. Da li ja ipak da potrazim nekog hematologa pa da vidim sta ce on da rekne :) ?


LaFolie ::Miljic dolazi 9 i 11 u J, svi termini su zauzeti. Mislim da cu poslati Sonji rezultate da kaze sta dalje. Ona je rekla do 16dnt fraxi, prednozon, itd
Da, Miljic se unapred mora zakazati, ja sam jedno mesec morala unapred za taj 9.7. Zakaži ako ima za jedno tri nedelje kod njega, pa posle možeš otkazati ako ti ne bude trebalo. Ja pronizon još uvek uzimam i čekam da Miljić kaže da ga ukinem (smanjila sam dozu jedino kad mi je hematolog iz Niša rekla da ga ukinem). Pronizon se obavezno ukida postepeno.


LaFolie ::
Biksi, da li da uredno uvece primim fraxi i da ujutru vadim krv?
Mitićka i Elezović, u NS i Bgd.

Meni na trasfuziji rekli da je najmerodavniji rezultat da se da 4 do 5 sati nakon primanja fraksiparina, e sad, ti primaš uveče, te ne možeš otići u 3 ujutru, zato otidji u 7h, al što više sati prodje, kontam da je i d dimer viši.



Ja bih da sam na tvom mestu posetila hematologa, jer ginekolog nije specijalista za trombofilije, pa ne može dati savete kao hematolog, onda bi svaki lekar sve radio, za šta bi služile specijalizacije. Pronizon ti svakako neće škoditi, a ja mislim da si ti klasičan primer za uvodjenje fraksija. Možda nisam upravu. Da li su ti rekli da bar uzimaš aspirin?!

od Ninche taj Uto Jun 25, 2013 5:02 pm
LaFolie, trazi uputnicu i za Veliki koagulogram, a sad cu da ti napisem sta mi je jos Miljic trazio prvi put, pa povadi sve, od viska glava ne boli...

od Ninche taj Uto Jun 25, 2013 5:06 pm.
ovako: kompletna krvna slika sa diferencijalnom krvnom slikom, feritin u serumu, haptoglobin, pregled urina. AST, ALT, LDH, bilirubin i D dimer. Onda svaki put napise sta da mu izvadim za sljedeci put, obicno je to sad samo krvna slika i urin.... ON je na odmoru, i vraca se tek 9. jula u Jevremovu, pa je mislim onda opet u Jevremovoj 12. ili 13. jula, tako su mi rekli kad sam zakazivala... i termin je obicno iza 6 popodne...

od Ninche taj Uto Jun 25, 2013 5:08 pm
Usput, Fraxiju 0.3 odgovara Clexane 0.2 ili Fragmin 2500, cisto da znash :)

od Vilhelmina taj Uto Jun 25, 2013 6:04 pm
Biksi, nisu mi rekli za aspirin, jedino pronison 5 mg ujutru i to je sve...

Jel i tebi samo jedan gen? meni je samo jedan, onaj poslednji na spisku...

Ti pijes aspirin?

od BiKsi :) taj Uto Jun 25, 2013 7:29 pm
Samo jedan vilhelmina, pai 1 4g/5g, čini mi se da i ti imaš mutaciju na tom genu, samo ne znam da li imaš istu kao ja ili 4g/4g, svejedno, za to se uzima heparin i kompleks b vitamina, koliko ja skontah.

od Vilhelmina taj Uto Jun 25, 2013 9:27 pm
BiKsi :) ::Samo jedan vilhelmina, pai 1 4g/5g, čini mi se da i ti imaš mutaciju na tom genu, samo ne znam da li imaš istu kao ja ili 4g/4g, svejedno, za to se uzima heparin i kompleks b vitamina, koliko ja skontah.



Pod 'genetske analize za trombofiliju' ima deo koji se zove PAI 1 lokus - 675: tu ima dva alela, alel 1 je 5G i pise da je to normalan alel, a ispod pise alel 2 i on je 4G i za njega pise da je alel visokog rizika za trombofiliju.

?.
od LaFolie taj Uto Jun 25, 2013 9:32 pm
Sumarac mi je podigla dozu eutiroxa na 75 :)

Hvala puno Ninche na spisku. Meni je Sonja napisala da po utvrdjivanju bete idem kod hematologa, da li je kasno da cekam Miljica oko 10.jula? Da odem kod Elezovica ili Miticke?



od dunjas taj Uto Jun 25, 2013 9:34 pm
Foli, meni su govorili da ta prva kontrola kod Miljića u trudnoći treba da otprilike bude kada i prvi UZ, pa vidi kada ti pada ..

I čestitam!.


od Ninche taj Uto Jun 25, 2013 9:46 pm
Ja sam na prvi UZ isla sa 7 nedelja, tako da mislim da ga mozes cekati, pokrivena si fraxijem, i na mislim da ti je on svakako na toj dozi do neke 12te nedelje, umjesto aspirina... zovi Jevremovu, kukaj, moli, reci da si njihov pacijent, da si trudna, da morash kod hematologa, neka te ubace, to trahe 15tak minuta kod njega, mogu te negdje uglaviti ili 9tog ili 11tog... Ja sam inace tek u 12toj nedelji otkrila trombofilije, do tada bila samo na aspirinu, poslije na 0.6 fraxi (tj. 0.4 clexane) do 20te nedelje, onda 0.6 clexane do 24te ili 25te, i od tada 2 x 0.4 clexane do kraja i dalje... :) samo ti shtopaj fraxi, i ne sekiraj se samo zakazi 9tog ili 11tog...


Ninche taj Uto Jun 25, 2013 9:56 pm
da ne bude zabune, mislim da nastavish sa fraxijem do Miljica, pa i ako treba da se kupuje ko ga shisha, nece drzava da propadne zbog josh 21 injekcije.... nije beg cicija, plati i to pa onda gledaj kako ces dalje na recept...


od LaFolie taj Uto Jun 25, 2013 9:59 pm
16dnt pada u petak, sve imam osecaj da imam jos fore :)
Pitacu i Sonju da li da cekam prvi uz, mada sutra treba da vidim da li se beta duplira, pa cu da uradim I hematoloske analize I sve cu joj poslati, uz pitanje da li moze fraxi da skodi I da li da cekam Miljica.


od BiKsi :) taj Uto Jun 25, 2013 10:10 pm

Vilhelmina ::

BiKsi :) ::Samo jedan vilhelmina, pai 1 4g/5g, čini mi se da i ti imaš mutaciju na tom genu, samo ne znam da li imaš istu kao ja ili 4g/4g, svejedno, za to se uzima heparin i kompleks b vitamina, koliko ja skontah.
Pod 'genetske analize za trombofiliju' ima deo koji se zove PAI 1 lokus - 675: tu ima dva alela, alel 1 je 5G i pise da je to normalan alel, a ispod pise alel 2 i on je 4G i za njega pise da je alel visokog rizika za trombofiliju.? Kako ja skontah to je mutacija pai 1 4g/4g kod tebe. E sad, da li sam upravu, reći će još neka devojka kojoj su tako pisali rezultati.

LaFolie ::Sumarac mi je podigla dozu eutiroxa na 75 :)

Hvala puno Ninche na spisku. Meni je Sonja napisala da po utvrdjivanju bete idem kod hematologa, da li je kasno da cekam Miljica oko 10.jula? Da odem kod Elezovica ili Miticke?

E super, rekoh ti za dozu, puška, brzo će tsh da padne, samo budi što mirnija možeš, mislim bez nekih stresova, na poslu i slično.

Ja ti predlažem da nastaviš sa tom dozom heparina, jer je minimalna, sigurno ti neće škoditi. Pronizon isto nastavi dok ne dodješ do Miljića, pa ga poslušaj za savet (i to je minimalna doza). Je li ono ti nemaš podignuta antitela na štitnu? I mislim da ti nije kasno to oko 10. jula, ja sam se tako otprilike čula sa doktoricom u Nišu, i telefonski dobila informacije kao ti da odeš tog 10. jula. Još meni dr rekla da ukinem i pronizon i aspirin, al ja smanjila doze i čekam Miljića, na svoju ruku, al tako sam mirnija.Zavrzoh, al razumela si. Uradi analize da ti budu što svežije za Miljića, i moli za pregled u Jevremovoj. Cepaj utriće redovno. I ne paniči, jer znam da umeš, time dižeš i tsh, samo da znaš. Biće sve ok, sigurno. Vidiš i sama kako je ninche, tek od 12. nedelje počela heparin, i sve ok, kuc, kuc, kuc. Moj ti je savet da pored bete, sutra proveriš i progesteron..

od BiKsi :) taj Uto Jun 25, 2013 10:11 pm
Ninče, trebaće ti cx i 6 nedelja posle porodjaja. A guraćeš ti još, ja što ti kažem!

Vilhelmina ::sad kapiram citajuci ovde na forumu jednu temu da se Ivanovici uopste nisu udubili u moj trombofilija problem, nemam ni aspirin, ni heparin, ni fraxi, a protein S mi je na donjoj granici i ne valja mi ovaj alel 2 kod PAI 1....Dadose mi samo pronisan od 5 mg... Bilja je htela heparin, Goca promenila, a ja bila glupa i ne odoh kod hematologa nekog da mi kaze sta da radim... Tako da moguce da ce i ovo biti biohemijska samo.... A istrosila sam sve blaste... Bedak...

Nista od onog 'prepusti se i veruj svom lekaru', to u Srbiji ne vazi...

BiKsi :) ::Vilhelmina, ne mora da znači, ninče nije koristila heparin, doduše jeste aspirin, a uspela je, tek od 12. nedelje je otrkila mutaciju. Al da bi bila mirnija da si bila kod hematologa, to je sigurno, to da te ne lažem. No, pravilo je da nema pravila. Obično se zbog mutacija gube kasnije trudnoće, daleko bilo. Ja čvrsto verujem u tvoje blaste!


BiKsi :) ::Vilhelmina, verovatno će ti Ivanovići uvesti heparin po pozitivnoj beti, mislim da oni imaju tu praksu!

Ninche ::VIlhelmina, taj PAI i nije bog zna kakva mutacija.... meni je Miljic pored druge dvije (Faktor V leiden i MTHFR heterozigot) vise i ne pise u dijagnozi, izgubio se u prevodu... :DMislim da za to i ne daju posebnu terapiju, jos si ti heterozigot kako ja skontah 5g/4g, to i nije neka da bog sacuva mutacija.... ali polako pocni da vadis nalaze i zakazi kod hematologa na vrijeme.... i bez sekiracije! Pij dosta limunade ako mozes, to je isto korisno, i sok od pomorandze... inace prvih 12 nedelja trudnoce se hematoloski nista pretjerano i ne desava, tako da si OK, ako se plod vec zakacio trombofilije postaju problem tek kad se formira posteljica jer ometaju cirkulaciju kroz posteljicu.... tako su bar nekako meni objasnili, onako laicki :) Beba se do tada hrani iz zumanjcane vrecice, ne klopa od tebe skoro nista Very Happy

Ninche ::Sad mi pade na pamet, mozes da pocnes i sa omega 3, jednu bobu dnevno, to je dobro za razrjedjivanje krvi... i za mozak bebe

Vilhelmina ::Hvala vam puno, Biksi i Ninche, utesili ste me sad! srca

cmooookkkkk!!!!!!!!!!

p.s. Ninche, da , heterozigot , alel 1 je 5G, a alel 2 je 4G...

Ajd, nek mi je Bog upomoc, hvala vam , sestre ste prave!
inace procitah celu temu sad o tome ovde na kutku koju ste pisale srca1

Sofija Veks ::I ja sam PAI 1 heterozigot, skoro otkrila, pila aspirin 1...mada eto ipak je ishod bio negativan...

d77 ::A za homozigot. PAI-1 4g/4g, da li je potrebno bockanje ili samo lekic?

labradorka ::
Sofija Veks ::I ja sam PAI 1 heterozigot, skoro otkrila, pila aspirin 1...mada eto ipak je ishod bio negativan...

Sofi,sta je dr.Sonja rekla na ovu mutaciju?Dali ti je ona prepisala aspirin ili si ga pila na svoju ruku.I ja imam istu mutaciju,sve ostalo mi je ok sa hematoloske strane.Inace dr.Mitic ovoj mutaciji ne pridaje znacaj a opet cujem da neki hematolozi prepisuju heparin.

Sofija Veks ::
labradorka ::
Sofija Veks ::I ja sam PAI 1 heterozigot, skoro otkrila, pila aspirin 1...mada eto ipak je ishod bio negativan...

Sofi,sta je dr.Sonja rekla na ovu mutaciju?Dali ti je ona prepisala aspirin ili si ga pila na svoju ruku.I ja imam istu mutaciju,sve ostalo mi je ok sa hematoloske strane.Inace dr.Mitic ovoj mutaciji ne pridaje znacaj a opet cujem da neki hematolozi prepisuju heparin.

Labradorka

Dok sam bila na VTO-u kod Dr Sonje jos uvek ni ja nisam znala, rezultati sa VMA su kasnili, stigli tek za 6 nedelja, tako da ona jos uvek ne zna. Kada budemo planirali da idemo po smrzlice, reci cu joj pre nego krenemo sa bilo kojim tretmanom. A ginekolog ovde mi je dala aspirin za svaki slucaj, bas zato sto nismo imali jos uvek rezultate, i posle sam samo nastavila. Danas idem ponovo na UZ, iskreno se nadam da je beta pala do nule i da ce konacno vestica stici, pa da zatvorim ovo mucno poglavlje i nastavim dalje...

zvoncica36 ::Elezović za PAI-1 4G5G daje Fraxiparin.Mojoj drugarici je dao,a dao je i meni zbog više pokušaja neuspele vto.Bez obzira što nema drugih mutacija i što su ostali rezultati ok on daje Fraxi.

LaFolie ::a gde radi Elezovic privatno?
missile ::http://www.belmedic.rs/Hematologija/359/Prof-dr-Ivo-Elezovic.shtml
Vilhelmina ::
zvoncica36 ::Elezović za PAI-1 4G5G daje Fraxiparin.Mojoj drugarici je dao,a dao je i meni zbog više pokušaja neuspele vto.Bez obzira što nema drugih mutacija i što su ostali rezultati ok on daje Fraxi.

Hvala ti draga Zvoncice na lepoj zelji srca1

A znas li jel isto 4\5 ili 5\4?
zvoncica36 ::Vilhelmina nemam pojma.Vidiš da i hematolozi za istu mutaciju reaguju različito.Nekome nije za terapiju,a nekome jeste.Mislim ako su embrioni ok sa terapijom ili bez da će doći do trudnoće.Život je sam po sebi čudo.Ovi naši od skorije daju fraxi,a i ranije je ženama uspevala vto i bez toga.Treba uraditi analize i znati šta i kako,ali posle et nema svrhe lupati glavu.Samo se opterećuješ,a ja sam sigurna da si ti nama trudna.

labradorka ::
Vilhelmina ::
zvoncica36 ::Elezović za PAI-1 4G5G daje Fraxiparin.Mojoj drugarici je dao,a dao je i meni zbog više pokušaja neuspele vto.Bez obzira što nema drugih mutacija i što su ostali rezultati ok on daje Fraxi.

Hvala ti draga Zvoncice na lepoj zelji srca1

A znas li jel isto 4\5 ili 5\4?

Isto je! znaci heterozigotna mutacija tj.samo jedan alel je mutant! cvet
Vilhelmina ::
labradorka ::

Isto je! znaci heterozigotna mutacija tj.samo jedan alel je mutant! cvet

OK, svi daju fraxi ili aspirin ili sta vec, a meni nista... A to sto mi je protein S na donjoj granici? .... sad sam zvala da zakazem pregled kod tog Elezovica, ali tek moze za 20 dana da me primi... 6000 din. konsultacije, eeejjj, sta oni misle, da meni pare rastu an grani??
zvoncica36 ::
Vilhelmina ::
labradorka ::

Isto je! znaci heterozigotna mutacija tj.samo jedan alel je mutant! cvet

OK, svi daju fraxi ili aspirin ili sta vec, a meni nista... A to sto mi je protein S na donjoj granici? .... sad sam zvala da zakazem pregled kod tog Elezovica, ali tek moze za 20 dana da me primi... 6000 din. konsultacije, eeejjj, sta oni misle, da meni pare rastu an grani??
Elezović je ok čovek,ali nas koji dolazimo zbog ''ovih problemčića''bledo gleda.Susreće se sa teškim bolesnicima svaki dan,a mi smo mu ''laki''pacijenti.Isto toliko je pregled kod Šumarac koja radi kod njih,a ja sam poslednji put i EKG radila kod njih isto 6000din.Naravno svi ti napišu da dođeš na kontrolu,ali nekako će čovek sve da istrpi da dođe do cilja.Kad dobijem decu ''uskraćujem'' im džeparac do njihove penzije.Potrošili su sve unapred.
missile ::Vilhemina, za uslovno sniženi protein S sigurno bi bilo poželjno da dobiješ terapiju. Kod kog dr si to bila pa ti nije dao terapiju?
Vilhelmina ::LaFolie, dacu ja i tih 50 evra, naravno, sve za bebicu beba........nego sad saznam da ni Miljic ni Elezovic nisu dostupni - na odmoru su - do 10.jula...

Missile - Ivanovici, kod njih sam radila, oni me poslali na test za trombofilije...nisu mi rekli ni da potrazim hematologa, niti me uputili na nekog, samo su prokomentarisali da je to nista i dobila sam pronisan 5 mg i to je sve....
Erata ::Da li se nekoj od vas desilo da od fraxiparina dobije cvoric na stomaku? Sve je bilo super do poslednje injekcije. E od te poslednje se napravila modrica i unutra mogu da napipam cvor velicine lesnika. Spolja se nista ne vidi, ali je unutra i nervira me. Modrica se povukla. Sta da radim sa ovim, da masiram? Mazala sam hepatrombin gel dok se modrica nije povukla.
zvoncica36 ::
Erata ::Da li se nekoj od vas desilo da od fraxiparina dobije cvoric na stomaku? Sve je bilo super do poslednje injekcije. E od te poslednje se napravila modrica i unutra mogu da napipam cvor velicine lesnika. Spolja se nista ne vidi, ali je unutra i nervira me. Modrica se povukla. Sta da radim sa ovim, da masiram? Mazala sam hepatrombin gel dok se modrica nije povukla.
Nije mi se to desilo.U Beopanex apotekama imaš Tibet mast koja će ti sigurno to razložiti.Bar bih ja probala sa tim.Mene je of fraxiparina bolelo ispod miške(mada moguće da sam imala loš položaj od spavanja),ali sam imala utisak da me peče.


dunjas ::
Vilhelmina ::
Erata ::Ovaj hematoloski deo, za nas, nije nikakva mudrolija. Mislim da su i Elezovic i Miljic precenjeni i da ima jos hematologa koji bi znali da se pozabave ovom temom (primer Biksinog hematologa). Ali mi smo ih na forumima podigle u nebesa i sad ih zabole. Toliko su zauzeti da se ni privatno ne moze doci do njih. Ja sam zato izabrala da idem kod bivseg interniste kod Ivanovica. Zena sada radi u drugoj ordinaciji i ubila sam 2 muve jednim udarcem - endokrinologiju i hematologiju. Meni Sumarac recimo nikada nije dala dijetu. Isla sam 5 puta kod nje i uvek je prepisivala isto i zadrzavala istu terapiju, a kod mene pomaka nije bilo. Ova zena mi je dala dijetu, za moju tezinu i kad se pridrzavam secer ide dole. Objasnila mi trista stvari...Imam njen broj mobilnog, mail, mogu da pitam sta god me zanima. Naravno, necu da budem dosadna. Hocu da kazem da je veliki stres, barem za mene, da sutra u trudnoci ganjam hematologa i endokrinologa i vrebam termine po privatnim ordinacijama. Smatram da ako idem privatno i dajem tolike pare, da mogu imati neku privilegiju, telefon, mail, nesto za hitne situacije.

Erato, hajde molim te ako nije problem, reci mi u kojoj ordinaciji radi Jelena, ako se vec razume u hematologiju, otisla bih do nje i platila konsultaciju, samo da mi kaze sta da radim, znacilo bi mi....
Erata ::Dr. Jelena Todorovic, ordinacija Thyreomedicus. bul. Kralja Aleksandra 248-250, ulaz V. 011/2411-439.
Mail i mobilni tel. cu ti poslati u pp. Mozes joj poslati i mail. Reci da si radila kod Ivanovica i reci sta ti treba. Ona ce ti odgovoriti i resila si stvar besplatno. Nije alava zena. Znam jos devojaka kojima je odgovarala na mail, bez problema.
zvoncica36 ::Internista Jelena je meni rekla da pijem selen za povišena antitela štitne.Rezultati hormona(loši-užas)i fsh i tsh2,84.Šumarac mi dala Eutirox od 25mg i posle 15dana rezultati fsh i tsh savršeni.Jelena tvrdi da OGTT test može da se radi kad žena pije kontrac.,a Šumarac tvrdi NIKAKO.Sad je postalo moderno Vit.D,...Jelena je ljubazna i sve je to ok,ali mislim da ljudi koji rade sa najtežim pacijentima na klinici svaki dan imaju malo više iskustva i znanja.
LaFolie ::da li moze od fraxija i ostale terapije nesto lose da se napravi?
d77 ::Ja sam bila poludela nakon pregleda kod Miljica affraid
On je uzeo 5000din.a nije dostavio izvestaj...napisao je:potrebna je odgovarajuca terapija. Uzasss
Ninche ::Lafe, od te malecke doze fraxija nece ti sigurno biti nista.... za pronizon ili kako vec ne znam, ja sam ga pila samo 12 dana, valjda ce se javiti cure koje su ga pile duze - ne znam kontkretno za sta su ti ga dali, je li i inace imash nekoh problema, ja sam ga pila samo da organizam ne bi odbacio plod kao strano tijelo...
LaFolie ::nemam ja nikakva antitela, daju ga svima za svaki slucaj. Dr Sumarac mi je rekla da je to smesna doza, 2.5mg, da ne moze da skodi. A kontam i da taj fraxi nije los, nisu mi vise ledene noge. Meni je cirkulacija OCAJNA i leti mi je hladno
BiKsi :) ::
LaFolie ::Sredila sam da radim od kuce, kao imam stomacni virus. Sledece nedelje bi mogao da se vidi smesak, ako sve bude ok, nesto cu opet izmisliti za kolege. Nisam sujeverna, samo ne bih da se pohvalim pa da posle ispadne nesto glupavo... inace, do 2-3 popodne mi je ok na poslu, ali do 5 bih vec legla 100 puta, nije mi ugodno....
E super što si to sredila! Em možeš leći kad želiš, em si dalje od virusa koji se uvek negde usput mogu pokupiti,

d77 ::A za homozigot. PAI-1 4g/4g, da li je potrebno bockanje ili samo lekic?
Moja drugarica je imala tu mutaciju, primala fraksi celu trudnoću (radnim danima, bez vikenda, jer je imala početno krvarenje) i aspirin pila do tog krvarenja, posle joj ukinuli.:
Navijaću svim srcem da ovo bude vaše leto! Ili jesen, kako god, samo nek bude lepe i zdrave trudnoće.

Erata ::Da li se nekoj od vas desilo da od fraxiparina dobije cvoric na stomaku? Sve je bilo super do poslednje injekcije. E od te poslednje se napravila modrica i unutra mogu da napipam cvor velicine lesnika. Spolja se nista ne vidi, ali je unutra i nervira me. Modrica se povukla. Sta da radim sa ovim, da masiram? Mazala sam hepatrombin gel dok se modrica nije povukla.
He, he, čuj da l se desilo, pa ja sam ti u tom problemu konstantno. :DBaš juče pisah u mom dnevniku, ponekad pomislim da sam antitalenat, da nešto ne radim kako treba, jer sam puna čvorića, a i podlive napravim kao jen dva! Počela sam u butine da dajem sebi boce, jer mi je stomak sav u čvorićima i treba im vremena da se povuku, pa nemam gde iglu da zabodem. Ponekad namažem hepalpan mast, ponekad malo izmasiram, al izgleda da se oni ipak sami od sebe povuku posle nekoliko dana.

LaFolie ::da li moze od fraxija i ostale terapije nesto lose da se napravi?
Koliko je meni poznato ne može. Ili ja bar nisam čula.

LaFolie ::nemam ja nikakva antitela, daju ga svima za svaki slucaj. Dr Sumarac mi je rekla da je to smesna doza, 2.5mg, da ne moze da skodi. A kontam i da taj fraxi nije los, nisu mi vise ledene noge. Meni je cirkulacija OCAJNA i leti mi je hladno
Meni je inače stalno vrućina, samo su mi noge pred spavanje i noću ledene uvek bile. Nisam to umela povezati od čega je, dok nisam otkrila mutaciju, i počela fraksi i aspirin, sad je sve ok. Zvučim kao one reklame u telešopu.lol! Otkada koristim heparin, moje noge žive drugu priču!lol!lol!lol!
midori ::koliko sam ja shvatila  oko ovih trombofilija nije problem ako si heterozigot jedino ako je to udruženo sa recimo antitelima stitne(kao kod mene)  ili nekim drugim problemom
midori ::antitela stitne su anti-TPO i jos jedna zaboravila sam im naziv a tebi je TSH ok, ne brini
ja imam PAI i MTHHFR mutaciju obe heterozigot i rekli su mi da to nije ništa ali pošto imam povišena antitela štitne da ću morati da primam heparin u sledećem postupku.zbog toga i nastaje zabuna zašto nekom daju fraxi a nekom ne jer gledaju sve rezultate
ariadne69 ::
midori ::koliko sam ja shvatila  oko ovih trombofilija nije problem ako si heterozigot jedino ako je to udruženo sa recimo antitelima stitne(kao kod mene)  ili nekim drugim problemom

Midori, znaci, ako ja imam hasimoto (al TSH mi je dobar!), onda bih obavezno trebala proveriti trombofilije, i primati fraxi posle transfera? Ili je dovoljan i aspirin protect 100mg?
midori ::Ariadne,
to će ti najbolje reći hematolog,mislim da treba da uradiš trombofilije. ja sam prošlu vto pila aspirin i nije mi  uspelo trombofilije sam radila tek nakon toga možda zavisi i od visine antitela meni su dosta visoka preko 1000


zvoncica36 ::
midori ::antitela stitne su anti-TPO i jos jedna zaboravila sam im naziv a tebi je TSH ok, ne brini
ja imam PAI i MTHHFR mutaciju obe heterozigot i rekli su mi da to nije ništa ali pošto imam povišena antitela štitne da ću morati da primam heparin u sledećem postupku.zbog toga i nastaje zabuna zašto nekom daju fraxi a nekom ne jer gledaju sve rezultate
Samo za PAI daju fraxi,a tebi rekli ništa????Imaš dve mutacije.Ko ti je rekao da ti ništa nije potrebno???Heparin ili fraxi nemaju veze sa štitnom.Oni su za trombofilije.Za štitnu se daje Eutirox.
BiKsi :) ::Lafe, kako inače zaspiš, fraksi poboljša cirkulaciju, pa kontam da ti ne utiče da na možeš do kasno da zaspiš? Pitaj Miljića da nije bolje pre podne da ga daješ, mada ko zna da li će ti ga i produžiti. Mada znam i da kad se počne u jedno vreme, tako se i nastavlja. Ja sam jedino posle transfera dobila koji sat kasnije.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Crvic 8/7/2013, 12:30

LaFolie ::sada sam dobila rezultate:

D DIMER 650 (ref do 500)
Trombociti 305 (ref 150-400), pre VTO su bili 200

da li neko zna sta znaci ovajj dimer od 650?

Beta danas 672.8 molitva
BiKsi :) ::Da, d dimer u trudnoći raste i to baš, i to po tromesečjima ima neke vrednosti koje se tolerišu. Po meni ovo lafe znači da tebi fraksi deluje, jer bi d dimer bio mnogo viši da ga ne primaš. Trombociti su ti ok, samo je bitno da ne padnu ispod 150. Beta superica, pu, pu, pu, usrale te koke!

Živo me zanima šta će ti Miljić reći za fraksi?!

BiKsi :) ::I to bi ti bio d dimer niži da si ga radila 5 sati nakon korišćenja fraksija, a ti si ujutru dala krv, što je duplo više sati od tih 5. Čekamo Miljića, a ti se do tada opusti maksimalno, ustvari prvo čekamo gestacijski smešak, jedva to čekam!Very Happy sunny
misic ::Evo, nadjoh vredosti za D-dimer po tromesecima trudnoce ako nekom bude trebalo:

1. Za period pre trudnoće i do 12. nedelje trudnoće, normalne su vrednosti do 500mg.
2. u II tromjesečju, normalne su vrijednosti do 1000mg.
3. u III i pred kraj trudnoće uobičajene su vrijednosti do 1500mg.
BiKsi :) ::
misic ::Evo, nadjoh vredosti za D-dimer po tromesecima trudnoce ako nekom bude trebalo:

1. Za period pre trudnoće i do 12. nedelje trudnoće, normalne su vrednosti do 500mg.
2. u II tromjesečju, normalne su vrijednosti do 1000mg.
3. u III i pred kraj trudnoće uobičajene su vrijednosti do 1500mg.

Ja čuh u prvom tromesečju ide do 1000, no nema veze. Curama je i bez terapije skakao i bilo je ok, meni je samo bitno da sam ja pokrivena terapijom, i da ona deluje. Meni je vrednost d dimera na papiru koji dobijem iskazano u ng kroz mol, pa ne bih znala kako se to konvertuje u mg. Ustvari, verovatno zavisi kako je izražen, da li u ng/mol ili u nekog drugoj jedinici.
misic ::Bixi, moguce da su razlicite vrednosti.
To sam nasla na zdravlje i zivot, neki doktor odgovara na pitanja, ne mora da znaci da tacno, evo linka:
http://www.zdravljeizivot.com/forum/viewtopic.php?f=70&t=20275
BiKsi :) ::He, he, to je dr Erden Radončić, on lajn car medju lečnicima! Na koliko li je samo taj čovek pitanja odgovrio, svaka mu čast! Hvala mišiću!
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Crvic 8/7/2013, 12:39

Erata ::Meni je recimo Eden Radoncic napisao da mi ne treba nikakva terapija za moje mutacije. To mi je bilo cudno. Ali jeste car:) Bebica sigurno prica o analizi na NK celije, ali se u Francuskoj drugacije zove. Samo se uzme isecak endometrijuma i salhe na analizu na nekoliko tipova celija koje ometaju implantaciju tj. ubijaju plod. Kod nas se to ne radi. Ali to resava pronizon. Antibiotike je dobila sa stop injekcijom. To je ono standardno, zbog aspiracije, da ne dodje do infekcije.
laKole ::erata, jesmo li sa istom kombinacijom?
ni meni nije htio dati samo tako. ali pošto ja jako teško dolazim do et, uključio je ipak. a objasnila sam mu da sam ja na svakom nalazu kks koja je rađena na automatskom brojaču imala flagovan (obilježen) rezultat trombocita uz upozorenje da se veoma brzo sljepljuju (plt clumps). prvo je htio da uradim homocistein i ukupni pai1 u serumu prije nego što mi preporuči terapiju - nažalost, kod nas se to ne radi pa nisam ni kompletirala te nalaze.
Erata ::Lakole ja sam homozigot MTHFR i PAI heterozigot. Imam 4 misljenja. Radoncic- bez terapije. Elezovic- bez terapije, ali ako D dimer skoci 2-4 puta vise od gornje granice, uvesti fraxiparin, Jelena- terapija od pozitivne bete i Miljic- terapija od ET, s tim sto mi je Jelena dala aspirin kao pripremu i do poz. bete, a posle ukinula aspirin i uvela fraxiparin. Ona mi je rekla da ke drugaciji pristup ako je postojala prirodna trudnoca i kada nikad nije doslo do trudnoce i da meni ne treba terapija da zatrudnim, vec da se spreci spontani.
LaFolie ::Sonja mi se javila iz Praga, da trazim misljenje hematologa za d dimer i trombocite. Miljic, Miticka i Elezovic su na godisnjem.....
ima li neko predlog gde da odem?
LaFolie ::panicila bih da ne primam fraxi a d dimer povisen lol!

ja uzasno nemam poverenja u lekare nase Rolling Eyes
laKole ::bez panike, ona samo šteti.
moja rođaka je isto dobijala najmanju dozu clexana 0.2 zbog hiperstimulacije, niti je radila mutacije niti je provjerala d dimer ili nešto drugo. u 12 nedjelji prestala sa bockanjem. sve je ok.
ja vjerujem da one 'ozbiljnije' dijagnoze - mutacije na genima za faktor 5 leiden ili protrombin II nose mnogo veći rizik nego ove za koje kažu da ih skoro polovina populacije ima.
jesi ti i na aspirinu 100 istovremeno?
LaFolie ::primam samo fraxi 0.3, zbog HS, aspirin ne. Ja sam MTHFR heterozigot bez ijednog loseg parametra (homocistein, proteini C i S), sve je skolski sem sto nosim gen i sto me je stimulacija malo razdrndala lol!
Koja je paralela izmedju tog fraxija i aspirina? Koliko je aspirin slabiji?
misic ::Mogu zamislite dr Sonjinu facu, kad je cula da su hematolozi u BG i NS na kolektivnom godisnjem odmoru  b

Lafe,evo kontakta za VMA za hematologiju:

За цивилна лица која преглед обављају на сопствени захтев и сама сносе трошкове лечења, кабинет ради од понедељка до четвртка од 15.30 до 19.30 часова.
Контакт
Централа ВМА: 011 266 11 22, 266 27 55
Начелник Клинике: проф. др сц. мед. Љиљана Тукић
Број кабинета начелника Клинике: 011 266 27 26
Администратор Клинике: 011 360 86 38
laKole ::lafolie, pošto je u pitanju najčešća mutacija i to ona 'manjeg značaja' mislim da se ne moraš previše brinuti za sada. nismo imali trudnicu bez mutacija a koja je provjeravala d dimer pa da vidimo šta se sa njim dešava u trudnoći koja ne nosi povećani rizik od trombofilija. a vjerujem da ih je sigurno bilo sa povećanim d dimerom.
ne bih znala povući paralelu između niskomolekularnog heparina najmanje doze i aspirina 100. ali, razmišljam da priupitaš da uvedeš i aspirin 100. dosta ih je bilo na paralelnoj terapiji. ali, molim te, nikako na svoju ruku. ipak provjeri sa nekim.
BiKsi :) ::I ja ne znam kako ide to heparin aspirin, eto novog pitanja za Miljića!lol!
noja ::Ja nemam mutaciju a dimer mi je bio visok preko hiljadu
al oko tridesete nedelje. Na sta sam ja hitno zakazala ponovo sa svim mojim reziltatima koji su ok i miticka dala predlog samo svakodnevne setnje

...
Erata ::Aspirin deluje na arterije, a heparin na vene.
Vilhelmina ::
Erata ::Aspirin deluje na arterije, a heparin na vene.

Erato, znas li mozda u kom smislu TSH 3,3 i heterozigot izazivaju problem? Jel to za fraxi, heparin ili aspirin?
Erata ::Fraxi je vrsta niskomolekularnog heparina. Sve je to slicno i sluzi istoj svrsi: fraxiparin, clexane, fragmin. To za tvoju mutaciju mozda i ne treba, ali obzirom da si imala biohemijsku, moguce da bi ti uveli. Za TSH euritrox da se spusti ispod 2, to sigurno.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Crvic 8/7/2013, 12:52

LaFolie ::moram da vam ispricam.. posto nisam uspela da dodjem do Elezovica, Miljica i Miticke, jutros sam bila kod dr Darka Antica, http://www.belmedic.rs/Hematologija/361/Ass-dr-Darko-Antic.shtml
Sve u svemu, skroz sam se odusevila doktorom, izuzetno je detaljan, kaze da sumnja na fibrinogen, lupus antikoagulans i jos par stvari da nisu ok, da je sreca sto mi je Sonja nakon HS dala fraxi, da sumnja da imam i PAI mutaciju zbog hiperstimulacija. Odem ja posle toga u lab, izvadim krv, stize meni fibrinogen duplo veci nego prosli put. SVe ostalo ce stici. Cak je rekao ako mi ista hitno bude trebalo, da posaljem mail, odgovorice.
Rekao je da obavezno ponovim D dimer na dan UZa, da proverim anti X a, da se vidi da li je doza fraxija koju primam dovoljna.

A ja sam morala (kad sam se vec bola za te tromboze) da proverim i betu lol! 1345 srca
LaFolie ::Pisala sam na desavanjima u trudnoci :)

"Videli smo gestacijski smesak sunny
Nabudzala me je dr zasto sam radila D dimer privatno, kako moram u zavodu za transfuziju. Rekla mi je da sam jako sumnjiva hematoloski, jer iako primam fraxi, D dimer mi je povisen, a samo sam MTHFR heterozigot. PAI rezultate cekam i kolicinu heparina.
Moram u petak u zavod za transfuziju da radim D dimer, ostalo ne priznaju.
Kaze da se nazire eho, da sve izgleda super za petu nedelju, ali ako imam PAI, moracu jednom mesecno da lezim u frontu.
Jajnik mi je 9cm od HS. "

Nakon toga sam dobila rez da imam i PAI mutaciju, uz MTHFR Rolling Eyes
labradorka ::Lafe super za mesak,nek sve ide kako treba d
E sad,stvarno mi nije jasno cemu frka oko PAI mutacije?kakvo lezanje u bolnici spominjes?
Moja dr je toliko hladna po pitanju ove mutacije i potpuno je izignoisala,nisam pametna..
d77 ::

Labradorka, i meni je Miljic rekao za PAI da je to blaga i beznacajna mutacija, ali da ga brinu antitela stitne, anti TPO.
LaFolie ::Juce mi je dr iz fronta rekla da je PAI uzas jedan, da trudnice koje ga imaju spadaju u visoko rizicne, da ne mogu da vodim trudnocu po privatnim labovima vec sam za front.
Sve cu videti sa hematologom u ponedeljak. Meni je Miljic rekao da ja nisam za terapiju, Sonja mi je slucajno dala fraxi zbog HS i sada po prvi put vidim betu koja nije nula.
Endzi ::Meni je doktor dao do bete da primam fraxi,cisto preventive...mislite li vi da je rano za to?
KoMeta ::D77, meni je Elezovic rekao da primam fraksi od pocetka stimulacije i da pravim samo pauzu kod aspiracije, zbog anestezije, ali mi je Sonja dala da primam tek posle transfera, rekla je nema potrebe pre. Sad jos nisam pocela sa stimulacijom pa ne znam sta ce mi reci Kopitovicka.

Lafe, kad s iti krenula sa fraxijem?
I ja sam zbunjena skroz! Rolling Eyes
LaFolie ::Ja sam od prvog dana transfera primala fraxi, jedan dnevno od 0.3
Ne sme da se daje pred aspiraciju zbig krvarenja
zvoncica36 ::Lafolie divno za mešak.Sigurno je to najlepša sličica koju si u životu videla.Nije mi jasno ovo što pišeš kao ni mnogim ženama kako vidim.Koji ti je nalaz za PAI?Ako nije tajna ko je dr koji ti je rekao da moraš u bolnici da budeš zbog te mutacije?Elezović za PAI-1 4G5G tvrdi da je beznačajna mutacija.Zbog drugih žena pogotovo ovih u postupku značilo bi da znaju šta i kako.Mislim i da bi o ovome trebalo da pišemo na odgovarajućoj temi.
labradorka ::
LaFolie ::Labradorka, da li si primala fraxi?

Ja sam trombofilije radila posle spontanog da bi znala dali u FET postupku treba da primam heparin.Ispalo je da mi je sve ok (i imunologija a i nasledne i stecene tr.) osim heterozigotne PAI mutacije.Inace,meni dr.Mitic (hematolog i nacelnica odeljenja za trombofilije u KC Vojvodina) nije ni rekla da radim Pai nego sam ja videla ovde na forumu da zene rade pa uradila i ja.Kada sam joj rekla za ovu mutaciju,potpuno me iskulirala i rekla da je beznacajna.
Videcu jos kad odem u Prag sta oni kazu a do tada sam sama sebi ukljucila aspirin od 100 jer vidim da neki dr.znaju da ga prepisu.Zanima me dali da ga pijem i u toku ciklusa ili da ga tih par dana ne konzumiram?
LaFolie ::PAI 1:
ALEL 1: 675 5G normalan alel
ALEL 2: 675 4G alel visokog rizika
labradorka ::Lafe to je blaga mutacija samo jednog alela,nema razloga za paniku.
zvoncica36 ::
LaFolie ::PAI 1:
ALEL 1: 675 5G normalan alel
ALEL 2: 675 4G alel visokog rizika
Gde si radila PAI?Ja sam sve analize radila u privatnim lab.i Elezović ih prihvata kao ok.Nije mi jasno za D dimer zašto mora u Zavodu za transfuziju?Ja sam imala fraxi u ovom postupku i rečeno mi je da proverim D dimer,ali mi nije rečeno na određenom mestu da je rezultat ok,a na drugima ne.
LaFolie ::nije ni meni hematolog nista komentarisao za lab, ali dr iz fronta kaze samo zavod. sve cu ga ispitati u ponedeljak pa vam pisem
pegaz ::La folie ko ti je preporučio fraxi, da nije Sonja? Meni je dr Kopitović preporučila fraksi da koristim od prvog dana transfera bez obzira da li će mi dr Sonja to preporučivati. Inače čula sam se sa njima i otprilike oko 18. septembra planiramo FET. I da li si neke nalaze trebala uraditi pre uzimanja tog fraxiparina? Mislim šta je to PAI ALEL 1,2?
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Crvic 8/7/2013, 12:58

zvoncica36 ::
labradorka ::
LaFolie ::Labradorka, da li si primala fraxi?

Ja sam trombofilije radila posle spontanog da bi znala dali u FET postupku treba da primam heparin.Ispalo je da mi je sve ok (i imunologija a i nasledne i stecene tr.) osim heterozigotne PAI mutacije.Inace,meni dr.Mitic (hematolog i nacelnica odeljenja za trombofilije u KC Vojvodina) nije ni rekla da radim Pai nego sam ja videla ovde na forumu da zene rade pa uradila i ja.Kada sam joj rekla za ovu mutaciju,potpuno me iskulirala i rekla da je beznacajna.
Videcu jos kad odem u Prag sta oni kazu a do tada sam sama sebi ukljucila aspirin od 100 jer vidim da neki dr.znaju da ga prepisu.Zanima me dali da ga pijem i u toku ciklusa ili da ga tih par dana ne konzumiram?


Aspirin od 100mg je Zadori davao svim ženama od kad krenu sa stimulacijom.Elezović je za varijantu ako je povećana ACA ili nešto slično da daje po pola asririna do et,a posle fraxi.
[quote="dunjas"]
zvoncica36 ::
labradorka ::
LaFolie ::Labradorka, da li si primala fraxi?

Ja sam trombofilije radila posle spontanog da bi znala dali u FET postupku treba da primam heparin.Ispalo je da mi je sve ok (i imunologija a i nasledne i stecene tr.) osim heterozigotne PAI mutacije.Inace,meni dr.Mitic (hematolog i nacelnica odeljenja za trombofilije u KC Vojvodina) nije ni rekla da radim Pai nego sam ja videla ovde na forumu da zene rade pa uradila i ja.Kada sam joj rekla za ovu mutaciju,potpuno me iskulirala i rekla da je beznacajna.
Videcu jos kad odem u Prag sta oni kazu a do tada sam sama sebi ukljucila aspirin od 100 jer vidim da neki dr.znaju da ga prepisu.Zanima me dali da ga pijem i u toku ciklusa ili da ga tih par dana ne konzumiram?


Aspirin od 100mg je Zadori davao svim ženama od kad krenu sa stimulacijom.Elezović je za varijantu ako je povećana ACA ili nešto slično da daje po pola asririna do et,a posle fraxi.
dunjas ::
LaFolie ::Crying or Very sad od toga bas imam strah.... da li si proveravala tada d dimer i ostalo?

Nemoj unapred Foli, ne razmišljaj, biće to sve ok. NIsam proveravala D dimer, Miljić mi nije tražio. Tražio mi je samo trombocite i Feritin. Trombociti uvek bili ok, Feritin nisam ni stigla da uradim zbog BO. Sada se spremam za FET, uskoro idem kod dr. Jelene, videću šta će mi dati za pripremu.
LaFolie ::ja sam juce proveravala kolicinu fraxija u krvi, rezultat je u sred referentnih vrednosti, dr mi je danas javio da nastavim terapiju isto kao do sada
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 8/7/2013, 14:39

Crviću, ne kapiram zašto si ovo kopirala ovde! Rolling Eyes  Svejedno, nemam kad da čitam, nego samo da kažem da sam uradila lupus antikoagulans u Biomedici, isto 3dc kao i na vma, i kod njih je dobar. Moguće je da na VMA nešto tu greše, ali ne razumem kako i zašto.
 
Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 2hds9pf
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Crvic 8/7/2013, 15:11

Crvic ::
zvoncica36 ::Lafolie divno za mešak.Sigurno je to najlepša sličica koju si u životu videla.Nije mi jasno ovo što pišeš kao ni mnogim ženama kako vidim.Koji ti je nalaz za PAI?Ako nije tajna ko je dr koji ti je rekao da moraš u bolnici da budeš zbog te mutacije?Elezović za PAI-1 4G5G tvrdi da je beznačajna mutacija.Zbog drugih žena pogotovo ovih u postupku značilo bi da znaju šta i kako.Mislim i da bi o ovome trebalo da pišemo na odgovarajućoj temi.

Zvončice, u pravu si potpuno. Devojke u poslednjih desetak dana na Koracima je mnogo važnih stvari napisano o izmenama gena za faktore koagulacije (PAI,MTHFR). Izgleda da većina doktora ima različit pristup. Postoji li način da ove diskusije prebacimo na temu Imunologija- sterilitet i subklinički pobačaj i tamo nastavimo, do sada smo o tu pisale na ovu temu? Koraci su dinamični i teško je posle naći dragocena iskustva.
Tinche ::Crvicu...bilo bi super kada bi ti imala vremena da prekopiras te podatke tamo...samo copy/paste...sve u jednog poruci...i to je dovoljno.

hvala...
Zbog ovoga.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 6 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 25 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu