KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+66
ZeljkaMV
sanja 73
MaloMorgen
PalcicaBg
sunny.tp
Margom
masato
lela1984
Blanka
Ema78
AriesGirl
tiramisu
Tebi
karakaca
JednaSova
Sofija Veks
pavlovic_miljana
jjjJelenajjj
Alextiph
ivanicasale
aleksandra b
ChillyVilly
ganedina
leptirko82
Niny
hocukusurnecuzvaku
Mika
Strumfeta78
ivi
midori
OKacica
Orline
InNaturaVeritas
Arya
Lyanna
Vuchica
Ambra
SoJa
Januar
anasrce
snedra
KoMetaK
JecaPereca
LaFolie
cicsa80
flyki
dunjas
bak
sareni leptir
d77
laKole
missile
noja
zvoncica36
saska1
Erata
dr mali pariz
lelas
tetreb
ciklama
Crvic
labradorka
djole42
Ninche
neca73
jeca74
70 posters

Strana 15 od 25 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 31/10/2013, 21:12

V laiden ume napraviti najveće komplikacije, koliko sam ja skontala, najzeznutiji je od svih urodjenih. Ja bih uradila da sam na tvom mestu i njega, i proteine, i onda si mirna, i kompletirana. Ti si homozigot na mthfr, znači od oba roditelja si pokupila mutaciju. Tebi je Miljić davao heparin, je li tako bi i plus pronizon za uvećana antitela? Verovatno te zato nije slao na ove druge analize, jer se dobija ista terapija, pretpostavljam.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ninche 31/10/2013, 21:42

Evo da se javim - Faktor V mutant :) prezivio/pregurao sa Clexanom (i.e. Fraxijem), tako da mogu da potvrdim da je terapija ista - heparin Very Happy
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od saska1 1/11/2013, 09:06

BiKsi :) ::V laiden ume napraviti najveće komplikacije, koliko sam ja skontala, najzeznutiji je od svih urodjenih. Ja bih uradila da sam na tvom mestu i njega, i proteine, i onda si mirna, i kompletirana. Ti si homozigot na mthfr, znači od oba roditelja si pokupila mutaciju. Tebi je Miljić davao heparin, je li tako bi i plus pronizon za uvećana antitela? Verovatno te zato nije slao na ove druge analize, jer se dobija ista terapija, pretpostavljam.

Da davao mi je heparin tako je i pronizon i aspirin ,vjerovatno me zato nije slao ,ali uradiću ja to pa da sam načisto.osmeh srce 
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od midori 4/11/2013, 11:41

devojke,
u potrazi za odgovorom kako da snizim antitela štitne naišla sam na neke interesantne stvari. Naime kod autoimunih bolesti postoje dva tipa imunog odgovora th1 dominantan i th2 dominantan, u th1 odgovoru su ulkjučeni t limfociti a th2 b limfociti koliko sam shvatila. 90% pacijenata sa Hašimotom je th1 dominantno. Na ovim sajtovima su dati predlozi šta da se ulljuči u ishranu i koje suplemente koristiti međutim problem je kako otkriti da li si th1 dominantan, Da li neko zna da li se kod nas rade ti testovi? Ja za sebe smatram da sam th1 dominantna ali nisam sigurna. Inače trudnoća se smatra za th2 dominantno stanje i zbog toga se pacijenti sa Hasimotom dobro osećaju tokom trudnoće dok se postporođajni period smatra th1 dominantnim stanjem pa se tada simptomi pogoršavaju. Šta vi mislite o svemu ovome?
http://chriskresser.com/basics-of-immune-balancing-for-hashimotos
http://www.chironeurofit.com/conditions/infertility/
http://autoimmunepaleo.wordpress.com/2013/01/24/how-do-you-balance-th1-and-th2-in-autoimmune-disease/
Inače ja uskoro krećem i sa akupunkturom. Da li je neko sa Hašimotom imao iskustva, da li mu je pomogla?

midori

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 4/11/2013, 13:08

Midori na zalost ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali je bas zanimljivo ovo sto si nasla!

Ja pored snizenog proteina S imam i heterozigot na MTHFR i Pai 4g/4g. N asve to sam skapirala da ja stalno imam snizene i trombocite, doduse malo ispod donje granice ali snizene!
Jos nisam bila kod hematologa, cekam jos beta2gliko i kardiolipinska pa cu onda.
Da ne znate sta kombinacija znaci? Jel onda meni ne smeju da daju aspirin i sve to sto se daje jer imam veci rizik od krvarenja?
Hvala unapred Rolling Eyes 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lelas 4/11/2013, 13:49

Midori interesantni tekstovi.Meni su pored Hasimota nasli i manjak vitamina D,to mozes da proveris.Ovo da li se mogu proveriti th1 ili th 2 kod nas ne znam ,mozda moze samo u istrazivacke svrhe.Koja bi terapija mogla da se prepise u slucaju da se otkrije koje je stanje?
Meni je ovde interesantno da gluten moze da pravi problem,kao i kofein,koji ne podnosim zadnjih 6 godina i niko mi ne veruje da mi smeta i kafa i zeleni caj i kakao.
Isla sam na akupunturu i osecala sam se odlicno ali nisam posle toga proverila stanje antitela.Preporucujem ti akupunturu ,deluje relaksirajuce.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od midori 4/11/2013, 14:02

lela
proverila sam vitamin D, naravno imam manjak i pijem ga već neko vreme.
Meni nasuprot tebi kafa, zeleni čaj, kakao baš odgovaraju dok mi je od ehinacee, šitake pečurki baš zlo to sam pila za imunitet dok još nisam znala za Hašimoto, zbog toga i mislim da sam th1 doninantna. Inače u pripremi za vto sam izbegavala kafu, zeleni čaj i antitela su mi se uvećala.
Ja ću krenuti sa akupunkturom a što se tiče ovih preporuka za ishranu i suplemente eksperimentisaću na sebi pa ću vam javiti rezultate.

midori

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od ivi 5/11/2013, 16:16

Danas sam dobila uput za VMA da uradim trombofilije (MTHFR i sl.), jer zna neko da li se to zakazuje ili mogu svakog dana da odradim?
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 5/11/2013, 17:06

moras da zoves i zakazes ,,..neko rece ,negde sam procitala da cesto nemaju reagense -..a rezultati se cekaju do 20ak dana ...
ja sam ranije zvala ,a onda sam digla ruke i odradila privatno neke trombofilije ...
zovi sto pre i pitaj.srecno !smajli angel smajli angel 
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 5/11/2013, 20:32

Ivi zakazuje se broj je 3608-909, otprilike za 10 dana ce ti zakazati, tad vadis krv, rezultate cekas oko 3 ned, tad ce ti napisati kad da zoves da vidis jel su gotovi.
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 5/11/2013, 22:44

Midori, ja imam Hašimoto i manjak d vitamina. Ne znam odgovor na tvoje pitanje, al mislim da ti akupunktura samo može pomoći.

Anasrce, vidiš, zanimljivo je to kod tebe, mislim da ti ne smeju dati heparin, moraš popraviti trombocite, da ne odeš u trombocitopeniju. Heparin razredjuje krv, i smanjuje trombocite, tako da ne bi valjalo da ti se još spuste. Baš me zanima šta će ti reći hematolog.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Arya 6/11/2013, 08:32

Cao zene!

Bas ste divne i pozitivne i zadovoljstvo vas je citati! srca1 
Ovih dana nisam imala vremena niti da citam niti da se ukljucim u konverzaciju, a imam toliko pitanja... Sad

BiKsi :) ::Hvala tetrebka što uskoči sa odgovorom, srce si pernata!

D77, obavezno se javi dr, nizak nivo trombocita izaziva trombocitopeniju, koja nije bezazlena. Očito ti heparin nije dao dobar rezultat, ili si bila na jačoj dozi, ili ti u startu nije trebao!

Zvonče, obično hematolozi za tu mutaciju na pai genu ne daju heparin, sem ako nije udruženo sa još nečim, ili ako je ranije bilo više neuspelih vto, onda ubace. I meni je Miljić hteo da ukine injekcije, al ajde zbog varirajućeg d dimera, plus antitela, plus neusešna dva postupka, pa ostavio kad sam već krenula. Meni su recimo trombociti 292 danas, gornja grana 455, a na kleksanu sam od 0.4. Konstanto bi bio na gornjoj granici sigurna sam, jer mi inače bude uvek pri vrhu, gusta krv, šta se može.

Biksi, ti si toliko informisana, da kad budem odradila (ponovo) sve analize, biram te za licnog lekara! Very Happy

Mada da ne budem zla zena, moram da priznam da su sve Kutanke extra informisane, cime mnogo lekari ne mogu da se pohvale....

Elem, da se vratim temi...

Vezano za ovo boldovano, ja vise ne znam sta da mislim. Svako prica drugo.
Mada, kad razmislim, pai utice na razbijanje ugruska, pa ako neko nema ove (iz ekipe sto ih stvaraju), njegov uticaj nije znacajan. I kad kazu-imas to i to... je l se misli da je povecan, smanjen, aktivan, neaktivan... To mi isto nije jasno.

Ja vec pijem folnu i B komplex, ne znam da li na svoju ruku da pocnem Cardiopirin... :S

Sto se vise informisem, sve manje znam i sve mi se mesa.... Sad



BRBLJIVA76 ::ja ima pozz LAC (lupus ant ) ,dali su mi proslog puta cardiopirin i fraxiparin 0,4 ...
 nisam radila pai ,laden ,f II, samo mthfr..i on je ok .
 dali postoji sansa da sam u proslom postupku primala pogresno fraxi ,tj da je on nesto smetao da bas nikako ne dodje do implatancije .
 sada su mi opet rekli da ce mi dati fraxi (neznam od koliko ) ,zbog LAC ,a vec pije aspirin .strah me da opet to ne zasmeta ,posto vidim da vi koristite fraxi za ozbiljnije mutacije .
Ja prvu put cujem da se fraxi prima pre trudnoce?

Koliko znam, cim se ustanovi trudnoca, pocinje se sa njim, mada verovatno on olaksava nesto...
Tj., zasto se on prima pre?
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 6/11/2013, 09:30

ma da ,,,pre et mi dali ....ali to je glupi Nis ,zato i nije uspelo kod njih,.videcu kada ce mi Le ubaciti fraxi.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od ivi 6/11/2013, 09:58

Zene meni sad zakazase na VMA za 16 decembar affraid , da li je moguce da se toliko ceka!
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 6/11/2013, 09:59

ivi ,pare u dzep i u priv labu --za 7-10 dana ce ti biti nalazi gotovi .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od ivi 6/11/2013, 10:12

Ma ne zuri se meni toliko, necu ja jos u postupak, nego mi je cudno, to je ipak samo vadjenje krvi, a ceka se mesec dana Shocked 
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 6/11/2013, 10:19

...e pa onda polako ,,,imas vremena -pa na uput natenane...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Arya 6/11/2013, 10:26

BRBLJIVA76 ::ma da ,,,pre et mi dali ....ali to je glupi Nis ,zato i nije uspelo kod njih,.videcu kada ce mi Le ubaciti fraxi.
Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 M1830 Svasta...

Drzim ti fige sad, jako!

ivi ::Ma ne zuri se meni toliko, necu ja jos u postupak, nego mi je cudno, to je ipak samo vadjenje krvi, a ceka se mesec dana Shocked 
Ja sam se zbog toga odlucila da idem privatno.... Rolling Eyes Meni to i dalje nije jasno.

Jasno mi je zasto u zavodu za transfuziju rade nesto jednom nedeljno ili mesecno. Zbog tih reagenasa koje upotrbljavaju odjednom, za sve sto su dali krv.
Mozda je to i ovde razlog...
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 6/11/2013, 12:36

Arya, gresis veruj mi, oko ovih hematoloskih nalaza sam samo ponesto pohvatala,i meni tu dosta stvari nije jasno, nisam se ranije ukljucivala jer nisam imala problem. Sećam se da mi je jednom lolipop pričala detaljno o ovome ali ništa nisam razumela, kao špansko selo mi sve ovo bilo, sad samo ponesto kachim od svega.
Brbljiva, Nišlije su ti na vreme dale heparin,i u Le ide od aspiracije, pre ce biti da je nešto drugo  zasmetalo,mozda tanak endo ili ko zna šta drugo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 6/11/2013, 12:59

mozda biksi...pitacu ih dali ce mi dati estrofem ,,,jer i on deblja endo ..
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Arya 6/11/2013, 14:42

BiKsi :) ::Arya, gresis veruj mi, oko ovih hematoloskih nalaza sam samo ponesto pohvatala,i meni tu dosta stvari nije jasno, nisam se ranije ukljucivala jer nisam imala problem. Sećam se da mi je jednom lolipop pričala detaljno o ovome ali ništa nisam razumela, kao špansko selo mi sve ovo bilo, sad samo ponesto kachim od svega.
Brbljiva, Nišlije su ti na vreme dale heparin,i u Le ide od aspiracije, pre ce biti da je nešto drugo  zasmetalo,mozda tanak endo ili ko zna šta drugo.
Skroz ti verujem! Very Happy

A sto je najgore od svega, ja sam prosle godine toliko toga uradila, procitala, zapisala, izguglala.... Sad da me pitas nesto-kao da se desavalo drugoj osobi!

Valjda mi mozak ne radi na taj medicinski nacin, pa mi je jako tesko da pamtim sve procese, objasnjenja, znacenja... To je s jedne strane dobro, osecam se kao da pocinjem i saznajem nesto potpuno novo! Very Happy

1000 zasto-1000 zato. Very Happy
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anasrce 6/11/2013, 15:52

Biksi hvala ti! Ni ja ne znam sta ce reci hematolog, brinem se, nadam se da ce na kraju biti dobro.
Pisacu ovde sta mu bude rekao, koristice drugim zenama.

Ivi, ne znam zasto se sad toliko ceka.. uzas.. ali ako ti nije hitno cekaj, ustedi patrice za pai i mthfr koji se rade privatno!
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Vuchica 6/11/2013, 16:13

Arya ::

Jasno mi je zasto u zavodu za transfuziju rade nesto jednom nedeljno ili mesecno. Zbog tih reagenasa koje upotrbljavaju odjednom, za sve sto su dali krv.
Mozda je to i ovde razlog...
Izgleda je stvarno tako, da rade jednom nedeljno zbunjen.... ja sam pre nedelju dana zakazala za ponedeljak, 02.12. - Faktor II i Faktor V, i sacekacu, makar jos nesto da odradim za DZ....
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od zvoncica36 14/11/2013, 12:01

zvoncica36 ::Biksi ima pai-1 4g/5g.Uradila je KKS i sve vrednosti su joj ok.Njoj je Sonja rekla da je svejedno da li je ujutu ili uveče primila fraxi samo da je u isto vreme.Ići će kod Elezovića,a ja verujem da će joj reći isto što i ti.
Moja komšinica je bila kod Elezovića.Rekao joj je da za ovu mutaciju naši dr.znaju tek dve god.Spada u blaže mutac.4g/4g je mnogo ozbiljnija.Da ne bi rizikovala spontani ona je rešila da nastavi sa fraxijem.Rekao joj je da pomeri davanje inekcije pošto ovde insistiraju da bude prepodne(što ni njemu nije baš jasno),ali misli pošto buđenjem i organizam se ''budi''.Rekao joj je da narednu injekciju primi u 17h(umesto 22h),pa da onda sledeći dan pomeri na 13h npr,itd dok ne dođe na 08.h.Za 4nedelje da uradi feritin,kks i d dimer.Njoj je kks ok.Ako joj feritin bude manji od 30 da počne da pije Heferol 1 kaps. ili Ferrum 1 tabl.najmanje 3 meseca,a onda kontrola.Ako radi amniocintezu da taj dan izostavi fraxi i da injekciju promi 6-8h posle intervencije.Ako joj d dimer bude 2x iznad normale da počne da prima dozu od 0,4 Fraxiparin.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Strumfeta78 14/11/2013, 13:34

Ja sam pre odlska u Prag isla kod prof.Elezovica, posto sam i ja homozigot 4G/4G. Rekao je da to moze da bude razlog zasto u mom slucaju ne dolazi do implantacije. Takodje mi je rekao da se na istom hromozomu nalazi gen za Pai, gen za PCOS i gen za IR. Prepisao mi je fraxiparin 0,4 4-6 sati posle ET. Dr. Sonja kaze "uopste mi nije jasno zasto prepisuje 4-6 sati posle ET", ali ako je tako rekao, tako i radite, samo da bude u isto vreme. Ja ga primam svaki dan u 17h. I naravno rekao je ako dodje do trudnoce da proveravam samo D dimer.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 25 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu