KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+66
ZeljkaMV
sanja 73
MaloMorgen
PalcicaBg
sunny.tp
Margom
masato
lela1984
Blanka
Ema78
AriesGirl
tiramisu
Tebi
karakaca
JednaSova
Sofija Veks
pavlovic_miljana
jjjJelenajjj
Alextiph
ivanicasale
aleksandra b
ChillyVilly
ganedina
leptirko82
Niny
hocukusurnecuzvaku
Mika
Strumfeta78
ivi
midori
OKacica
Orline
InNaturaVeritas
Arya
Lyanna
Vuchica
Ambra
SoJa
Januar
anasrce
snedra
KoMetaK
JecaPereca
LaFolie
cicsa80
flyki
dunjas
bak
sareni leptir
d77
laKole
missile
noja
zvoncica36
saska1
Erata
dr mali pariz
lelas
tetreb
ciklama
Crvic
labradorka
djole42
Ninche
neca73
jeca74
70 posters

Strana 7 od 25 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 16 ... 25  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 8/7/2013, 20:05

sada sam dosla od hematologa, kaze pocepace doplomu ako je meni nivo heparina u krvi 4h od davanja fraxija 0.8. Kaze to je previsoko za 1 fraxi dnevno.
Kaze da promenim lab. Onda sam ga pitala da li ja ok dajem sebi bocke, jer imam modrice i cvorove. Frapirao se ka je cuo da dajem pod uglom od 90c. Kaze treba potkozno, pod uglom od 30c. Kaze kako sam davala sebi fraxi u misic i da mi je zato mozda visok anti xa, jer se sporo oslobadjao fraxi.
Sutra idem opet da se bodem u lab...
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 8/7/2013, 20:10

Bravo Crviću, svaka čast na odvojenom vremenu. Moramo pisati ovde od sada na dalje, da ne zatrpavamo korisne info na Koracima.

Lafe, pa i ja sam sva u modricama i čvorovima, vala ću i to sutra Miljića da pitam kad odem kod njega. Meni nije odmah počeo da pada d dimer, a anti x a mi je malo veći zadnji, neg prezadnji put?! Je li ti rekao da treba 4 sata nakon davanja boce da se daje krv?! Jbt, pa meni je još veći nivo heparina u krvi nego tebi, je li to znači da bi trebalo povećati dozu heparina ili ne?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 8/7/2013, 20:10

Doduše, u butine kad dajem boce, takoreći se ne poznaju čvorovi, samo male modrice, u odnosu na stomak, mnogo bolje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 8/7/2013, 20:14

da da, 4h nakon davanja fraxija sam radila anti xa. Ok je kad je visok, znaci da ti ne fali leka, nego su meni osljarili rezultat, necu vise nigde sem u konzilijum ici. I kaze za izjavu dr, da je merodavan d dimer iz zavoda iskljucivo - da je bas glupost
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 8/7/2013, 20:44

Ko će ga više znati šta je dobro a šta ne, ovo je pravo vrzino kolo?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 8/7/2013, 20:48

Evo gledam snimke sa YOU TUBE-a, svi se "puknu" pod 90c Shocked 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 8/7/2013, 21:00

Pa i ja sam gledala taj snimak i ne istiskaju vazduh. I ko tu sad koga?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 8/7/2013, 21:02

Crvic bravo! E pa ovde dakle lud zbunjenog. Za sve podkozne injekcije sam nasla i na snimcima i na uputstvima da se daje od 45 do 90 stepeni. Jos na stomaku stisnemo kozu. Neka odmah pocepa diplomu ako se sa iglom od 1 cm ulazi u trbusni misic. Pa zna li taj koliko je debela koza? Jbt da li je moguce da to izjavi doktor???
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 8/7/2013, 21:06

Zna li on kolika je igla kojom se ulazi u misic? I zasto se u misic ne daje na stomaku vec u guzu? Joj Lafe koji bolid majko mila!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dunjas 8/7/2013, 21:13

LaFolie ::sada sam dosla od hematologa, kaze pocepace doplomu ako je meni nivo heparina u krvi 4h od davanja fraxija 0.8. Kaze to je previsoko za 1 fraxi dnevno.
Kaze da promenim lab. Onda sam ga pitala da li ja ok dajem sebi bocke, jer imam modrice i cvorove. Frapirao se ka je cuo da dajem pod uglom od 90c. Kaze treba potkozno, pod uglom od 30c. Kaze kako sam davala sebi fraxi u misic i da mi je zato mozda visok anti xa, jer se sporo oslobadjao fraxi.
Sutra idem opet da se bodem u lab...

Foli, kod koga si bila? Meni je Miljić naglasio da dajem pod uglom od 90c. A u Frontu kada su mi davali, dadoše mi pod 30c, i dadoše mi u levu stranu - tj. rekoše mi da tamo daju fraxi samo u levu stranu stomaka, nikada desno. To nigde nisam čula, osim tada.

U kom labu si radila nalaze?

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 8/7/2013, 21:30

dialab Crying or Very sad 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od d77 8/7/2013, 21:55

Drage, iako sam davno zavrsila med.skolu i posle toga studirala nesto sasvim deseto, ucili smo da se uvek, ali bas uvek izbacuje vazduh iz sprica, bez obzira na vrstu davanja injekcija. Kada je potkozno davanje u pitanju, to se radi pod uglom od 30-40, a nikako pod pravim uglom. E sad...vi, vidite kako cete...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dunjas 8/7/2013, 22:44

Ja se sećam rečenice dr. Jelene - kod fragmina, heparina, fraxiparina, pripazi se medicinskih sestara, jer misle da je fragmin isto što i druge injekcije. Ali nije - kod njega važi sve SUPROTNO od drugih injekcija :)

Neka mi ne zameri koja ako je sestra, ali ostala mi ta dr- Jelenina rečenica u glavi i verujem da je izrečena iz najbolje namere, ne da bi dr. nekoga vređala, nego da zaista vodim računa i ne primim se na druge savete koji nisu tačni i mogu skupo da me koštaju. Mada i u Domu Zdravlja su rekli da se ni slučajno ne izbacuje vazduh kod fragmina. Nisu mi nikada davali, sama sam sebi ..

A da, meni su u Ivanovićima rekli i da vodim računa - između fragmina i progesterona (injekcije) mora biti razmak 6 sati minimum, a recimo u Domu Zdravlja su tvrdili da to nije bitno. Međutim u Ivanovićima mi je rečeno da se strogo pridržavam razmaka, tako sam i radila.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od noja 8/7/2013, 23:10

Lafr a koji to hematolog ??

Pitaj pariz kako je ona i caci one su imajle staz sa heparinom
Ja sam 90 bez istiskanja . Doduse mesecipo isto bila sva u modricama i cvorovima tako je od njega igla tupa.
Po kg ide doza verovatno i po dimeeru u tvom slucaju redovno ces proveravati i nebrini .
Moj je d je bas bio visok preko hiljsdu oko tridesete ...stim da nemam mutacije dr je na to savetovala samo setnje i rekla je da je normalno da nedodje do krvarenja. Pisala sam vec .
Nisam ranije ga proveravala pa i nisam znala koliko je bio visok ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 9/7/2013, 10:45

Lafe, jel ti dr hematolog rekao da ideš bas u Konzilijum? Sta je rekao za Biomedicu?

I Meti je dr Kopitovic rekla da ide u Konzilijum.

Meni je Miticka rekla da NE idem u Konzilijum, nego u Biomedicu, a i Miljic mi je rekao da radim u Biomedici.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 9/7/2013, 10:47

On kaze da do sada nije imao problema sa Konzilijumom, da sve od njih stiglo korektno.
idem danas do konz.
Hematolog je Antic D.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dunjas 9/7/2013, 10:49

Jao, i mene to sada zanima, spremam se da radim OGTT. Razmišljalala sam ili državno ili u Biomedici. Ali kontam da se u KCS dugo čeka, a ja trebam da uradim rezultate sledeće nedelje. Odoh u off, pitaću na temi OGTT.

Ali svakako me zanima šta mislite o Biomedici? ja sam tamo radila trombofilije ..

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 9/7/2013, 17:01

danas mi je drugi dr rekao da se fraxi daje pod uglom od 30/45c POTKOZNO i da obavezno istisnem vazduh
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dunjas 9/7/2013, 17:51

Foli, pretpostavljam da ti je to rekao ginekolog, ne hematolog? Ginekolozi uglavnom ne znaju, osim ukoliko baš ne rade u klinikama gde se radi VTO ..

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 9/7/2013, 17:56

vto ginekolog i hematolog su mi isto rekli
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dunjas 9/7/2013, 18:05

A Miljić, jesi beše bila kod njega? Meni je rekao pod 90, nije valjda da on priča jednima jedno, drugima drugo :)

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 9/7/2013, 18:20

bila sam kod njega prosle god, rekao mi je da nisam za terapiju
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od JecaPereca 9/7/2013, 22:07

Upravo se vracam od Miljica, hvala jos jednom, Dragani koja mi je ustupila termin!!!
Kod njega je ludnica , sestre mi rekose da ne mogu da mi zakazu kontrolu za mesec dana jer vec imaju listu cekanja za te termine ( sve one zene koje do sada nisu stigle Na red)

Inace , kod njega se uvek samo nasekiram... Ne slaze se nikako sa ginekologom koja mi je smanjila pronizon sa 10 Na 5 mg I iskljucila aspirin. Kaze da on to jos ne bi smanjivao I ljuti se sto je ona to uradila. Ja vec tri nedelje Na toj smanjenoj terapiji... Da poludis!!!
Kaze Zasto menjati dobitnu kombinaciju!? Vasa trudnoca ima dve kriticne tacke , u 12 I u 24 nedelji, dok to ne prodje on se kaze ne bi kockao. ... A oni u Frontu se iscudjavaju toj njegovoj terapiji I onda me I oni samo plase... Poludecu! Stvarno!

JecaPereca
JecaPereca

Broj poruka : 93
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dunjas 9/7/2013, 22:26

Jeco, eto ti ga sad.

Koliko vidim stavovi doktora se razlikuju u mnogo čemu, po pitanju terapije, načina davanja injekcija.. I koga sada da slušamo?! I kako da ne brinemo!?

Čuvaj se ..

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 9/7/2013, 22:56

Uh, kakva zbrka! Shocked Cim svi savetuju razlicito mislim da je sve ispravno! Jer da nije one koje se bodu pod 90/30 bi razlicito reagovale. Lafe, nista ne brini, sve ce to biti u redu i slusaj dr, vazno da je ddimer drzis pod kontrolom u labu u koji on veruje.
Mani niko nista nije rekao onomad za fraxi, bockala se pod uglom od 90.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 7 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 25 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 16 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu