KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+83
libertte
ivalina123
Klarica
ancika75
Vuchica
JecaPereca
Niny
Sirijus
ahosame
SannI-AlL
ragaco
julija
nena beba
ninica2
saska1
tisa
anak
cici
darling_buds
ananana
bbelly
tanjica
d77
Ema78
OKacica
Erata
brinbili
tetreb
saška
Timica
M.
Xena
mackica
Vilhelmina
smarija
xelijana
lilly13
Nataša
vasilija1980
dragana76ns
grudva
medolino
mijaki
Dorotea
Cecana
senka
7-patuljaka
JocY
Kamilica
Orline
maus
bak
bobica83
daxi011
lilya
SSanja
maza1972
Marija86
noja
heart84
nina26
buby
shenon
malenaa
viktorija
laKole
Smoki
Zoka83
racili
Mirjana
agata
Struzzo
djole42
lolipop
natalija
kristina33
MAAKKI
nolinica
KoMetaK
cerise
dr mali pariz
Mali Princ
BiKsi :)
87 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od grudva 2/2/2012, 14:16

bila sam danas kod endokrinologa nalazi dobri kaze sve je dobro uh i to zavrsih
e ovako insulin:

0-10.2 r.v. (5-25)
30-77.9
60-15.4
90-25.9
120-97.4
nema ref vrednosti pored samo na prvom pise

i pise nesto HOMA IR 1.54

a glukoza je ostala kod njih da preprave datum pogresili pa nemogu napisati
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 2/2/2012, 14:58

Grudva kod kog si endokrinologa bila?
Malo mi čudno-ali nisam endokrinolog, da ti je insulin u 2. satu skoro 100, i to ti se tretira kao dobar nalaz?U sati ipo padne na 25 i u 2. satu skoči?
Ništa tu meni nije jasno.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od grudva 2/2/2012, 15:06

u klinickom dr. Snezana Polovina

i meni je bilo isto to cudno sto je krenuo da skace ali se nerazumem
otisla sam kod nje i ona mi je rekla da jee dobro sve i to je to
e sad nemam pojma
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od grudva 2/2/2012, 15:09

evo na izvestaju lekara pise


nalaz OGTT ukazuje na normalnu glikoregulaciju i insulinemiju sa HOMA IR 1.54
Nalaz je uredan
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 2/2/2012, 15:23

ma nek je tebi dr rekla da je dobro, nije naše da pametujemo,ali si sigurno si videla na prethodnim stranama naše nalaze-za koje smo pili terapiju...
Samo kotrljaj dalje, Grudvo! Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od grudva 2/2/2012, 15:34

ma znam nepametujemo nego i meni koja nemam pojma o ovome je bilo cudno da je na 60 pao na 15 .4 a onda i na 120 je poceo da raste 97.4

a reci mi da li ako i nije dobar nalaz imaju neki simptomi da vidim da li ih imam neznam da li je vazno visoka sam 177 i teska 61 kg nisam sklona gojenju da li to ima veze i posle ogtt mi je bilo jako lose dok nisam pojela i popila nesto

citala sam unazad i sada se jos vise brinem da nije pogresila
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od vasilija1980 2/2/2012, 15:38

drage moje, molim vas po vasem misljenjeu i iskustvu ,da li je ovaj nalaza za terapiju..
Glukoza

0min - 5.85

30min - 9.30

60min - 6.94

90min - 6.17

120min - 7.72

Insulin

0min - 2.0

30min- 26.2

60min- 24.9

90min- 19

120min- 40.5

Malo sam zbunjena..i vasa pomoc bi mi mnogo znacila.. smajli angel
vasilija1980
vasilija1980

Broj poruka : 129
Location : Beograd
Datum upisa : 04.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od vasilija1980 2/2/2012, 15:39

Da li je po vasem misljenju ovo za terapiju 2x1000mg glukofaze...hvala drage moje..
vasilija1980
vasilija1980

Broj poruka : 129
Location : Beograd
Datum upisa : 04.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od grudva 2/2/2012, 16:06

sada sam zvala jednog decka radi u labaratoriji i uostalom i ogtt i kaze da je nalaz sasvim ok i da se nebrinem da i treba da krene da raste pa da pada pa opet da raste nevalja da non stop pada i da je to sto je u 120min 97.4 odlicno da ne bi valjalo da glukoza raste ona treba a non stop pada a insulin ne

pa valjda treba da odustanem ili da idem da trazim jos jedno misljenje

a taman sam misila da pijem te lekice sto se mrsavi od njih Laughing
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od grudva 2/2/2012, 16:41

posto vidim da svi idete kod dr Sumarac predpostavljam da je to ista dr. koja je u klinickom
da nebi opet isla tamo neverujem da bi me primili jer pise da su nalazi u redu da li zna neko gde radi privatno da zakazem
pojede me ovaj crv sumnje ceo dan
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 2/2/2012, 17:30

Grudvo, izvini, sad stižem...
Ovako, dečko koji radi u labu je u najboljem slučaju mikrobiolog,a ne endokrinolog.
Meni te oscilacije nisu normalne,ali ja nisam ni m. od medicinske struke.
To što ti je bilo loše-bilo je i meni,kad sam prvi put radila u NS OGTT, znači da si pala u hipoglikemiju. Da mene pitaš šta bih uradila-a da us vojoj glavi nisam načisto, ja bih potražila i drugo mišljenje.
ja sam išla kod dr Mirjane Šumarac-Domanović.
Vaso, ne izgleda da ima nekih strašnih oscilacija,ali opet, najbolje je da ti nalaz protumači endokrinolog kome je specijalnost poremećaj metabolizma
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od grudva 2/2/2012, 17:48

hvala pari vec sam resila da potrazim i drugo misljenje
kod Sumarac nemogu da idem radi u istoj odinaciji gde i Polovina pa neverujem da ce reci nesto
a pronasla sam neku gin -endokrinolg Svetlana Spremovic zakazala sam kod nje pa cu videti
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Mali Princ 2/2/2012, 18:28

Sumarac mozes da nadjes u klinici Zutic na NBgd, svakog drugog ponedeljka.
Ne brini se da li ce ti dati stvarno misljenje -dace ga. Prosli put kad sam bila mi je rekla da ona i jedan kolega- m,uskarac imaju najbolje rezultate za trudnocu.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Dorotea 2/2/2012, 23:24

Dorotea ::
radjen mi je i
Ogtt test sa insulinemijama i c- peptidom, glukoza je u startu bila 6,
pa 11,1 i na kraju 7,2 (glukoza mi je uvek bila negde oko
4,50)...Insulin u startu 25, pa nakon 1h - 146, nakon 2h - 78
Nije me bilo skoro 2 meseca na forumu i tek sam danas uspela da odem na pregled kod ginekologa-endokrinologa...Veliki pozdrav svima, Very Happy ...
On kaze da je moje stanje za pracenje, nece mi odmah uvesti terapiju, mada kaze da nesumnjivo ima elemenata Insulinske rezistencije i da treba to da se dokaze kad odradim 2 Ogtt testa, jedan u skorije vreme, zato sto sam na posebnom rezimu ishrane i skinula sam 5 kg za mesec dana, pa treba da skinem jos neki kilogram, da vide kako se insulin i glukoza ponasaju, pa onda i drugi, kad dodjem do ciljane tezine, a ako mi tada bude visok insulin i glukoza, onda sam za terapiju...Najvise ga brine ovaj Insulin u 1. satu i glukoza od 11.1...Rekao je da je najbolje resenje da se ja pridrzavam pravilnog nacina ishrane, da je to najbolja terapija...






Dorotea

Broj poruka : 6
Godina : 39
Location : Niš
Datum upisa : 14.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Cecana 3/2/2012, 09:13

Meni su 2008 godine rekli isto tako da moram da smrsam i da se pravilno hranim,da ce mi se hormoni srediti,ali meni nije uspelo da smrsam,sad znam i zasto.Trebalo je da prodju citave 4 godine da nadjem pravog endokrinologa koja mi je objasnila da ja "plivam u insulinu"-meni je insulin bio 150 nakon sat vremena a nakon 2h 118.
Rekla je da su osobe kao ja stalno gladne posto se non stop luci insulin koji izaziva glad.

Pokusaj da izbacis sve ugljene hidrate,slatkise posebno,hleb,peciva.Ako vidis da ti ne ide,nadji drugog endokrinologa koji ce ti prepisati metformin.

Vidim da lekari prepisuju Metformin i kada je insulin malo povisen,moze samo da ti pomogne,eto ja sam konacno pocela da mrsavim i mnogo se bolje osecam.Ja sam se zimi uvek jos vise gojila a sad sam smrsala 5kg,polako ali ide,ja sam zadovoljna.

Zato Dorotea,iskren savet je da ne gubis vreme i da nadjes drugog endokrinologa.
Pozdrav.
Cecana
Cecana

Broj poruka : 34
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od vasilija1980 3/2/2012, 11:27

Drage moje, meni je Sumarac prepisal 2x1000mg glukofaze, a rezultati mi i nisu toliko losi, pa razmisljam da nije malo preterala sa dozom, jer to obicnu daju osobama koje imaju mnogo vece probleme sa secerom. A jedan drugi endokrinolog mi rekao da nema potrebe da ga pijem..Sada sam potpuno zbunjena i ne znam sta da radim..Drage moje, molim vas za savet i pomoc..puno mi znaci...hvaaaaalllaa smajli angel
vasilija1980
vasilija1980

Broj poruka : 129
Location : Beograd
Datum upisa : 04.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od vasilija1980 3/2/2012, 11:36

Grudvice, za kada si uspela kod Dr. Spremovic da zakazes..???hvala,
vasilija1980
vasilija1980

Broj poruka : 129
Location : Beograd
Datum upisa : 04.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od vasilija1980 3/2/2012, 11:43

Mali Princ, citam tvoj post nisam razumela sta znaci da ona i jedan muskarac imaju super rezultate za trudnocu????hvala..
vasilija1980
vasilija1980

Broj poruka : 129
Location : Beograd
Datum upisa : 04.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od vasilija1980 3/2/2012, 11:46

Dorotea, kod kog si endokrinologa ti isla???
vasilija1980
vasilija1980

Broj poruka : 129
Location : Beograd
Datum upisa : 04.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 3/2/2012, 11:52

vasilija1980 ::Drage moje, meni je Sumarac prepisal 2x1000mg glukofaze, a rezultati mi i nisu toliko losi, pa razmisljam da nije malo preterala sa dozom, jer to obicnu daju osobama koje imaju mnogo vece probleme sa secerom. A jedan drugi endokrinolog mi rekao da nema potrebe da ga pijem..Sada sam potpuno zbunjena i ne znam sta da radim..Drage moje, molim vas za savet i pomoc..puno mi znaci...hvaaaaalllaa OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 196545
lol! lol! lol!
e prokleto žensko lol! nikad zadovoljno!
Misliš li da mi više znamo od endokrinologa? Glukofaž ne reguliše samo problem metabolizma šećera već i insulina,ako ti je specijalista za poremećaj metabolizma i štitnu žlezdu rekla 2x 1000 onda ne traži dalje odgovore!
Doduše,ako tebe to ne smiruje,a ti šetaj, traži drugo mišljenje,ali nema puno endokrinologa koji su stvarno specijalisti za to. Pogotovu ako si joj rekla da imaš problem sa ostajanjem u drugom stanju-onda je svakako dala terapiju da 100% budeš pokrivena.Opušteno Vaso. Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Dorotea 3/2/2012, 12:25

Cecana ::Zato Dorotea,iskren savet je da ne gubis vreme i da nadjes drugog endokrinologa.
Pozdrav.
Draga Cecana, u pravu si potpuno, nikako da objasnim lekarima da se ja nekontrolisano gojim bas zbog tog poremecenog metabolizma, zimi pogotovu, a ishranu sam samo malo korigovala i vec ima rezultata, samo mislim da to nece ici samo tako bez terapije, jer juce mi je potvrdio da imam mikrocisticne jajnike, video na UZ, a i hormoni to pokazuju. Rekao mi je da proverim i 17-OH Progesteron, jer ja sa druge strane imam problem i sa steroidnim hormonima. Nikako mi nije jasno kako im nije ocigledna povezanost, nikako da saberu 2 i 2, oni obracaju paznju samo na posledice, a ne na uzrok problema..
Ovo je vec drugi lekar kod kog sam bila, koji prica slicnu pricu, vec imam utisak da se borim sa vetrenjacama, samo ovaj ginekolog kaze da moje stanje jeste za pracenje, a endokrinolog tvrdi da je sve u redu...Nikako nisam zadovoljna lekarima u Nisu, oni izgleda imaju sasvim drugaciji pristup svemu tome...
Cula sam za neku dr u drugom gradu, mislim da cu uskoro otici kod nje, nema mi druge...Hvala na savetu, Very Happy

Dorotea

Broj poruka : 6
Godina : 39
Location : Niš
Datum upisa : 14.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Orline 3/2/2012, 12:27

Bravo cure, baš ste ekspeditivne.
Kad se setim kako nas je nena sve forsirala za ovaj test mekada davno....a sad svaka druga pije terapiju.
Pariz, doktorirala si na temu insulinske rezistencije, ne bi se ja tu mešala sa savetima kad si ti tu Very Happy Imaš senzore u glavi za ovo, odma' potrefiš terapiju OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 561840

Dorotea, sve je to tačno, ali vidiš na primeru cecane da su žene koje imaju problem sa sterilitetom u specifičnoj grupi. Da nisi na ovim strana kutka, najbolje bi bilo prirodno regulisati težinu pa onda ponoviti test, ali ovako...Mislim da je bolje da promeniš ginekologa da ti da terapiju da se proces ubrza, i insulinemija bolje reguliše.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Dorotea 3/2/2012, 12:42

Da, juce mi je Ginekolog rekao da bi trebalo da pozurim sa trudnocom, jer ce kasnije ici sve teze, naravno ako sam u mogucnosti, ne po svaku cenu...Kao pratice me sve vreme i onda ako u periodu od 6-9 meseci ne budem ostala u drugom stanju, onda ce mi ukljuciti terapiju Glucophageom, njihova je teorija sta bi bilo kad bi bilo...Ja za sada ne planiram trudnocu, ali hocu da resim problem na vreme i da, svakako cu potraziti nekog drugog lekara, od ovih ovde dizem ruke i nemam nameru da sedim skrstenih ruku, jer me setaju od septembra meseca tamo-vamo i niko nista ne preduzima... Mad

Dorotea

Broj poruka : 6
Godina : 39
Location : Niš
Datum upisa : 14.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od grudva 3/2/2012, 14:05

vasilija1980 ::Grudvice, za kada si uspela kod Dr. Spremovic da zakazes..???hvala,

za 15.02. imalo je juce jos 2 slobodna termina pa da idem po jos jedno misljenje

ovo mi smesno ti mislis da netreba da pijes terapiju a ja mislim da trebam nikad nismo zadovoljne ali ipak da idem da me ne negrize savest
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Cecana 3/2/2012, 17:09

Evo zanimljivog linka za one koje istrazuju o insulinskoj rezistenciji,kad budete imale vremena procitajte

http://www.planeta.org.rs/29/1%20medicina.htm
Cecana
Cecana

Broj poruka : 34
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 21 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu