KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+83
libertte
ivalina123
Klarica
ancika75
Vuchica
JecaPereca
Niny
Sirijus
ahosame
SannI-AlL
ragaco
julija
nena beba
ninica2
saska1
tisa
anak
cici
darling_buds
ananana
bbelly
tanjica
d77
Ema78
OKacica
Erata
brinbili
tetreb
saška
Timica
M.
Xena
mackica
Vilhelmina
smarija
xelijana
lilly13
Nataša
vasilija1980
dragana76ns
grudva
medolino
mijaki
Dorotea
Cecana
senka
7-patuljaka
JocY
Kamilica
Orline
maus
bak
bobica83
daxi011
lilya
SSanja
maza1972
Marija86
noja
heart84
nina26
buby
shenon
malenaa
viktorija
laKole
Smoki
Zoka83
racili
Mirjana
agata
Struzzo
djole42
lolipop
natalija
kristina33
MAAKKI
nolinica
KoMetaK
cerise
dr mali pariz
Mali Princ
BiKsi :)
87 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 19/4/2013, 09:11

Ako su i igri i kontraceptivi, ond mislim da rezultati isu validni, ali o tome odlucuje endokrinolog.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od laKole 19/4/2013, 10:12

jaco*caco, kao što reče djole - pravac endokrinologu! ovo je da se odmah uvede terapija.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od neca73 19/4/2013, 12:12

neca73 ::Tanjice, evo kacim i ja moje rezultate, isto trazim savet. Da nisi test radila juce u Konzilijumu na NBG? Bila je jedna devojka sa mnom Very Happy .

Gulokoza 0 4.35 (3.33-6.10 mmol/L)
Glukoza 60 8.91 (3.33-6.10 mmol/L)
Glukoza 120 7.01 (3.33-6.10 mmol/L)

Insulin 0 8.3 (6,0-27,0 uIU/mL)
Insulin 60 62.0
Insulin 120 75.0

Mene ovde brine insulin, za glukozu smatram da je OK.

Napominjem da sam od rodjenja kuburila sa kilazom u smislu da sam imala manjak kilograma. U poslednjih godinu i po dana nabacila sam celih 8 kila, mozda je taj podatak znacajan. I dalje sam u grupi vitkih, ali nisam vise kao skelet. Slatkise ne podnosim, ni kao dete ih nisam jela, znaci ne jedem cak ni tortu za moj rodjendan. Hleb takodje ne jedem, osim kad napravim sendvic, inace nikad uz rucak. Oduvek se hranim tako sto uzimam manje i cesce obroke. Recimo da je ono sto sam kod sebe primetila to da sam cesto gladna, i zato jedem cesce i manje. Takodje imam drhtavicu kad sam gladna, i ne mogu da trpim glad ni minut. Sta vi mislite? Nadam se samo da Dr nece reci da izbacim slatkise, i da uzimam manje a cesce obroke jer to i radim.

Cula sam se sa Dr juce, ali sam cekala danas da odem na kliniku i jos jednom sve proverim pa Vam javim.
Glede kontracepcije, pitala sam i pre izvodjenja testa internistu da li moze, i rekla mi je da moze. Danas sam pitala i ginekologa da li je kontracepcija mogla utice na rezultate testa, i rekla je da ne moze. Meni to ne pije vodu pravo da Vam kazem.

Elem, moja glukoza u 60 i 120 min je i dalje u referentnim vrednostima, nisam prekoracila granicu, ali naravno da bi bilo bolje da je niza. Zapravo vrednosti glukoze ukazuju na predijabetes. Insulin nije visok, vec je kasn skocio. Vrednost je trebala da bude 75 u 60min, a ne u 120min kao kod mene, sto takodje ukazuje na predijabetes.

Malo smo imali nezgodnu situaciju, jer se ginekolog jako iznenadila rezultatima, i krenula da mi prica o ugljenim hirdatima i kratkim i cestim obrocima, i ja joj kazem da sam i ja iznenadjena i da sve to vec i radim kako mi je rekla, i da ne znam sta da menjam jos, kao i da sam fizicki aktivna
oduvek, sto se vidi i po meni. I tako, uglavnom pogledacu temu o glikemijskom indeksu hrane, da vidim sta bih stvarno mogla i morala da promenim.

Uglavnom terapija je 850mg siofora, pola tablete uz veceru pet dana, a posle cela. Tako kazu do kraja prvog trimestra trudnoce. Ja rekoh vazi, lepo to za trudnocu nego sta je sa mnom, da li cu JA dobiti dijabetes?





Poslednji izmenio neca73 dana 19/4/2013, 15:11, izmenjeno ukupno 1 puta
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od zvoncica36 19/4/2013, 12:32

Mojoj prijateljici je dr.Šumarac rekla kako kontrac. utiče na ogtt test i napisala da ga neradi dok nezavrši sa njima.Dala joj spisak analiza šta treba da uradi,a na klinici Ivanović joj rekli da su te analize prevaziđene i da će bezveze baciti novac.U pitanju je amh,inhibin b,shbg,...Na klinici Ivanović podržavaju rad Ljilje(akupunktura),a ona ženama savetuje svinjsku mast,jaja,IZNUTRICE.Svako ima neku svoju teoriju.Šumarac tvrdi da je glupost ovo što Ivanovići daju ogtt test jer se tu krv vadi tri puta,a treba pet da bi rezultat bio validan.Ko je u pravu?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od djole42 19/4/2013, 12:43

neca73 ::
Cula sam se sa Dr juce, ali sam cekala danas da odem na kliniku i jos jednom sve proverim pa Vam javim.
Glede kontracepcije, pitala sam i pre izvodjenja testa internistu da li moze, i rekla mi je da moze. Danas sam pitala i ginekologa da li je kontracepcija mogla utice na rezultate testa, i rekla je da ne moze. Meni to ne pije vodu pravo da Vam kazem.
Neco ,ni internista ,ni ginekolog nisu upoznati sa hormonima tako dobro kao endokrinolog a i medju njima ima onih koji reproduktivnu endokrinologiju poznaju manje nego pola cura ovde ....
.
Progesteron utiče na insulinsku rezistenciju samo tako i to tako što je pojačava a kontraceptivi ga sadrze ,estrogeni smanjuju osetljivost ....kakve god pilulice pila jednofazne ili dvofazne uticale su na rezultat !

Što se tiče toga preddijabetno stanje....lagano ...ne utvrdjuje se to samo na osnovu OGTT testa .....treba odraditi i lipidni status ,ostale hormone ..sve u svemu treba otići kod endokrinologa.

Ubacujem ono što je meni davno moja dr rekla
djole39 ::Kao što obećah .....
Prvo da ishvalim svoju dr.,koja mi je posvetila 2 sata i strpljivo odgovarala na sva moja pitanja i objašnjavala ........
Evo nekih interesantnih info...mozda ste znale al ja nisam Very Happy
-insulin je odgovoran za lučenje brojnih citokina i time bitno menja imunitet i imune reakcije (savet deksazon u sledećem postupku obavezno )
-Kod postojanja IR ,kontraceptivi nisu preporučljivi jer pojačavaju IR(savet ,ako ih moram piti ,povećavam dozu glucophaga na 3x850)
-Tri meseca je najkraći period da bi se organizam "remodelovao" IR se rešava uzimanjem glucophaga ali treba vremena da se svi hormoni resetuju na novonastalo stanje
Fizička aktivnost(FA) samo do granice prijatnosti,sve što iziskuje preveliki napor(recimo dizanje tegova lol! ) se ne preporučuje kao ni grupni sportovi gde postoji mogućnost takmičenja jer se u tom slučaju povećava lučenje adrenalina ,kortizola ,testosterona a oni utiču na insulin.Znači lagane aktivnosti....šetnja,voznja bicikla,joga,pilates.....Takva FA aktivira insulinske receptore i efekat traje dan i po pa zato treba svaki drugi dan vezbati.
-Lek uzimati iskjučivo u toku obroka ,ni pre ,ni posle jer se tako najmanje javljaju nezeljeni efekti.
-Ukoliko se javi dijareja koja ometa normalno funkcionisanje ,promeniti proizvodjača leka .....(siofor...),ako i dalje postoji problem prekinuti par dana pa nastaviti ponovo .
-Moje "klackanje" insulina tokom testa nije ništa čudno ,samo je uz povećan c -peptid malo gora varijanta Very Happy
-Treba posumnjati na IR -u slučaju PCO.....u slučaju oboljenja štitne ,nadbubrega ......veliki broj JC u stimulaciji -mali procenat oplodnje .....mali broj JC u stimulaciji uz dobar hormonski status i AMH

Ispratila me rečima da ne brinem što ću piti lek jer on neće štetiti bebi i da se pije u trudnoći uglavnom do 12. nedelje a nekad i do kraja .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 19/4/2013, 13:36

Neco, stos je u tome da nadjes nacin na koji ces da svoju glikemiju drzis pod kontrolom. Tebi ce sigurno metformin pomoci u tome, ali definitivno je da mora da sepromeni nacin ishrane i da se vezba, do kraja zivota. Postoje razlicite seme,svako od nas reaguje drugacije, i verovatno ce ti trebati malo vremena da razbistris utiske. NIje tako tesko, kada jednom naviknes organizam na jedan rezim, sam ce te posle podsecati sta treba da radis. Sto se tice ishrane, ni tu nema ne znam kakve mudrosti, bitno je da jedes sto vise povrca i voca, da izbegavas rafinisane proizvode kao i proizvode od belog brasna. Priprema hrane treba da je jednostavna, kuvanje, dinstanje, pecenje, ne przenje i pohovanje. Umerenost u svemu. Izbegavati masno...

Sto se tice samog OGTT, tj nacina na koji se izvodi, po meni, sto vise vadjenja , to ce biti precizniji. Da su meni vadili krv dva puta, skoro da ne bi otkrili nista, jer meni insulin skace u 30. i 60. min, a posle se vraca na normalu. Doduse, jeste bio nizak u nultom minutu, ali na to se navodno ne obraca paznja.

Sto se tice kontraceptiva, evo objasnjenja, zasto se ne preporucuju kod osoba sa ir.

Viskok insulin onemogucava pretvaranje testosterona u estogene, pa u krvotoku ostaje taj slobodni testosteron, koji zatim utice na pojavu raznoraznih hormonskih poremecaja. Kada se koristi samo metformin, on deluje samo na insulin, tj na uzrok, i po logici stvari bi posredno trebalo i na ostale hormone. KOntraceptivi maskiraju prirodne estorgene i testosteron i dolazi do remecenja metaboizma hormona, koji i nije do kraja razjasnjen.

Povezanost izmedju IR, DS i PCOS , kao i PCOS like SY nije bas jasna, ali se zna da lipidni status i metabolizam insulina, tj glikemija imaju znacajnu ulogu u nastanku raznoraznih poremecaja.

Takodje, moguce je postojanje i IR bez PCOS, kao sto je kod mene slucaj.

Nasi lekari, barem dobar deo njjih ne prati svetske trendove, tako da zato nastaju zabune, ai ovo je relativno nova oblast gde se preklapaju ginekologija, endokrinologija i interna medicina, pa je verovatno da im treba malo vremena.

Sa druge strane, moram da prokomentarisem upotrebu svinjske masti, aja i slicnih namirnica... U zavisnosti od naseg individualnog stanja i rezultata, preporucuje se i odgovarajuca ishrana. Nekom ce jaka i kaloricna hrana biti potrebna, neko ne sme ni da lizne masti. Ekstremi bilo koje vrste vode u poremecaje. Generalizovati ljude i njihove potrebe je suludo. Na primer, ja koja sam trenirala 3 do 5 puta nedeljno sigurno imam vece kalorijske potrebe nego neko sa istim zdravstvenim problemom, ko ne trenira. Sa druge strane ako biramo izmedju svinjske masti i recimo margarina, preporuka je svinjska mast...ali opet, umereo.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od neca73 19/4/2013, 14:28

Djole, Ema hvala Vam puno na detaljnim postovima.
Mnogo ste mi pomogle.

P.S. Djole, slazem se za kontracepciju, zato sam i zvala bila Dr da je pitam da li da radim test, ipak pijem mikroginon. Poseticu endokrinologa svakako.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od noja 19/4/2013, 16:14

Neco i to poseti Sumarac, najbolji dr
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od OKacica 19/4/2013, 16:18

Koliko vidim po iskustvima devojaka, dobra je i ta dr Vujovic.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od jaca*caca 23/4/2013, 21:34

Uh,nove teme ,nove dileme...
Iščitala sam sve što ste mi savetovale,a i vaše ostale postove.Malko mi je jasnije s čime se sad suočavam,ali i dalje ne kontam kako mi nije rečeno da to ranije uradim,ili kako ja nisam lujka uradila test na svoju ruku. Elem,šta je tu je,idemo dalje...
Dr Crnogorac mi je prepisala siofor 850 mg u toku glavnog jela,tri nedelje,a onda posle doručka i ručka po tabletu.
I sad čitam i vaša iskustva da se ipak treba obratiti i endokrinologu.Da li neko može da mi preporuči endokrinologa u Novom Sadu?
Kako se meri kortizol,negde sam pročitala da mora u bolničkim uslovima,true? doktor
Ishranu sam korigovala,tipa brašno ne,testo ne,šećer ne,jel izbacujem sve ugljene hidrate ili ne?OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Mini-graphics-cooking-611698 Pretpostavljam da bi mi to endokrinolog objasnio...
E da idem pešaka na posao,kola garažirana! lol!
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od JocY 23/4/2013, 21:39

Jaco ne izbacuju se svi ugljeni hidrati nego samo brzi seceri. Jako je bitno da se glikemija odrzava u normali. Znaci dozvoljeno je jesti crni hleb od celog zrna, voce i stvari slicne tome (integralna testenina). Nikako nemoj izbacivati sve UH.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od jaca*caca 23/4/2013, 21:53

Jocy,pa to je neka fora zdrave dijete,tj. ono kad rešim zdravo da se hranim,jel da?
Pa ok to mogu! A mleko i sirevi?
A sladoled? Laughing
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od JocY 23/4/2013, 21:58

Pa da u stvari to je zdrava ishrana. Moja drugarica koja ima dijabetes pravi i na insulinu je, se pridrzava takve ishrane, jede tonus hleb obavezno pojede vocku neku u toku dana (ne valja ni da se bude u hipoglikemiji) mleko normalno pije sireve takodje ne jede beli hleb, belu testeninu, secer... Jede slatkise koje sama sprema sa fruktozom i naravno jede sladoled za dijabeticare, ima frikomov lep je nista mu ne fali od vanile i cokolade lol!
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od jaca*caca 23/4/2013, 22:22

Juhu sladoled,sladoled!!!! OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Smileys-ice-cream-903793OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Smileys-ice-cream-903793OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Smileys-ice-cream-903793
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od JocY 23/4/2013, 22:24

Da al ni on ne sme puno tek da te zelja mine sestro slatka
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od jaca*caca 23/4/2013, 22:43

Hahahahaa sestro slatka Ne da sam slatka,već preslatka!!!

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=2706
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 40 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu