KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+83
libertte
ivalina123
Klarica
ancika75
Vuchica
JecaPereca
Niny
Sirijus
ahosame
SannI-AlL
ragaco
julija
nena beba
ninica2
saska1
tisa
anak
cici
darling_buds
ananana
bbelly
tanjica
d77
Ema78
OKacica
Erata
brinbili
tetreb
saška
Timica
M.
Xena
mackica
Vilhelmina
smarija
xelijana
lilly13
Nataša
vasilija1980
dragana76ns
grudva
medolino
mijaki
Dorotea
Cecana
senka
7-patuljaka
JocY
Kamilica
Orline
maus
bak
bobica83
daxi011
lilya
SSanja
maza1972
Marija86
noja
heart84
nina26
buby
shenon
malenaa
viktorija
laKole
Smoki
Zoka83
racili
Mirjana
agata
Struzzo
djole42
lolipop
natalija
kristina33
MAAKKI
nolinica
KoMetaK
cerise
dr mali pariz
Mali Princ
BiKsi :)
87 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od MAAKKI 11/7/2012, 14:01

Hvala erato, ja bas nisam neko ko kuka, cini mi se da stoicki podnosim kako ovu pricu tako i sve ostale u zivotu, ali jednostavno znam da ce me cure ovde jedino razumeti na pravi nacin, a iskreno se nadam da i dr-kovi citaju ove nase strane, pa da malo stave prst na celo i razmisle pre nego nesto kazu, predloze ili jednostavno odrape.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od OKacica 11/7/2012, 14:17

Maaki, tvoj zivot je tvoja stvar, odluke su tvoje sta ces sa njim i niko nema pravo da te kritikuje zbog toga. Isto kao sto se dr ne ukljucuju i salju nas kuci uz preporuku da "budemo strpljivi" i "da se opustimo" i time trose nase dragoceno vreme, isto tako nije u redu ni da te neko odvaca od neke tvoje namere, narocito kad je u pitanju potomstvo... Razumem da si povredjena, i ja bih bila (kao sto sam i bila ko zna koliko puta na ovaj ili onaj nacin), tako da ti zelim da uspes u svojoj nameri, samo napred!!! U inat takvima kao sto je ta dr, samo napred!!! vv

Izvinjavam se ako sam OT, ali sam morala da odgovorim.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od d77 18/7/2012, 16:08

Stigli rezultati ogtt-a sa insulinemijama i C-peptidom:
Glukoza
0 5,3
1h 10,4
2h 9,0

Insulin:
0 19,0 ref.vred. 25
2h 115

C-peptid:
0 0.25
2h 3,0
I sta kazete? Sta dalje?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od djole42 18/7/2012, 16:15

D77,mislim da već i sama vidiš da će ti trebati terapija .....
Prvi sat ,iskočila glukoza .....(ne bi trebalo da ide preko 9)
U drugom satu bi trebalo da se vrati na početnu vrednost ,što kod tebe nije slučaj .

Insulin su ti trebali vaditi na 30 min ili bar isto kao i glukozu ,no nebitno i on se ne vraća na početnu vrednost ,što nije ok.

Za c-peptid nemaš ref. vrednosti al mislim i da ti on iskače u 2 satu .

Sve u svemu verovatno ćeš dobiti terapiju .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od d77 18/7/2012, 16:58

Da, samo ne znam kome se ovde obratiti...
Ref.vred.za C-peptid je od 0,35-1,17. moj suprug pitao za termin i oni mu rekli da je 1.sloban u oktobru...stvarno nema smisla Crying or Very sad

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od OKacica 18/7/2012, 17:19

d77 , ovde ima posla za endokrinologa...
Konsultacija kod privatnika je oko 3000rsd, takve su cene u BG-u... A ovaj termin - 1.oktobar, neverovatno...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 18/7/2012, 17:45

D77, a povodim cega si radila OGTT? Mislim, ko ti je rekao, ili si na svoju ruku?
Rezultat nije dobar, to i sama vidis,ali bi pored ovog trebalo da uradis i polne hormone, kao i hormone stitne zlezde. To je neki trijas... Nisam videla tvoje nalaze, pa zato pitam.
A do konsultacije sa endokrinologom, koji ce ti najverovatnije prepisati metformin, ne bi bilo lose da izbacis slatkise i da pocnes da vezbas. Sto pre to bolje.Ima nas dosta ovde sa insulinskom rezistencijom, tako da ti saveta nece manjkati.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od d77 18/7/2012, 20:45

Ema, radila sam na svoju ruku pre 2 god.i tada rezultat nije bio nesto...sada sam otisla kod endokrinologa i trazila da ponovim test. Hormonski status isto sada odradila i on je ok, kao i hormone stitne zlezde. Napominjem da nemam PCOS, samo problem nepucanja dominantnog folikula u vreme O.
Hvala vam puno...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 18/7/2012, 20:51

Bice sve to ok, bitno je da si ustanovila sta moze da bude problem .
Ja sam u slicnom problemu, imam IR, koja utice na ovulacije i izgleda nizak progesteron. Samo sto je meni glukoza dobra u svim intervalima,osim u poslednjem, gde tezi ka hipoglikemiji. Ali zato insulin pravi zurku- em ga nema dovoljno, em kad skoci, on skoci...
U svakom slucaju th je metformin, ishrana bez secera i svakodnevno vezbanje ! Nije tako strasno...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od KoMetaK 18/7/2012, 22:00

I bez belog, samo integralno. Ima negde na ovoj temi smo pisale sta sme a sta ne da se jede. Nadji dobrog endokrinologa, ja preporucujem SUmarac, u klinici Zutic je 3000 ili 3500, ne secam se tacno, a boljeg od nje nemas u BG. Ja sam prezadovoljna sa njom. Ako ti je NS blizi, imas dr Stokic, radi u perinatalu, 3000 pregled.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 18/7/2012, 22:10

Evo ovako, skracena verzija: bez SVIH proizvoda od belog brasna, bez rafinisanog ulja, bez rafinisane soli, NE lubenica, dinja, banana. Ostalo voce po malo. Ne sokovi, posebno gazirani. Ne zaprske, sosevi i prelivi
DA: sve sto je integralno, nerafinisano,svo povrce, curetina, govedina , teletina , piletina ne, zbog hormona.
Prednost dati dinstanju, kuvanju i pecenju...Moze ponekad nesto slatko, prednost slatkisi za dijabeticare, crna cokolada.
Inace, ja naginjem ka makrobiotici, u pocetku mi je bilo tesko, sada samo ne mogu da odolim sladoledu. I sjajno se osecam. Ako pojedem nesto sto ne bi trebalo, odmah mi je muka !!!

Malo sam sve nabacala,nesto sam nervozna, sori !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od d77 19/7/2012, 07:08

Ok, shvatila sam...mada, i do sada sam se trudila da se ovako hranim...
Sinoc mi je nesto bas bilo doslo i slatko sam se isplakala jedno sat vremena...ali, danas je novi dan sunny
Hvala vam puno

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od djole42 19/7/2012, 11:00

d77 ::Da, samo ne znam kome se ovde obratiti...
Ref.vred.za C-peptid je od 0,35-1,17. moj suprug pitao za termin i oni mu rekli da je 1.sloban u oktobru...stvarno nema smisla Crying or Very sad

Ako misliš da nema slobodnog termina za dr.D.Radojković ,radiš sledeće ....
Ponedeljak u 7 h ujutro ,nacrtaš se u klinici za endo ,kazeš sestri na šalteru da si u pripremama za VTO i da rezultate treba da pogleda dr.Danijela po preporuci ginekologa ,primiće te ,samo ćeš morati da čekaš da prodju svi zakazani pacijenti .

I c peptid izlazi iz okvira ref. vrednosti posle 2 sata ,definitivno ćeš dobiti terapiju .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od tanjica 19/7/2012, 11:21

Ema78 :: Evo ovako, skracena verzija: bez SVIH proizvoda od belog brasna, bez rafinisanog ulja, bez rafinisane soli, NE lubenica, dinja, banana. Ostalo voce po malo. Ne sokovi, posebno gazirani. Ne zaprske, sosevi i prelivi
DA: sve sto je integralno, nerafinisano,svo povrce, curetina, govedina , teletina , piletina ne, zbog hormona.
Prednost dati dinstanju, kuvanju i pecenju...Moze ponekad nesto slatko, prednost slatkisi za dijabeticare, crna cokolada.
Inace, ja naginjem ka makrobiotici, u pocetku mi je bilo tesko, sada samo ne mogu da odolim sladoledu. I sjajno se osecam. Ako pojedem nesto sto ne bi trebalo, odmah mi je muka !!!

Malo sam sve nabacala,nesto sam nervozna, sori !!!
moze neki link gde pise mozda malo detaljnije i opsirnije,ako vec postoji na kutku i znas gde je,vecito kuburim sa nekim ishranama .......hvala unapred srca1
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od d77 19/7/2012, 11:51

DJole, a kakva dr Mirjana Velickovic? Ona mi je dala uput za ogtt.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 19/7/2012, 12:30

Za forum ne znam, ja sam sve u vezi sa OGTT i sa ishranom nasla na netu, na sajtovima za dijabeticare. Uguglala insulinska rezistencija, pa krenula redom.
A i bila sam kod nutricioniste, po dijetu, na osnovu nalaza. Takodje mi je dosta pomogla i dr iz doma zdravlja.
Na ovom forumu su mi mnogo pomogla iskustva devojaka,u smislu podrske i saveta.
Makrobiotika mi je interesantna pa sam citala sve i svasta u vezi sa tim, nevezano za IR, i primenjujem ono sto mi se dopalo.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od djole42 19/7/2012, 12:43

d77 ::DJole, a kakva dr Mirjana Velickovic? Ona mi je dala uput za ogtt.

pišem ti pp da ne zatrpavamo ovde Very Happy
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od d77 19/7/2012, 21:00

Drage, sa rezultatima ogtt-a javila sam se endokrinologu i dr mi samo propise Glukofaz 500 2x1 tabl.. Kaze mi da mi je insulin malo povisen, a secer posle 2h po najnovijim kriterijumima je na gornjoj granici. Pitala sam je u vezi sa ishranom, a ona mi kaze da normalno jedem sve...Nista mi nije jasno Mad

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od djole42 19/7/2012, 21:10

Ja sam dobila od moje dr. uz Gluko(3x1000) i dijetu za dijabetičare 1500kcal ali moji rezultat5i su mnogo gori od tvojih a i imala sam veliki višak kg-ramčića .
Moj savet je da ipak povedeš računa o ishrani ,svakako ti ne moze škoditi .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od medolino 19/7/2012, 21:16

d77,glukofaz ce ti pomoci,e sada moj savet ti je da ne kreces odmah sa punom dozom nego par dana pij samo jednu tabletu pa kasnije povecaj na 2x1, jer od njega mozes da imas mucnine,proliv itd..u stvari to sve zavisi od osobe do osobe..
Kao sto Djole kaze,regulisi na svoju ruku ishranu,izbaci peciva,belo brasno,slatkise... i videces da ce biti bolji rezultati...

Meni je glukofaz zaista pomogao,cak cam i regulisala kilazu ali sam pazila na ishranu Wink
Srecno!
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od d77 19/7/2012, 21:57

Drage, ja pijem od 4.jula, po preporuci ginekologa, Glukofaz 500 2x1 tabl. Mada mi je preporucio 3x 1...juce sam i njemu poslala rezultate i cekam da cujem sutra njegovu terapiju. Inace, nemam visak kg, imam bas dobru liniju-bar nesto cime mogu da se pohvalim Very Happy , pa mozda mi zato i ne preporucuju neku rigoroznu dijetu. Crying or Very sad

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od djole42 19/7/2012, 22:07

Koliko se sećam meni je moja dr. rekla da je 3 meseca period kad se "vide " rezultati terapije ....
E sad to je kod IR ,kod mene je malo drugačije jer ja imam visok insulin (preko ref. vrednosti ) već na prvom merenju ,pre neg popijem glukozu ...
U svakom slučaju ,vidi šta će gin. reći i ipak povedi računa o hrani
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 19/7/2012, 23:50

D77, prosto ne mogu da verujem da ti nisu skrenuli paznju na ishranu, a ona je najbitnija kod IR. Od nacina zivota i ishrane zavisi da li ce se kasnije razviti dijabet ili ne. Pri cemi je kod nas koji imamo IR jako bitno da glikemija bude dobro regulisana upravo zbog implantacije. U sustini je prosto- uneses ugljene hidrate, skoci glikemija, skoci insulin, a onada on pravi problem sa hormonima koji su bitni i za zacece ali i za metabolizam u celini. Nema secera, nema skaanja insulina, nema metabolickih poremecaja. Ima bebe !!! roda
Tako da,poslacu ti ovih dana na pp jos neke savete, nece da ti skodi, a da ne zatrpavamo temu.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od d77 20/7/2012, 06:57

Hvala puno na korisnim savetima...a naravno da cu povesti racuna o ishrani...mada sam o tome uvek manje-vise vodila racuna, a narocito od 4.jula-kada sam i radila ogtt.
Ema salji sve sto imas, a sto bi moglo biti od koristi Crying or Very sad

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od medolino 20/7/2012, 08:56

d77, ja sam isto dobila od ginekologa pa kasnije od endokrinologa da pijem Glukofaz od 500mg 3x1 i bez obzira na kilazu mi je rekla da regulisem ishranu kako bi dosli do sto boljih rezultata.Ja pijem od januara ove godine a u postupak sam usla u maju,znaci nekih 5 meseci sam pila i dalje ga pijem i endokrinolog mi je naglasila da cu do kraja trudnoce morati da pijem.
Zato ne odustaj i samo polako bice to sve u redu!
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 30 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu