KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumacenje spermograma - hitni odgovori

+153
alisa
nikimaj
BiKsi :)
nanny ogg
Satazabuki
che84
Sirijus
arnes
invictus
...
baba Vera
prolaznik
Marry85
Lola021
enap
TrebamNaDijetu
aleksandarr
mimi85
zdravko69
srdjan03
slobica
noja
Vanja80
citizen33
mamadabudem
Zmajuška
millena
OKI-DOKI
micaubica83
mrbakero
mala ma
milan303
hama
lela1984
LuSalome
djole42
alexht40
Bobaue
Skipper011
rsasa686
razon
Pilce
Cala Domingos
bojanm
darkomagnus
Trubilica
srculence4me
saska1
plava glava
neXus
familyhome018
lenjivica
Tebi
Vuchica
Dusa
SladZana
ja sam
hocukusurnecuzvaku
Ninche
karakaca
riki
Strumfeta78
VladimirI
InNaturaVeritas
leptirko82
ivanicasale
Tinche
stevkan
anasrce
SoJa
sareni leptir
jabucilo
milan-j
Freya77
lorelajlorelaj
nena beba
sasa1202979
neca73
smajli
missile
fight&faith
dragana76ns
G3n1u5
blizanac
ragaco
ivvaolivva
tamaris25
*Maki*
Dalideki
Erata
JELENAR
ddeki
Rogi
OKacica
M.A.M.
ilija
Revka
vlada0011
DMANA
kasper
lena
Bjanka
611rg
ana4
M.
laKole
winni
lilya
JocY
Gramatika
Ema78
Daliborka
DDragan
Aja Sofia
Mrvica78
korpica
jagodica bobica 79
Gogo
Vilhelmina
LaFolie
dra00
macak
marrijam
pantelejmon
*AIDA*
zlatkoY
Niny
bak
lolipop
Mali Princ
KoMetaK
cicsa80
Cupava
Kamilica
dragan76
Orline
Mirjana
Bogdann
maja76
Kronostas
jeca14
mikica
cici
anak
Marija86
anaili
dr mali pariz
Sanjaa
bet365
Zoka83
frizerka
HappyGirl
sara123
157 posters

Strana 28 od 36 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 32 ... 36  Sledeći

Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lela1984 29/1/2015, 12:46

milan,infekcije jako uticu na spermatogenezu,pa je najbolje da spermogram ponovis tek kad izlecih infekciju,ako je ima,tj., 3 meseca nakon toga.A oligovit mozes odmah da pocnes,i uz antibiotike mozes da ga pijes.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Tebi 29/1/2015, 15:06

Moj iskren savet je da se urade nalazi PCR-a metodom na hlamidiju,miko i ureaplazmu,moze iz mokrace.Koliko se secam prva mokraca i prvi mlaz.Najbolje da nazoves Konzilijum i da pitas.Koliko sam ja shvatila bris uretre moze biti cist a da se ipak PCR-om detektuje i sami ostaci ili kako negde pise DNK ovih bakterija koja mogu da prave problem.Mi smo radili PCR iz mokrace u Konzilijumu.Malo je jaca cena u odnosu na bris i duze se ceka,ali je rezultat verodostojniji.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lela1984 29/1/2015, 15:55

Mi smo PCR na chlamidiju kad mu je konacno bris uretre bio sterilan na nju i tek kad je i PCR bio neg.,urolog je rekao da mozemo da racunamo tek onda da je infekcija izlecena.Pa,nije zaista lose to uraditi,milane,mi smo na VMA radili pre 4god.,ne znam gde sad moze od drzavnih klinika i da li uopste, moze.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od milan303 30/1/2015, 00:23

OK. Ja sam radio sada bris uretre na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu i negativan je. Mislim da sam radio metodom koju vi pominjete iz urina, pre par godina. Bio je negativan nalaz. Ali provericu ponovo sve sto mogu. Hvala na savetima.

Inace u spremokulturi koje vrste bakterija se traze?

milan303

Broj poruka : 4
Datum upisa : 29.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lela1984 30/1/2015, 05:00

Milane,u spermokulturi sve kao i u urinokulturi mogu biti.Mm je imao,recimo enterokok dugo u spermokuturi.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 30/1/2015, 13:29

Milane, ajmo redom...slazem se sa svim sto su devojke rekle, al mora da postoji neki red...
Znaci, prvo sprermogram i spremokultura. Iz sperme takodje mogu da se rade i ASA.  U zavisnosti od nalaza, krece se sa terapijom, ako je potrebna, a kontrola se radi nekoliko dana po zavrsetku th, cisto da se vidi  sta se desava.Moze i posle tri meseca.
Iz krvi se rade imunoloska ispitivanja, tj da li postoji prisustvo neke bakterije ili ASA.To su specificna ispitivanja,koja mogu da se rade bilo kada. Na nalaze iz krvi  primena antibiotika nema neki veci uticaj, posto u slucaju da postoji neka bakterija tipa hlamidije i sl, terapija je mnogo duza.
Ti svakako mozes da odradis sve od jednom,paposle samo kontrole. Sve ovo je u domenu urologa.

Moje licno misljenje je da bi trebao da odradite i ASA, i to na Torlaku, radi se na uput.  Da ne razmisljate... Nama je to bila poslednja analiza koju smo radili, i to je najverovatnije bio uzrok steriliteta. Dosta vremena smo izgubili radeci briseve, hormone, i ostala cuda.

A sro se tice bakterija koje mogu da se nadju u spermi... pa, drustvo moze da bude saroliko...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lela1984 30/1/2015, 13:42

ASA mogu i samo iz krvi,mi smo radili,sasvim dovoljno,ne mora iz sperme,ali moze.Nasa su dobra.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od milan303 2/2/2015, 00:24

Hvala svima na iscrpnim odgovorima. Sutra radim spermokulturu i urinokulturu. Za ASA videcu posle toga. Nisam iz BG-a, tako da videcu ovde ako moze.

milan303

Broj poruka : 4
Datum upisa : 29.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lela1984 2/2/2015, 08:48

milan303 ::Hvala svima na iscrpnim odgovorima. Sutra radim spermokulturu i urinokulturu. Za ASA videcu posle toga. Nisam iz BG-a, tako da videcu ovde ako moze.

ASA ti i partnerka mozete oboje privatno iz krvi, tako smo mi,dovoljno je ako ne uspete negde na uput.Ne mora i iz sperme.Nije ekstremno preskupo.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od winni 2/2/2015, 17:18

M.m je ponovio spermogram jer je ponovo bio pod terapijom pronizon zbog pozitivnog ASA testa(50% u krvi i 50% u spermi) kod mene je o.k.. nazalost ni posle ove terapije nije se nista promenilo Crying or Very sad volumen je 4,6 x 10L....ph je 7,6.....broj je 52,0 x 10L....pokretni posle 30 min. 075...slabo pokretni 013... nepokretni 012....normalni 085 ..patoloski oblici015....leukociti 0....eritrociti 0.... epitelne celije 0... fruktoza 1,0(+)... aglutinacija 3( tolko je i bila ni za 1 se nije spustila)
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 2/2/2015, 23:40

Winni,nemoj da ocajavas... mm ima u spermi 100%, a u krvi cini mi se 80%... nije pio nikakvu terapiju, a iui nam je uspela iz prve...sad je spermogram katastrofa...

Nego, imamo posebnu temu o ASA...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od mala ma 3/2/2015, 21:57

Cao svima potrebna mi je pomoc prilikom Tumacenja spermograma. Danas je muz prvi put uradio test i nestrpljivi smo za tumacenje. a rezultati nedeluju sjajno Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Volumen 1.1
Boja bledo zuta
Miris divljeg kestena
Likvefakcija zavrsena
Viskoznost 0
PH 7.4
Broj spermatozoida 5
deo pokretnog spermatozoida 0,02
deo nepokretnih spermatozoida 0,98
stepen pokretljivosti 1
prisutnost aglutinacije nema
fruktoza u ejakulatu pozitivna
Nativni preparat u vidnom polju nadjeno 5-7 leukocita, veci broj bakterija

Pomozite nam ocajni smo Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad




mala ma

Broj poruka : 1
Datum upisa : 03.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 3/2/2015, 22:36

mala ma, dobrodosla na forum!

Zaista nalaz ne deluje sjajno, i upucuje na to da vam je potreban ozbiljan urolog.
U svakom slucaju,, bice potrebno da se odrade brisevi i spermokultura, i kada se izoluje uzrocnik infekcije, krece se sa odgovarajucom terapijom.
Savet je da oboje uradite brseve na hlamidiju, ureaplazmu i mikolplazmu, kao i vaginalni i cervikalni bris za tebe.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od KoMetaK 4/2/2015, 19:53

mislim da bi trebali da odete i do endokrinologa, odradite hormone stitne i FSH i Lh, ako niste, pored briseva i svega sto je Ema pomenula. Svakako, vazno je da ih ima par, nekako mi se cini da vam vantelesna ne gine, a za nju vam je dovoljno i par spermica i odlican embriolog!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od mrbakero 14/3/2015, 15:53

moze li neko da mi protumaci ovaj nalaz apstinencija je 3 dana,odnet nakon 35 minuta u laboratoriju,prvi put,i kako ga poboljsati

Spermogram referentne vrednosti

Izgled beličast
Zapremina ejakulata 3,5 2-7 ml
Likvefakcija nije ispraćena 0-30 min
Viskoznost povišena
Koagulacija ne
pH 8,5 7,2-7,8
Broj spermatozoida/ml 25 20-250 x10^6/ml
Broj spermatozoida/Vol 87,5 >50 x10^6/Vol
Progresivno pokretnih 45 >25 %
Pokretnih u mestu 5 >10 %
Nepokretnih 50 % %
Leukocita 1-2 U vidnom polju do 15

Spermocitogram #
Normalne forme 45 >60 %
Abnormalne forme 55 <40 %
Glava 11 <30 %
Vrat 0 <20 %
Rep 44 <20 %

mrbakero

Broj poruka : 14
Location : Beograd
Datum upisa : 14.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 16/3/2015, 08:24

MrBakero, dobrodosao na forum...

Ne znam za koje vreme je potrebno odneti uzorak u lab,ali znam da ono utice na likvefaciju i koagulaciju, pa to ne bih komentarisala.
Generalno, los je spermocitogram, tj oblik i gradja plivaca. Na taj aspekt mogu da uticu infekcije i imunoloski problemi.Sto se tice infekcije, nema leukocita, koji su njen glavni pratilac, pa bih ja proverila imunologiju.
To znaci da treba proveriti ASA, vec smo pisali o tome. Nije na odmet odraditi ni spermokulturu i briseve na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplzmu, cisto radi sigurnosti. Sve moze na uput, koliko se ja secam. VMA i TORLAK

Terapija   se daje na osnovu nalaza, a ono sto ti odmah mozes da pocnes da radis  je da krenes sa vitaminima i cinkom. Izbaci cigarete, alkohol, i pokusaj da zaspis pre ponoci. A ako koristis lap top, nikako ga ne koristi sa krila...

Nadam se da sam pomogla.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od micaubica83 16/3/2015, 17:11

MrBakero ja kod tebe ne vidim nikakav problem.Kako je nama rekao urolog morfologija se smatra dobrom kada je oko 50 % normalnih.Jedini problem sto niste direktno dali uzorak nego tek nakon pola sata.Mislim da bi bio jos bolji da je na licu mesta dat uzorak.Mislim da nemas razloga za brigu niti neku infekciju.Mozzes samo da pijes neke vitamine i one semenke u medu.Sve ti je oznaceno iznad normale,sto znaci da je ok.Ako si pusac cigare odmah ostavi.Mom suprugu je morfologija bila 1 zdrav spermatozoid 99,9% nenormalnih,pa smo popravili.Nemas razloga za brigu
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od mrbakero 17/3/2015, 17:44

Ema78 ::MrBakero, dobrodosao na forum...

Ne znam za koje vreme je potrebno odneti uzorak u lab,ali znam da ono utice na likvefaciju i koagulaciju, pa to ne bih komentarisala.
Generalno, los je spermocitogram, tj oblik i gradja plivaca. Na taj aspekt mogu da uticu infekcije i imunoloski problemi.Sto se tice infekcije, nema leukocita, koji su njen glavni pratilac, pa bih ja proverila imunologiju.
To znaci da treba proveriti ASA, vec smo pisali o tome. Nije na odmet odraditi ni spermokulturu i briseve na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplzmu, cisto radi sigurnosti. Sve moze na uput, koliko se ja secam. VMA i TORLAK

Terapija   se daje na osnovu nalaza, a ono sto ti odmah mozes da pocnes da radis  je da krenes sa vitaminima i cinkom. Izbaci cigarete, alkohol, i pokusaj da zaspis pre ponoci. A ako koristis lap top, nikako ga ne koristi sa krila...

Nadam se da sam pomogla.
poceo je sa vitaminima i semenkama u medu,sa cinkom ,selenom i magnezijumom,brisevi su uradjeni pre par meseci  i ok je sve verovatno ce sad ponoviti sve pred VTO usli smo u program i konsultacije,sta znaci ASA  kako se radi to treba li to da radimo

mrbakero

Broj poruka : 14
Location : Beograd
Datum upisa : 14.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 17/3/2015, 18:04

ASA su antispermatozoidna antitela, koja se vezuju za spermatozoide, i najcesce ostecuju glavu  i rep ( postoji veci broj spermatozoida sa ostecenjem repa, 44 %, a treba da bude manje od 20 ), a mogu ometati oplodjenje na vise nivoa. Medjutim, ako idete na VTO, onda ASA nemaju znacaja, jer se sperma filtrira i posebnim tehnikama obradjuje.

Najpouzdanija metoda je dati i spermi u krv za jacu polovinu, a krv za nas. Kada smo mi proveravali, radio je Torlak. Ali, kao sto rekoh,kod IUI i VTO, ASA nemaju znacaja.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od mrbakero 17/3/2015, 18:10

uspela sam da zatrudnim jednom vec ali sam izgubila u 3 mesecu sa zapusenim jajovodima nikome nije jasno kako uopste,i nisam ni znala za problem dok nisu kiretazu uradili pa posle toga histeroskopiju jer nisam zatrudnela nakon godinu i nesto dana,i pregradu su skratili takodje koju su nasli sa15 mm skratili 8mm ,zato neznam da li da radi ovo ili ne hvala vam puno

mrbakero

Broj poruka : 14
Location : Beograd
Datum upisa : 14.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 17/3/2015, 23:48

Znam da idem off topic,ali valjda ce miprogledati kroz prste...

ASA su promenljiva kategorija, koliko sam ja istrazivala, obicno su vezana za jos neku alergiju ili problem u prostati...Znaci, mogu se javljati periodicno. MM je imao sasvim solidan spermogram, osim spermocitograma, ali ni taj deo nije bio los... a ASA 100% prisutna. ja sam ostala trudna sa IUI iz prve... E sada, ako je vec dolazilo do spontane trudnoce, problem je daleko manji, jer organizam zna sta treba da radi... U svakom slucaju, srecno, i zaboravite na ASA, jer zaista za VTO nemaju smisla. Mozda eventualno zbog sebe proverite..
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od OKI-DOKI 31/3/2015, 15:54

Imam očajan spermogram: Apstinencija 4 dana

Konzistencija: GUSTA
Bistrina: ZAMUĆENA
Boja: SVETLO ŽUTA

Sluz: -  (+)  ++  +++  Ostalo (gljivice): 0

Ph: 7,2
Količina u ml: 2,0
Broj spermatozoida u L: 0,4 x 10 na 9/L
Broj spermatozoida u ejakulatu: 0,8 x 10 na 9/L
Živih spermatozoida: 100% (gusta kap), od toga:
Bez progresije ("C"): 100%
Normalnih oblika: 0%
Patoloških oblika 100%
Defekt glave: 100%

Ostali organizmi:
Leukociti: 3,0 x 10 na 9/L
Eritrociti: /
Nezreli oblici: 3,0 x 10 na 9/L
Degener. epit. ćelije: +
Ćelijski detritus +

SPERMA: Oligoasthenoteratozoospermia gr. III

Pregled urologa nije pokazao "spoljne nedostatke" (nemam varikocelu, testisi su normalne veličine i oblika, NISU BOLNI na dodir. Nemam nikakve tegobe. Imam prilično čestu volju za odnosom i nemam problema sa erekcijom, niti sa mokrenjem. Takođe, nemam "psckanje" ili "svrab", niti bilo šta slično.
Trenutno čekam rezultate SPERMOKULTURE ali me zapravo zanima:
Da li je ovo stanje moguće lečiti ako je u pitanju bakterija?
Odnosno, da li se uklanjanjem bakterije, sperma po automatizmu vraća u normalu?
I da li je upala (ako uopšte jeste upala), može biti prouzrokovana čestim masturbacijama i čestim odnosima u dužem vremenskom periodu? Naime, veoma često sam masturbirao unazad 5-6 godina (skoro svaki dan jedanput, nekad i dva puta). Sada sam prestao.
Supruga i ja smo godinu dana u braku i ne možemo da imamo decu. Kada sam video rezultat ovog spermograma, prilično sam se obeshrabrio i sada me samo zanima da li je ovo uopšte moguće vratiti u normalu?

OKI-DOKI

Broj poruka : 38
Godina : 43
Datum upisa : 31.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od micaubica83 1/4/2015, 09:23

Oki mislim da imas upalu ,poviseni su ti leukociti.Uradi bris na ureaplazmu,mikoplazmu i hlamidiju.Moguce je poboljsati spermogram
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od OKI-DOKI 1/4/2015, 10:46

micaubica83 ::Oki mislim da imas upalu ,poviseni su ti leukociti.Uradi bris na ureaplazmu,mikoplazmu i hlamidiju.Moguce je poboljsati spermogram

Hvala puno na odgovoru... zgrozio sam se kada sam video da mi 100% spermića ima oštećenu glavu i da nisu progresivni. Na sve to još ih ima i veoma malo. Viđao sam da ljudi imaju mnogo više leukocita od mene a opet, imaju daleko veći broj spermatozoida u istoj količini ejakulata. Skapirao sam da sigurno imam upalu, ali nisam siguran da li je upala do te mere mogla da utiče na ovakav izgled spermograma. Da li ste ikada videli da je neko sa Oligoasthenoteratozoospermia gr. III došao do NORMALNOG spermograma? Da li je to uopšte moguće? Ljudi se obično javljaju po forumima kada imaju problem a veoma je malo informacija o tome da li je se neko izlečio.... Mislim, bakterija jeste problem (upala) ali se rešava antibioticima (videću spermokulturu - dobijam rezultate danas pa postavljam) u saradnji sa urologom. Međutim, pitanje je da li će rešavanje bakterije zaista rešiti i problem lošeg spermograma?
Izvinite, ja sam malo nov u ovoj priči i veoma stresno zvučim. U 99% slučajeva sam pročitao da ljudi sa Oligoasthenoteratozoospermia gr. III moraju na VTO (protiv čega nemam ništa svakako, sve bih dao da supruga i ja imamo decu i hvala bogu da tako nešto postoji), ali sam sada još uvek u fazi nadanja da ćemo možda uspeti "prirodnom radnjom" Very Happy i to ne zbog načina, samog po sebi, već prosto se u psihološkom smislu ne osećam baš najbolje (iako znam da je glupo).... Nikada u životu nisam radio spermogram, osim ovoga što sam postavio, i kada sam video, noge su mi se odsekle! Znači, nije mi dobro.... a kažem, nemam nikakvu povratnu informaciju da je neko uspeo iz ove faze da dovede spermiće u normalu Crying or Very sad

OKI-DOKI

Broj poruka : 38
Godina : 43
Datum upisa : 31.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od millena 1/4/2015, 11:09

oki-doki,mi smo imali Oligoasthenozoospermia,blagu upalu,terapija profertilom nakon 3 meseca sa 4% poboljsala se na 8% normalnih sper.,ostalo je ostalo isto blago se popravilo,ali nedovoljno za normo,bez obzira na 10-kutija profertila,nije se bas isplatilo.Na kraju i sa tom dijagnozom,dr je rekla da je odlicno za vto,cak u boljem stanju nego ja...
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 28 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 28 od 36 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 32 ... 36  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu