KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumacenje spermograma - hitni odgovori

+153
alisa
nikimaj
BiKsi :)
nanny ogg
Satazabuki
che84
Sirijus
arnes
invictus
...
baba Vera
prolaznik
Marry85
Lola021
enap
TrebamNaDijetu
aleksandarr
mimi85
zdravko69
srdjan03
slobica
noja
Vanja80
citizen33
mamadabudem
Zmajuška
millena
OKI-DOKI
micaubica83
mrbakero
mala ma
milan303
hama
lela1984
LuSalome
djole42
alexht40
Bobaue
Skipper011
rsasa686
razon
Pilce
Cala Domingos
bojanm
darkomagnus
Trubilica
srculence4me
saska1
plava glava
neXus
familyhome018
lenjivica
Tebi
Vuchica
Dusa
SladZana
ja sam
hocukusurnecuzvaku
Ninche
karakaca
riki
Strumfeta78
VladimirI
InNaturaVeritas
leptirko82
ivanicasale
Tinche
stevkan
anasrce
SoJa
sareni leptir
jabucilo
milan-j
Freya77
lorelajlorelaj
nena beba
sasa1202979
neca73
smajli
missile
fight&faith
dragana76ns
G3n1u5
blizanac
ragaco
ivvaolivva
tamaris25
*Maki*
Dalideki
Erata
JELENAR
ddeki
Rogi
OKacica
M.A.M.
ilija
Revka
vlada0011
DMANA
kasper
lena
Bjanka
611rg
ana4
M.
laKole
winni
lilya
JocY
Gramatika
Ema78
Daliborka
DDragan
Aja Sofia
Mrvica78
korpica
jagodica bobica 79
Gogo
Vilhelmina
LaFolie
dra00
macak
marrijam
pantelejmon
*AIDA*
zlatkoY
Niny
bak
lolipop
Mali Princ
KoMetaK
cicsa80
Cupava
Kamilica
dragan76
Orline
Mirjana
Bogdann
maja76
Kronostas
jeca14
mikica
cici
anak
Marija86
anaili
dr mali pariz
Sanjaa
bet365
Zoka83
frizerka
HappyGirl
sara123
157 posters

Strana 15 od 36 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 25 ... 36  Sledeći

Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Gramatika 25/10/2012, 10:38

Jelenar, po onome što je meni dr rekla kada je videla nalaze mm, i vaši su za VTO. Rez. mm su slični, nešto lošiji nego kod tvog. Njegova dg. je oligoasthenoteratospermia, što će reći da je i br. i pokretljivost spermatozoida manji od ref. vrednosti, a takođe je i dosta nepravilnih formi. Meni su 2 gin. savetovala da radim hsg, ali kada sam otišla u Jevremovu(oni se prvenstveno bave lečenjem steriliteta) i kada je dr videla spermogram, rekla je da se odmah pripremamo za Vto, a u tom slučaju nije bitno da li su jajovodi prohodni. Tako da nisu hteli ni da me maltretiraju hsg-om, koji nije ni malo prijatan.
bilo bi dobro da tm ode sa tim nalazima na pregled kod urologa.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 25/10/2012, 12:29

hvala vam puno,pa idemo danas kod urologa pa cemo videti sta ce nam reci,a ja imam u ponedeljak hsg... ne znam ni da li ce me primiti ako je njegov spermogram toliko los,da li to ima neke veze Sad
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od OKacica 25/10/2012, 12:38

JELENAR, mislim da to veze, ti u svakom slucaju odradi HSG kada si ga vec planirala i kad si se vec pripremala. Koliko sam ja kapirala, spremogram kod HSG je potreban samo radi dijagnostikovanja problema i radi preduzimanja daljih koraka u lecenju istog, a sto se tice HSG-a najbitnije je da ti nemas neku upalu ili bakterije. Posle sa svim tim rezultatima idete kod lekara koji ce dati svoje misljenje koji su predlozeni dalji koraci za lecenje steriliteta...

Nemoj mnogo da se sekiras, samo mozes da pogorsas stvar... Niste ni prvi ni poslednji sa malo losijim spermogramom, a najbitnije je da za sve postoji resenje.

zagrljaj
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od OKacica 25/10/2012, 12:39

nema veze, to sam htela da napisem...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 25/10/2012, 12:52

joj sad mi je vec lakse... juce kad se nisam slogirala kad sam videla,celu noc sam citala forume... bila sam izgubila svaku nadu Sad
sad sve zavisi dal ce urolog da mu prepise prvo neku terapiju pa da vidimo dal ce se to popraviti ako nista icemo il na IUI il na VTO valjda ce nesto uspeti
bas bas zelim bebu
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 25/10/2012, 12:53

znaci ema ti si ostala trudna putem IUI :)
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od OKacica 25/10/2012, 12:54

To je normalna reakcija, svi smo prosli kroz to, ali bitno je da znas da nije kraj sveta i da se sve da resiti, pre ili kasnije... Vidi sta ce dr da vam kaze, u svakom slucaju nemojte gubiti mnogo vremena na poboljsanje spermograma, nego uporedo sa prirodnim radovima krenite i na neku varijantu asistirane oplodnje, IUI, pa i VTO ako treba...

Srecno!!!

OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 25/10/2012, 12:57

hvala ti puno ... javljam kako je bilo :*
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Erata 25/10/2012, 14:42

LaFolie ::ja mislim iskreno da smo otrovani industrijom, da jedemo meso kljukano kojecime, da je prosto simptomaticno da je muski sterilitet u ogromnom porastu i da nikada nije u istoriji bilo ovoliko steriliteta.

Meni je baš ovo isto rekla doktorica u DZ. Da je u zadnjih 5 godina, muški sterilitet u Srbiji u velikom porastu, zbog zagađene hrane i vode. E tugo moja!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 25/10/2012, 22:01

uzas,al ne treba gubiti nadu
bili smo kod urologa i prepisao je terapiju pa kontrola za mesec dana
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 26/10/2012, 10:59

Draga Jelena, kod kog urologa idete? I koja terapija?

Pitam zbog kontole, jer se obicno zakazuje na tri meseca, jer je toliko potrebno da se zavrsi jedan ciklus spermatogeneze.

Ako je dobio nesto tipa antibiotika,kortikosteroida i sl, onda se mozda i poboljsa, ali ako je u pitanju neki profertil ili nesto slicno tome, za mesec dana se nista bitno nece promeniti.

Pored te zvanicne terapije, mozda ne bi bilo lose da krene i sa nekom domacom...ima negde recept gde se pomesa kostunjavo voce, orasi, bademi i sl sa medom i onda se to pije...sigurno nece da mu skodi.

A ja sam ostala trudna iz prvog pokusaja iui i sve mi jos uvek deluje nestvarno...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Gramatika 26/10/2012, 13:46

Jelenar, ne znam šta vam je urolog rekao, ali spermogram nije užas. Kod mm je u nekim aspektima dosta lošiji od vašeg, a eto imali smo vto i, hvala Bogu, čekamo bebu!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 26/10/2012, 15:00

pije profertil,doktor mu je rekao da popije jednu dozu koja traje mesec ipo dana i da odradi onda spermogram,i dao mu je uput da odradi hormone,danas ide po rezultate... al ne mozemo da nadjemo nigde profertil...


draga gramatika hvala na podrsci...ipak se nadam da je mali zastoj il neki problem sa hormonima jer je koristio neke preparate posto je sportista...tako da mu je doktor prepisao profertil cisto da vidi dal ce biti pomaka....
ako mu bude bolje nastavice sa terapijom...

a sta se stavlja jos u taj miks kostunjavog voca da mu smuckam pa nek pije :)
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 26/10/2012, 15:02

draga ema uz to mnogo mi je drago zbog tebe... svaka cast, nadam se da cu i ja uskoro moci sa tim da se pohvalim...
koju je terapiju koristio tvoj suprug?

inace isli smo u ristic dr. Dragicevic
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od OKacica 26/10/2012, 15:03

JELENAR , evo ti ovde spisak apoteka gde se prodaje Profertil:

http://www.profertil.rs/profertil-kupovina/referentne-apoteke.html

OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 26/10/2012, 15:06

hvala ti punooooo <3
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 26/10/2012, 17:26

JelenaR,

Samo polako...sto se tice kontrole, moje skromno nestrucno misljenje je da je ipak potrebno oko tri meseca da se vide pravi rezultati. I mm je trebalo da odradi kontrolu za tri meseca, ali nije.

Inace, dok nismo znali za ASA, a problem je bila samo morfologija, preporucen mu je cink, sto je on i pio. Kada smo saznali za ASA, prvo je preporucen neki od kortikosteroida, ali on to nije poceo da pije, jer ASA nisu uticala na aglutinaciju, pa je bila pretpostavka da ce se sve resiti inseminacijom. Nekako smo protrcali kroz to. Osim sto je krenuo da pije cink, potpuno je izbacio sve gazirano, ukljucujuci i kiselu vodu, smanjio je nezdravu hranu i obim posla. Spermogram kojim je radjena iui je bio losiji, ali eto, nekako je uspelo...

Sto se tice tih preparata, ne znam sta je tm koristio, ali ne bi bilo lose da se posavetujete sa lekarom oko toga. neki od preparata koje sportisti koriste se daju i za poboljasanjae sperme, pa treba videti da se na neki nacin ne predozira.

U svakom slucaju, prebilo kakve terapije, trebalo bi da imate definitivnu dijagnozu, i ti i on, da ne gubite vreme. Okacica je u pravu, pokusavajte vi prirodno, ali mozete paralelno da odradite i IUI, posto nije invazivna metoda, a da VTO ipka saceka definitivnu potvrdu . Ne znam sta si od analiza radila, ali one osnovne tipa brisevi, HSG,hormoni, uz i OGTT, bi trebalo da odradis, za svaki slucaj.

I tacno znam kroz sta prolazi, sve smo mi prosle kroz iste ili slicne situacije.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 26/10/2012, 22:45

draga odradila sam sve,al bas sve u ponedeljak imam hsg , sve ostalo je ok cak su i njegovi brisevi ok,hormoni odlicni,danas smo podigli rezultate,a spermogram onakav Sad pa me sve to buni
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 26/10/2012, 23:04

jelena, znas sta... za svo ovo vreme jedina stvar koju sam od lekara cula, a da je imala smisla, je da nema pravila. Znam da ti je sada tesko, ali veruj mi, proci ce to grozno osecanje. Posle ces dobiti volju i zelju da se borite protiv svega. Bices mnogo jaca, veruj mi... Ne znam zasto nam je sudbina odredila ovakav put, ali sigurno nije bez razloga.

Ja sam imala srecu da nam uspe iz prve, i to sa dg koja je uglavnom za VTO. Ima ovde slucajeva prirodnih trudnoca sa mnogo losijim spermogramom, tako da ne gubi nadu, cuda su zaista moguca, i desavaju se.
Priroda nije matematika, da je 1+1 uvek dva...

I sad tako zbunjena, lepo kupi lh trakice, prati ovulaciju, pa na ciljane odnose, a u medjuvremenu planiraj sve ostalo !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od cicsa80 27/10/2012, 00:16

Devojke, PDF je naslovljem sa "Tumacenje spermograma - hitni odgovori"! Malo ste se rasplinule a meni licno to smeta (verujem i drugima ko cita i ocekuje da ovde nadje upravo o pomenutom naslovu). Sve to sto ste pisale poslednjih koliko poruka ste mogle i na pp, zar ne? Procitajte pravila foruma jer nam je svima u interesu da bude pregledan.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 27/10/2012, 10:40

Cisca, izvini ako ti smeta...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 28/10/2012, 09:22

nema potrebe za ljutnjom
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od cicsa80 28/10/2012, 14:02

Jelena, niko se ne ljuti. Pogresno ti je zazvucao post. Rekla sam da ne pisete off zbog preglednosti foruma i to mi je obaveza kao starom clanu foruma. Zato sam i rekla da procitate pravila. Sad sam i ja off.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od JELENAR 28/10/2012, 15:56

ok izvini nova sam ovde
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od M.A.M. 29/10/2012, 12:36

Meni danas stize Profertil, "cujemo" se za nekih 3 mjeseca da vidimo kako djeluje i ima li nekog uspjeha Very Happy

M.A.M.

Broj poruka : 7
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 15 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 36 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 25 ... 36  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu