KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumacenje spermograma - hitni odgovori

+153
alisa
nikimaj
BiKsi :)
nanny ogg
Satazabuki
che84
Sirijus
arnes
invictus
...
baba Vera
prolaznik
Marry85
Lola021
enap
TrebamNaDijetu
aleksandarr
mimi85
zdravko69
srdjan03
slobica
noja
Vanja80
citizen33
mamadabudem
Zmajuška
millena
OKI-DOKI
micaubica83
mrbakero
mala ma
milan303
hama
lela1984
LuSalome
djole42
alexht40
Bobaue
Skipper011
rsasa686
razon
Pilce
Cala Domingos
bojanm
darkomagnus
Trubilica
srculence4me
saska1
plava glava
neXus
familyhome018
lenjivica
Tebi
Vuchica
Dusa
SladZana
ja sam
hocukusurnecuzvaku
Ninche
karakaca
riki
Strumfeta78
VladimirI
InNaturaVeritas
leptirko82
ivanicasale
Tinche
stevkan
anasrce
SoJa
sareni leptir
jabucilo
milan-j
Freya77
lorelajlorelaj
nena beba
sasa1202979
neca73
smajli
missile
fight&faith
dragana76ns
G3n1u5
blizanac
ragaco
ivvaolivva
tamaris25
*Maki*
Dalideki
Erata
JELENAR
ddeki
Rogi
OKacica
M.A.M.
ilija
Revka
vlada0011
DMANA
kasper
lena
Bjanka
611rg
ana4
M.
laKole
winni
lilya
JocY
Gramatika
Ema78
Daliborka
DDragan
Aja Sofia
Mrvica78
korpica
jagodica bobica 79
Gogo
Vilhelmina
LaFolie
dra00
macak
marrijam
pantelejmon
*AIDA*
zlatkoY
Niny
bak
lolipop
Mali Princ
KoMetaK
cicsa80
Cupava
Kamilica
dragan76
Orline
Mirjana
Bogdann
maja76
Kronostas
jeca14
mikica
cici
anak
Marija86
anaili
dr mali pariz
Sanjaa
bet365
Zoka83
frizerka
HappyGirl
sara123
157 posters

Strana 27 od 36 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 36  Sledeći

Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sirijus 30/12/2014, 09:51

Pozdrav devojke, evo našeg spermograma. Meni deluje da su poprilično loši rezultati  Shocked Ova aglutinacija sa dva ++ ne deluje dobro a ni količina ni količina normalne forme, ma ništa!  Crying or Very sad  Šta vi mislite?
Spermogram #
Izgled beličast
Zapremina ejakulata 2 2-7 ml
Likvefakcija nije ispraćena 0-30 min
Viskoznost povišena
Koagulacija da
pH 8 .............7,2-7,8
Broj spermatozoida/ml 76,5 ............ 20-250 x10^6/ml
Broj spermatozoida/Vol 153.............. >50 x10^6/Vol
Progresivno pokretnih 30................. >25 %
Pokretnih u mestu 5........................ >10 %
Nepokretnih 65 %
Leukocita 8-10................................ U vidnom polju do 15
Spermocitogram #
Normalne forme 36.......................... >60 %
Abnormalne forme 64 .......................<40 %
Glava 16........................................ <30 %
Vrat 0 ...........................................<20 %
Rep 48 ..........................................<20 %

Aglutinacija ++

Rađena je spermokutura i nalaz je da nema nađenih patogenih bakterija.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od KoMetaK 30/12/2014, 11:48

Iako mi imamo problem muskog steriliteta, na zalost nikad se nisam udubila u rezultate. Embarassed Ono sto mi je upalo u oci su leukociti, i to je neka infekcija po mom. Mislim da bi trebalo da uradi i bris uretre na mikoplazmu, ureaplazmu i hlamidiju. Mada, najbolje je naci dobrog urologa i otici kod njega. Meni ne deluje tako los rezultat, iskreno, jer ima veliki broj spermatozoida, pa svakako ima u velikom broju i dobrih.
Javice se neka cura jos koja se bolje razume. Ja samo znam da je nama jos gori rezultat, a ja trudna, doduse iz VTO. Za VTO nije los, ali za prirodnu trudnocu ne znam.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lela1984 30/12/2014, 12:05

Br. sasvim zadovoljavajuci,i u vol. i u ml.Za VTO i vise nego zadovoljavajuci.Bez obzira na abnormalne forme,moze da se izdvoji,a ni leikociti nisu mnogo visoki.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lela1984 30/12/2014, 12:08

Ali,po izgledu,viskoznosti,ph i ostalom,lici na infekciju i slazem se s Kometak da treba da uradi bris na miko,hlamidiju i ureaplazmu,a i ti,naravno s njim.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sirijus 30/12/2014, 12:17

Hvala na odgovorima. Ja sam radila mikro hlamidiju i urea plazmu pre 10 dana i sva tri brisa su mi čista :) to i onako proveravam jednom godišnje. Poslaću ga posle praznika da i on uradi briseve, samo ako su moji čisti može li on da ima a da nije preneto na mene? Nekako mi to nema logike. Ali proveriće za svaki slučaj Very Happy
Mene je ova Aglutinacija ++ malo smorila, pošto sam se upustila u čitanje po netu oko toga.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od KoMetaK 30/12/2014, 12:42

I, da zaboravih, Mozda ima i ASA (imas temu o tome), mozda treba proveriti i to. Za prorodnju trudnocu ASA smeta, za inseminaciju i VTO ne.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lela1984 30/12/2014, 12:44

Sto se briseva tice,mm je,recimo imao hlamidiju,a ja ne,tako da,ipak je moguce,na zalost.Svakako dobar urolog moze tu dosta da pomogne,idi na temu azospermija da vidis sta sam ja pisala o tome.ASA isto oboje,iz krvi.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sirijus 30/12/2014, 12:54

Znam kako se nama vade ta tri brisa ali sad me ubi radoznalost kako se ti brisevi vade kod muškaraca lol!
ASA iz krvi jel tako?
Odosmo na bosanski sneg pa posle praznika kada prorade institucije idemo dalje
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lela1984 30/12/2014, 13:06

Iz krvi ASA,a brisevi kod muskarca iz uretre.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Bobaue 16/1/2015, 10:37

Devojke da li neko zna, poslednji nalaz spermograma od pre 2 dana je uglavnom isti kao ranije ( od 2-5 miliona,slabo pokretni...) to mi je odprilike sve jasno ali se dosta povecao broj nezrelih spermatozoida 60%. Pre godinu dana je operisao carikocelu i pio Profertil i ostale vitamincice. Pre 4 meseca je radio hormone uglavnom ok sa nekim malim odstupanjima. Da li neko zna zbog cega se povecao ovaj broj nezrelih i sada ima samo 20%normalnih formi? Da li to moze da bude razlog neuspele vto ( beta 0), vracena 3 embriona

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 16/1/2015, 14:22

sirijus ::Znam kako se nama vade ta tri brisa ali sad me ubi radoznalost kako se ti brisevi vade kod muškaraca lol!
ASA iz krvi jel tako?
Odosmo na bosanski sneg pa posle praznika kada prorade institucije idemo dalje

Draga,iako imamo temu o ASA odgovoricu ti ovde...

Najbolje je raditi na Torlaku, pogledaj njihov sajt ( imunoloska ispitivanja), zakazi na broj telefona koji je tamo. Moze na uput, ti uzimas od ginekologa, a dragi od lekara opste prakse, a moze i da se plati, mislim da je oko 2000 din.

Oboje dajete krv, a tm i uzorak sperme, mislim da sada moze da se ponese i od kuce, ukoliko ste iz BGD'a.

ASA mogu da se lece, nisu bauk, a i ne moraju, ukoliko se odlucite za IUI ili VTO.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lela1984 16/1/2015, 14:43

Mi smo ih radili privatno,samo iz krvi,dovoljno je,ne.moraju i iz sperme kod muskarca.Mi smo neg.,a i ako su poz.,za IUI i VTO to nije ni bitno,sto rece Ema,sirijus.Mi smo u biomedici radili.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od KoMetaK 16/1/2015, 20:39

Ja se ne secam koliko smo mi miliona imali, ali znam da su procenti tih normalnih bili bas niski... ponekad ih nije ni bilo... pa evo, ja sam trudna. Za prirodnu trudnocu moze da bude problem, ali za VTO nije. Vazno je samo da tazite kliniku sa odlicnim embriologom, jer on treba da ziabere najbolje spermice. Mislim da mi nemamo ni 20% normalnih.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 16/1/2015, 22:17

Bobo, nije to uzrok neuspeha, jer oni ipak uzmu najbolje, te nezrele ne uzimaju u rad. Mi smo pred postupak u celom ejakulatu imali 4 nepokretna spermatozoida. Ne ni 4 hiljade, ni miliona, nego 4 komada. Na dan moje aspiracije, bilo ih je dovoljno dobrih za mojih 8 jajnih celija, i od tih embriona, jedan je postao Arsenije. Very Happy Mm je tri meseca nakon tog loseg spermograma do postupka bio proxeed.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Bobaue 16/1/2015, 22:21

Ma i ja sam to predpostavila ali... U pravu si da nisu bili ok ti spermatozoidi ne bi ni doslo do embriona , nego mi dr baci buvu zato sto je radjen IVF.Hvala usne

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 16/1/2015, 22:25

Vidi sledeci put da popricate sa dr, pa nek rade icsi.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od hama 23/1/2015, 12:44

Moze li neko da mi rastumaci spremogram. Pokusavamo samo nekoliko meseci da napravimo bebu, ali mm je resio da se testira. U laboratoriji su mu rekli da je to ok nalaz jedino sto mozda ima hronicnu upalu prostate, ali da je to cesta pojava i da ne mora kod lekara. Ja sam malo skepticna, a i plasim se tog: likvefakcija nije zavrsena.
Evo nalaza:
Volumen: 4,2 .........................2.0-5.0ml
Boja: bledo zuta
Grudvice: prisutne
Likvefakcija:  nije zavrsena
Viskoznost: 1
ph: 8.....................................7.2-8.2

Broj spermatozoida:28..........................od20x10⁹/l
Deo pokretljivih spermatozoida:50...............>45%
Deo pokretljivih spermatozoida u smeru:40......>40%
Deo pokretljivih spermatozida u mestu:10.........<5%
Deo nepokretnih spermatozoida:50...................<55%
Stepen pokretljivosti:2...................................3 i vise
Prisutnost aglutinacije: nema
Fruktoza u ejakulatu: pozitivna

Napomena: U vidnom polju nadjeno je 2-4 leukocita i 1-3 epitelne celije.

Malo sam uplasena i ovim stepenom pokretljivosti. Treba li da brinem?

hama

Broj poruka : 3
Datum upisa : 23.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 23/1/2015, 13:03

Nije problem u broju, niti u pokretljivosti toliko, nema morfologije uradjene. Jer pitanje je da li su spermatozoidi normalne forme, da nisu defektni. Moguće da tvoj dragi ima neku bakterijicu ili infekciju. Mora uraditi bris uretre na mikoplazmu, ureaplazmu i hlamidiju i obavezno nek uradi spermokulturu. Valjalo bi ponoviti spermogram u laboratoriji koja daje više informacija, u smislu morfologije.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od hama 23/1/2015, 13:16

Hvala ti BiKsi. Te testove smo radili oboje pre oko desetak meseci i sve je bilo ok (mislim na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu). Nismo znali da treba spermokultura, misli smo da je to sve u okviru spermograma Embarassed Malo smo neobavesteni, pocetnici :).
Reci mi molim te da li je po tebi ovaj nalaz, ovakav kakv je , za brigu ili ne? Sta je sa tom likvefakcijom? Da li to moze da nam bude problem?

hama

Broj poruka : 3
Datum upisa : 23.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 23/1/2015, 13:24

Hama, pa to što su vam rekli da možda ima problem sa prostatom je baš razlog te nezavršene likvefakcije. TO bi trebalo ispitati, da li ima upalu ili nema. Da popije turu antibiotika, čajeva, čega god, da to sanira. Jer čim je loša likvefakcija, tj. nije završena, spermatozoidi ostaju zgrušani, ajd tako da kažemo, i samim tim ne mogu dalje da putuju tamo gde treba, tj. da jure jajnu ćeliju. Obavezno da uradi ultrazvuk tvoj dragi, svih donjih delova Very Happy, spermokulturu, da se vidi da nema kakvih bakterija.
I da se vidi da li su normalne forme spermatozoida ili ne, jer ako su normalne, na tu brojku koju vi imate, bi moglo doći do prirodne trudnoće, naravno da se sredi i ta likvefakcija.

Naravno, ako su tebi prohodni jajovodi i ako su ti hormoni ok, i ako imaš ok rezervu jajnih ćelija, onda pričamo o prirodnoj trudnoći. Ne znam da li si šta radila od pomenutog. Mada ovo je već za drugu temu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od hama 23/1/2015, 13:32

Hvala ti jos jednom. Poslusacemo te. Nisam jos nista od toga radila. Pokusavamo tek 3-4 meseca pa necu da srljam. Ali ako se uskoro nista ne desi (a nadam se da ce se desiti Laughing ), obavicu to.

hama

Broj poruka : 3
Datum upisa : 23.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 23/1/2015, 15:11

Nema na čemu, tu smo da se pomažemo. Srećno u nastavku i da uskoro zabebiš.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od milan303 29/1/2015, 01:01

Postovani, ako neko moze da mi protumaci spermogram i da savet bio bih zahvalan. Imam 31 godinu. Rezultati spremograma:

Zapremina ej. 4,5 (ne vidim meru - jako necitko ovde)
Vreme razvodnjavanja 40 min
Sluzav, PH 9
Normokineza 15% hipokineza 40% akineza 45%
Broj sp. u 1 ml 50.625.000, ukupan broj sp. 227.812.500
Pravilne forme 20%
Pravilno form. glava 27% vrat 20% rep 33%
Dijagnoza: hypospermija
Napomena: Leukociti

Bris uretre - sve negativno
Spermokultura - pre par godina radjena - negativno
Dijagnostikovana varikocela, medjutim doktor za sada smatra da nije potreban hirurski zahvat.
Doktor mi je porucio da uzimam oligovit par meseci zatim da ponovo uradim spermogram.

milan303

Broj poruka : 4
Datum upisa : 29.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 29/1/2015, 01:35

Milane, dobrodosao na forum.

Trebalo bi da ponovis spermokulturu, jer prisustvo leukocita oznacava neku infekciju. To sto je bris uretre negativan, ne znaci da bakterija nema dublje u tetisima. Takodje ne bi bilo lose da odradis i urinokulturu.
Problematican je i broj  morfoloski pravilnih  i pokretnih spermatozoida, tj trebalo bi da bude mnogo veci.
Infekcija se ne leci vitaminima, vec antibioticima,a znatno moze da utice na kvalitet spermograma.
Ono sto je jako bitno da znas je da spermatogeneza traje tri meseca, i da tek na tri meseca ima smisla ponavljati spermogram, ukoliko govorimo i morfologiji i pokretlivosti, a spermokultura moze da se radi kada za to postoji potreba, znaci i nakon desetak ili vise dana od pocetka uzimanja antibiotika.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od milan303 29/1/2015, 12:24

Hvala bolje Vas nasao i hvala Ema na brzom odgovoru.

Poslusacu tvoj savet, idem danas po upute za spermokulturu i urinokulturu. Javicu se sa rezultatima.
Za spermatogenezu imam pitanje. Recimo ako mi nadju bakterije i recimo zalecim to antibioticima da li tek od tog trenutka treba da sacekam tri meseca za ponovni spermogram?

milan303

Broj poruka : 4
Datum upisa : 29.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 27 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 27 od 36 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 36  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu