KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

+54
BabyBear
saska1
MalaSaJuga
Simona
Ancica 87
Mimi12
aleksandra1804
Vilhelmina
Sofija Veks
makica1984
Ninana
fight&faith
bundevica
zvoncica36
Klarica
ivka
Vecka
dragmilk
*AIDA*
noja
LaFolie
hocukusurnecuzvaku
Januar
lilly13
KoMetaK
zoxa
nena beba
Botox
mijaki
Ema78
Mrvica
Milijana
7-patuljaka
Ankica Milicevic
maus
liki
buby
cici
Nefertari
agata
Lily
bokica
lena
Shizika
Tinche
tuli
catherine290505
dragan
maza82
HappyGirl
Gala
era
MARA
maki82
58 posters

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od ivka 11/4/2014, 19:54

Ja sam po preporuci otisla kod dr. Nedeljkovica (zakazala kod njega pregled) Na pregledu pitala da on bude moj dr na porodjaju i on je rekao da ce doci u bilo koje vreme ukoliko krene porodjaj spontano. Za mene je to bilo najvaznije.

Cena porodjaja je 290.000 u slucaju carskog reza i 249.000 u slucaju prirodnog sa epiduralom. U 90% slucaja ova cena nece biti veca, ali ukoliko se boravi u bolnici duze od paketa koji obuhvata svaki od porodjaja ( to mu dodje kao u hotelu) dodatno se naplacuje bolnicki dan od 19.000rsd, zapravo on toliko i kosta. Nisam posebno razmatrala Jevremovu, jer je to ista ekipa za manje novca, a u Jevremovoj je sada "VIP porodiliste" tako bar to oni zovu, inace moju cimerku je porodio dr. Ljubic u spinalu carskim rezom.

Inace ja sam iskoristila deo novca od Unikinog zdravstvenog osiguranja (oko 15%), jer na zalost nisam bila pametna da ranije uplatim i paket zdravstvenog osiguranja sa trudnocom i porodjajem ne planirajuci privatno porodiliste, ali zato sada savetujem svim devojkama koje nisu trudne a to zele da budu da na vreme uplate neki od paketa zdravstvenog osiguranja u bilo kom osiguravajucem drustvu gde je moguce spakovati i troskove privatnog porodjaja i uzivati u svim prednostima koje to donosi.

Veliki poljubac od nas za tebe i sve buduce mamice  osmeh srce 
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od Sofija Veks 12/4/2014, 00:48

Ivka, hvala puno, zaista si super opisala. Razlika je bas velika u ceni izmedju Jevremove i Medic group - oko 1700 evra, sto nije malo, ako su lekari isti. Mozda su samo u Jevremovoj sestre iskusnije, ali pitanje je da li to vredi dodatnih 1700 evra...

Ovo za Uniqa osiguranje zvuci veoma korisno, videh sada na njihovom sajtu da ulaze u paket i ultrazvucni i elspertski pregledi i svasta nesto za trudnice i onda za porodjaj. Kazes da je popust 15%? A koliko kosta taj paket koji si ti uzela za trudnice, na sajtu ne pise cena...?

Zagrljaj veeeliikiii!!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od ivka 13/4/2014, 11:00

Da ne bih poremetila temu pisacu ti na pp, to je inace najbolje uvek da se proveri sa njihovim prodavcima osiguranja, ja ih sve bas ne volim ali sam ovo sa uzivanjem iskoristila :)
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od makica1984 12/5/2014, 12:27

Zenskice,pisite o svojim iskustvima. Vreme leti,blizi se taj dan,a ja bih zelela sto vise informacija. Da li je neku od vas poradjao dr Milos Petronijevic? Ja se razmisljam da od sled.meseca krenem privatno kod njega pa da mi on bude i na porodjaju,jer ce verovatno biti zakazan CR.
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od hocukusurnecuzvaku 12/5/2014, 12:48

makica1984 ::Zenskice,pisite o svojim iskustvima. Vreme leti,blizi se taj dan,a ja bih zelela sto vise informacija. Da li je neku od vas poradjao dr Milos Petronijevic? Ja se razmisljam da od sled.meseca krenem privatno kod njega pa da mi on bude i na porodjaju,jer ce verovatno biti zakazan CR.

Mene nije porađao, ali je moj ginekolog već 4 godine, ja sam sa njim prezadovoljna. Naravno kad zatrudnim planiram da mi vodi trudnoću i porađa, zdravlja Bože. Ja takođe idem kod njega privatno, ok su cene  Wink 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od makica1984 12/5/2014, 12:52

Ja sam cula da je strasno podigao cene pre mesec-dva,ali nema veze samo da mi izguramo do kraja i da on bude na porodjaju. Hvala ti,puno mi znaci kad mi neko kaze sta misli :)
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od hocukusurnecuzvaku 12/5/2014, 12:55

makica1984 ::Ja sam cula da je strasno podigao cene pre mesec-dva,ali nema veze samo da mi izguramo do kraja i da on bude na porodjaju. Hvala ti,puno mi znaci kad mi neko kaze sta misli :)

Pozoveš i pitaš, što, nije sramota  Wink  Ja sam UZ plaćala 4.500 dinara. U svakom slučaju uvek ga možeš naći u ambulanti 5, utorak je njegov dan u Višegradskoj  sunny 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od makica1984 11/8/2014, 22:11

Evo mene posle duzeg vremena.Konacno se blizi taj dan,a ja sve napetija mada jedva cekam.Trudnocu sam od 7.og meseca vodila kod dr Petronijevica racunajuci na to da ce me on poradjati u Visegradskoj,medjutim on za 3 dana ide na odmor.Danas sam bila kod njega na kontroli i dogovoru.Uspeo je da mi zakaze prijem za 26.avgust posto ce morati da se radi c.rez i obezbedio mi je doktora.Ako sam ja dobro zapamtila ovako pogubljana, preuzece me neka dr Bratić.Sledece nedelje idem da je upoznam,a ovih dana polako pocinjem da prikupljam rezultate. Htela sam samo da vas zamolim ako iko ista zna o toj doktorki da pise slobodno,jer bi mi to bas znacilo sada.
I da ne zaboravim da odgovorim Zvakici. Doktor je stvarno strasno podigao cene.Prvi pregled onaj ekspertski je 9000 din.svaki sledeci uz je 6700 kao i ctg.Mnogo jeste,ali ja nisam uspela da dobijem uput za gak od ovih mojih sa VMA pa sam morala tako.Ma nije ni bitno na kraju krajeva,samo da se sve lepo zavrsi i da ja mog malenog konacno uzmem u narucje   beba u kolicima 
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od Sofija Veks 22/9/2014, 18:45

ivka ::Ja sam po preporuci otisla kod dr. Nedeljkovica (zakazala kod njega pregled) Na pregledu pitala da on bude moj dr na porodjaju i on je rekao da ce doci u bilo koje vreme ukoliko krene porodjaj spontano. Za mene je to bilo najvaznije.

Cena porodjaja je 290.000 u slucaju carskog reza i 249.000 u slucaju prirodnog sa epiduralom. U 90% slucaja ova cena nece biti veca, ali ukoliko se boravi u bolnici duze od paketa koji obuhvata svaki od porodjaja ( to mu dodje kao u hotelu) dodatno se naplacuje bolnicki dan od 19.000rsd, zapravo on toliko i kosta. Nisam posebno razmatrala Jevremovu, jer je to ista ekipa za manje novca, a u Jevremovoj je sada "VIP porodiliste" tako bar to oni zovu, inace moju cimerku je porodio dr. Ljubic u spinalu carskim rezom.

Inace ja sam iskoristila deo novca od Unikinog zdravstvenog osiguranja (oko 15%), jer na zalost nisam bila pametna da ranije uplatim i paket zdravstvenog osiguranja sa trudnocom i porodjajem ne planirajuci privatno porodiliste, ali zato sada savetujem svim devojkama koje nisu trudne a to zele da budu da na vreme uplate neki od paketa zdravstvenog osiguranja u bilo kom osiguravajucem drustvu gde je moguce spakovati i troskove privatnog porodjaja i uzivati u svim prednostima koje to donosi.

Veliki poljubac od nas za tebe i sve buduce mamice  osmeh srce 

Ivka, meni se polako priblizilo, pa imam pitanje za tebe Very Happy Very Happy

Sta je se bilo obuhvaceno u cenu porodjaja, osim samoc carskog reza i trodnevnog boravka u bolnici? Da li su bili ukljuceni i ti pregledi pred sam porodja, CTG? Mene ce poroditi Dr Ljubic, a rekao mi je da sada, kada sam usla u 8-mi mesec, idem jednom nedeljno na UZV i CTG. Ali posto je on duplo skuplji od ostalih lekara tamo (frapantnih 10.000!) + 4.000 CTG, dodje mu 14.000 nedeljno, sto nije zanamraljivo, jer bi ispalo nekih dodatih 70.000 din ako udjem u 9-ti mesec, sto je dodatnih 600 evra...nesto mi se cinilo da mi je kada sam se raspitivala jedna od sestara rekla da su ti poslednji pregledi i CTG uracunati u cenu porodjaja, ali meni sada kada sam bila to lepo naplatise, pa sam malo u zbunu. Provericu i sa tom glavnom sestrom svakako, ali rekoh da pitam tebe, jer ti imas iskustva iz prve ruke...

Hvala puno unapred na odgovoru draga!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od Sofija Veks 22/9/2014, 22:40

P.S. Sada idem iz MediGroup-a, mozda bude nekom od koristi ukoliko ce takodje razmatrati opciju porodjaja tamo:

CTG nije ukljucen u cenu, ali mi nece svake nedelje raditi UZV, vec samo CTG, koji je 4000 din, dakle mnogo povoljnije nego pregled svaki put, jer sam ja mislila da ce trebati 14.000, ovako, 4000 nedeljno mi je prihvatljivo.

U cenu ulazi sve sto je neophodno tih 3-4 dana provedenih u bolnici za mamu i bebu, ne treba da se nista ponese, sve oni obezbedjuju. Jedina novina koju su uveli je da zbog povecan guzve u odnosu na prvih 6 meseci otkako su otvorili, sada su uveli da ukoliko se zeli apartman, placa se 7.000 din dodatno dnevno, inace si smesten u dvokrevetnoj sobi. Postoji velika verovatnoca da ces u toj dvokrevetnoj sobi biti takodje sama, ali naravno nema garancija zavisi koliko zena se u tom trenuku poradja. Cena dodatnog dana za porodilje, ukoliko bude potrebno da ostane je 14.000 din (za trudnice je 19.000din, jer one dobijaju jos neke dodatne stvari, objasnise mi sta, ali ja nesto ne zapamtih:)).

Eto to je otprilike to...

c
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od Vilhelmina 19/11/2014, 14:11

Jel moze neko da mi kaze za Visegradsku? Cene dvokrevetnih i jednokrevetnih apartmana, situaciju na odeljenju za carski rez, kakav je smestaj kad nisu apartmani, koliko je zena u sobi, na koliko donose bebe? Hvala unapred
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od aleksandra1804 14/1/2015, 22:30

zdravo ivka
citala sam tvoje poruke da si se porodila u medigroupu,
ja planiram uskoro trudnocu pa me zanima dali u tu cenu koliko si platila 290.000 spada i kontrole pre porodjaja sve sve ctg i tako to sve sto ide svih 9 meseci ili samo zadnji mesec? ja se jako plasis trudnoce i porodjaja , nisam ih bg ali bi rado tamo isla :)
aleksandra
aleksandra1804
aleksandra1804

Broj poruka : 1
Datum upisa : 14.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od Sofija Veks 15/1/2015, 02:00

Aleksandra

I ja sam se tamo porodila. Nista od toga ne ulazi u cenu nazalost. Jos su me primili na odeljenje 8 dana ranije, i zadrzali 2 kasnije (realno nije bilo potrebno, ali sam to tek nakon porodjaja uvidela), pa sam umesto 3000 evra platila citavih 4500, sto je po meni premnogo. Uslovi su dobri naravno, i operacija je profi odradjena, ali imaju nazalost obicaj da drze u bolnici duze, i eto njima dodatnih para...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od Tangerine 12/6/2016, 12:02

Zemunsko porodilište, drugi put. Bez veze, koverte, najave, apartmana. Vaginalni porođaj, brz, lak, fantastično osoblje. Čak iniciraju i podstiču dojenje na porođajnom stolu. Sve preporuke, osim za sestre iz laktarijuma, koje prvorotkama i nedovoljno drčnim ženama sabotiraju dojenje na svaki način. Ja spadam u dovoljno drčne pa mi nisu mogle ništa.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od Mimi12 14/6/2016, 14:51

Kako je lepa i korisna ova tema! Steta sto su mnoge clanice pisale svoja iskustva na temi Desavanja u trudnoci, pa su se izgubila u masi drugih stvari.
Koga ne mrzi, i ko jos od zena koje su se porodile prati ovaj forum, bilo bi lepo da svoj post i ovde iskopira kako bi sve bilo na jednom mestu.
Hvala Tangerine sto si je ponovo pokrenula. Nisam znala za nju, a verujem ni mnoge druge clanice.
I da ti cestitam dolazak tvog  sunny!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od BiKsi :) 17/6/2016, 10:38

Tangerine, sve cestitke, posalji mi na pp tacan datum porodjaja i ime sunca!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od insomnia 28/1/2017, 08:06

Ja sam 24.10.2016. U Betaniji u Novom Sadu rodila svog decaka Viktora. Iskustvo mi je fenomenalno sto se tice osoblja i samog porodjaja. Sobe i higijena na poluintezivnoj su druga prica, ali mi je to tada bilo najmanje vazno jer sam znala da cemo brzo kuci. Porodio me prof. Bjelica, carskim rezom u spinalnoj anesteziji 😊 Super sam se oporavila i mogla bi tako jos 10 puta 😊
insomnia
insomnia

Broj poruka : 243
Location : Novi Sad
Datum upisa : 15.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od BiKsi :) 28/1/2017, 17:14

Insomnia, sve cestitke! Divno!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od Ancica 87 29/1/2017, 18:27

Insomnia.... cestitam!!!! Bas lepe vesti....

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od Simona 30/1/2017, 07:50

Insomnia,
čestiiitaaam srca

Ja sam nekako najviše upamtila tvoj post na "izlaznoj strategiji". Morala sam opet da ga potražim i iz ove perspektive mi deluje izuzetno, sa strepnjom ali nekako ipak sa puno nade... Kao da je sve slutilo da Viktor dolazi :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od BiKsi :) 30/1/2017, 15:20

Insomnia, napisi nam gde si radila postupak, koliko je bilo embriona, da se upise na statistiku za 2016. Bas me obradovala vest da si postala mama!
Da nam se ovako jave sve stare kutanjke koje se retko javljaju!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od MalaSaJuga 30/1/2017, 16:21

Insomnia sve cestitke,nek je maleni ziv i zdrav osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od saska1 30/1/2017, 20:06

Insomnia cestitam prelijepa vijest da si postala mama .
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od BabyBear 1/2/2017, 23:25

Insomia cestitaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmm ff ff ff
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od insomnia 7/2/2017, 11:07

Hvala vam puuuno!!! Biksi, Viktor ( ime mu je simbolično, jel da?) je došao spontano, prirodnim putem Very Happy Posle borbe od 9 godina, 4 ivf-a, spremali smo se za 5 pokušaj, ali nas je malac iznenadio i preduhitrio Very Happy
insomnia
insomnia

Broj poruka : 243
Location : Novi Sad
Datum upisa : 15.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi? - Page 7 Empty Re: Gde ste se porodile, priče sa porođaja,gde cete se poroditi?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu