KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

plan i program uvodjenja cvrste hrane

+67
Tavita
BiKsi :)
Bobac
Lija
micam
Vanja80
Mimi12
nina :)
Tangerine
mimi85
lolipop
masato
bobica83
alisa
Deni
Ema78
d77
Vuchica
Stenli
zvoncica36
zoxa
veki1
fight&faith
jagodica
heart84
lilly13
mijaki
dr mali pariz
dacans
dragmilk
Botox
Orline
Marie
Mali Princ
agata
Marija86
noja
Mrvica
makababy
cici
plavaptica
cufta
Tanja83
penelope
Mirjana
Zoka83
lena
key
Tinche
buby
nesalela
catherine290505
Sneza
brinbili
Milijana
Lily
Pakki
Anuska
MARA
Jelence
Cherry
Gala
Kata
duga76
Hitron-Luka
maus
era
71 posters

Strana 17 od 29 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 29  Sledeći

Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 14/6/2013, 12:33

Od jutros sledeci raspored 7:20h podoj, 10:20h kasica bundeva i jabuka ccw 40ml plus podoj, 12h podoj i pajkenje....
sada cu da je morim gladju do 15h da joj pokusam dati rucak pa tek onda siku...
Za sada tri sisanja a po mom proracinu bice jos dva do veceras i nocas dva...znaci dete ima u najboljem slucaju 7 podoja...:-)))

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 14/6/2013, 15:18

Kod nas stanje katastrofalno cim vidi flasicu pocne da vristi nece da jede, izvedem ga na terasu smiri se, zadnja tri dana mi je jeo malo brokoli i sargarepu, a mleko hoce samo napolju da pije u kuci nema sanse da mu dam, zaceni se Shocked Sinoc je pio mleko oko pola dvanaest i to sam mu gurnula dok je spavao, a danas tek oko 10 kad smo izasli napolje, ne znam sta mu se desava.

Ja sam na ivici zivaca preplakala sam celu noc
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 14/6/2013, 15:29

Srce, možda i on protestvuje kao Cvrle. Polako. Znam kako se osećaš, ali neće biti bolje ako odlepiš  Wink
Evo ja svratila da kažem da je doručkovao i to dobro, iako je "sisa dan". Valjda ova taktika pali. Sad spava, a kad se probudi, probaću da mu dam da ruča.
Mijaki, strategija ti je dobra  Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 14/6/2013, 15:35

Ma ne znam vise ni sama sta pokusava ali kako vidi flasicu tako krene da okrece glavu i da place, dajem mu isto mleko nista nisam menjala, kako sklonim flasicu tako se smiri i pocne da se smeska, cekam da se vrati ona pedijatar nutricionista Komnenovic pa tamo da ga vodim mozda mi nesto pomogne.Vec me muka hvata za dve tri nedelje treba da predjemo na drugo mleko 2 kako li ce to prihvatiti.
Sa koliko ste meseci poceli da uvodite zumance
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 7/7/2013, 11:53

Mame moze neki predlog sta mogu Rasi jos od povrca da dajem vrtim non stop u krug isto.
Do sada je jeo: brokoli, sargarepu, krompir, karfiol, tikvice i to mesam sa nemlecnim pirincanim pahuljicama,pocela sam da mu dajem zumance. Sto se voca tice nije da izbegavam alli slabo jede, vise voli slane ukuse, dala mu samo jabuku koju uopste ne voli i bananu koju bi mogao non stop da jede ali ne smem zbog stolice da mu dajem.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 7/7/2013, 12:27

od povrca paskanat, persun, celer, keleraba, to nek ti bude sledece.... od voca kruske, odlicna je i za stolicu, sljive, breskve, kajsije, sad imate bas svega, greota propustiti.... mozes i avokado ako nadjes....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 7/7/2013, 13:18

Hvala Bokice, jel moze paskanat, persun, celer i recimo sargarepa sve da se pomesa pa da se da ili moram da ga privikavam par dana celel, pa persun... A sto se tice voca, bas mi je zao sto nece da jede, pokusavala sam krusku, jabuku, sljivu ali nece, ima vremena zavolece Very Happy 
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 7/7/2013, 13:26

Mozes kelerabu:-)))
Pocni mesni bujon pa onda meso...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 7/7/2013, 13:32

Da planiram meso, samo prvo da zavrsim sa zumancem Very Happy 
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lilly13 7/7/2013, 21:24

Blitva, sad joj je sezona, kod nas ima dobar prolaz
ja sam ovih dana planirala da uvedem žumance, pa onda paradajz (može od 7. mjeseca)

i od kad smo uveli meso povrće nam ide puno bolje (nije nam bilo baš najdraže). A fol da jede povrće je bio da ja jedem sa njom. Pošto ona gleda u nas kad jedemo i broji nam zalogaje onda sam kašicu malo probala ja pa malo dam njoj,pa opet kašiku ja dve ona i tako par dana dok nije prihvatila, sad nam ide bolje od svega ostalog. Količinski najviše pojede slane kaišice.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 7/7/2013, 21:50

Mi i dalje jako lose jedemo...
Nismo se pomerili nikamo... smanjila sam podoje na minimum ali ni to ne pomaze... znam da ima dece koja bas tesko prihvataju cvrstu hranu ali zasto ana??? Ja dorucak dajem iz tri puta pa udjem u tetmin za rucak u pojede max 40ml, onda rucak dajem maltene do vecere i tu pojedemo 20-30ml...i to je to...
kuvam po dve kasice, u rezervi imam sve moguce hipp kasice...ali ne pomaze nista...
ne postoji nista sto voli...
krvna slika je za sada dobra ali ako ovako nastavi....
zato junetinu i teletinu uvek wtavljam h rucak pa tri kasikice su ipak tri kasikice...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lilly13 7/7/2013, 22:08

Joj Mijaki, ne znam šta da ti kažem, mogu misliti koja ti je frka (i što neće da jede i zbog povratka na posao). A jesi bila kod nutricioniste, znam da si spominjala? šta ti je ona rekla?
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 7/7/2013, 22:20

Da izbacim sve dnevne i nocne podoje osim jutarnjeg i vecernjeg...i da pisolim malo hranu i da dajem sve zivo...i gluten i fermemtisane mlecne...
ali sustina je da izbacim podoje sto ja necu...
Zaista joj ne nudim siku, dam samo kad krene da mi cupa majicu i da kljuca po meni... dojim je oko 7h ujutru, pa oko 12h, pa jos jednom zavisi kako kad i uvece u 20:30h...nocu siki jos 2x ali bas malo...
pocela sam da se izmuzam ds bi sikila prazne dojke:-((((

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lilly13 7/7/2013, 23:01

mijaki ::Da izbacim sve dnevne i nocne podoje osim jutarnjeg i vecernjeg...i da pisolim malo hranu i da dajem sve zivo...i gluten i fermemtisane mlecne...
ali sustina je da izbacim podoje sto ja necu...
Zaista joj ne nudim siku, dam samo kad krene da mi cupa majicu i da kljuca po meni... dojim je oko 7h ujutru, pa oko 12h, pa jos jednom zavisi kako kad i uvece u 20:30h...nocu siki jos 2x ali bas malo...
pocela sam da se izmuzam ds bi sikila prazne dojke:-((((

pa jeste ona specijalista ali baš da se odmah izbace svi podoji tj da ti u startu izbaciš 4-5 podoja Shocked  Po mom stručnom i nestručnom mišljenju mislim da bi to kod nje izazvalo samo veću frustarciju veću potražnju sike a jače odbijanje ove druge hrane (to se i Mirjani desilo sa Cvrletom, a kod nje je još bilo postepeno). Moja sad nakon skoro tri mjeseca čvrste hrane ima tri obroka i tri podoja (ujutro, uveče i jednom oko 12)
Samo izmuzanje i sikenje ''praznih grudi'' će ti dovesti do pojačane proizvodnje mlijeka (jer se povećava potražnja), pa nisam sigurna koliko je to dobro za obe.
Nisam pametna šta bi ja uradila na tvom mjestu. Možda bi se vratila na početak, ukinula sve obroke (na 2-3 dana) i krenula sa uvođenjem jutarnjeg ili već šta joj se najviše do sad svidjelo, ili bi možda ostavila samo taj jedan. Neka djeca tek sa 6 mjeseci i počnu sa uvođenjem hrane. Ovaj zadnji pasus ja samo naglas razmišljam. Svi ti nešto savjetuju, a ti si vjerovatno sluđena (bar bi ja bila).
Piši šta se dešava cmoka
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 8/7/2013, 11:05

Kod nas za sada samo rucak jede kako treba, povrce, ne znam sta da mu dajem za dorucak i za veceru, kasice i voce sam probala nece samo mi mleko preostaje da mu dajem
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 8/7/2013, 23:17

Mijaki ti si kraljica pa to je beba od sest meseci ima vremena jesce sve i svasta
Matletiras coku svoju daj joj siku zna ona sta najvise voli kakvo smanjivanje
Nece joj oslabiti krv nebrini, ona lepo napreduje i da neka deca i do godinu dana Samo Sisaju nece drugu hranu to im je i osnovna hrana mleko
znaju one sta vole
E sad jedino tvoj posao al ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 9/7/2013, 13:29

Noja dajem ja coku, ne pada mi na pamet da prestanem... juce je imala samo jedan obrok vocni, ostalo nismo mogli da uklopimo pa je cokila... a danas je za dorucak pojela 4 kasikice palente sa pavlakom, za uzinu 10ak kasikica hipp marelice, a za rucak joj spremam corbicu sa tikvicama i krompirom i junetinom...isto sto i sebi samo bez zacina... videcemo kako ce ici...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 10/7/2013, 12:02

Danas Rasa konacno pojeo voce, uzela sam kajsije i jabuku skuvala stavila u blender zajedno sa Nestle keksom i njegovim mlekom (ima neki od 6 meseci)
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od veki1 10/7/2013, 12:42

Mijaki, jesi probala dati nekom drugom da je hrani? Moguce je da odbija hranu jer si ti tu i zeli mleko... Uostalom, ako uzme i kasicicu dve to je i dalje ok, znaju bebe koliko im treba, pametnije su one nego sto mi mislimo.

Maksim puni 6 meseci za par dana pa sam resila da malo pogledam sta i kako treba da radim, nije mi bas najjasnije Very Happy pa reko da proverim sa vama Laughing Razz Razz 
Dakle, treba prvo da uvedem jutarnju uzinu, par kasicica pre mleka prvih par dana, moram da dajem jednu po jednu namirnicu zbog mogucih elergija (ista namirnica tri dana) ostatak dana nastaviti samo sa mlekom- pitanje: Koliko dugo dajem samo jedan obrok, kad povecati kolicinu? Kad ukinuti mleko posle obroka?

Mislila sam poceti sa vocem il mesati malo ovo voce malo povrce, mislim zasto mora samo jedno...

Ufff sto je stariji to sam ja zbunjenija, nisam nikad ni mislila da se bebama uvodi hrana h mislila sam one same pocnu da jedu lol! 

veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 10/7/2013, 21:11

Veki...koliconu diktira beba. Kad postignes obrok (6 meseci - 6 supenih kasika) mleko nece trebati u tom terminu... do dve namirnice nedeljno - stara skola kaze...uvedes jednu pa u tu mozes da pomesas i tako redom... neki krecu sa zitaricama, neki vocem a neki povrcem...i tu se misljenja razlikiju...kako god krenes,ne mozes pogresiti...
Samo polako, nadam se da ce ti uvodjenje hrane lepo ici...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 10/7/2013, 21:59

nase iskustvo do sada i kako ja radim, pa ako pomogne....
mi smo poceli od sestog s vocnom uzinom i bezglutenskim ziraricama pre podne...
od sedmog u vreme rucka povrce i gluten....
od osmog meso, mlecni proizvodi i zumance....
videcu dal da mu uvodim dorucak il veceru od devetog meseca sad, lomim se, divno siki, lepo rucka ova svoja dva obroka cvrsta, pa mi zao prosto :) moja drugarica je treci obrok od 11. uvela, sve zavisi od tebe i deteta kojom brzinom, al kazu eto bar mesec dana da treba da se uvede jedan obrok, tj formira....
on meni vocnu uzinu jede oko 200 grama, to je bilo kuvano voce u koje sam mu dodavala zitarice, odnosno 7corn kad uvedoh gluten... posle sam i sveze voce davala, npr rendana jabuka, s ovsenim pahuljama i malo cimeta.... danas npr sam mu iseckala na tanjiric sljive i jeo je komadice iz moje ruke.... bitno ih je navikavati postepeno na grublju i krupniju strukturu klope....
do sedmog sam blendala, od sedmog ne, rucno sam klopu sitnila, gnjecila i pasirala, nekad rendala, sad vec seckam nozem komadice....
od sedmog u ruckic obavezno masnoca u vidu kasikice mas. ulja, sad nekad i malo pavlake il jogurta il maslaca....
meso od pocetka seckam sitno nozem, nisam nikad blendala il sta vec, samo seckano, navikoh ga da zvace lepo a ni zube nije imao, i bas lepo je zvakuljio, nije mu nista zapadalo.. tek od pre par dana mu krenuli zubici.... dobije nekad suvu perecu iz pekare , bez onog slanog da gricka, to voli....
e da, nista seceriti ni soliti....
rucak se sastoji ovavezno od UH koji su baza (uglavnom krompir, pirinac, proso....), od povrca, bar dve, tri vrste, sto sarenije to zdravije, msm da ima i 'zelenog' i 'crvenog' i treca stavka je il meso il zumance.... moze i sir al mladi, neslani.... i u rucak bar kasicica masnoce...
zumance uvodim ovako, dva puta nedeljno dajem, prva nedelja uvodjenja, po jedna osmina zumanceta, druga nedelja po cetvrtina, treca nedelja po polovina (nama je trenutno treca nedelja), i cetvrta nedelja po celo zumance.... dan kad ide zumance u rucak, ne dajes meso, to vazi i posle uvodjenja....
i jos ovo eto za pomoc....
od zitarica uvedeno pirinac, kukuruz, heljda, proso i 7corn sa svim onim zitaricama, kasnije mu davala i posebno te zitarice....
od voca kruska, jabuka, sljiva, kajsija, breskva, banana, avokado,mango, dinja, ananas iz babylove kasice neke...
od povrca tikvica, krompir, sargarepa , brokoli, karfiol, keleraba, celer, patrnak, persun, crni luk, praziluk, bundeva, kukuruz secerac, boranija, cvekla, grasak, spanac...
od mlecnih proizvoda jogurt, grcki jogurt, pavlaka i mladi sir je gricnuo ....
od mesa teletina, junetina, curetina, piletina....
i zumance....

cekaju nas blitva, kupusi razni, mahunarke, jagnetina, riba....

necu mu davati jagodicasto voce, mleko, belance, med, jezgraste plodove pre rodjusa...
pije vodu i nekad caj
sisa, to mu je glavno i dalje....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 10/7/2013, 22:22

namirnice sam uvodila prva dva meseca sigurno po bar tri dana, neke i po cetiri, pet dana , sad sam vec opustenija al pazim naravno i nove namirnice uvek pre podne i tog dana nista novo, nikako po dve nove u danu...
u pocetku po par kasicica, posle sikio, posto je lepo jeo i kolicinski brzo dosao do velike porcije, nisam nudila posle siku...
sta jos, hm....
ako nece, ne vijaj ga celi dan s kasicicom, treba da zna da ako nece da ruca, za taj dan nema vise, a ne da se pretvori hranjenje u igre bez granica....
kod cvrste klope zaista smatram da je bitno strpljenje, smirenostt i red.... bez reda sledi haos, moraju da znaju da kad se klopa onda se klopa....
meni je zao kad vidim da mijaki hrani anu po ceo dan.... al mislim da je to sve do discipline, osete kod koga i sta mogu....
moja drugarica tako isto hrani klinku, ova brljavi, nece, ona je moljaka, peva, cvrkuce, a dodje baba i nahrani je za pet minuta bez frke i problema....
ja ga posadim u stolicu, nema tv, muzika, animatori u vidu baba i deda i dobacivanja, a imali su tih pokusaja skretanja paznje i pravljenja cirkusa, pa sam ih udaljila.... cuj on jede a baba sa strane mu prica pa ga ja cekam s kasicicom da okrene glavu.... nema toga.... nama rucak ne traje duze od deset minuta a nekad ni tolko, pu pu pu da ga ne ureknem....
uglavnom mu kuvam i spremam sve domace, ako bas ne mogu, il ako nismo kuci iz nekog razloga a nisam ponela spremljenu klopu, jede kupovnu kasicu....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 10/7/2013, 23:23

Slozicu se sa bokicom da je deo u disciplini ali isto tako sam sigurna da su sva deca razlicita i da isti roditelj ima jedno dete koje lepo jede a drugo ceo zivot mrljavi jos od najranijih dana...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 10/7/2013, 23:39

ma naravno, al opet i ti koji mrljave, uglavnom ne vole povrce il voce il mleko il meso, al ne odbijaju bas sve, al bas sve da nece da jede, to vec nije ni mrljavljenje, nije to ni probirljivost, ne znam.... rekla bih da to vec nije do hrane i ukusa, mozda gresim....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 11/7/2013, 14:48

Jupiiiiiii, imamo omiljenu kasicu - hipp jabuka bundeva...mada njupa i marelicu...
uspeli smo da za jedan obrok pojedemo pola one male teglice sto je za nas veeeeliki uspeh...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 17 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 29 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu