KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

plan i program uvodjenja cvrste hrane

+67
Tavita
BiKsi :)
Bobac
Lija
micam
Vanja80
Mimi12
nina :)
Tangerine
mimi85
lolipop
masato
bobica83
alisa
Deni
Ema78
d77
Vuchica
Stenli
zvoncica36
zoxa
veki1
fight&faith
jagodica
heart84
lilly13
mijaki
dr mali pariz
dacans
dragmilk
Botox
Orline
Marie
Mali Princ
agata
Marija86
noja
Mrvica
makababy
cici
plavaptica
cufta
Tanja83
penelope
Mirjana
Zoka83
lena
key
Tinche
buby
nesalela
catherine290505
Sneza
brinbili
Milijana
Lily
Pakki
Anuska
MARA
Jelence
Cherry
Gala
Kata
duga76
Hitron-Luka
maus
era
71 posters

Strana 10 od 29 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 19 ... 29  Sledeći

Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Orline 25/5/2013, 22:46

Joj, mijaki, znam, to mi je noćna mora. Par kašičica posle obroka i to je sve. Pitala sam i pedijatra, kaže ona da dok sisa nije problem, ali meni je cilj da zamenim taj obrok, a ne da nudim sisu jer je žedan Rolling Eyes
Napravim redju mlečnu kašicu sa žitaricama da bude više vode, nudim stalno vodu, kuvam čaj, kompot, po par kašičica i to je sve. A svaki put priprema, da sedne, pa portikla, ma idi. Ovako daš flajku i popije kol'ko oće. Valjda će uskoro naučiti iz šolje, pa da ne brinem
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Orline 25/5/2013, 22:54

Inače, ajde iskusnije mame, jel ovo OK sa sedam meseci il brzamo. Uvela i doručak pre neki dan, tj voće u to doba da naviknemo na neki ritam. Uskoro bih i pravi doručak, mislim slan, pa ne znam šta deci dajete za doručak i večere. Kupila sam 7corn, ali ne znam sa čim da ga spremim. Mleko?
Ujutro 6-7h podoj
Oko 9h voće, sa ili bez kašike žitarica, onaj klot pirinač ili 7corn
11-12h podoj, to će posle biti ova voćna užina, jel da
13-14h slan obrok, mesni ili šta već
Oko16-17h podoj (ponekad sam odbije ovaj, dal zbog zuba il bude sit, ne znam)
18-18i30 mlečna kašica, žitarice obično bez voća

Podoj pred spavanje, 20i30 najčešće.

Imate li neke savete da menjam, dodam, oduzmem?
I ono pitanje sa početka, šta dajete za večere i doručke, (hmmm, ne ide u množini, al već napisah).
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 25/5/2013, 23:04

Što se tečnosti, tj vode tiče, Cvrle je počeo da pije tek kad je počeo stvarno da jede, il kako reče Orli-kad pojede kršten obrok lol! i to iz flašice, flaširane vode. Ona voda za decu sa čepom koji se odiže......al ga objasnih Rolling Eyes
plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Bottles-small
Kao ova levo, npr.
Tek posle toga iz čaše s piskom.
Ja 7 žitarica pomešam s malo tople vode, a ostatak dodam jogurt ili sir. Dodam i mleveno laneno seme Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lilly13 25/5/2013, 23:10

I nama je problem tekućina, vodu neće ni pod razno, sokove samo bistre i skontala sam da hoće kompot (npr. od jabuka) i to pomalo pijemo iz male čaše. Prvo sam davala kašikom, ali to slabo ide. Malu čašu smo uveli prije jedno mjesec i po - zbog linexa jer ga nikako nije htjela popiti. Ja izmuzem par ml mlijeka u tu čašicu, toliko da se linex razmuti, nju stavim u krilo i popije u par gutljaja. Da se razumijemo kad pije kompot malo se i zalije (ne ide to baš perfektno), ali vidim da joj je zanimljivo - jer hvata tu čašu rukama i hoće stalno da je naginje. I bolje pije kad ima manje tekućine nego kad je čaša npr do pola puna.
Flašicu planiram da zaobiđem, a ni ona baš nešto neće, pa da je ne učim bezveze,a kasinije opet problem da je odviknem od iste.
Vidjećemo još kako će ići
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 25/5/2013, 23:13

E vidis orlic i mene ova dinamika muci? Ja racunam da u sestim mesecu treba da ima dva obroka a u sedmom tri....
ja dam planirala da sada tokom uvodjenja dajem kao slani rucak i popodne zitarice...slano oko 11, zitarice oko 3
onda da uvedem vocke ujutru i sve pomerim za po 2h...i da u sedmom imamo upravo ovako kao ti...
e onda bi trebalo da se lagano ide ka pet obroka dorucak-uzina-rucak-uzina-vecera...
ja bih opet uvela dorucak pre voca i sve pomerila opet za neko vreme...mada to je diskutabilno jer je mozda bolje zameniti neki poslepodnevni podoj...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 25/5/2013, 23:18

Npr ujutru zitarice onda vocna uzina npr breskvica pa rucak sa mesom i onda npr palentica? Ovde dam pisala samo klopicu ne racunajuci mlekovtj sikenje?
i ja vapim za predlogom kako?

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 25/5/2013, 23:29

Negde sam već pisala. KOd nas je ovako
Oko 7h voće (voće iz teglice ili banana)
oko 9h žitarice sa jogurtom, žumancima ili sirom, ili popara, ili palenta, ili makarone, ili kifla i jogurt -uglavnom "slani" žitno mlečni obrok.
Oko 11h sisa i spava
oko 3h povrće, sa ili bez mesa
oko 5h sisa i spava
oko pola osam opet ugljeni hidrati, ali u slatkom izdanju-keksolino, čokolino i sl.

Danas mu za užinu napravila voćni jogurt, tako što sam šljivu iz teglice usula u jogurt. Uz to je jeo keks. Inače, nije hteo voće..mislim, štrajkuje danima u svemu, ali evo, popravlja se
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Orline 25/5/2013, 23:39

Mirjana ::Što se tečnosti, tj vode tiče, Cvrle je počeo da pije tek kad je počeo stvarno da jede, il kako reče Orli-kad pojede kršten obrok lol! i to iz flašice, flaširane vode. Ona voda za decu sa čepom koji se odiže......al ga objasnih Rolling Eyes

Ja 7 žitarica pomešam s malo tople vode, a ostatak dodam jogurt ili sir. Dodam i mleveno laneno seme Wink
Shvatila, znam te flašice, one što ih ja ne volim. To mu nisam nudila, dal mu je rano plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 279933Moram probat.
A kad si počela lan? TI ga melješ?
Interesuje me dal smem da počnem kakao?


lilly13 ::I nama je problem tekućina, vodu neće ni pod razno, sokove samo bistre i skontala sam da hoće kompot (npr. od jabuka) i to pomalo pijemo iz male čaše. Prvo sam davala kašikom, ali to slabo ide. Malu čašu smo uveli prije jedno mjesec i po - zbog linexa jer ga nikako nije htjela popiti. Ja izmuzem par ml mlijeka u tu čašicu, toliko da se linex razmuti, nju stavim u krilo i popije u par gutljaja. Da se razumijemo kad pije kompot malo se i zalije (ne ide to baš perfektno), ali vidim da joj je zanimljivo - jer hvata tu čašu rukama i hoće stalno da je naginje. I bolje pije kad ima manje tekućine nego kad je čaša npr do pola puna.
Flašicu planiram da zaobiđem, a ni ona baš nešto neće, pa da je ne učim bezveze,a kasinije opet problem da je odviknem od iste.
Vidjećemo još kako će ići
Ja probala šoljicu, i slabo. Možda je čaša lakša, veća, pa lakše uhvatiti, moram naći neku plastičnu. Jbt, mogla sam ga opremiti na pijaci, a ja pukoh grdne pare na ove lux flašice, piskove itd.

mijaki ::E vidis orlic i mene ova dinamika muci? Ja racunam da u sestim mesecu treba da ima dva obroka a u sedmom tri....
ja dam planirala da sada tokom uvodjenja dajem kao slani rucak i popodne zitarice...slano oko 11, zitarice oko 3
onda da uvedem vocke ujutru i sve pomerim za po 2h...i da u sedmom imamo upravo ovako kao ti...
e onda bi trebalo da se lagano ide ka pet obroka dorucak-uzina-rucak-uzina-vecera...
ja bih opet uvela dorucak pre voca i sve pomerila opet za neko vreme...mada to je diskutabilno jer je mozda bolje zameniti neki poslepodnevni podoj...
Ja sam uvela tako, ali davala oko podne da proba sve novo, a posle žitarice davala oko 17h, a slano oko 11-12. Doduše, žitarice sam ponekad mešala sa voćem.




Mirjana ::Negde sam već pisala. KOd nas je ovako
Oko 7h voće (voće iz teglice ili banana)
oko 9h žitarice sa jogurtom, žumancima ili sirom, ili popara, ili palenta, ili makarone, ili kifla i jogurt -uglavnom "slani" žitno mlečni obrok.
Oko 11h sisa i spava
oko 3h povrće, sa ili bez mesa
oko 5h sisa i spava
oko pola osam opet ugljeni hidrati, ali u slatkom izdanju-keksolino, čokolino i sl.

Danas mu za užinu napravila voćni jogurt, tako što sam šljivu iz teglice usula u jogurt. Uz to je jeo keks. Inače, nije hteo voće..mislim, štrajkuje danima u svemu, ali evo, popravlja se
E to, hvala, negde sam pročitala, al ne nadjoh, hvala što ponovi plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 729680
Dok je mama bila tu, počeo se uspavljivati bez sike, ona ga na rukama uspava. Kako smo sami, nema šaje, izvija se, tek svaki deseti put uspije bez sike, ali i ja brzo popustim Razz
Onda bi meni bio cilj ujutro sika, a oko 11 voće. Ako uspijem za nekih deset dana da izbacim još jedan podoj.
Do pre nedelju dana on sam preskakao podoj, samo je gurne i okrene glavu. A onda opet počeo da traži. Možda je u stresu što je sam sa ovom lujom, protestuje zbog nedostatka babine pažnje Laughing Odoh u off, sorry.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 25/5/2013, 23:48

Lan mu trpam od početka, tj. šestog meseca. Pitala dr, kaže da može. Mislila sam zbog sluzi, da nema problem sa kakom, a i zbog omega 3 i 6 Wink
Za kakao nisam ni ja znala kad mogu. Dala ga tek u osmom, tj. dodavala po malkice.
Ma nisi otišla u off, baš o tome se radi.
Vidiš iz mog "plana" da je sisao dva puta u toku dana, treći je bio pred sisanje, a četvrti oko 6h, tj. pred ustajanje.
Ja mislila da ukinem dnevne podoje i da ostanu samo ova dva ujutru i uveče. Tad mi dete odlepi, prestade da jede, prešalta se samo na sisu i to po bezbroj puta dnevno-i danju i noću. Samo nisam trebala da forsiram, i sam bi polako izbacio, kao i one ranije. Ali, ja se uplašila da će me zvati na posao, pa zbog toga zeznuh situaciju.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od plavaptica 26/5/2013, 00:06

Ana od kada jede konkretne ruckove, vise uopste nece kasice tj zitarice...cak ni voce tako spremljeno ...samo me udari po kasicici i sve prospe. Ja sam isto bez ideja za dorucak i veceru, jer ona nece popare, palentu, jogurt, retko kad pristane na Cokolino.
Zato je virslu onu malu Woody pogrickala sama ko velika. Asortiman iz pekara joj se takodje jako dopada v Ja sam tako optimisticki nakupovala razne zitarice i osmislila kombinacije i recepte, ali uzalud, moje dete zdrava ishrana ne zanima.
Orle ja mislim da ti je raspored ok, a dorucak i vecera za sada mogu da budu zitarice u slanoj i slatkoj varijanti, tj klot ili sa vocem ili povrcem. Po neko zumance....ne znam da li ste krenuli sa mlecnim proizvodima.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lilly13 26/5/2013, 07:55

Orline ::
Ja probala šoljicu, i slabo. Možda je čaša lakša, veća, pa lakše uhvatiti, moram naći neku plastičnu. Jbt, mogla sam ga opremiti na pijaci, a ja pukoh grdne pare na ove lux flašice, piskove itd.

ma ja uzela neku čašu za rakiju- nekako je veća od ovih klasičnih malih, moje šoljice za kafu imaju nekako debele rubove pa ne može da fino stavi u usta. i mislim da joj je zanimljivo što vidi tečnost, jer gleda i kad mi pijemo nešto iz čaše ili kad samo vrtim tečnost u čaši.

A ja sam uvela voćnu kašicu oko 9-10 nakon prvog spavanja
pa kad se vratimo iz šetnje oko 11-12 sisa i spavanje
opet sisanje...
sad dajem tu rižu oko 18-19 (počeli prije 3 dana)
kontala sam povrće da počnem dok se navikne na večeru, za nekih 20tak dana

i pisala sam kad smo počeli sa kašicom, samo sam prvih par dana nudila i da sisa (poslije toga je bljuckala) i kasnije dok je počela jesti malo više kašice nisam više nudila siku nego nakon otprilike 1,5-2 sata ona plače da je gladna i onda joj dam. To isto planiram i sa ostalim obrocima (ako uspije)
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lilly13 26/5/2013, 07:58

a rižu moram da joj pravim sa adaptiranim mlijekom jer su sestra mm i njen sin baš skloni slergijama, on je čak bio alergičan i na mlijeko (srećom prošlo), a mnogo smrdi. meni je muka kad joj dajem (brrr), i ona se gadila na početku ali ajd već ide malo bolje
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 26/5/2013, 08:33

mijaki, mislim da svi u pocetku malo brljave dok ne skontaju sta s kasicicom, sta s jezikom, sta s klopicom Wink

ja sam imala skroz drugaciji plan
prvi mesec sam mu uvela bezglutenske zitarice i voce u pre podnevnim casovima, takav mi je bio plan da do kraja tog prvog meseca on ima vocnu uzinu
i tako bi, pojede oko 200 grama toga, nekada cak i vise, svidja mu se
posle malo siki i to je to
kad smo napunili 7 meseci, poceli smo s povrcem i glutenom, i to u vreme rucka,
za sada probao tikvicu, krompir i sargarepu i milupin 7 corn (to dodajem po kasicicu, dve u kasicu koju spremim, i u rucak kad ne stavim krompir, to mu je dnevna doza UH)
i to super rucka
pojeo bi i toga punu ciniju, al mu ne dam jos punu, vec napravim nekih 150 grama i to porucka lepo
e da, u rucak, kako smo poceli od sedmog meseca, dodajem kasicicu maslinovog ulja....

e sad oko nekih tvojih nedoumica jos, prvo oko vremena
ne mozes ni planirati neko tacno vreme, em je pocetak, em su nase beke samo sikile, verovatno i Ana na zahtev ko i vladeta, i ne mozes ih odjednom ukalupiti, ipak moras gledati da u vreme obroka nije ni gladna previse a ni sita.... ako sacekas da ogladni, bice verovatno nervoznija i htece sikicu, a kasicicca ce joj verovatno samo ici na zivce Very Happy
voda.... vladeta nece na pisak nikako, pisak koristi da cese desni i zaliva vodom vrat , usi , bodi.... Very Happy
pije iz obicne case, sve hvata obema rukama, prinosi sam ustima, i naginje :) i tada proguta ono sto sam sebi uspe u usta :)
naravno kazem sam, ali en mislim bukvalno sam, ja sam mu tu i pridrzavam mu casu da se ne bi on ispolivao, igrao il ne daj boze nesto drugo uradio s njom....
eto ako sam pomogla
vladeta sada ima vocnu uzinu pre podne i rucak
dva obroka
i ne zurimi se iskreno s trecim.... pisala sam svoje fobije ovde Very Happy hahaha
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 26/5/2013, 09:13

i da, znam d sam htela jos nesto napisati....
V. voli gusce kasice, s redjima se zbuni :)
i kupila sam Munckin rucni mlin za hranu, super je, hrana ne bude kasasta ko sa stapnim mix il blenderom..... onako nije izblendano nista do bola, osete se mali komadici na jeziku i svidja mu se....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dr mali pariz 26/5/2013, 09:41

Orli-ne znam šta ti je pedij. savetovao,ali ja sam već tada uvela kravlje-i njega isključivo u plazmu,7-corn,griz...a piju formulu.
Ja izbegavam teglice-ali vole juvitaninu-jabuka+breskva+integr.pirinač.Malo se stresu ,pa klopau. Inače uglavnom od voća jabuka i banana.Jabuku i dalje kuvam-pogot.zbog Iv,oau tokuvanu kinou-koju obožavaju ili plazmu dodam.
Ako kakao zbog Fe uvodiš-bolje je uzmi kinou-mada kako god.
Moja šćer ko i Ana Ticina- pekara-dakle celu rol viršlu,zvrk pite-mekane kore i sir, kajgane, jogurt i kiselo slabo,prženicu,palačinku.....7-corn oboje obožavaju.I burek puca kad ona žvaće. Sin za razliku od nje-slabo testa,sir...ali jogurt iz šolje pije-stresa se i željno pije.
Kuvam im i beli i integralni pirinač i rado ga jedu.
Čokolino obožavaju-ali izbegavam Iv često davati-čoko-kiselinu,i neretko šlajm-pa posle povrati....MIJAKI-ČITAJ SVE OVO VEANO ZA IV-zbog refluxa mož da bude slično kod Ane,ali i ne mora.
Eto,to su moji doručkovi i večere-Duci bi da samo klizi niz grlo-lenština moja.
e,da-kupila sam im one pirinčane-integr.pahuljice-dajete li to i sa čim?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 26/5/2013, 11:39

Evo danas opet katastrofa sa milupinom rizom nece nikako....
jos me mama nabedjuje kako ne znam da je hranim. Pa kao da sam nespodobna...
preskocicu tu rizu jedno dve nedelje

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 26/5/2013, 12:06

mozda joj se ne svidja sama riza
ni V. ne voli sam pirinac, i generalno sve te zitarice klot s vodom il mlekom njemu su bljak
a uskreno, bljak su i meni Very Happy
i njegovom tati
mozda jednostavno dete ne voli....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 26/5/2013, 12:46

U pravu si bojance, sa cime ti to mesas

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 26/5/2013, 13:16

s vocem najcesce, uvacim kasicicu, dve tri u pasirano voce.... il u rucak ako nema krompirA....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dr mali pariz 26/5/2013, 15:18

probaj pirinač-kukuruz
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 26/5/2013, 16:32

Mijaki, to je stvar ukusa, a bebe ga tek izgrađuju.
Meni se sviđa riža s mlekom, a Hipp-ova organska je ukusna kao najlepši sutlijaš.
U principu, bilo šta što odbija, ne nudi se nedelju dve, pa probaš opet.
I ja bi probala rižu sa kukuruzom, a i mešanje s voćem nije loša opcija.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 27/5/2013, 11:25

Ja sam pre dve nedelje pocela Rasi da dajem Milupinu kasicu samo pirinac ali uzalu nece da jede sve izbacuje, nekad pocne toliko da vristi da se zaceni,pa pocne da se davi, a bas mu retko napravim,brobala sam i na flasicu da mu dam ali ne vredi, probala sam i Humaninu kasicu pirinac, kukuruz sa nekom aromom vanile kao lepseg je ukusa i nista opet ista prica. Juce pokusala da mu dam malo sargarepice nisam ni primakla kasicicu poceo je da okrece glavu i kao da se davi, vidim da cu imati bas muke No
Vodu i cajeve nece uopste da pije
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 27/5/2013, 11:36

Polako Heart, nemoj da se sekiraš. Sačekaj još malo ako treba, nemoj na silu da ga hraniš. Meni Cvrle baš nije lepo jeo tu retku kašicu, pa sam mu ja uvek pravila gustu. Jeste, piše na kutiji da ne treba praviti gušće, ali on svakako posle tih par kašičica (u početku) sisa, pa se to u stomaku razredi. Tako sam razmišljala i radila. Lepše je jeo to gusto Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 27/5/2013, 11:38

Ne smem jos gusto da mu pravim posto pocne da se davi i kad mu je retko skroz.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 27/5/2013, 11:48

Ja sam mislila da se zato i davi(mislim na mog Cvrleta), jer sa retkim koje se razliva na sve strane, ne može lepo da se upravlja Wink Drugo je kad sisa, jer su usta zatvorena.
Mislim, ko zna da li sam u pravu....nego, ja sam to tako skontala, pošto i sama imam problem kad jedem supu. Radije je pijem iz šolje. Kad jedem kašikom zadavljujem se, tj. ode mi na stranu, pa kašljem po pola sata da to izbacim Laughing Sa nečim gušćim nemam problem Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 10 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 29 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 19 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu