KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

plan i program uvodjenja cvrste hrane

+67
Tavita
BiKsi :)
Bobac
Lija
micam
Vanja80
Mimi12
nina :)
Tangerine
mimi85
lolipop
masato
bobica83
alisa
Deni
Ema78
d77
Vuchica
Stenli
zvoncica36
zoxa
veki1
fight&faith
jagodica
heart84
lilly13
mijaki
dr mali pariz
dacans
dragmilk
Botox
Orline
Marie
Mali Princ
agata
Marija86
noja
Mrvica
makababy
cici
plavaptica
cufta
Tanja83
penelope
Mirjana
Zoka83
lena
key
Tinche
buby
nesalela
catherine290505
Sneza
brinbili
Milijana
Lily
Pakki
Anuska
MARA
Jelence
Cherry
Gala
Kata
duga76
Hitron-Luka
maus
era
71 posters

Strana 9 od 29 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Sledeći

Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 21/4/2013, 22:23

Super .post prince !
Mi kupili tanjir aventov sa pregradama pa sve posebno recimo grasak, meso, pire ...al moja cuca i sad voli da joj umixam, ne sitno,
nego onako dva tri puta stapom, jer ona prosto nema vremena da sedi u stici i jede ! Nema !
Kifle, hleb joj dajem posle rucka, a mi smo krenuli sa god.sa supama al masnim...
Ptico procitaj clanak o margarinu nije dobar, maslac je bolji i mi u dorucak stavljamo...
A sad i slaninu rendamo
maslinovo ulje isto zbog omege,
Njima je mozak u razvoju i potrebne su im masnoce, ugljeni hidrati ...
Ribu po mogucstvu morsku sa omegom,
Ako je vec riba oslic, skarpina itd itd
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 21/4/2013, 22:42

http://www.yumama.com/zdravlje-i-ishrana/ishrana-i-recepti/5071-buter-ili-margarin-sta-je-zdravije.html
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dacans 22/4/2013, 08:41

Slanina, puter, maslinovo ulje..njima pod obavezno, maslinovo ulje meni dr rekla cim sam pocelada uvodim povrce, negde vec sa 5 meseci...nama matorima nazalost samo bareno lol!
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 25/4/2013, 08:53

Jutros sam mu narendala slaninice u kačamak. Mislim da će povratiti koliko je pojeo Very Happy
Daco, hvala na savetu usne baš se dobro renda zaleđena slaninica yes
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dacans 25/4/2013, 09:34

Ma nema na čemu..sve za Cvrleta..znam ja kako je kad voliš slaninu, a ne možeš iz nekog razloga yes lol! love
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 19/5/2013, 16:06

evo i ovde...da kopiram napisano....

nama prvi mesec uvodjenja prosao super
mislim da jede bas lepo, pojede sigurnih 200 grama, nekada i vise
za ovaj prvi mesec uvela sam mu bezglutenske zitarice (pirinac, kukuruz, heljda i prpso) i vockice (sto sezonkse, sto egzoticne, suve, i po neku kupovnu kasicu....
bas je lepo prihvatio i sada imamo uvedenu vocnu uzinicu pre podne....
a pojavile nam se u piljarnici i sveze nekatrine i breskve one dlakave i kajsije, izbor je sve veci.... (od voca jede jabuku, krusku, kajsiju, sljivu, breskvu, mango, avokado, bananu...)

danas je napunio 7 meseci i krenula sam s popvrcem
dala sam mu tikvicu, skuvala je, propasirala i dodala kasicicu mas. ulja
samo je zijao i gutao, posle mi bilo zao sto nema jos, al bice sutra :)
to sam mu davala u vreme rucka, oko 1
naravno i dalje sisa i posle svojih obroka, toga se ne odrice ni on, ni ja :)
ovaj mesec cemo uvoditi povrce i htedoh ako se setim i stignem i gluten (psenicu, ovas i raz), pa da od osmog pocnem s zumancetom, mesom i mlecnim prozivodima....
no videcemo, polako....
mama je jako zadovoljna :) a vidim i on se ne buni :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dr mali pariz 19/5/2013, 17:20

Bravo Bojanice,odlično sve to zvuči,još bolje nj.prihvatanje.
Samo napred,i super za sisanje! sve podrške!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dr mali pariz 19/5/2013, 17:21

e,da,srećan vam swdmi mesecdančić Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 19/5/2013, 18:08

hvala Pariz :*
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 25/5/2013, 21:11

Mi smo krenuli sa povrc3m jer je ana bucko. Uveli krompir, sargarepu, tikvicu, onda ja probala rizu milupinu i danas jqbukicu. Ne ide nam nesto, nikako da povecamo kolicinu. Ako pojede dve kasicice ne vise. Jedino je pre neki dan pojela 5-6 kasicica kupovne hipp kasice krompir sargatepa.
moram da napravim plan jelovnik i da ga se 0ridrzavam a nemam kad.
i iskrena da budem ne uzivam u kyvanju jer visr volim da se igram sa njom...
kupujem organsko povrce jer ga sada ima...
nastavicu da forsiram povrce i onda zitarice pa na kraju voce...
sokove ne dajem a nece ni vodu jer ne zna da pije na flasicu...
sisa 8-10 puta u toku dana/noci...odnosno non-stop...
ne ume da proguta hranu, to me bas brine, ja joj stavim kasicicu a oba zine i onda otvorena usta drzi i peva i gadi se a hrana ispada iz usta...
ne znam sta pogresno radim...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 25/5/2013, 21:13

Imam jedno 4-5 kuvara ali ne znam ni to kad da citam...
i ne mogu da obrok dajem u isto vreme jer moram da potrefim da je gladna (veoma retko),

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 25/5/2013, 21:15

A da joj se pritom i ne spava jer onda samo siku hoce...
i da sam ja stigla da spremim klopu...
vec vidim da cemo da cesto jedemo kupovne kasice...:-(((((
Jbg, ja ispadoh stvarno nesposobna...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 25/5/2013, 21:34

Ništa ne radiš pogrešno! Tako svi u početku, a i kasnije prvi zalogaj-kao gade se :)
I Cvrle je baš drugo jeo samo po 2, 3 kašičice. Takođe sam skontala da mi više odgovara da kupujem kašice, ali i tu se desi da ne može da dočeka da podgrejem ili podgrejano moram da bacim, jer baš tada neće da jede,
Tako je verovatno kod (skoro) svih, prvih mesec, dva Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lilly13 25/5/2013, 21:36

mijaki ::A da joj se pritom i ne spava jer onda samo siku hoce...
i da sam ja stigla da spremim klopu...
vec vidim da cemo da cesto jedemo kupovne kasice...:-(((((
Jbg, ja ispadoh stvarno nesposobna...
Nesposobna- ajde bježi Very Happy
Pa šta će joj biti od kupovne kašice, nek malo proba i da nauči da jede otprilike u neko isto vrijeme, u tom će i ''porasti'' pa sjediti pa će moći i da se malo zaigra sama dok ti napraviš tu klopu, znaćeš kad će biti gladna. Svakako se to sve kuva, trebaš koji minut da to staviš da se kuva pa opet možeš biti sa njom i poslije samo da prebaciš u blender ( i to je minut-dva). Ja Niku ubacim u drndalicu i stavim je u kuhinju dok ja nešto pripremam za ručak, čekam da počne lijepo sjediti pa da je mogu staviti u stolicu za hranjenje (da nije na podu nisko), pričam sa njom i dam joj neku igračku ili kašiku i nema nekih problema.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Marie 25/5/2013, 21:39

Mijaki nisi ti nikako nesposobna, meni se cini da ona mozda nije jos zrela za uvodjenje cvrste hrane... I mi smo poceli sa 5 meseci, ali je moja cuca vec pre toga bas pokazivala ineresovanje za hranu koju mi jedemo (genetika lol! ), tj. mljackala, vristala od srece i pomno pratila kad mm ili ja jedemo bilo sta... A cak i pored toga nije odmah znala da proguta hranu, prvih par dana je bila sva zbunjena. Kuvar ti je super od vodica za roditelje, imas na sajtu njihovom, a meni je dobar i "Od prvog obroka do skolske uzine". A i mozda da sacekas da se malo uobroci, nama je islo prilicno glatko jer smo se bez nekog forsiranja bas uobrocili u to vreme, eto jednostavno je takva moja bekana, a sve su naravno prica za sebe Very Happy
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Marie 25/5/2013, 21:40

Htedoh da kazem nemoj da se nerviras, nema zurbe dok ona tebi lepo siki, polako ce doci sve na svoje!
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 25/5/2013, 21:54

Marie imam oba kuvara, ja sam stari streber:-))))
Nista krecem opet ispocetka od ponwdeljka guram zitarice i povrcke pa ce valjda krenuti...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dr mali pariz 25/5/2013, 21:58

Midžaki Wink
Ana je odlično napredna-usrale je koke-što bi naša trudnaja rekla-ti si super mama jer imaš odlično naprednu beku za uzrast od pet meseci....i to‘‘ samo‘‘ od sike.
Dakle-nema msta panici. Hrana se i uvodi tako-po nekoliko kašičica,a onda je zasitiš mlekom-dakle da navikne na kašičicu i privikne ae na druge ukuse.
E,sad- vremenom će to sve leći-kao i kod mene--seti sw priče o njihovoj oprečnosti u obedovanju-
ALI-da treba polako da odmaraš sike-u smislu da služe sa.o za hranu-vreme je-iz više razloga,a ti znaš za svaki.
ljubim tee u mecovnu Anu !!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dr mali pariz 25/5/2013, 22:04

p.s. vrlo je moguće da fi sokove neće rado ni prihvatiti-ko ni moja Iv-ima osetljic želudac od probl.sa rwfluyom,ali sw ne uzbuđujem-bitno mi je da vodu piju odlično,i čajeve ne moram da sladim da bi ih pili.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dr mali pariz 25/5/2013, 22:07

jbmti ti touchpal tastaturu
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 25/5/2013, 22:21

Hahaha:'))))) nepismene smo od kad kuckamo sa telefona...
ma ja sam se previse oslonila na mamu ali znam da nema nista dok ja ne uzmem 'dizgine u ruke'...
evo me vec citam kuvar pod svetlom nocne lampe dok ana pajki pored mene...
jmbm misa toliki trud oko dojenja, prvih dana dohrana na kasicicu da se slucajno ne odvikne od sike i sada treba da je odvikavam od sike a ona nece flasicu...
dok sam trepnula proletelo je 6 meseci, tako brzo raste ufff, odoh u off a jos se radpekmezih....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 25/5/2013, 22:25

A probacu i da joj dam da pije iz one case sa onim mekanim gore pa sa rupicama...vec vidim njenu radost sto moze da se gricka...
Problem je sto mnoga deca koja nece flasicu prestanu da piju mleko kada nema sike... i to moram da prevazidjem nekako ili da mi je donose na podoj u kancelariju:-)

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Orline 25/5/2013, 22:26

Sad vidim da stese ovde raspisale, a ja odgovaram na onoj temi.
Mijaki, ne brini, svi ispočetka tako krenu, ništa ti ne grešiš.
I mome mišu je dugo vremena trebalo da prihvati kršten obrok.
A onda krenuli zubi pa opet odbijao, i tako u krug. I sad ima dana da neć da pojede.

NIšta ti ne radiš neispravno. I ja sam se ispočetka nekako gubila u svemu tome.
Sad mu uvela treći obrok, pa opet menjamo neki ritam, moram da se naviknem na novi i ja i on.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Orline 25/5/2013, 22:29

Pazi, Mihailo nije hteo i neće ni dalje flašicu, Ja je i sad ponekad ponudim, ne bi li se zeznuo, al ništa.
Kupila sam tri različite sa kljunom ili piskom. Ni jednu nije prihvatio, sve mu služe kao glodalica, ono vode što iscuri, taman fino ohladi desni.
Ne zna ni iz čaše još. Dajem mu pa se sav ispoliva, pomalo i zagrcne, al učimo polako. Na kašičicu je sizifov posao, koliko ode, koliko pored. Bolje gušće proguta, samo mrdne uvetima i opla, ode... Laughing A sok, kompot, vodu Rolling Eyes
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 25/5/2013, 22:38

Pa kako onda Orliska uzima tecnost? Msm bitna je ta voda kada se jede hrana zbog stolice tj da ne dodje do zatvora ne daj Boze

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 9 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 29 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu