KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrednosti AMH-a

+135
Sirijus
micam
Makija
BiKsi :)
libra35
fight&faith
kaja1981
Bobaue
MilePile
BabyBear
sunny.tp
Gogoli
Amna84
Nataly17
Vecka
ella82
tiramisu
winni
karakaca
hocukusurnecuzvaku
lela1984
Cala Domingos
Star77
annci
bulevar79
bundevica
Petkana
Djeni
Strumfeta78
De Luc
saska1
leptirko82
jovanka.draskic
bezdan
menora72
d77
luckystar74
AriesGirl
Crvic
tanjaV
pempy
ivi
ninica2
OKacica
hany
SannI-AlL
bibi.libi
lenjivica
missile
neca73
tetreb
Mrvica78
melanija
GocaZ
cicsa80
Veca77
JocY
sareni leptir
Ema78
LaFolie
*Maki*
ahosame
Erata
KoMetaK
lilya
darija79
senka
vikica800
dragana76ns
Kamilica
medolino
laKole
manela
sweety
nebuloza
Mirjana
*AIDA*
zova
maza1972
mona
7-patuljaka
zavala
julija
tuzna
mika81
San
Bitter Sweet
makica
silvana
dacca
joja
maki79
Marija86
cici
viktorija
djole42
Zoka83
bak
racili
Struzzo
Republica
lena
sne22
Aki
ciklama
Pakki
buby
dr mali pariz
lekazeka
HappyGirl
aha
Mini
maša
tanja68
Masha UK
Lily
black magic woman
logona
_luna_
dejna
thaia
Anuska
Mishesa
vremejezabebe
bokica
Orline
nena beba
lavica
rikikiki
nina68
sanja 1973
natalija
kristina33
nabla
nesalela
139 posters

Strana 13 od 39 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 39  Sledeći

Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nena beba 22/6/2010, 17:41

moze bilo koji dan al pocetkom ciklusa najbolje. krajem ciklusa zna da da nesto vece rezultate
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Zoka83 22/6/2010, 18:34

Hvala trudnice ; )
Malo sam se zbunila citajuci ranije postove, vezano za LH i FSH. Pre sam mislila da je dobro sto su blize vrednosti ova dva hormona, a sada shvatih da bas i nije, pa sam malo Vrednosti AMH-a - Page 13 Icon_rolleyes
Meni je FSH 6,3 a LH je 7... Jel moze neko da protumaci?
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Struzzo 22/6/2010, 18:47

Da, mogu biti priblizne vrednosti do razlike 2:1 u korist FSH (u duhu s. prvenstva u fudbalu Vrednosti AMH-a - Page 13 Icon_wink ), tj. ako postoji veca vrednost bolje da je od fsh (ali ne puno, pa da postanes pu, pu, clanica ovog pdf). Veci LH ukazuje na PCOS i tome slicno. Ali kod tebe nije velika razlika, tako da mislim da nije nista zabrinjavajuce.
Vrednosti AMH-a - Page 13 490909
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Zoka83 22/6/2010, 19:10

Hvala Struzzo!
Moja dr je spomenula mikrocisticne jajnike, tj imam dosta antralnih folikula na levom jajniku, koji se ne razvijaju, ali nije dalje nista spominjala niti je okarakterisala kao nesto zabrinjavajuce.
Hormonski status smatra urednim, ali sam citajuci pdf vezano za odnose fsh i lh postala malo zabrinuta.
U julu cu uraditi hormone ponovo, pa cu videti onda.
Hvala jos jednom! : *
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 30/6/2010, 00:43

bak ::
A amh mi je 0, 168, iz Konzilijuma, ref 0-5. Sta da radim? Da li da ponovim u nekoj drugoj lab ili da idem na komisiju, da me ne vrate?

Mislim ne brinem toliko zbog rezultata, imam redovne ovulcije, 8 jc na prosloj vto, nego me je frka zbog komisije.
Citala sam ovde po temi, ali koliko primecijem sve zene su ga radile zbog dr, ne zbog komisije, pa ne znam kako ste prolazile.

bak, kako je proslo s AMH na Komisiji?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od bak 30/6/2010, 12:13

Nisu ga ni pogledali Vrednosti AMH-a - Page 13 Icon_rolleyes . Mislim jeste pogledala, jednim okom u prolazu, samo ga je prepisala na karton, kao i ostale hormone, uostalom. Verovatno ce ga gledati pred postupak, jel? Ma...
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 30/6/2010, 12:16

Baki, a na kom protokolu si dobijala 8 jc - kratki ili dugi?

Ti, prema reakciji, ne spadas u poor respondere, bez obzira na protokol, tako da ce im, verujem, najmerdovaniji podatak biti ta info sa prethodnog postupka.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od bak 30/6/2010, 14:01

Dugi, s tim sto sam primala diferelin od 21. dc, a kasnila mi je 8 dana, znaci oko 20 dana sam primala samo diferelin. Dobro mi brkovi i piša nisu porasli. Poale sam primala malo Gonal, malo Menopur, svasta nesto.
Ja pretpostavljam da ce po proslom raditi, pogotovu sto radim na istoj klinici. Videcemo. Nisam ja lose reagovala, cak stavise, samo se zvezde nisu poklopile. Bice bolje
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 1/7/2010, 14:47

Drzim ti fige za sledeci put! Vrednosti AMH-a - Page 13 Icon_biggrin

Interesantno je to sto se tvoje vrednosti ne razlikuju mnogo od nekih cura (pa i mene) koje su poor responderi, a razlika u reakciji je drasticna, pogotovo sto si bila na dugom protokolu.

Malo me nervira ta nepouzdanost AMH-a, pogotovo sto postoji verovatnoca da se nadje neki pametnjakovic koji ce devojku koja jos nije bila u postupku i nema dokaz kako reaguje, odbiti s pretpostavkom da je poor responder. Vrednosti AMH-a - Page 13 Icon_mad
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od djole42 22/7/2010, 15:58

Danas prvi put odradila AMH i vrednost je 1,5 ng/ml. Na dosadasnje stimulacije (dugi protokol uvek) reagovala bas jadno.Cekam u utorak rezultate hormona pa da znam gde da se svrstam ....dal sam samo poor il sam FSH-ovka il sam oba po malo il sam cudo prirode



Very Happy
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 24/7/2010, 13:09

buby ::IMAM JEDNO PITANJE...DRUGARICE JE RADILA AMH... REZULTAT JE 6,3 ug/L
A VREDNOSTI TE LABORATORIJE OVAKO PISE RANA FOL.FAZA 0.5-2,3
OVULATIVNA 0.8-2,6
LUT FAZA 0,5-2.3
STA TO UOPSTE SAD ZNACI????GDE ONA PRIPADA????

Pretpostavljam da je radila na pocetku ciklusa? Mada, uostalom to i nije bitno jer su male razlike u rasponima.
Njena vrednost je bas visoka i prema tekstovima (i naucnim i popularnim) to bi moglo ukazivati na policisticne jajnike, odn. na PCOS

U kom labu je to radjeno?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od buby 24/7/2010, 15:53

u aqualabu..a radla je nisam drugi dan ciklusa...hvala ti.. queen
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od viktorija 4/8/2010, 14:25

Zdravo svima...Ja sam vas novi clan i zelim da vam prenesem svoje iskustvo vezane za dobijanje rezultata Amh.Imam 35 godina iza sebe 3 trudnoce koje su zavrsene ranim spontanim pobacajima ( poslednja je bila 2003 god).Obavila sam sve moguce analize za koje sam mogla da pretpostavim da bi mogle biti uzrok svemu tome ali to nije dalo nikakav rezultat.Sada sam u novoj vezi i vec godinu dana pokusavamo da dobijemo bebicu.Imam redovne menstruacije na 26 dana,redovne ovulacije (potvrdjene folikulometrijum 3 meseca za redom) Spermogram je bio jako los ali nakon terapije proxidom, vitaminima konacno doveden u red.( 118 mil, 45% progresivno pokretnih, preko 60% normalne forme..)Razmisljamo o vto, nismo se jos uvek prijavili ali krecemo da prikupljamo rezultate.Nakon ispitivanja hlamidije, mikoplazme, ureaplazme, kolposkopije...na red su dosli polni hormoni,hormoni stitne zlezde, inhibin b i amh.27 jula na treci dan ciklusa sam dala krv u Konzilijumu.Receno mi je da ce polni hormoni i hor stitne biti gotovi sutradan a da se inhibin b i amh cekaju 5 dana.Vec sutradan stizu rezultati:

FSH 5.98 ( 3.5-12.5 mlU/ml )
LH 3.36 ( 2.4-12.6 )
prolaktin 142 (40.0-530.0 )
estradiol 40.5 (25-195 pg/ml)
progesteon 0.441 ( 0.15-1.10 ng/ml)
testosteron 0.462 ( 0.06-0.82 ng/mol)
t3 1.64 ( 1.3-3.1 nmol/l)
t4 125 (58-161 )
tsh 0.416 ( 0.400-4.000 uIU/ml )
Atg-at 13.45 ( 00.00-25.3)

I istog dana stizu rezultati inhibin b 0.079 ( 10.0-262.0 pg/mol )

amh 0.079 ng/mol ( 0.000-5.290 )
Posle soka i neverice primetila sam potpuno dve iste vrenosti i nazvala sam ih da bi nakon nekon nekoliko telefonskih razgovora potvrdili da je upitanju greska u vezi inhibina b.Dva dana kasnije stigao mi je rezultat

INHIBIN b 52.24. ali su tvrdili da je rezultat amh-a tacan.Odmah sutradan sam ponovila analizu na amh ali u BioMedici i evo dobila rezultat : 2.2 ( 0.5-5.3 ng/mol ).
Otisla sam u Konzilijum i zahtevala da mi izdaju rezultat bez vrednosti amh jer ne zelim da eventualno budem odbijena na komisiji za vantelesnu ili da dobijem pogresnu stimulaciju u odnosu na jako nizak amh...prvo su se bunili,pozvali doktorku da sidje da razgovara u vezi mog slucaja ali se nije pojavila vec je zvala telefonom nekoliko puta zbunjenu sestru koja mi je na kraju ipak izdala moje rezultate bez vrenosti amh-a.Skrenula sam im paznju da sam analizu ponovila na drugom mestu da su jedinice iste ali da je rezultat drasticno razlicit...Pored mene je stajao covek iz obezbedjenja iako sam ja nisam bila preterano neprijatna samo izricita u tome sta zelim od njih. Eto ja se izvinjavam na opsirnosti ali sve ovo me je jako uznemirilo, smatram da lekari iz Konzilijuma nisu u dovoljnoj meri svesni odgovornosti ali mogucih posledica kada izdaju tako pogresne rezultate...Sada nastavljam dalje sa analizama u nadi da cu uspeti da dobijem bebicu... Vrednosti AMH-a - Page 13 172902
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Struzzo 4/8/2010, 14:32

Dobrodošla Viktorija! Vrednosti AMH-a - Page 13 490909
Meni se čine tvoji nalazi hormona super... Vrednosti AMH-a - Page 13 Icon_biggrin A što se tiče AMH, neka si im rekla, prosto je neverovatno kako sve žene imaju kod njih lošije rezultate istog...
Pozdrav!
Vrednosti AMH-a - Page 13 338438
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od dr mali pariz 4/8/2010, 14:35

Viktorija,dobroošla! ff
Vidiš,ti si imala prirodne,spontane trudnoće,ali i spontane pobačaje.Žao mi je zbog toga. Jeste li radili kariotipe?
Što se tiče Konzilijuma,ovde sve devojke koje su kod njih radile AMH,listom imaju tako niske vrednosti,ali zato u postupcima mnogo bolji odgovor.
I ja smatram da se radi o nekoj grdnoj zjbanciji...jer nikom nije iz K. izdat nalaz da je bar 1 vrednost...a kamoli više...koliko ja znam.
Ostatak vidim da je odličan! jedino mi taj tsh deluje prilično nizak,ali opet,bolje je i niži,ja mislim,mada je tvoj u ref. vrednostima.
Gde ćete na Komisiju?
Samo napred!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od viktorija 4/8/2010, 22:33

Hvala na dobrodoslici! Vrednosti AMH-a - Page 13 Icon_biggrin Odgovaram tek sada, ostala sam slucajno ulogovana a zapravo sam sa svim rezultatima otisla kod svoje doktorke.Rekla mi je su svi rezultati u redu,ultrazvukom videla folikul od 16mm i predlozila da iz prirodnog ciklusa odradimo insemenaciju jer su prvi put rezultati spermograma u redu.U petak idem opet da isprati folikul a potom sledi insemenacija..Za rezultat amh-a je rekla da je u redu i da na to ukazuju i svi ostali rezultati.Predlozila da insemenaciju ponovimo nekoliko meseci za redom cak i ako odlucimo da idemo na vto da ne gubimo vreme dok cekamo Vrednosti AMH-a - Page 13 Icon_biggrin
Evo da odgovorim u vezi kariotipa. Jesam, to sam odradila 2004 g u genetskom savetovalistu i to je sve bilo u redu.Ipak planiram da u jednoj novoj savremenoj genetskoj laboratoriji odradim analizu Faktor V,P II, MTHFR, da iskljucim mogucnost naslednog faktora vezanih za spontane pobacaje.To obicnim kariotipom nije moguce.Mm planira da tamo odradi mikrodelaciju Y hromozoma. Imam i nalaze imunoloskih analiza vezanih za fosfolipidni status ali mozda i to ponovim...Sto se tice komisije do toga jos nismo stigli, tek smo planirali da se prijavimo i danas smo odlucili da prihvatimo predlog doktorke vezan za insemenaciju...Sada sam potpuno mirna sto se tice rezultata amh-a Vrednosti AMH-a - Page 13 569534
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od dr mali pariz 4/8/2010, 22:46

Viktorija,navijamo za uspešnu IUI !! igracice igracice igracice igracice
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Orline 4/8/2010, 23:26

Viktorija, dobrodošla Vrednosti AMH-a - Page 13 Icon_biggrin
Dodji i na ovu temu dok radiš na IUI da navijamo za tebe Vrednosti AMH-a - Page 13 275568
https://kutak.forumotion.com/vto-dnevnici-f16/korak-po-korak-na-putu-do-bete-t1273-795.htm#130069
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nena beba 26/8/2010, 14:54

ne znam da li se neko seca (nabla?) moje ideje, da trudnica uradi AMH nebismo li ustanovili ima li promena na nivou jajne rezerve u trudnoci.
tad to ne sprovedoh na drugaricama, a sad kad sam ja trudnjaca, nosim se mislju da to odradim.... zarad "nauke", tj moje radoznalosti... malo skupa radoznalost, ali...

e sad, ako to uradim, pitanje je gde da uradim? da li u konzilijumu koji daje tako niske vrednosti svima, ali gde sam vec radila, i sa cijim rezultatom bih mogla da poredim novi, ili pak ipak u biomedici ili negde drugo....? postalja se pitanje da li je onda to uporedivo?

najradije bih u nekoj drzavnoj ustanovi, kad bi moglo....
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od cici 26/8/2010, 18:05

mozda je bolje zbog uporedjivanja da to bude konzilijum. kad bih se imalo sredstava najbolje na oba mesta lol! kao sto si rekla skupa radolznalost
ako bih bilo u konzilijumu proverili bih na neki nacin njihovu strucnost da nekzem kvalitet reagenasa savremenost aparata ili vec cega. posto nemam ideju zasto su svima niske vrednosti
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Orline 26/8/2010, 22:28

Sećam se i ja neno, tvoje ideje. Možda je cici u pravu, sa vrednostima u Konzilijumu bi mogla da porediš svoje stare i nove.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Marija86 23/9/2010, 10:49

Dobar dan devojke evo prvo da vam kayem nesto o sebi a onda i o mom problemu...
Naima radila sam jedan VTO u maju mesecu,neuspesan Rolling Eyes
E sad neuspesan zato sto je doktorka samo htela novac i kada sam prokrvarila nije htela da mi da progesteronske inekcije iako mi je progesteron bio samo 23,pored crinone gela koji sam koristila No
Tada sam promenila doktoricu .Dala mi je citav spisak analiza da uradim ..
e sad vrednost AMH mi je 8.2 a referenta je od 0.5-5.3.....u ng/ml
Molim Vas da mi objasnite sta ovo znaci...guglala sam ali nista mi nije jasno...hvala srca1
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nena beba 23/9/2010, 13:11

marija86 dobro dosla!
ja bih rekla da ta vrednost ukazuje na policisticne jajnike. da li su ti to dr spominjali?
u svakom slucaju bolje nego da je vrednost mnogo niska.... dakle, da se resiti odgovarajucom terapijom tj tretmanom...
srecno
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Marija86 23/9/2010, 13:14

daaaa receno mi je ranije kada sam radila hormone da imam PCOS...
medjutim sada kada sam ih radila odnos FSh i LH je normalan tj.Lh je manji od FSH...ali imam jos jedan problem sa insulinom to cu pisati u temi..
hvala puno na odgovoru zagrljaj
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od dr mali pariz 23/9/2010, 17:36

Da Marija,toliki AMH ukazuje na PCOS.Verovatno si imala dosta jajnih ćelija u postupku...to može i hiperstimulaciji voditi,jer su takvi jajnici osetljivi i na slabiju stimulaciju.No,bitno je da se zna čime se raspolaže,pa tada problem može biti prevaziđen.Srećno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 13 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 39 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 39  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu