KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrednosti AMH-a

+135
Sirijus
micam
Makija
BiKsi :)
libra35
fight&faith
kaja1981
Bobaue
MilePile
BabyBear
sunny.tp
Gogoli
Amna84
Nataly17
Vecka
ella82
tiramisu
winni
karakaca
hocukusurnecuzvaku
lela1984
Cala Domingos
Star77
annci
bulevar79
bundevica
Petkana
Djeni
Strumfeta78
De Luc
saska1
leptirko82
jovanka.draskic
bezdan
menora72
d77
luckystar74
AriesGirl
Crvic
tanjaV
pempy
ivi
ninica2
OKacica
hany
SannI-AlL
bibi.libi
lenjivica
missile
neca73
tetreb
Mrvica78
melanija
GocaZ
cicsa80
Veca77
JocY
sareni leptir
Ema78
LaFolie
*Maki*
ahosame
Erata
KoMetaK
lilya
darija79
senka
vikica800
dragana76ns
Kamilica
medolino
laKole
manela
sweety
nebuloza
Mirjana
*AIDA*
zova
maza1972
mona
7-patuljaka
zavala
julija
tuzna
mika81
San
Bitter Sweet
makica
silvana
dacca
joja
maki79
Marija86
cici
viktorija
djole42
Zoka83
bak
racili
Struzzo
Republica
lena
sne22
Aki
ciklama
Pakki
buby
dr mali pariz
lekazeka
HappyGirl
aha
Mini
maša
tanja68
Masha UK
Lily
black magic woman
logona
_luna_
dejna
thaia
Anuska
Mishesa
vremejezabebe
bokica
Orline
nena beba
lavica
rikikiki
nina68
sanja 1973
natalija
kristina33
nabla
nesalela
139 posters

Strana 39 od 39 Prethodni  1 ... 21 ... 37, 38, 39

Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 39 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 21/2/2018, 15:07

alisa ::Imas ovde temu suplementi za poboljsanje kvaliteta jc... nezasticene odnose imaj slobodno jer najbolje je iako zatrudnis prirodno... tako su najvece sanse...
Drugo amh ne raste... takav je kakav je... zenama kojima je varirao amh il su radile u razlicitim laboratorijama il nesto nije bilo ok sa jednim od ta 2 merenja...
Setnja i vezbanje je jako bitno... preporucuje se da se svakog dana predje 6km brzim hodom... za nekih 1 do 1,5 sat....
Za cajeve ti ja vec rekoh macinu travu bi preskocila sve ostalo je ok... procesljalj malo temu o suplementima koju sam ti vec spomenula
Tebi su jajnici ok dimenzija koliko sam videla pa ti zato mozda niko nije ni spominjao volumen
Smokve se jedu po 2 na prazan stomak svako jutro... prethodno trebaju da budu potopljene u maslinovom ulju 40 dana al mozes sad da potopis vise i da odmah pocnes da ih konzumiras pa ce taman zadnja tura da bude kako treba...
Hormone nema potrebe da radis odmah sledeci ciklus jer cikloproginovi treba neko vreme da pocne da deluje... ja bih sve to pila 3 meseca i onda 2 ili 3 dan ciklusa uradila fsh,lh i e2...

Hvala ti na odgovoru, ne pijem macinu travu od danas, sve ću uraditi po vašim receptima, imate više iskustva od mene...

Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 39 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od mamadabudem 22/2/2018, 06:35

Ja vežbam već 4 meseca i nisam radila hormone tako da ne znam. Ali mi prijaju mnogo jer se vežbe baziraju na rad karlicom za bolju cirkulaciju krvi u materici.
Alisa,  mislila sam da radi svaki ciklus da se vidi, dok cikla ne uhvati zalet, da li ima FSH oscilacije ili je konstantno visok.
Lela, radis ta tri hormona da bi se video njihov odnos.  Jer je to bitno.
A u međuvremenu sex
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 39 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 22/2/2018, 09:29

Sad sam pročitala o Aviva, ima ih u NS ali to mi je na drugom delu grada a vidim i da se dobro oznojite od tih vežbi a meni je kondicija nula. MDB javi kakvi su ti hormoni, pratim temu, baš me zanima koliko ti je pomoglo :)
I ja sam mislila da radim hormone mesečno, jer ionako ne bih izdržala da ne znam.

Nego meni nikako iz glave ne izlazi jedan momenat: ja imam jako bolne menstruacije inače (mislim baš bolne bez 2-3 brufena od 400mg ne prođe dan), međutim već sam pomenula da se u septembru desila ovulacija koja mi je bila bolnija od svake menstruacije koju sam imala u životu. Ljudi moji, to je toliko bolelo, da sam ja na kraju stala na prozor i molila Boga da prestane, bilo je ili da se molim i dišem svež vazduh ili da zovem hitnu. Valjala sam se doslovno od bolova.
Nakon toga je sve ovo počelo, sa izuzetkom da je jedna menstruacija (u novembru) bila obilna.
Ali od tad su meni problemi počeli.
Ne razumem šta se tada desilo. Da mi se nije nešto "preforsiralo" dole?
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 39 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od libra35 22/2/2018, 10:06

Draga Lelo mozda ti je taj skok fsh bio samo trenutan,taj ciklus...inace ako si iz ns imas u klinickom za nekih 8000 akumpunkturu za stimulaciju jajnika,rade neurolozi,Kopitovickin muz i jos jedna doktorka...dobra stvar.
Ti bi mogla da posetis Genezis ili Feronu,mada bolje Ge jer oni su vise optimisticni i da krenes da ti prate tvoje prirodne cikluse ,eventualno vade jajne celije i da krenes u akciju kod strucnjaka za sterilitet...
Ako bi da skupljas papire za vto javi mi se u inbox za jedan savet...
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 39 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 22/2/2018, 10:26

Hvala ti draga libra (vago :)) ne mislim da je nizak (daj Bože ali...teško). Nizak mi je i AMH.
Pijem cyclo progenovu od ovog meseca, rekla mi je da dođem za 3 meseca na kontrolu, pa ćemo videti šta dalje. Hvala ti na savetima, ako za 3 meseca ne bude ok, javljam ti se obavezno, trebaće mi gomila saveta šta i kako po NS. srca
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 39 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od libra35 22/2/2018, 20:15

Vazi💋🌸😘
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 39 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lala0909 27/5/2018, 17:26

Drage moje, nadam se da mi neko moze pomoci svojim iskustvom ili savetom :)
Nova sam clanica, ali pratim vasa pitanja i odgovore
Naime, u 2017.godini sam imala 2 VTO (januar i jul) i u aprilu 2017 pokusaj iz spontanog ciklusa. Nisam imala uspeha ni u jednom slucaju. Ovih dana sam bila u kontaktu s klinikama u Pragu i oni mi preporucuju donaciju jc (amh mi je nizak, 0,72). FSH je 18,5, LH je 8,5, estradiol je manji od 20, vitamin D je nizak.
Takodje sam bila i kod dr Vujovic, dobila sam terapiju i za 3 meseca na kontrolu. Takodje od nje je preporuka da svakog meseca prikupljam folikule za VTO i radim krioprezervaciju embriona i to kod dr Ljubica u Jevremovoj. Iskreno, malo sam i iznervirana, jer nisam malo novca dala za nalaze, a i malo mi je i zbog tog "uslovljavanja" gde da radim VTO.
Pitanje, da li da joj verujem i istrajem? Imam 44 godine i vreme bas i nije na mojoj strani

Izvinite na dugom postu

Ljubim vas i hvala unapred za odgovore

Lala0909

Broj poruka : 4
Datum upisa : 27.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 39 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 27/5/2018, 21:56

Rezultati tvojih hormona nisu jos uvek strasni al godine nisu na tvojoj strani jer znas i sama da jc koje i dobijes nisu bas zavidnog kvaliteta... kolekcija embriona je za tvoj slucaj i najbolja opcija al ja svakako ne bih kod Ljubica a i Vujovicku bi zaobisla u sirokom luku... sta ti je dala od terapije?
Koju god kliniku da kontaktiras u inostranstvu svaka ce ti savetovati donaciju jer najvise sansi za uspeh imas sa donacijom pitanje je da li si spremna za nju i da li jos uvek imas zivaca da juris svoje jc... na ta dva pitanja moras sama da nadjes odgovore... ovde na forumu imas temu suplementi za kvalitet jc kao i iskustva zena sa vecine klinika kod nas a i po nekim preko pa iscitaj... ne mogu sad da ti ostavim linkove jer kuckam sa telefona....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 39 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lala0909 28/5/2018, 07:40

Alisa, hvala ti na odgovoru.
I ja sam se bas iznervirala kada mi je sve to rekla.
Od terapija sam dobila sledece: Cycloprogznova tablete 1 od 3.dana ciklusa, Siofor tablete 500 mg pri kraju rucka tokom 7 dana, zatim dodati jos 500 mg uz veceru, a onda i uz dorucak 7 dana pa posle piti 500, 1000, 500 mg, Aspirin procekt 100 mg posle rucka, Methylfolat tablete, Proxeed prasak u casi vode, Inofolic prosak, Vigantol gtt 30 jednom nedeljno posle rucka.

A od subote, zivce vec gubim Crying or Very sad

Citam kakva su cija iskustva po forumima, sve mi se pomesa, pa hocu da izludim, sva osecanja su se izmesala


Lala0909

Broj poruka : 4
Datum upisa : 27.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 39 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 28/5/2018, 09:06

Cikla ti je odlicna... meni je bar prijala i mozda ti malo spusti fsh... proxeed i inofolic su suplementi za kvalitet jc i to je ok... aspirin ti je dala za cirkulaciju al ne znam sto sad... obicno se pije mesec kad pocnes sa stimulacijom? Jel imas neke tombofilije? I jel imas insulinsku rezistenciju ili problem sa viskom kg kad ti je dala Sifor? Mada sam primetila da ona to voli tako da daje a da uopste ne kaze zenama da prvo urade ogtt... vigantol ti je isto dobar i to ti je za vitamin D jer si u deficitu a isto je jako bitan za kvalitet...
Mislim da ti Vujovicka vise i ne treba... sad ti treba da izaberes kliniku ...
Iscitaj temu o suplementima i o klinikama... trenutno kod nas je najpopularnija i naj hvaljenija Ferona dr Kopitovic i dr Milatovic u NS
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 39 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lala0909 29/5/2018, 15:27

Draga Alisa,
Sto se tice viska kg, to treba da skinem, cak mi je dala i dijetu neku, odnosno sta smem a sta ne da koristim. To i sama znam, pa cu da se malo nateram.
Takodje, kao malo ima naznake za IR, i to je ok, a sto se tice trombofilije imam mutirani alel gena MTFHR i heterozigotni gen PAI-1, i znam da treba u trudnoci da primam fraxiparin (samo da ostanem u drugom stanju).
Inace radila sam OGTT, dali smo mm i ja oko 750 eur-a za nalaze po njenom uputstvu.
Cula sam za Kopitovicku pa bih trebala kod nje da zakazem, da vidim njeno misljenje. A prosle godine sam bila kod dr Crnogorac i tu sam radila prethodne 2 VTO i spontani ciklus.
Takodje sam radila i ERA test koji pokazuje da je ET trebao da se radi 4-tog dana, a ne 3-ceg kako mi je oba puta radila.  
Isto tako sam cula i za kliniku u Sarajevu, koji su jako uspesni.
U svakom slucaju, malo si me utesila i uputila gde bih trebala ici.
Po prethodnoj poruci sam skontala da si imala negativno iskustvo s Vujovickom i Ljubicem

Hvala ti puno :)

Lala0909

Broj poruka : 4
Datum upisa : 27.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 39 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 29/5/2018, 15:44

Licno nisam imala negativno iskustvo sa Vujovickom osim sto sam primetila da su joj pare mnogo drage i bitnije od svega lol!  a takve dr ja bas i ne volim ... posle sam upoznala par zenica a i procitala dosta negativnih iskustava u vezi nje... kod Ljubica nisam bila al i za njega idu glasine da mnogo voli pare a i gotovo je nemoguce doci do njega
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 39 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lala0909 29/5/2018, 17:13

I ja nekako imam nepoverenje sto se tice nje. Cak mi je i krivo na nju jer, pretpostavljam da je i ona prosla kroz sve ovo, a da se bogati na ljudskoj muci.
Trazila je 2 termina za mm i mene, ali sam uspela samo 1 dobiti, tako nas je zbrzila, moje je nalaze pogledala i pocela pisati, a nalaze mm je samo onako preletila preko njih i bup 150 Eur-a.

I jos me uslovljava da idem kod tima dr Ljubica, jer do njega ne mogu doci...ma s***e.
Koristicu njenu terapiju, a uporedo traziti kliniku za VTO koju ja zelim, odnosno ko me privuce svojim pristupom i ukaze mi poverenje, a ne koga mi ona preporuci.

Hvala ti puno, kao sto sam u prosloj poruci rekla, oraspolozila si me

Ljubim te, kao i ostale zenice - sadasnje i buduce mame :*

Lala0909

Broj poruka : 4
Datum upisa : 27.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 39 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 39 Prethodni  1 ... 21 ... 37, 38, 39

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu