KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrednosti AMH-a

+135
Sirijus
micam
Makija
BiKsi :)
libra35
fight&faith
kaja1981
Bobaue
MilePile
BabyBear
sunny.tp
Gogoli
Amna84
Nataly17
Vecka
ella82
tiramisu
winni
karakaca
hocukusurnecuzvaku
lela1984
Cala Domingos
Star77
annci
bulevar79
bundevica
Petkana
Djeni
Strumfeta78
De Luc
saska1
leptirko82
jovanka.draskic
bezdan
menora72
d77
luckystar74
AriesGirl
Crvic
tanjaV
pempy
ivi
ninica2
OKacica
hany
SannI-AlL
bibi.libi
lenjivica
missile
neca73
tetreb
Mrvica78
melanija
GocaZ
cicsa80
Veca77
JocY
sareni leptir
Ema78
LaFolie
*Maki*
ahosame
Erata
KoMetaK
lilya
darija79
senka
vikica800
dragana76ns
Kamilica
medolino
laKole
manela
sweety
nebuloza
Mirjana
*AIDA*
zova
maza1972
mona
7-patuljaka
zavala
julija
tuzna
mika81
San
Bitter Sweet
makica
silvana
dacca
joja
maki79
Marija86
cici
viktorija
djole42
Zoka83
bak
racili
Struzzo
Republica
lena
sne22
Aki
ciklama
Pakki
buby
dr mali pariz
lekazeka
HappyGirl
aha
Mini
maša
tanja68
Masha UK
Lily
black magic woman
logona
_luna_
dejna
thaia
Anuska
Mishesa
vremejezabebe
bokica
Orline
nena beba
lavica
rikikiki
nina68
sanja 1973
natalija
kristina33
nabla
nesalela
139 posters

Strana 12 od 39 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 25 ... 39  Sledeći

Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od racili 31/5/2010, 19:10

Ja imam 35 god, 2 vantelesne i 1 FET iza sebe. Fsh mi je 7,5 a AMH je 4,8 ng/mL. Radila sam u Biomedici. Zbunjena sam ... Jesu li na vašim rezultatima vrednosti izražene u drugim jedinicama? Šta mislite o ovom rezultatu?
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od ciklama 1/6/2010, 15:14

racili odlicni su ti rezultati-no sikiriki

ja dobila tri embriona, a amh=0.16 ng/ml

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 1/6/2010, 19:56

.... imam 32 godine i endokrinolog mi je rekao da se najverovatnije radi o pocetku POF-a i sad gledajuci vase rezultate moji mi deluju mnogo losiji...
radila sam u konzilijumu, 3. dan ciklusa i FSH mi je 21,9 iz poola ( vadili su mi krv 3x na 10 minuta) a inhibin B mi je 4,75 dok je AMH 0,00 sve ostalo je bilo u granicama normale (LH,testosteron,estradiol) ... endokrinolog mi je rekao da tesko da cu moci vise da imam dece...
dao mi je sledeci mesec da ponovim rezultate s tim sto je na to dodao i neki antiovarijalni AT...
vidim da vi bas imate iskustva sa ovim i da se dugo borite, za mene je sve ovo novo i volela bih da cujem i vase misljenje o ovim mojim rezultatima kao i ako imate mozda neku preporuku za nekog privatnog endokrinologa... hvala : )

e, i vidim da komentarisete i laboratorije pa me i to zanima jer dva ciklusa pre ovih rezultata radila sam u biomedici i tamo je sve bilo drugacije... dali su mi dva rezultata za estradiol... jedan je bio 187,00 pg/moL a drugi 686,3 pmol/L ... tu sam radila jos i FSH, LH i progesteron i to je sve bilo u granicama normale... endokrinolog me je pitao " sta ti je ovo" kad sam sa ovim rezultatima dosla i onda me poslao na dopunu analiza i naglasio da idem u konzilijum ( to su oni prvi gornji rezultati)
kako je moguce da je tolika razlika u laboratorijama i kome sad verovati???
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Struzzo 1/6/2010, 21:25

Alisa, dobrodosla... Vrednosti AMH-a - Page 12 490909
Sto se tice dobrog endokrinologa, ovde, na ovom pdf cure su mahom isle kod prof. Vujovicke...Koliko sam razumela, ona je vrsni strucnjak upravo za POF...Imas odlican tekst ovde o tome...POF-preuranjena menopauza kao i pricu o genetskim istrazivanjima pomenute Vujovicke. Javice se vec Nabla za konkretan info, npr. br. tel. i adresu kako stici do Vujovicke.
Mnogi doktori za neke ozbiljnije pretrage preporucuju upravo Konzilijum. Zato smo se mi ovde silno bavile upravo Konzilijumom i njihovim rezultatima AMH...Skoro svima su losi, tj. losiji u odnosu na druge lab. Verovatno ce ti endokrinolog preporuciti jos neko vidjenje hormona, mozda jos negde drugde. Kakav je tvoj ginekoloski UZ nalaz? Velicina jajnika, broj antralnih folikula na pocetku ciklusa, folikulometrije?
Drzim ti fige za sve buduce akcije...javi nam se sa izvestajem! Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_biggrin
Vrednosti AMH-a - Page 12 466526
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Struzzo 1/6/2010, 21:29

...vadjenje hormona...pa videti sta i kako dalje... Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_redface
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 1/6/2010, 22:17

auuu Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_redface skoro pa i ne razumem sta me pitas...
na uz zadnji put kad sam bila sve je bilo ok bar sto se tice mog ginekologa, osim sto mi je zid materice bio skroz istanjen i nije bilo nikakvih indikacija da cu da dobijem a ja posle par sati prokrvarila i to posle 33 dana a inace imam skracen ciklus... za ovo ostalo nemam pojma... to nikad nismo ni gledali...
imam cerkicu iz prvog braka koja vec ima 12 godina Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_biggrin i kod endokrinologa i na pretragama sam zavrsila zato sto mi je ciklus u zadnje 2 godine bio skroz neuredan... dobijala sam na 10, 15, 20 dana... kako mu dodje... nekad je trajalo po 2 - 3 dana a nekad je znao da se razvuce i na 8 - 9 i taman sto mi prodje ja posle nedelju dana dobijem opet Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_rolleyes
planirali smo u skorijoj buducnosti nase bebironce a onda su me strefili ovi rezultati... videla sam onu temu i malo citala al sto sam vise citala manje mi se svidjalo sta citam... zato i pisem ovde... ne mogu jos uvek da prihvatim cinjenice... a i tamo niko ne spominje inhibin B a moj endokrinolog mi je rekao da je on glavni problem, da su bolji rezultati njega da bi se ovaj FSH jos i dao korigovati...

cekam nabalu pa da idem po jos neko misljenje Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_biggrin ovaj je hteo odmah da mi da preporuku za ivf ( ili mozda onaj drugi metod, ne znam, ne razumem se a i nisam bila bas pri sebi kad je pricao) a i u svakom slucaju jos uvek nisam spremna za to i sve se nadam da se jos uvek nesto moze srediti nekim lekovima pa mozda uspemo i prirodno Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_biggrin

skoro mi se zavrsio ciklus tako da sad cekam da dobijem pa da idem da ponavljam rezultate... negde se sve nadam da ce sad biti bolji... da su mozda zeznuli prosli put...da se nadam il su izgledi slabi?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Struzzo 1/6/2010, 22:45

Joj, Alisa, ja nisam imala nameru da te uplasim...Naravno, da ces ponoviti nalaz i otici kod Vujovicke (mislim da je Nabla pominjala da je u ul. 29. novembra)...I iskreno se nadam da ti je ona cifra AMH, kao i Inhibin B greska...oni ukazuju na isto, a ono 0,00 zaista plasi... Vrednosti AMH-a - Page 12 Kopfschuettel
Ne mogu da te posavetujem sta bi bilo najpametnije u tvom slucaju, ali i ja se slazem da to mozda nije IVF, bar ne onaj sa ozbiljnom hormonskom stimulacijom upravo zbog tvog hormonskog statusa...da, mozda i inseminacija, ako su jajovodi prohodni. Ali ce endokrinolog sigurno imati najbolji odgovor sta dalje u tvojoj situaciji.
Pozdravi svoju veliku devojcicu!
Vrednosti AMH-a - Page 12 338438
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 2/6/2010, 01:03

Dobrodosla Alisa Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_biggrin

Ajde, sve ponovo, jer mi post pojeo mrak Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_rolleyes

alisa ::.... radila sam u konzilijumu, 3. dan ciklusa i FSH mi je 21,9 iz poola ( vadili su mi krv 3x na 10 minuta) a inhibin B mi je 4,75 dok je AMH 0,00 sve ostalo je bilo u granicama normale (LH,testosteron,estradiol) ... endokrinolog mi je rekao da tesko da cu moci vise da imam dece...
.... s tim sto je na to dodao i neki antiovarijalni AT...

....e, i vidim da komentarisete i laboratorije pa me i to zanima
....jer dva ciklusa pre ovih rezultata radila sam u biomedici i tamo je sve bilo drugacije... dali su mi dva rezultata za estradiol... jedan je bio 187,00 pg/moL a drugi 686,3 pmol/L ... tu sam radila jos i FSH, LH i progesteron i to je sve bilo u granicama normale...

Kod kog endokrinologa ides?
Deluje OK s obzirom da ti je trazio pulsatilnu analizu fsh. To jos nisam videla da je ikome radjeno u dijagnostici.
Antiovarijlna AT radis da se proveri da nisu one uzork POF-u. Mada slaba vajda sad od trazenja uzroka, cuvaj energiju za borbu za bebu.

Konzilijum je najozbiljnija lab i svi docovi salju tamo. Pogotovo docovi iz oblasti steriliteta.
Posto mi je prva poruka odletela u eter u nepoznatom pravcu, skraticu pricu. Ovakvi rezultati nisu obecavajuci. Moguce je da je doslo do neke greske jer se i Dejni desilo da je Konzilijum katastrofalno zabrljao, pa je ispalo da na osnovu analize AMH-a ima tumor granuloza celija.
No tvoj fsh i analize koje si radila pre dva ciklusa, i istorija neredovnih i skracenih ciklusa sve govori u pravcu POF-a- s tim sto treba da imas na umu da postoje i stadijumi unutar POF-a. Vecina nas ovde sa ovog podforuma je u predvoruju POF-a.

najnizi AMh koje smo mi pohvatale po forumima jeste 0,001 ili 0,002 (Loret sa SC-a i nasa Vremejezabebe). Ako si procitala temu o Markerima ovarijalne rezerve, onda znas sta znaci fsh, amh i inhibin B.

Kod tako niskih vrednosti AMH-a nema pravila vezano za ciklus. Npr. BlackMagicWoman ima AMH od 0,004 a nema mecu vec 10 godina. Loret i vremejezabebe imaju nizi AMH od nje, al jos uvek imaju ciklus i ovulacije.
Iz ovog sledi zakljucak, merodavno je ono sto se vidi na UZ.

Estradiol od 187 pg/l nije dobar. On je previsok i tako visok ima supresivno dejstvo na fsh. Zamisli ta dva hormona, E2 i fsh, da su na suprotnim krajevima klackalice - sto je jedan visi, to je drugi nizi. Idealna vrednost E2 je oko 30 pg/l. Sve sto je preko 50 pg/l maskira visinu fsh i dobijaju se nerealni rezultati. Takodje, taj E2 govori jos jednu stvar koja objasnjava tvoje kratke cikluse. Naime, fsh je zaduzen za rast folikula. Kad je on visok, u pocetnim fazama POF-a dolazi do ranijeg sazrevanja folikula i npr. vec oko 5. dana ciklusa mozes imati ovulaciju (visina E2 ukazuje na fazu rasta folikula). U tom slucaju trajanje ciklusa od 19 dana je sasvim ocekivano ako se ima na umu da je lutealna faza invarijabilna (nepromenjiva- uvek traje oko 14 dana, manje/vise). Dakle, ako je ovulacija 5. dc + 14 dana LF=== 19. dc dolazi nova meca.

Dakle, tvoj sledeci korak je (pored nove analize hormona)
- UZ 2. dana ciklusa (bez obzira sto ces mozda jos uvek krvariti)- to je sasvim normalno, jer se jedino tad vidi da li su jajnici prazni ili ima po koji antralni folikul (AF) = (mali uspavani folikuli od kojih ce jedan narasti i osloboditi jajnu celiju- imas objasnjenje na temi Markeri ovarijalne rezerve).
- ukoliko doca detektuje da imas AF, sledece vidjanje s docom ce ti biti oko 5-6. dana ciklusa (folikulometrija)- da se vidi da li dolazi do izdvajanja folikula)
-nakon toga ce doca sam odrediti kad se ponovo vidjate na osnovu procene brzine rasta folikula (insistiraj da idete do kraja da se proveri da li je folikul pukao- on obicno naraste do oko 22 mm i onda puca i kako izgleda zuto telo).

alisa ::
na uz zadnji put kad sam bila sve je bilo ok bar sto se tice mog ginekologa, osim sto mi je zid materice bio skroz istanjen i nije bilo nikakvih indikacija da cu da dobijem a ja posle par sati prokrvarila i to posle 33 dana a inace imam skracen ciklus... za ovo ostalo nemam pojma... to nikad nismo ni gledali......

tanak zid govori o tome da nije bilo ovulacije, odnosno da nije bilo zutog tela koji bi lucio progesteron od cega bi se zadebljao zid materice.
Taj doca je morao da pogleda jajnike i da u izvestaju napise da li je video zuto telo (corpus luteum) ili bilo koji drugi znak aktivnosti jajnika.

alisa ::niko ne spominje inhibin B a moj endokrinolog mi je rekao da je on glavni problem, da su bolji rezultati njega da bi se ovaj FSH jos i dao korigovati...

Tvoj endokrinolog mi je malo nejasan ovde- inhibin B varira od ciklusa do ciklusa kao i fsh, dok je AMH prilicno konstantan i bolji pokazatelj blizine menopauze od ostala dva hormona. Nizak inhibinB mogu imati i zene sa policisticnim jajnicima kod kojih je AMH oko 5.

alisa :: ovaj je hteo odmah da mi da preporuku za ivf ( ili mozda onaj drugi metod, ne znam, ne razumem se a i nisam bila bas pri sebi kad je pricao) a i u svakom slucaju jos uvek nisam spremna za to i sve se nadam da se jos uvek nesto moze srediti nekim lekovima pa mozda uspemo i prirodno Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_biggrin ...

Ni ovde toj doca izgeda da ne zna o cemu prica. Sorry. Verovatno je odlican u svojoj bransi, ali ocito se ne razume u proces IVF-a. Da bi isla na IVF moras da imas folikule koje bi mogle da narastu pod dejstvom hormona.
Rikikiki je imala amh od 0,065 pa nije uspevala da dobije vise od 1-2 jc, koje po pravilu ili nisu bile kvalitetne ili nisu rezultovale trudnocom. Poenta IVF-a je da se dobije sto vise jc, jer samo mali broj jc ima potencijal da da zivot. Ukoliko se dobije vise jc, onda docovi mogu da odaberu najkvalitetniji embrion koji ima sanse da da trudnocu. Poredjenja radi, "normalne" zene sa blagom stimulacijom dobijaju oko 10-tak jc. A mi koje smo u predvorju POF-a sa amh imedju 0,05 i 0,15 dobijamo oko 3-4 jc.
Svaki postupak IVF nosi samo 30% sanse da se zatrudni.

Pitaj docu za cikloproginovu.

Javi se Vujovicki. Ona ti je svetski strucnja u oblasti POF-a, i ako ima i najmanje sanse za trudnocu, nece te odbiti.
ja ovde nemam Vujovickin kontakt. Sigurno postoji negde na ovom podforumu, pa potrazi, ili ako neka druga cura ima, pliz neka postira.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 2/6/2010, 02:13

procitaj ovu temu

https://kutak.forumotion.com/povisen-fsh-f51/povisen-fsh-i-markeri-ovarijalne-rezerve-t576.htm

tu su ti objasnjeni osnovni pojmovi koje treba da znas (imadju ostalog nalaze se i slike jajnika sa antralnim folikulima)

Drzimo ti fige! I javi nam nove rezultate i sta je bilo na UZ!

Ako se na UZ vidi folikularna aktivnost, zaboravi na hormone. Oni su takvi kakvi jesu i govore ti da treba da pozuris. Ne vredi se nervirati i time gubiti dragoceno vreme i zivce.

Da li ti je neko u familij ranije usao u menopauzu?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 2/6/2010, 02:16

racili ::Ja imam 35 god, 2 vantelesne i 1 FET iza sebe. Fsh mi je 7,5 a AMH je 4,8 ng/mL. Radila sam u Biomedici. Zbunjena sam ... Jesu li na vašim rezultatima vrednosti izražene u drugim jedinicama? Šta mislite o ovom rezultatu?

racili, iste su jedinice kao i u Konzilijumu, al ocigledno imaju neki drugi analizator nego Konzilijum pa iz njihovih vrednosti ne mozemo mnogo da zakljucimo gde se neko nalazi na kontunuumu.
U svakom slucaju, tvoje vrednosti su blize gornjim vrednostima i zbog toga ne treba da brines. Da li mozda ti imas dgn PCOS?
Koliko si dobijala jc na stimulaciji i na kom protokolu si bila i sa koliko ampula?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 2/6/2010, 06:11

nabala, hvala..
endokrinolog mi je dr. Macut sa klinickog centra... on je i rekao da i putem vestacke oplodnje cu ostati u drugom stanju teskom mukom, na misice ... amh nije komentarisao, samo ga je podvukao al nesto mislim da je sve to samo zbog moje reakcije... nisam bila pripremljena da cujem tako nesto i poprilicno sam se pogubila kad mi je saopstio... citala sam malo po netu kad sam dobila rezultate i negde sam znala da se radi o pof-u al se nisam tada mnogo udubljivala jer sam sve mislila da sigurno postoje neki lekovi kojima se odlaze menopauza.... malo detaljnije sam pocela da citam tek posle vidjanja sa njim... nikad ranije nisam ni cula za pof i sve sam mislila da je ne moguce posto jelte nemam jos ni pune 32 godine ( u avgustu punim 32) ....
i imam jos samo jedno pitanje... meni je E2 ( estradiol) u konzilijumu gde mi je FSH bio povisen bio u granicama normale ( FSH je bio 21,9 a estradiol 41,0 pored pisu granicne vrednosti gde estradiol ide od 25 - 195 ) a u biomedici mi je estradiol bio povisen a FSH u normali 7,8... jel to znaci da mi rezultati ta dva hormona setaju ili je neko zabrljao analizu?
u biomedici su mi samo jednom vadili krv dok je macut insistirao da mi se u konzilijumu vadi 3x na svakih 10 minuta.... mozda su mi rezultati drugaciji zbog nacina vadjenja???
izvinjavam se ako davim... i hvala vam puno jos jednom Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_biggrin
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Struzzo 2/6/2010, 08:46

nabla ::



Estradiol od 187 pg/l nije dobar. On je previsok i tako visok ima supresivno dejstvo na fsh. Zamisli ta dva hormona, E2 i fsh, da su na suprotnim krajevima klackalice - sto je jedan visi, to je drugi nizi. Idealna vrednost E2 je oko 30 pg/l. Sve sto je preko 50 pg/l maskira visinu fsh i dobijaju se nerealni rezultati. Takodje, taj E2 govori jos jednu stvar koja objasnjava tvoje kratke cikluse. Naime, fsh je zaduzen za rast folikula. Kad je on visok, u pocetnim fazama POF-a dolazi do ranijeg sazrevanja folikula i npr. vec oko 5. dana ciklusa mozes imati ovulaciju (visina E2 ukazuje na fazu rasta folikula). U tom slucaju trajanje ciklusa od 19 dana je sasvim ocekivano ako se ima na umu da je lutealna faza invarijabilna (nepromenjiva- uvek traje oko 14 dana, manje/vise). Dakle, ako je ovulacija 5. dc + 14 dana LF=== 19. dc dolazi nova meca.

.......
Dakle, tvoj sledeci korak je (pored nove analize hormona)
- UZ 2. dana ciklusa (bez obzira sto ces mozda jos uvek krvariti)- to je sasvim normalno, jer se jedino tad vidi da li su jajnici prazni ili ima po koji antralni folikul (AF) = (mali uspavani folikuli od kojih ce jedan narasti i osloboditi jajnu celiju- imas objasnjenje na temi Markeri ovarijalne rezerve).
- ukoliko doca detektuje da imas AF, sledece vidjanje s docom ce ti biti oko 5-6. dana ciklusa (folikulometrija)- da se vidi da li dolazi do izdvajanja folikula)
-nakon toga ce doca sam odrediti kad se ponovo vidjate na osnovu procene brzine rasta folikula (insistiraj da idete do kraja da se proveri da li je folikul pukao- on obicno naraste do oko 22 mm i onda puca i kako izgleda zuto telo).

.........
tanak zid govori o tome da nije bilo ovulacije, odnosno da nije bilo zutog tela koji bi lucio progesteron od cega bi se zadebljao zid materice.
Taj doca je morao da pogleda jajnike i da u izvestaju napise da li je video zuto telo (corpus luteum) ili bilo koji drugi znak aktivnosti jajnika.

...............

Pitaj docu za cikloproginovu.

Javi se Vujovicki. Ona ti je svetski strucnja u oblasti POF-a, i ako ima i najmanje sanse za trudnocu, nece te odbiti.
ja ovde nemam Vujovickin kontakt. Sigurno postoji negde na ovom podforumu, pa potrazi, ili ako neka druga cura ima, pliz neka postira.

Evo, Alisa, kao što sam pretpostavljala - javila se Nabla i u svom stilu plastično ti objasnila sve...Ja se izvinjavam što sam bila štura, ali sam ti htela reći što i Nabla...Vidiš zašto je bitan ginekološki UZ pregled...Nabla ti je već objasnila pojmove antralnih folikula i folikulometrije. Ja od svega ovoga osećam već neko vreme zasićenje iako moja borba još nije gotova i ko zna koliko me još čeka prepreka u njoj. Istina je da ovde imaš odličnih tekstova o ovome što te zanima i iščitaj pažljivo sve. Istina je takođe da smo sve mi jako osetljive, preosetljive i da si ti verovatno bila u šoku zbog dijagnoze baš zato što imaš nepune 32 god. i dete...Ne znam, možda si ti očekivala neku drugu priču ovde i podršku, ali ja, lično ne volim da mi neko priča lažne i prazne priče i bolje da se suočim sa istinom, ma koliko ona bolna bila.
Ovde ti je Nabla dala vrlo konstruktivne predloge, prema tome samo hrabro napred, Alisa... Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_biggrin
Što se tiče tvog pitanja u vezi nalaza FSH i E2, možda su drugačije jedinice u Biomedici u odnosu na Konzilijum. Drugo, mislim da je ispravno što ti je dr preporučio vađenje hormona u Konzilijumu i na takav način...Fsh ume da varira, ali kao što je lepo Nabla objasnila nije bitna sama vrednost Fsh već odnos FSH i E2...I takođe, nemoj da se baviš toliko lab rezultatima već idi kod stručnog dr i proveri stanje svojih jajnika.
Ne gledaj unazad, Alisa, šta je tu je...bitno je šta činiti sad!
Pozdrav!
Vrednosti AMH-a - Page 12 490909
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Struzzo 2/6/2010, 08:51

E, da....i te referentne vrednosti hormona su ti vrlo široko date...Kao što si primetila za E2 piše od 25 do 195, a istina je da preko 50 pg/l je visok E2...a to ne piše na tom papiru. Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_rolleyes
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od racili 2/6/2010, 12:42

Nabla, endokrinolog je poslumljala na PCOS ali je eliminisala, posle nalaza progesterona. Ja sam kod nje išla zbog malo povišenog Anti TPO. U prvoj vt sam imala 11jc i primila 5 menopura i 7 dana po 150 jedinica puregona a zadnja 3 dala po 50jedinica puregona - dugi protokol. U drugoj vt sam imala 14jc i primala gonalF pet dana po 150, a tri zadnja dana po 75 jediica. Samo 8 dana stimulacija trajala. Isto dugi protokol. Pisala sam i Radonjiću, on bi možda probao sa još manjom dozom hormona, jer možda endo ne može da prati rast folikula. Šta ti misliš? Moj dr. je zadovoljam reakcijom na stimulaciju s obzirom na godine, ali negde nastane problem posle et. Svaki put sam uredno 11 dana od et dobila mecu. Vrednosti AMH-a - Page 12 Kopfschuettel
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 2/6/2010, 14:24

Struzzo ... nisam ocekivala drugu pricu vec samo neko ko je koliko toliko upucen da mi objasni... ne volim ni ja da zivim u lazima i volim da znam na cemu sam... izmedju ostalog i to je jedan od razloga zasto hocu kod privatnika... znate verovatno i same kako to izgleda u drzavnim institucijama, pola od onoga sto sam htela nisam stigla da pitam sto od soka sto zbog toga jer je dr zurio i cekala ga jos gomila pacijenata iza mene.... hvala puno jos jednom Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_biggrin
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 2/6/2010, 21:54

alisa ::
... meni je E2 ( estradiol) u konzilijumu gde mi je FSH bio povisen bio u granicama normale ( FSH je bio 21,9 a estradiol 41,0 pored pisu granicne vrednosti gde estradiol ide od 25 - 195 ) a u biomedici mi je estradiol bio povisen a FSH u normali 7,8... jel to znaci da mi rezultati ta dva hormona setaju ili je neko zabrljao analizu?
u biomedici su mi samo jednom vadili krv dok je macut insistirao da mi se u konzilijumu vadi 3x na svakih 10 minuta.... mozda su mi rezultati drugaciji zbog nacina vadjenja???

Ne davis, sacuvaj Boze! Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_biggrin
Tvoja pitanja smo i mi imale, a na zalost imace ih i neke druge cure. Tako da, sto vise informacija na jednom mestu, to bolje! Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_wink

Konzilijumske vrednosti: fsh=21,9; E2=41 ........to je prava slika
Biomedica vrednosti; fsh=7.8; E2=187........neralana slika fsh za laike (tu svrstavam i neke docove koji znaju da citaju hormone samo na osnovu toga da li su u ref. granicama), ali ne i za docu koji zna da tumaci odnos izmedju ta dva hormona....takav doca je svestan prave slike i moze orijentaciono da pretpostavi stvarnu visinu fsh.

To su pretpostavljam bili razliciti ciklusi, zar ne?

Ova kompenzatorna dizanja E2 i spustanja fsh govore da se mozda jos nesto moze uciniti. Lose bi bilo da ti je u svakom ciklusu visok fsh. Cikloproginova bi trebalo da regulise taj balans izmedju hormona i ukoliko imas jos folikula moze doci do prirodne trudnoce.
dr. Svetlana Vujovic je nacelnica endokrinoloskog odeljenja u KC. Negde sam postirala njene kontakte i u drzavnoj klinici i privatno. Probaj da izguglas sa kljucnim recima "Vujovicka" "nabla" pa ce iskociti neki post sa kontaktom - jer sam to postirala na raznim forumima (Roda, Doktor, SerbianCafe).

I ja sam sinoc malo osetila nelagodu da ti nisam hladno sasula u lice o cemu se zapravo ovde radi. Znam da nije lako suociti se sa cinjenicom da si na pragu menopauze. Znam kako je meni bilo. Ali, vremenom smo pocele da se okupljamo na jednom mestu, i nekako shvatis da nisi cudak jer ima bas dosta cura sa slicnim problemom i uz podrsku naucis da to prihvatis...da sebe prihvatis kao takvu. Ja sam se dugo bavila dijagnostikom sopstvenog stanja ne bi li dokazala suprotno- da nemam smanjenu rezervu, i da je to kdo mene neko prolazno stanje. A u stvari time sam samo gubila vreme i energiju.
Mozda sam vec pominjala Rikikiki...nas dve smo nekako u slicno vreme saznale da imamo isti problem - to je bilo pre 4 godine. Ona je za to vreme uradila 14 vantelesnih, a ja samo 2. Ona je danas mama cetvoromesecne Vivian. Ovo ti sve govori.

Sto pre prihvatis problem i uhvatis se u kostac s njim, vece su sanse da ostvaris nekakav opipljiv rezultat.
Naravno, sanse za ostajanje u drugom stanju kod nas sa smanjenom rezervom su daleko manje, i moze se desiti da neka od nas ne uspe sa svojim jc. Zato, evo ti buba u uho ----postoji i opcija donacije jc. Samo da primis k znanju, bez dubokih promisaljanja o tome za sad.

Inace, najmladja cura sa nasih prostora koja je usla u menopauzu imala je 17 godina. Na temi "Prebrojavanje" imas spisak cura koje su u POF-u ili u DOR-u (smanjena rezerva), njihovo godiste i hormonski profil. Cisto da vidis koliko nas ima (on-line).
Vrednosti AMH-a - Page 12 490909
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 3/6/2010, 06:19

juce sam procitala dosta toga sto ste pisale ovde o ovom problemu... nasla sam dr. Svetlanu Vujovic ( radi privatno na klinici Polimedic) i ono sto sam resila je da sad sacekam sledeci ciklus, odem u konzilijum ponovim hormone koje mi je dao Macut, odem kod njega na kontrolu da vidim sta ce da mi kaze, a u septembru idem kod Vujovicke... izmedju cu naravno otici i do ginekologa da cisto cujem i nju....
trenutno sam na nekoj zivotnoj prekretnici i nisam sigurna dal je dobro sto sam ovo saznala sad kad su mi misli na hiljadu drugih strana... sve sto mi se desava trenutno zahteva moju punu paznju tako da i nemam vremena da se bavim sa ovim preterano al me jede iznutra i svaki dan hiljadu puta pomislim kako planovi koje smo imali padaju u vodu... ne osecam se kao cudak, vise se osecam... ne znam kako da definisem to... mozda prevarenom... nismo jos ni poceli da pravimo bebu, samo se javila ideja o njoj... poceli da sredjujemo zivote ne bi li do sledece godine dosli i do toga... a onda je neko to sve u startu presekao i rekao e ne moze....
od saznanja sta mi se desava dosta razmisljam o svom zivotu... sa 18 sam ostala u drugom stanju i udala se, sa nepunih 19 postala mama i sa 20 se razvela.... al uvek sam nekako razmisljala...dobro on nije bio taj al mlada sam pojavice se neko... udacu se ponovo i imacu jos dece... sa 22 sam jos jednom ostala trudna ( pukao nam je kondom) ... tadasnji decko nije bio taj... nije bio neko sa kim sam planirala porodicu i abortirala sam... nisam bila spremna da podizem dvoje dece sama... ne mogu da se otmem utisku kako je to bilo tako lako tada a sad???.... znam da postoje price i price... znam da je meni olaksavajuca okolnost ( ako to moze tako da se nazove) sto vec imam dete a gomila zena ima isti problem kao ja samo sto nema dece... nazalost nista mi nije lakse od tog saznanja...
ono sto radim ovde jeste... pokusavam da se saberem i sredim misli u svojoj glavi... pokusavam da se pomirim sa cinjenicom da necu tako lako ostati trudna i da necu vise imati dece jer mi je to potrebno da bi mogla da nastavim dalje... moram to da rascistim u svojoj glavi jer me strasno pritiska i opterecuje....nesto mi ne da da se pomirim sa cinjenicama... iz ove perspektive sad, sa ovim razmisljanjima cini mi se da nikad necu otici na vto... citala sam dosta o tome i otprilike znam kakav je put i krosta parovi sve prolaze koji se odluce za tu opciju al oni nemaju dece a mi pa sa druge strane.... ja imam jedno iz prvog braka, on ima dvoje iz prvog braka... nekako mi se cini da nije fer prema svima njima da se upustamo u tu pricu iako smo vec godinama razmisljali kako cemo jednom imati nase dete....
ja se izvinjavam ako zvucim konfuzno, samo sam nabacala misli koje mi se motaju po glavi... i VELIKO izvinjenje svima vama koji nemate decu... znam da iz vase perspektive to deluje kao " njoj je lakse, ona vec ima dete" al svakom je njegova muka najgora.... duboko se izvinjavam ako je nekog od vas ova moja prica pogodila ili uvredila... stvarno mi to nije bila namera.... i veliko HVALA Vrednosti AMH-a - Page 12 490909

ps. izvinjavam se na off-u i uzurpaciji teme
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od lena 3/6/2010, 11:43

Draga Alisa, nijedan djavo nije tako crn kako na prvi pogled izgleda! Pa ni ovaj tvoj... Moj je utisak, bez obzira sto ti se trenutno sve cini prilicno komplikovano pa mozda i bezizlazno, da resenja i opcija za sijaset srecnih obrta u tvom zivotu - ima.

Za pocetak, izguraj taj plan sa dr Vujovic. Pa polako sve ostalo...

Drzim ti fige!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 3/6/2010, 21:23

ja moram opet da se izvinim na prethodnom postu... jutros sam se probudila bas lose volje sa knedlom u grlu i ispisah sijaset redova i sve ono sto mi se vrzmalo po glavi od dobijanja rezultata a pritom nisam mnogo razmisljala ko sve moze to da procita i koliko sve to moze nekog da pogodi...
lana hvala na recima ohrabrenja Vrednosti AMH-a - Page 12 490909

imam jedno pitanje pa ko zna odgovor... dr mi je rekao da posle ponavljanja hormona pocnem da pijem mikroginon al od 5. dana pa sve do 25-tog.... zasto tako? zar se kontraceptivne pilule ne piju od prvog dana ciklusa? koliko sam shvatila citajuci ono sto ste pisale ovde na forumu neki drovi prepisuju kontraceptivne pilule radi cuvanja jajnih celija al zar u tom slucaju ne bi trebalo da se piju od prvog dana?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 3/6/2010, 22:20

Alisa, nema potrebe da se izvinjavas. Potpuno su razumljiva tvoja osecanja i da imas desetoro dece! Pretpostavljam da ti sad mozak groznicavo radi i stoga nije dobro vreme za donosenje bilo kakvog suda i odluka.
Pusti da ti vreme poslozi kockice.

dr mi je rekao da posle ponavljanja hormona pocnem da pijem mikroginon al od 5. dana pa sve do 25-tog.... zasto tako?

Ne znam, nije mi jasno, imalo bi logike da ides na IVF, ali ovako...Ne znam sta je pozadina toga. Meni bi nekako logicnije bilo da ides na cikloproginovu, jer ona balansira hormone, a nije kontraceptiv i mozes pod njom da ostanes u drugom stanju.
Ne verujem da mu je namera cuvanje rezerve, jer to je vrlo diskutabilno da li se uopste moze tako cuvati rezerva. Cak i da moze, onda bi logika nalagala da te stavi na kontraceptiv par meseci u kontinuitetu, a ne ovako, bez voznog reda.
Pitaj ga sta mu je namera s tim!

Doduse, sad kad se prisetim, i meni je Vujovicka dala da pijem mikroginon od 3. dc ili je bio 5. dc (ali ja sam ga ispila u celosti i to kao priprema za IVF). Ne secam se koliko ima tabletica u jednoj kutiji? Ako ima 21, onda je mozda logicno da ga pijes od 5.-25?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od aha 4/6/2010, 16:55

ja cu pokusati u oktobru opet IVF -verovatno iz prirodnog ciklusa, a dva meseca cu piti mikroginon i to od 5-tog dana ciklusa (i meni su tako rekli). I kada sam ostala u drugom stanju imala sam isti tretman(2meseca kontracepcije-od 5tog dana pocinjem-popijem celu tablu sacekam da dobijem i nastavljam da pijem od 7-og dana poslednje pilulice bez obzira kad sam dobila-ako mi je poslednja pilula iz prvog ciklusa bila u ponedeljak, onda ce prva pilulica drugog ciklusa biti u utorak---- nadam se da sam bila jasna)Elem, sve to, kako je meni objasnjeno, na mene deluje kao supresija-posto ne mogu da primam Suprefact ili nesto slicno, jer mi se jajnici totalno umrtve-TOTALNO. Ovako sam organizam hvata zalet da probude neki folikul...
Pije mi vodu ovakav pristup-zapravo urodio je plodom kod mene jednom... nadam se da ce opet....
mozda tvoj ginekolog pokusava isto... sa verom da su ti prohodni jajovodi...
aha
aha

Broj poruka : 39
Godina : 50
Datum upisa : 16.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od aha 4/6/2010, 18:39

I da Nabla... Htela sam da ti kazem da kad bi nasa zemlja davala sanse poput Hrvatske-tj. da ne moramo da placamo prirodnjake, verujem da bi i ti do sad imala ihi pokusaja... Ali avaj Sad
Imati dete nema cenu, ali zamisli samo 14*1200evra-koliko kosta IVF bez stimulacije...
Vrednosti AMH-a - Page 12 Affraid Kako?????
aha
aha

Broj poruka : 39
Godina : 50
Datum upisa : 16.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 4/6/2010, 22:46

Da, upravu si, ne znam sta mi bi da smetnuh s uma takvu "sitnicu". Imala je 13 prirodnjaka i poluprirodnjaka i 3 stimulisana! Ukupno 16 postupaka! Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_eek
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od bak 7/6/2010, 09:30

Moze mala pomoc?

FSH 5,5
e2 55 ref 77-921 Vrednosti AMH-a - Page 12 Icon_rolleyes
lh 3, nesto
progesteron 0,9
prolaktin 316
testosteron 2
tsh 0,9
t3 1,57
t4 73

A amh mi je 0, 168, iz Konzilijuma, ref 0-5. Sta da radim? Da li da ponovim u nekoj drugoj lab ili da idem na komisiju, da me ne vrate?

Mislim ne brinem toliko zbog rezultata, imam redovne ovulcije, 8 jc na prosloj vto, nego me je frka zbog komisije.
Citala sam ovde po temi, ali koliko primecijem sve zene su ga radile zbog dr, ne zbog komisije, pa ne znam kako ste prolazile.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Zoka83 22/6/2010, 15:32

Da li AMH mora da se radi 3 dc ili moze bilo kog dana ciklusa?
Hvala!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 12 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 39 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 25 ... 39  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu