KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrednosti AMH-a

+135
Sirijus
micam
Makija
BiKsi :)
libra35
fight&faith
kaja1981
Bobaue
MilePile
BabyBear
sunny.tp
Gogoli
Amna84
Nataly17
Vecka
ella82
tiramisu
winni
karakaca
hocukusurnecuzvaku
lela1984
Cala Domingos
Star77
annci
bulevar79
bundevica
Petkana
Djeni
Strumfeta78
De Luc
saska1
leptirko82
jovanka.draskic
bezdan
menora72
d77
luckystar74
AriesGirl
Crvic
tanjaV
pempy
ivi
ninica2
OKacica
hany
SannI-AlL
bibi.libi
lenjivica
missile
neca73
tetreb
Mrvica78
melanija
GocaZ
cicsa80
Veca77
JocY
sareni leptir
Ema78
LaFolie
*Maki*
ahosame
Erata
KoMetaK
lilya
darija79
senka
vikica800
dragana76ns
Kamilica
medolino
laKole
manela
sweety
nebuloza
Mirjana
*AIDA*
zova
maza1972
mona
7-patuljaka
zavala
julija
tuzna
mika81
San
Bitter Sweet
makica
silvana
dacca
joja
maki79
Marija86
cici
viktorija
djole42
Zoka83
bak
racili
Struzzo
Republica
lena
sne22
Aki
ciklama
Pakki
buby
dr mali pariz
lekazeka
HappyGirl
aha
Mini
maša
tanja68
Masha UK
Lily
black magic woman
logona
_luna_
dejna
thaia
Anuska
Mishesa
vremejezabebe
bokica
Orline
nena beba
lavica
rikikiki
nina68
sanja 1973
natalija
kristina33
nabla
nesalela
139 posters

Strana 26 od 39 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 32 ... 39  Sledeći

Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od luckystar74 6/2/2014, 13:37

Moj prvi rezultat AMH je bio 0,0592 u Konzilijumu...
Odem u Biomedicu iduceg meseca kaze manje 0,1...
Odem kod Svetlane Spremovic koja je ginekolog endokrinolog i ona pogleda analize i ona se nasmeja kaze nemojte vise ponavljati samo moze biti nizi... Zapisa FSH, LH i Estradiol...
Poslala me na HSG i sada idem na konsultacije u ponedeljak....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od laKole 6/2/2014, 13:59

lucky, amh ti nešto znači samo kod određivanja stimulacije ovulacije, a ni tad ne mora da znači da će lošiji odgovor biti kod niskog amh. tek kad probaš, znaćeš sa sigurnošću.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od bezdan 12/2/2014, 00:08

Da se i ovde javim Sad ,moj amh je 0,22,imala sam prirodnu trudnocu corak bio,sad se spremam za vto ali hormoni su mi ocajni,fsh uvek bio visok kreten od doktorke nije mi dala nikakav lek da ga smanjim sad i prolaktin otisao pojma nemam sto nikad nije verovatno stres.Toliko me nervira ovaj amh da sve su o njemu mi pricali a niko da se pozabavi fsh i silni doktori privatnici koji uzimali pare bezveze i radili inseminacije..Kako da uspe inseminacija sa hormonima koji su ocaj,valjda sam posle laparaskopije bila opustena pa zatrudnela nisam mislila ni o cemu pa mozda i hormini nisu divljali..Sad ne mogu na vantelesnu dok ne hormone smirim,skroz sam pukla stvarno jesam godinu me ona zavlacila a o stali doktori GODINAMA Crying or Very sad 
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od jovanka.draskic 12/2/2014, 15:40

Bezdan, moj predlog je da nađes dobrog endokrinologa da uradis sve moguce analize da dobijes dobru terapiju, pa onda u nove pohode.

neznam kada si radila AMH ali ako mozes uradi ga sredinom ciklusa vrednosti ce biti vece
jovanka.draskic
jovanka.draskic

Broj poruka : 212
Godina : 34
Location : čačak
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od bezdan 12/2/2014, 22:56

Radila sam ga treceg dana,kao sto se radi valjda..Meni su rekli treba neki endokrinolog ginekolog,za sve ovo..Tako sam razocarana u sve...
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Ema78 12/2/2014, 23:10

Bezdan, dobrodosla na forum.

Prvo, veliki broj lekara uopeste ne razmatra vrednosti amh hormona, ali je jako bitno da 2 dc uradis kompletnu analizu svih hormonakoji uticu na zacece. Ima ih negde oko deset, i samo njihov odnos moze da pokaze sta je u pitanju. Inace, amh ne zavisi od dana ciklusa.

Tebi treba ginekolog koji ce ti voditi trudnocu, ali pre toga ti treba endokrinolog koji ce  U SARADNJI sa ginekologom  da prepise odgovarajucu terapiju.

U Beogradu ima dosta endokrinologa koji  se bave reproduktivnom problematikom, pa pokusaj da dodjes do nekog od njih.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od luckystar74 13/2/2014, 11:27

Ja idem kod dr koja je ginekolog a po subspec endokrinolog... i zadovoljna sam...
Meni je isto AMH nizak ali je rekla da ce da proba pa ako moze super....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od bezdan 13/2/2014, 14:01

Hvala vam svima na odgovoru,sve sam ja te hormone radila,ocajni su mi svi..Idiot od doktorke koja me vodi u bolnici nije mi rekao da postoji lek da se fsh drzi u normali,uz to mi sad prolaktin otisao nikad nisam imala problema sa njim,katastrofa,nezadovoljna sam ocaj,isla sam kod ginekologa za vto nijedan nije mi rekao da moj hormonski status treba pre svega da se regulise pa tek onda vto.Da bi debilka od doktorke pre neki dan kad joj je moj suprug otisao i pitao hoce li ona meni da prepise kakv lek za prolaktin ona mu rekla ne brine me prolaktin vec fsh ima za to da le prepisemo terapiju,na sta je on sav nikakv upitao je sta je radila ovo vreme sa mnom da nije to regulisala.Ja jadna nisam imala pojma da postoji granica za fsh za komisiju za vantelesnu slucajno saznala sam od neke zene kao i za lekove da ga drzim u granici normale..Ne znam samo dal da odem da je ososam na celavo gore,sram je bilo bre upropastila me dosad sam mogla sve da regulisem i mogla sam mozda i prirodno da zatrudnim jer sam imala prirodnu trudnocu..Ja nisam iz bg i meni je to najveci problem kako da stalno idem tamo i koga od doktora da nadjem dobrog endokrinologa,ako znate preporucite mi..Luckystar74 ako je ta tvoja doktorka dobra aj mi u pp posalji broj i adresu da pozovem..Hvala vam svima i pocela sam sa smokvama i da kupim te biljne kapi..Ne znam jel ispitan taj femisan A kako ga vec zovu da probam sa njim??Imaju neki lekovi forever production jedna devojka mi je pricala da su joj pomogli oko hormona pa ne znam dal to da probam ne znam jesu li ispitani,na bazi bilja su i aloje...Sta vi mislite??Luckystar74 i treba da ti proba nema veze sto ti je nizak amh,slusaj mene meni su rekli bili da nema nikakve sanse da zatrudnim prirodno nikad,medjutim ja sam zatrudnela kad su mi uradili produvavanje jajnika i tad sam se opustila spremajuci se za vto nisam razmisljala ni o hormonima ni o cudima da ostanem prirodno i jesam ali nista nije bilo...E tad mi pocinje horor sa hormonima da su tad ih sredili svega ovog ne bi bilo..uzas..
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od d77 13/2/2014, 14:05

Bezdan, a koji to lek spusta FSH?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od bezdan 13/2/2014, 20:14

Mislim da je cikloproginova,nisam sigurna.. ma sama cu sa svim biljnim preparatima a i nju cu dobro da izludim da mi lek na recept prepise.. dosta mi suega ako mi verujete ja nemam snage ni za sta..
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Ema78 13/2/2014, 23:51

Bezdan, cikloproginova NIJE lek lek koji  se daje za snizavanje fsh, nije mu to primarna indikacija, vec se daje kako bi se nadoknadio manjak estrogena i progesterona cini mi se . Daje se i kos zena sa visokim fsh, ali to je sporedna indikacija.

Duso,  razumem da si poluluda , ali  ipak mislim da gresis ako mislis da pocnes da se lecis biljnim preparatima na svoju ruku. Promeni lekara, i kreni iz pocetka, ne gubi vreme na izludjivanje nekog tamo dr-a... jer samo gubis vreme.
Nadji nekog drugog, uradi, ponovo analize hormona, OGTT, uz, vidi gde si i napravi ratni plan.
Imamo temu Korak po korak do bete plus...

I ja sam gubila vreme sa pogresnim dijagnozama i terapijama, lutala od dr-a do dr-a... tako da sve razumem, ali, moras malo da ohladis glavu i srce.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od bezdan 14/2/2014, 00:35

Ema 78,pa ja sam za taj lek tako cula da je pomagao zenama sa visokim fsh..Naravno da menjam doktora ali meni ova u bolnici treba za bilo kakv uput ili tako nesto..Promenicu ga i to brzo vec sam nasla mislim nekog ko mi moze ove hormone da sredi,videcu dok sa njim porazgovaram..Ma ljuta sam sto me neko godinu dana zavlaci bre,aman ako ne zna nek prenoce joj ti moji hormoni kod nje pa nek ode na internet nek nadje ili po tim njenim knjigama sto je ucila pa tek onda nek mi da konacan odgovor..Ema 78 i ja sam se nalutala od doktora sam Bog zna gde sve nisam bila..Al dobro bilo pa proslo sad idem dalje Shocked 
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od laKole 14/2/2014, 17:42

bezdan, prenosim svoj post sa druge teme
laKole ::bezdan, nema lijeka koji snižava fsh, ne kao što se pije terapija za, recimo, prolaktin ili tsh. postoje pomoćna sredstva koja, iskustva tako pokazuju, mogu malo da pomognu u snižavanju fsh, ali sve je to kratkog daha i individualno (smokve iz maslinovog ulja, čajevi, kapsule/kapi koje sadrže ekstrakte biljaka, maka i slično). prirodno je da fsh raste kako se približavamo menopauzi, e sad, nekom to bude ranije a nekom kasnije.
kao što reče ema, cikloproginova je hormonalna terapija koja se daje kod raznih disbalansa hormona (često kod pcosa i u perimenopauzalnom dobu prije nastupanja menopauze). primijećeno je da kod nekih žena utiče na smanjenje fsh pa je dr znaju nekad i za to dati. ali, onog trenutka kad prestaneš sa terapijom, hormoni se vraćaju na staro. nema trajnog rješenja jer je porast fsh prirodna pojava koja nastupa sa starenjem - nekim ženama se to dešava već u tridesetim a nekim mnogo kasnije u kasnim četrdesetim.
znam da nije lako saznati sve ovo, ali, saberi se, nađi dobrog novog dr i samo naprijed! tvoja dr je mogla samo da te malo ubrza da ne gubiš puno vremena. nije ti dala nikakav lijek jer lijek čija je funkcija regulisanje fsh ne postoji.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od bezdan 14/2/2014, 20:40

Hvala vam drage moje,ipak sam ljuta i to sto je videla da je visok ovaj j.. fsh i nista.Zakazala sam danas kod drugog doktora da ako mi dragi Bog pomogne uz sve ovo.. pa i ja krenem sa nekim konkretnim stvarima.. Shocked 
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Ema78 15/2/2014, 09:22

I ja sam izgubila oko godinu dana... pri tom pila lekove koje nije trebalo da pijem, u visokom dozama, vrednosti amh se menjale samo tako. Sa 5 na 2, 5, pa na 6 ... da ne govorim o fsh i lh...doduse uvek je to bilo u nekim pristojnm granicama.
I onda sam otisla kod endokrinologa, i zena mi je rekla da moje analize ili nisu moje, ili nisu tacne, izbacila mi svu terapiju,i uradila presek stanja...sem insulina, svi hormoni su bili ok, pod konac...ali insulin... affraid 

Ali, da ne zatrpavamo ovde temu, ajmo na KOrak po korak do bete plus !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od mamadabudem 17/2/2014, 08:54

Drage moje, ja sam nova na forumu, provela sam noći pored kompjutera iščitavajući teme po forumu pa sam se pronašla i u ovoj temi. Moj AMH je pre šest meseci bio 0,065 Sad FSH  5,52, E2 205). Ja bih sada proverila opet AMH da vidim da li se nešto promenilo, ali se bojim da se nije još pogoršao. Spremam se i za vantelesnu ove godine.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od mamadabudem 17/2/2014, 13:01

Još nešto, u Kanadi i USA, u većini evropskih zemalja se odustalo od amh zbog istraživanja koja pokazuju da je krajnje nepouzdan hormon. Čak neke zemlje u Evropi rade amh ali po mnogo višim cenama (kod nas je 2000 din) nego kod nas i čeka se na rezultate po 10 dana. Pa me zanima kako naši "eksperti" uspeju za najviše 72 sata, pomoću Elisa metode, za smešne pare u odnosu na Zapad da tako izdaju "tačne" rezultate.  doktor   v 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od bezdan 17/2/2014, 20:29

Devojke,treba mi pomoc jel neko od vas poznaje doktora Vasiljevica i jel neko bio kod njega? Odavde me salju kod njega..
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od JocY 17/2/2014, 20:31

Bezdan imas pp da ne zatrpavamo temu ovde...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od bezdan 17/2/2014, 20:57

ok Sad
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Ema78 18/2/2014, 00:02

MeMyselfAndI ::Još nešto, u Kanadi i USA, u većini evropskih zemalja se odustalo od amh zbog istraživanja koja pokazuju da je krajnje nepouzdan hormon. Čak neke zemlje u Evropi rade amh ali po mnogo višim cenama (kod nas je 2000 din) nego kod nas i čeka se na rezultate po 10 dana. Pa me zanima kako naši "eksperti" uspeju za najviše 72 sata, pomoću Elisa metode, za smešne pare u odnosu na Zapad da tako izdaju "tačne" rezultate.  doktor   v 

Iz licnog iskustva, amh i nije toliko bitan... meni su rezultati biti drasticno razliciti, mada moram da priznam da sam uvek imala solidnu vrednost... a to sta nasi rade, eee...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od mamadabudem 18/2/2014, 10:01

@Ema, joj ne znam, ja sam čitala dosta o njemu, a čini mi se da mu se ovde posvećuje pažnja. Ne znam kako privatne klinike reaguju na očajan amh?  zbunjen 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od leptirko82 18/2/2014, 10:06

Memyself itd, tvoj AMH uopste nije ocajan. Moj je i manji, a mladja sam od tebe.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od mamadabudem 18/2/2014, 10:48

Leptirko, Moj amh je 0,068, sad videh da sam pogrešno napisala u potpisu.  v 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od mamadabudem 18/2/2014, 10:52

Ali ja verujem da nam taj nizak amh neće smetati da postanemo mameeee trudnica 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 26 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 39 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 32 ... 39  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu