KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrednosti AMH-a

+135
Sirijus
micam
Makija
BiKsi :)
libra35
fight&faith
kaja1981
Bobaue
MilePile
BabyBear
sunny.tp
Gogoli
Amna84
Nataly17
Vecka
ella82
tiramisu
winni
karakaca
hocukusurnecuzvaku
lela1984
Cala Domingos
Star77
annci
bulevar79
bundevica
Petkana
Djeni
Strumfeta78
De Luc
saska1
leptirko82
jovanka.draskic
bezdan
menora72
d77
luckystar74
AriesGirl
Crvic
tanjaV
pempy
ivi
ninica2
OKacica
hany
SannI-AlL
bibi.libi
lenjivica
missile
neca73
tetreb
Mrvica78
melanija
GocaZ
cicsa80
Veca77
JocY
sareni leptir
Ema78
LaFolie
*Maki*
ahosame
Erata
KoMetaK
lilya
darija79
senka
vikica800
dragana76ns
Kamilica
medolino
laKole
manela
sweety
nebuloza
Mirjana
*AIDA*
zova
maza1972
mona
7-patuljaka
zavala
julija
tuzna
mika81
San
Bitter Sweet
makica
silvana
dacca
joja
maki79
Marija86
cici
viktorija
djole42
Zoka83
bak
racili
Struzzo
Republica
lena
sne22
Aki
ciklama
Pakki
buby
dr mali pariz
lekazeka
HappyGirl
aha
Mini
maša
tanja68
Masha UK
Lily
black magic woman
logona
_luna_
dejna
thaia
Anuska
Mishesa
vremejezabebe
bokica
Orline
nena beba
lavica
rikikiki
nina68
sanja 1973
natalija
kristina33
nabla
nesalela
139 posters

Strana 7 od 39 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 39  Sledeći

Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nena beba 1/6/2009, 15:36

nesto sam se pitala... zbunjen

da li se u trudnoci AMH menja i meri? u odnosu na npr neposredno pre trudnoce?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 5/6/2009, 20:39

koja je pozadina takvog pitanja? Zasto ti to palo na pamet? Very Happy
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nena beba 5/6/2009, 21:31

pa htela bih da jednu trenutnu trudnjacu koja nije preterano mlada (35) obradim da uradi amh, da bi imali "referentnu" vrednost "nekog normalnog" ko je bez problema zatrudneo, za poredjenje. dakle, njen amh bi mi sluzio kao etalon.

a ustvari sve vreme sumnjam da bi i njen amh bio manji od 1, sto bi nam ustvari pokazalo da opseg od 0.29 do 5,29 u nasim laboratorijama nista ne dokazuje. jer ja ovde videh samo amh koji su manji od 1. pitam se da li uopste postoji kod nekog amh npr 3! ne uzimam u obzir devojke od 18 godina!

sve ovo pod uslovom da kod trudnica uopste moze da se meri amh, jer je pitanje kako u drugom stanju hormoni i dal uopste deluju na te male folikule i njihovo lucenje amh....

valjda si me razumela... ni sama kad citam ovo ne znam sta sam tacno rekla... :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 7/6/2009, 13:45

Ovo sam pronasla kad sam tragala kako kontraceptiv utice na broj AF...

“Serum anti-müllerian hormone levels and follicular cohort characteristics after pituitary suppression in the late luteal phase with oral contraceptive pills”
E. Arbo, D.V. Vetori, M.F. Jimenez, F.M. Freitas, N. Lemos and J.S. Cunha-Filho
Human Reproduction 2007 22(12):3192-3196

After OCP use, the levels of FSH and estradiol were significantly reduced (P < 0.001). The number of antral follicles measuredon both occasions did not differ, although after OCP use, the follicles presented significantly lower diameters (mean 4.4+ 1.7 mm before OCP versus 3.5 + 1.2 mm after OCP P < 0.001).The levels of AMH were significantly reduced after pituitarysuppression, with a median (inter-quartile range) of 3.02 ng/mL(1.21–6.39) before OCP and 2.22 ng/mL (0.9–3.11)after OCP, P = 0.04.”

Dakle, u narednom ciklusu nakon uzimanja kontraceptiva, ne smanjuje se broj AF, ali su antralne fol. znatno manje velicine.
Dalje, amh je znacajni nizi nakon ciklusa sa kontraceptivom.

Onako laicki, mislim da je i u trudnoci nivo amh-a znacajno nizi i da stoga nije reprezentativan.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Potpuni shock

Počalji od Masha UK 25/6/2009, 14:22

Juce mi je stigla kopija medical file-a sa klinike gde sam radila prethodnu stimulaciju, koju sam trazila jer ne zelim vise da radim stimulacije kod njih. Dozivela sam potpuni sok kad sam videla da su mi u martu ponovo radili AMH (a da nisam ni znala) i rezultat je samo 1.4. To znaci da se za sest meseci smanjio duplo (Octobar 2008 - 2.9). Ako bude ovako rapidno opadao u buducnosti, izgleda da u narednih sest meseci ostajem bez i jedne folikule. Takodje posle neuspelog IVF-a u maju doktor je ostavio komentar da sa takvim rezultatilma i ne odgovaranja jajnika na terapju, oni nisu spremni da rade nove protokole sa mojim jajnim celijama jer je uspesnost jednaka nuli.

Jel to znaci da treba zauvek da se oprostim od cinjenice da cu imati svoje genetsko dete i da ne gubim vreme na uzaludne pokusaje?
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nena beba 25/6/2009, 14:32

Masho a u kojim jedinicama ti je AMH?

Ne, ne treba da odustajes samo zbog jednog misljenja, nikako!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od tanja68 25/6/2009, 14:40

Masho mislim da ne treba da se oprostis ni od cega osim od te klinike.
Prvo izgleda mi strasno neodgovorno da ti rade nalaz a da ti to ne kazu i na kraju krajeva ako su to vec uradili da te ne upozore na rezultat.
Ja bi da sam na tvom mestu uzela sve te nalaze sto imam i izvestaje od predhodnih stimulacija i trazila drugo misljenje i ne samo drugo nego i trece, cetvrto....
U svakom slucaju ni taj nalaz mi se ne cini tako los mada ja nisam bas previse upoznata sa tim.
Nikako ne odustaj to je najvaznije.
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od maša 25/6/2009, 15:20

Moj AMH je bio u ciklusu pred VTO 0.066 i evo me, guram polako....
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 25/6/2009, 15:22

Ovo je Mini pisala jos 2007. godine na Doktoru. Pretpostavljam, posto si u UK, da je tvoj amh u pmol a ne u ng kao kod nas. Rangovi koje sam postavila na temi "markeri ovarijalne rezerve" su pokupljeni s ff tako da se naverovatnije tvoj amh tumaci na osnovu te druge raspodele.

Ja se ne snalazim u amh vrednostima sa pmol, ali ako uzmemo u obzir da je "lose" sve sto je ispod 0,4 ng (kako su negde neki docovi napisali), a da je Riki (trudna) pre dve godine imala amh 0.065 ng (do sada joj je sigurno nizi s obzirom na protok vremena i s obzirom da je do trudnoce imala 4 stimulisana postupka), da Masha (trudna) ima amh od isto 0.065 ng, da Kristina (trudna) ima amh od 0.055 ng, da je Nadalina-mama imala amh od 0.095 ng.....onda to govori da ne treba posustati dok god ti ne kazes "JA kazem da je sad kraj s pokusavanjem s vlastitim jc"

Evo sta je Mini pisala:
Mini:
Moj antimullerian test je pokazao 1.8 i tad mi je dr preporucio donaciju jaja sto me je debelo tresnulo po glavi. Do 15 je nizak fertilitet. Merila sam jajnike sad u junu ali se ne secam tacno dimenzija. Nije bilo nesto impresivno kolko se secam. Neki ljudi s kojim sam se dopisivala na forumima su imali visok fsh - oko 13 ali su dobro reagovali na lekove i napravili do 10 jaja sto je fantasticno . Moj problem je sto ja ne reagujem na lekove i nikad nisam imala vise of 4 folikle sto je jako malo. Otud ideja da probam s ovim blagim IVF da bi sacuvala kvalitet jaja, jer istrazivanja pokazuju da velike kolicine lekova uticu na kvalitet. Jedna riba je bas ostala trudna s 40 god sa tri folikle na ovom blagom ivf-u.

No na fertility friend je jedna ribizla ostala trudna 2 puta sa smesnim antimullerian referencama npr 0.1 zadnji put a imala je 4 banke ko' ja. Oba puta je imala samo 3 folikle i oba puta joj upalilo.

Ono sto dr Radoncic u Zagrebu radi a to je da kod nas sa smanjenom rezervom na osnovu UZ cilja pogodan ciklus za stimulaciju, onda kad se izdvoji vise antralnih folikula...A nije svaki ciklus isti po broju AF!

Kako je u UK po pitanju zdravstvenog osiguranja kod IVF-a? Da li drzava pokriva neke troskove?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Mini 25/6/2009, 21:04

Nope - total lottery .....neki nhs trustovi pokrivaju neki ne... Ne daj se Maso bre, nije nista izgubljeno... Proveri profil Miranda7...Njen amh je bio 0.1 ako se dobro secam u ng jedinicama na Listeru...Na Liseru nije upalilo ali je radila u dzinamedu i cvrc iz prve... Sad ima decaka..ovo sve sa 35... Takodje proveri laurab na ff... imala je sve uzasno...i isto u dzinamedu, ostala trudna --- sad ima trojcice... malo puno ali ebiga... Vratili joj bili 5 embrija - sve sto je napravila...

Samo ti nastavi i probaj bar 2 puta... No ovo sa klomidom me brine, ja ne verujem u klomid... Vise bi mi se dopala blaga stimulacija...od jedno 150 fsh i 75 gonal f... Proveri kiwichick protokol na googlu...mene je njena prica zaista inspirisala... Ti si bre mlada ....tvoje jajne celije su kvalitetne i ako ih ima malo... Nista nije izgubljeno...Od Stepana trazi protokol koji hoces i budi navalentna... OK lol! ne daj se... zagrljaj

Mini

Broj poruka : 78
Datum upisa : 18.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Masha UK 25/6/2009, 23:09

Mini - Proverila sam Kiwichick protokol i zapisala ga pa cu da ga prodiskutujem sa Stepanom, uopste ne zvuci lose, a ja sam otvorena za sve oblike experimentisanja. Pominjala sam nekim ljudima protokol sa Clomidima i svi se krste. Nikad nisu culi da neko koristi Clomid kao stimulaciju za IVF. Sad mi je kasno da bilo sta menjam, lekovi su vec stigli, a i uskoro treba da dobijem pa krecemo u akciju. Mozda bude total disaster na scanu pa ne dodje do odlaska u Brno. Onda imam mesec dana da se pripremim za neki drugi prorokol. Mirandu sam trzila ali nisam nasla bas taj post koji si ti pominjala. Sutra putujem pa cu da se bacim na trazenje kad se vratim.

Jel moze neko da mi konvertuje taj moj nesrecni AMH od 1.4 pmol u te vase jedinice cisto da uporedim gde sam ja u odnosu na sve te najteze slucajeve.
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Mini 25/6/2009, 23:31

Mislim klomid jeste blaga stimulacija i koristi se za ivf za poor respondere... the bad aspect je lining...ali ne istanji se svima drasticno kao meni... U svakom slucaju ako se istanji, uzmi viagru - pomaze, estroge in addition.

Miranada je na poor responder thread na ff.

all the best,

Ja nesto ne mogu da se skrasim..

Mini

Broj poruka : 78
Datum upisa : 18.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 25/6/2009, 23:35

Masho, uzimala je i Rikikiki clomide za stim u IVF-u. Nije to tako retko, bar ne u Hrvatskoj. Mislim da je i Thaia dobijala jc na clomidu a na drugim protokolima skoro da nije imala ni jednu (vidi na temi "Protokoli").
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 25/6/2009, 23:37

nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 25/6/2009, 23:48

Masha UK :: Jel moze neko da mi konvertuje taj moj nesrecni AMH od 1.4 pmol u te vase jedinice cisto da uporedim gde sam ja u odnosu na sve te najteze slucajeve.

Nisam sigurna da je konvertovanje moguce jer vrednosti/rangovi zavise i od senzitivnost analizatora. Ne muci vise glavu oko amh-a. Bitno je da nadjes protokol koji ce ti najbolje odgovarati.

Koje si godiste?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od tanja68 26/6/2009, 00:12

I meni je K pokusala da ubaci clomide poslednji put u prirodnjaku na sta sam ja vrisnula affraid pa se ona tu pokusala da izvlaci sa estrofemom ali ja ponovo i na to affraid jer mi u postupku pre toga sa estrofemom endo bio tanji nego bez njega.
Onda je lepo odustala od eksperimenata i pustila me skroz na prirodnjak koji kod mene daje najbolji efekat jer mi je endo bio odlican.
Kao sto znate postupak nije urodio plodom ali sam bar ja naucila da se bunim Wink
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Masha UK 26/6/2009, 08:59

Nabla imam 33 godine.

Tako mi i treba kad sam neobavestena i slepo verujem doktorima. Kontam valjda oni znaju sta rade. Sledeci put cu sama da predlozim protokol pa sta bude.

Hvala svima na odgovorima
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Anuska 26/6/2009, 14:02

Masho, i to sto imas samo 33 godine u ovoj prici znaci mnogo... bez obzira na druge brojke. Ja se ne bih previse brinula oko amh.
Imas ti jos dovoljno realne nade da imas sopstveni genetski kod u jednom bebironu... Samo napred, tamo gde se otvaraju vrata, ili bar neki prozorcic lol!
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od aha 16/8/2009, 01:21

Ovako.....
moj najveci fsh bio19

radila kratki protokol, kad mi je fsh bio 10,8--- nisam radila ni inhibin b ni amh... ostala trudna, rodila Masu -pre godinu i 7 meseci...
sad spremam podatke za drugi ivf i stvari stoje ovako
fsh 8,45 mada prthodni mesec je bio 13
inhibin b 46,98
amh 0,047

i nadam se drugoj bebi uskoro...
aha
aha

Broj poruka : 39
Godina : 50
Datum upisa : 16.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od vremejezabebe 16/8/2009, 09:58

veoma ohrabrujuci podaci za nas fs-ovke.......

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 18/8/2009, 06:13

Aha(na), dobro nam dosla ff

fsh i inhibin su ti odlicni, a i amh ti nije za "bacanje" Very Happy

prikljuci nam se na Odbrojavanju i na Chatu

ps. zarad nase statistike, par pitanjaca:
-koje si godiste?
-da li je trudnoca iz prvog postupka?
-nastavljas kod Radunovica?
-Hashimoto potvrdjen? (imas antitela?, koliki je tsh)?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od aha 18/8/2009, 23:09

sad ne znam da li da odgovaram ovde ili negde drugde, ali ovako....

-1974. godiste
-iz prvog transfera, druga stimulacija(prva je bila neuspesna--- bio dugi protokol sa suprefaktom----druga uspesna, kratak protokol, sa 2 gonala 1 menopur dnevno-4 jajne celije-4 embriona)
- nastavljam dok Radunovica
-Hashimoto potvrdjen, imam antitela, ali za sada mi je tsh ok-2,14 (trenutno ne pijem lekove, ali kad krenem na postupak volela bih da mi je tsh oko 1, pa cu videti da mi se uvedu lekovi)
aha
aha

Broj poruka : 39
Godina : 50
Datum upisa : 16.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 19/8/2009, 00:18

Ahana, pa ti si imala blagu stimulaciju- koliko sveukupno ampula?
Cetrotide nisi koristila?

Imamo jos fsh-ovki sa Hashimotom (Logona, Luna, Natalija, Tetka Sneki...), pa si ti stoga nase novo i to duplo blago! likeit

Na temi "fsh i trudnoca" sam prenela tvoj post sa SC-a, ako zelis (a mi volimo i mnogo nam znace price sa happyendom) mozes da napises detaljniju pricu kako ste dosli do Mase beba Very Happy
https://kutak.forumotion.com/povisen-fsh-f51/trudnoca-i-povisen-fsh-t580-15.htm
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od aha 20/8/2009, 17:58

Ukupno 20 gonala i 10 menopura- pa boca pregnila i posle toga po dve kuglice utrogestona dnevno-to sam pila i u trudnoci ne znam do koje nedelje....
nisam znala da je to blaga stimulacija... kad sam trazila od dr.-ke jacu(a trazila sam) stimulaciju, ona je bila protiv toga, a moja odluka je u tom trenutku bila ova - prepusti njima sve i nadaj se. ispade da smo dobro odradili... da ulazim u detalje nema smisla, detalji su psihicki momenti koja svaka od nas ima i to je neprenosivo iskustvo...
- tad sam pila i pola tabletice letroxa50- i kad sam krenula u postupak tsh mi je bio 1.08 (ne moze bolje)
- pila sam i ginko bilobu -zbog prokrvljenosti endometrijuma -do tranfera
-i prenatal-da nagruvam krvnu sliku, i ne steti
-i jela smokve u mas.ulju-(kad se setim da ih stavim)
- i ajkus(pio moj muz, pa i ja sa njim- do transfera(imuniteta radi)

sad razmisljam o septembru.... idem na konsultacije, moram da pozurim i da rodim jos koje bebce, nadam se
aha
aha

Broj poruka : 39
Godina : 50
Datum upisa : 16.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 27/8/2009, 04:35

Onda držimo fige za septembar! Very Happy

nisam znala da je to blaga stimulacija

pa jeste, relativno je blaga, jer je Masa primila oko 70 fostimona, a ja npr. 51 ampulu. I obicno gonal se daje kod onih koje imaju bolju rezervu... ma super je sve ispalo! Very Happy
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 7 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 39 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 39  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu