KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se nosite s problemom steriliteta

+100
Jerapetra
BiKsi :)
Zensko pero
mimi85
alisa
Padobranka
sunny.tp
Nessi
Bobac
fight&faith
NikolaMaja
Dora1
Sirijus
tatjanica
Ica1171
nbeograd
MalaSaJuga
KoMetaK
Ema78
Vecka
luckystar74
Tebi
ChillyVilly
JocY
kockicaaa
insomnia
menora72
bak
Arya
Erata
zvoncica36
Ambra
hocukusurnecuzvaku
Niny
neca73
leptirko82
tetreb
hany
Star77
laKole
Dacaa
melany
ivi
Veca77
Vuchica
Struzzo
MAAKKI
HappyGirl
red
Dionisia
djole42
3023456
OKacica
M.
Marija86
Bebironcic
korpica
Republica
Gramatika
bebko
Mali Princ
nacKa
lilya
lilly13
dra00
maza1972
rada78
Orline
Jejaaa
Divina
maus
Andjelina
pegaz
missile
fenix
darija79
LaFolie
maji
Mirjana
Deni
heart84
anak
cerise
cicsa80
Shizika
Simona
lolipop
Cupava
Gala
Jelena*
Milijana
anna
dr mali pariz
suzeto
lasa
Jelence
zalosna_sova
Kata
Agata27
Sami
104 posters

Strana 3 od 25 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Sledeći

Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 23/1/2012, 14:39

Mirjana ::
LaFolie, ja sam prvi put bila ubeđena da ću uspeti. Bila sam i previše opuštena sve do prvog E2, a posle mi je bilo džabe i da se sekiram i da budem opuštena.

Ja sam bila sigurna da ću zatrudneti još iz prvog pokušaja, a oni zaleđeni - za drugo dete.  b  b  b
Do te mere sam se zanela da to mora da uspe, da sam uživala u bockanju!!! v

Sad znam da ne mora da uspe, i mislim da se osećam normalnije. Ali se radujem pokušajima! d d d

I molim se da uspe!!! molitva
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 23/1/2012, 14:50

hahhaha ja sam gledala gde cemo da smestimo 3 bebe u spavacoj, da li da im napravimo krevetac na sprat  b Dr je to nama objasnio tako da smo bili ubedjeni da ce da uspe iz prvog puta i da cemo odmah trojke da dobijemo , po principu "udjes - izadjes gotovo"
Ja sam mislila, to je to, nema sta...

E kako smo bili naivni :)



LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Mirjana 23/1/2012, 23:33

Da, da! Rekoh, šta tu ima da se razmišlja - naravno da će da uspe!
A drugi put sam drhtala kad sam pošla na prvi UZ! Da je rekao da nema folikula, verovatno bi umrla na onom krevetu. Mada me ni to nije puno utešilo jer sam tada iz iskustva znala da može još svašta da se desi što ja nisam planirala.
Nisam smela ni da se nadam, ni da zamišljam, ni da mazim stomak. Samo sam se molila!
Teško je. Jako teško. Ali ne treba gubiti glavu i opteretiti se postupcima, već živeti svoj život nevezano za našu borbu.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Andjelina 24/1/2012, 08:58

Ja sam 73-e godiste, na prolece 39 godina punim, u braku sam 3,5 godine i nisam ostala trudna. Uplasena sam, jako uplasena, ali krenuli smo u analize da ove godine uradimo vto o trosku fonda. Pozdrav svim devojkama, sada sam zauzeta dosta, ali vidim da je ovo jako koristan forum, pa ocekujem da cu uskoro, kada dublje uplovim u analize, nalaze, komisije, isl, vise navracati ovde i bolje vas sve upoznati. Pozdrav i Poljubac!!!

Andjelina

Broj poruka : 3
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od maji 24/1/2012, 15:27

Very Happy pozdrav i tebi i srecno! Wink
maji
maji

Broj poruka : 8
Godina : 52
Datum upisa : 04.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 25/1/2012, 13:01

LaFolie ::hahhaha ja sam gledala gde cemo da smestimo 3 bebe u spavacoj, da li da im napravimo krevetac na sprat  b Dr je to nama objasnio tako da smo bili ubedjeni da ce da uspe iz prvog puta i da cemo odmah trojke da dobijemo , po principu "udjes - izadjes gotovo"
Ja sam mislila, to je to, nema sta...

E kako smo bili naivni :)




Takođe! Mali nam je stan, pa nemamo sobu za bebu. Onda sam se ja bila zabrinula gde će stajati drugi krevetac, ako budu dve bebe!
 b  b  b  b  b  b  b
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od maus 25/1/2012, 13:12

missile ::
LaFolie ::hahhaha ja sam gledala gde cemo da smestimo 3 bebe u spavacoj, da li da im napravimo krevetac na sprat  b Dr je to nama objasnio tako da smo bili ubedjeni da ce da uspe iz prvog puta i da cemo odmah trojke da dobijemo , po principu "udjes - izadjes gotovo"
Ja sam mislila, to je to, nema sta...

E kako smo bili naivni :)




Takođe! Mali nam je stan, pa nemamo sobu za bebu. Onda sam se ja bila zabrinula gde će stajati drugi krevetac, ako budu dve bebe!
 b  b  b  b  b  b  b

A ja sam, dok sam lezala posle prve VTO u mislima izlupala zidove i uradila totalnu premetacinu u kuci. Bila sam 100% sigurna da cu roditi blizance. Plus sto je moja sestra bliznakinja tih dana saznala da je trudna..bliznakinje smo i bicemo zajedno trudne i poroditi se isti dan.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 25/1/2012, 13:38

E mi smo sada kupili veci stan, i imamo sobe za decu koje ce da zuje prazne dok nam se ne posreci. Losa strana je sto sad svi pitaju: a kad ce ta deca, eto imamo sve sto nam treba, sta cekamo vise (steta sto nema neki smajli koji povraca)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Simona 25/1/2012, 18:47

I ja sam sujeverna sto se novog stana tice... Mi i u ovom sad stanu imamo sobu koja je bila planirana za dete ali posto je to moj stan jos od pre braka, to je vec bila radna soba i nismo to ni menjali... Sem toga stan se nalazi u ulici gde stanuje i moj bivsi decko i iako ja ne mislim vise na tu proslost sve mi se cini da tu ima nekih duhova koji govore o proslosti, planovima i snovima koji se nisu ostvarili... U novom stanu imacemo sobu za dete u koju bas nista necemo stavljati, u nadi da ce dete brzo stici... a i duhovi proslosti ce valjda ostati u ovoj ulici Wink a mi cemo biti okruzeni novom energijom te ce valjda i ona privuci poziv i dete f
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Jelena* 25/1/2012, 22:44

od missile

Ja sam bila sigurna da ću zatrudneti još iz prvog pokušaja, a oni zaleđeni - za drugo dete. Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 404938 Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 404938 Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 404938
Do te mere sam se zanela da to mora da uspe, da sam uživala u bockanju!!! Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 635297

Isto Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 635297

Sto se sobe tice,i mi smo pre godinu dana okrecili sobu koju smo planirali za bebu,sve sam stvari izbacila iz nje ostavila sam samo zavese.Nadam se kao i Simona da ce tako beba brze stici...
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 30/1/2012, 10:03

Jelena, spremaš li se za FET? Ja čekam sredu da zovem i zakažem konsultacije d

Inače, prvi put smo otišli da se upoznamo s doktorom početkom septembra, i on je hteo odmah da krenemo, ali sam ja insistirala da to bude sledeći ciklus, da u međuvremenu okrečimo stan. Nikako mm i ja da se dogovorimo oko boje, pa je ceo stan u rozikastoj (boja belog vina, tako nekako) i nežno plavoj boji. Ponekad mi liči na dečju igraonicu  b

Simona, nešto mi je promaklo, jesi trudna? igra
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Simona 30/1/2012, 18:08

Missile,
ma ne, mi smo odustali od daljih vto pokusaja i presli na usvajanje. Dobili smo podobnost i sad nemamo sta drugo da radimo nego da cekamo poziv i dete ako nas nakon poziva i razgovora odaberu... Moze da bude i jako brzo, a moze i ko zna kad, zato se ja trudim da verujem da novi stan i prazna decija soba slute na ovo prvo Wink
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 30/1/2012, 19:31

likeit
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 31/1/2012, 09:00

Simona ::Moze da bude i jako brzo, a moze i ko zna kad, zato se ja trudim da verujem da novi stan i prazna decija soba slute na ovo prvo Wink

Hajde da verujemo da je ovo godina beba, od sveg srca vam želim da stignete do cilja. radost Kao i svima nama. d

Eh, s jedne strane žene koje su imale sreću da rode, a onda dale svoju decu na usvajanje; s druge strane mi, koje smo spremne na svaku žrtvu za dete, a teško nam polazi za rukom. A koliko je samo u Bg dece beskućnika, muka da te uhvati, srce da ti se pocepa, i država opet pravi probleme prilikom usvajanja! Mi smo za sada još u vto pokušajima, a trenutno stambeno nismo podobni, pa o usvajanju i ne razmišljamo. Mada mm misli da je lepo i usvojiti i nastaviti borbu za trudnoću. c
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Simona 1/2/2012, 06:39

Missile,
hvala na lepim zeljama :) I ja tebi zelim uskoro bar jednog bebca beba a naravno i ostalim Kutanjkama bebe bebe beba beba

Sto se usvajanja tice, ne gleda se toliko na materijalni faktor, tako da ne verujem da biste bili stambeno nepodobni... a kad se dobije podobnost ako se izmeni situacija, javi se u czsr pa oni to tamo upisu. Ima zena i sa Kutka koje idu paralelno u vto i usvajanje, kako i tvoj muz kaze... Drzava i drzavni sluzbenici su mi najmanje razumljivi u celoj prici, ali nadajmo se da ce se zakoni menjati pa ce i usvajanje biti brze. O zenama koje su rodile i ostavile decu uci se u skoli roditeljstva, kako bismo bolje razumeli njihovu poziciju i ne bismo osudjivali sto je znacajno za objasnjavanje detetu kasnije. Kakvi god da su njihovi razlozi, da nije njihove odluke o radjanju deteta i kasnije o odricanju od roditeljskih prava (ovo drugo doduse i drzava moze da im oduzme) ni nasa (buduca) deca ne bi stigla do nas :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od maji 8/2/2012, 00:49

neznam...drage moje ja i moj muz jos ne razmisljamo o usvajanju i nadamo se da cemo imati svoju bebicu Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 413209...pozdrav za sve ....lakse mi je kad sve svoje misli podelim sa vama... Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 490909
maji
maji

Broj poruka : 8
Godina : 52
Datum upisa : 04.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 13/2/2012, 11:41

Maji, ja ću za par nedelja imati 42, pa razmišljam o svojim bebicama! (Tako je, u množini Wink ).

Dakle, koračamo hrabro napred, pa šta bude - biće!
ljubav
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 26/3/2012, 10:52

KAKO SE NOSIM S PROBLEMOM STERILITETA?

TEŠKO!!!!! Jako teško. Ali se nosim.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 26/3/2012, 11:07

mene je moj svekar opet ribao zasto nemamo bebu, sta mi mislimo, gluposti razne, a nema pojma da je mm u problemu, prica svima da nam je sex najbitniji Shocked Rolling Eyes i da zato nemamo decu, a moja svekrva prica svima da smo mi specifican par sebicnjaka koji bi samo da putuju Rolling Eyes Meni se okrene zeludac.
Njih dvoje ceo zivot prave neka sra**....
MM ima zdrave testise i spematogenezu, urnise ga stitna zlezda, svi dr kazu za njega da je problem u glavi.
Ja skorz imam osecaj da cemo mi jednog dana prirodno dobiti bebu, kada nas ostave na miru i kada se zavrsi sve zurka po lekarima.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od lolipop 26/3/2012, 11:29

Missile zagrljaj ,znam da je teško, ali naći će se snaga sigurna sam.

LaFolie, koliko ste vi često u kontaktu s tim ljudima? Jel se može sa njima razogvarati, objasniti neke stvari? Može li se ikako uticati na njih?
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 26/3/2012, 11:44

zivimo srecom sami i skroz smo samostalni (finansijski) ali sam upala u vrlo komplikovanu familiju - ne postoje 2 tabora vec su svi sa svima u losim odnosima.
Fora je sto ja puno umem da gomilam i onda kada puknem bude bas ruzno. MM je jako jako dobrica, stalno je nasmejan, i zao mi je da kazem njegovima "obratite se sinu za sve informacije" jer ce ga maltretirati, a onda ce njemu da skoci TSH, mi cemo se kuci svadjati i slicno.
Ono sto mi je jako krivo je sto moramo s vremena na vreme da se druzimo sa familijom i neverovatno je da nas svaki put nakon toga oboje boli glava i vratimo se kuci naelektrisani.
I sto me svekar zove pijan da me smara sta ja vise cekam, sta ja mislim.... Pa je islo dotle da me je ogovarao da ne mogu da rodim, to kako mi zivimo je kao da razapnes sator na utrini.....

Imam ja energije za troje, mm se preporodio, sredio se skroz endokrinoloski, emotivno od kako ne zivi sa njima, samo jos kada bi ljudi umeli da gledaju svoja posla.

sad mi je lakse Very Happy
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 26/3/2012, 14:36

Lafoli, epa neka si istresla malčice nervoze iz sebe ovde! f
Familija je čudo - bez njih ne valja nikako, a s njima često muke žive! yes
Probaj da sebe uvežbaš da se isključiš nekako iz priča koje ti ne prijaju, ti svekra ne možeš promeniti, ali možeš sebe naučiti da se tome smeješ, umesto što se nerviraš cvet
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 26/3/2012, 14:47

poljubac
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Divina 26/3/2012, 16:36

mene su u pocetku smarala neumesna pitanja tipa kad cete vi i sl... i sad to ne volim, ali pristojno odgovorim kad me pita neko normalan. a kad krenu kreteni da me smaraju, samo odogovrim da trenutno ne mogu da imam decu. i odmah ucute. i van svoja 4 zida sam ok, osmeh od uva do uva, sve haj-ho...Al me nekad stignu sve te tuge,pa prilicno potonem. Dragi mi je hladan po pitanju toga, tako da i ne komentarisem previse. Al, zacrtala sam sebi da cu na jesen biti trudna , pa sam skrenula u generalni remont-pocev od detoksikacije, do limfne drenaze, sredjivanja zuba, noktiju, vezbanja....Mozda i ne budem, al ovako mi je lakse. Barem imam cilj,pa videcemo. jesam il nisam luda ne znam, al borim se.
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 26/3/2012, 16:40

I jeste poenta u tome da imas cilj :)
Ja poznajem puno ljudi koji ne mogu imati decu i nikada nisu potrazili pomoc, odustali su pre nego sto su i poceli
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 3 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 25 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu