KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+27
trkosoca
Roses81
Danara
nina :)
micam
Crvena detelina
Marina76
Rada74
mimi85
MalaSaJuga
Drina2
libra35
sanja 73
gremlin
BSNS
BiKsi :)
Blanka
Nella
Sanja78
Sanjosh88
lola1980
lilymar
HappyGirl
ixxa77
snedra
Palčica
Ambra
31 posters

Strana 4 od 21 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 16/8/2019, 09:41

Draga Trkosoca hvala na odgovoru...iskreno nisam stekla utisak da je takva  ...nasa Una nije bila toliko dugo imala je nepunih dve godine i generalno se i ne seca hraniteljice kad je pitamo ko je kaze ko je, da cujemo se nas dve porukicama i saljem slikice ili ona meni svoje dece ali je nisam ostavljala niti imam nameru ..mislila sam da ostanem  u kontaktu jer je ipak ona hranila od dva meseca a mlada je i deluje ok... mozda bih trebala da malo proredim ...
dobro je cuti jos neki osvrt i iskustvo po pitanju ovoga jer mnogi mozda imaju nedoumice?
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 16/8/2019, 10:05

Svako radi onako kako misli da je najbolje . Neshvatljivo mi je da njega najviše voli pored svoje dece i unučića. Samo njega su imali na hraniteljstvu i posle su odustali od svega jer se previše vežu. Čak me i pitala bez imalo blama da mu bude kuma na krštenju u da se krsti kod njih u gradiću.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 16/8/2019, 10:12

Naravno ....nisam imala takvo iskustvo Unina hraniteljica ima jos dece na hraniteljstvu pored svojih troje...ima trenutno jos dvoje a i po profesiji je vaspitacica ...treba razmenjivati iskustva
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 18/8/2019, 11:00

Ja sam o tome vec pisala ovde cini mi se...

Kada smo Anu odveli od hranitelja pomenula ih nisam prvih 6 meseci. I da su joj nedostajali (a jesu sigurno) nije umela to da kaze i pokaze. Posle 6 meseci sam joj pokazala sliku i nije imala pojma ko su. Zaboravila ih je. Tako je bilo i naredne 2 godine. Ja sam bila u kontaktu sa njima, dete ne. Kada je napunila 4 godine pocela sam da joj pricam o usvajanju. Tada sam prvi put spomenula hranitelje objasnjavajuci joj gde je bila prve 2 godine zivota. Nekom igrom slucaja isli smo prosle godine poslom u grad gde hranitelji zive. Tada su je videli prvi put posle 2 godine. Naravno oni srecni i presrecni a ona kao da upoznaje bilo koga, bolelo je uvce i vise je zanimala devojcica koju oni imaju opet na hraniteljstvu i sa kojom se slatko izigrala. Tako je proslo prvo vidjenje. Dodjosmo, videsmo, odosmo i zaboravismo. Prica se ponovi i ove godine. Razlika je samo da ih se sad setila od prosle god. ali nema tu nekih emocija, nema nicega. Nit pita za njih nit je briga.

Deca kao moje i Ixxino se ne secaju svojih hranitelja, bila su mnogo mala kada su otisla od njih. Trkosoca vec ima drugi problem, njeno dete se i te kako dobro seca jer je i provelo vise vremena sa njima i vezalo se za njih. Ja bi moje dete mogla komotno da pustim da ostane da spava kod hranitelja, ona bi to shvatila kao "odlazak u provod", igranje sa drugom devojcicom i gotivno zezanje bez nekih emocija. Voleli je jesu mnogo ali su fer igraci i sigurna sam da joj nikako ne bi pominjali proslost i vreme provedeno kod njih. Bili bi samo srecni sto je dosla kod njih.

Za razliku od mene, Trkosoca je dobila problem ko kucu i to ne svojom krivicom vec tudjom (nefer ponasanje i nepostovanje usvojitelja). Sad posto je naucila lekciju a ovi ispali glupi, dete ce verovatno sledeci put da dobiju na "sveto nikad". Naprotiv, ja bi ih obrisala gumicom iz zivota. Ako vec ne znaju da se ponasaju u skladu sa okolnostima onda ce odlicno znati sta znaci "block" na svim nivoima.

Osim toga, misljenja sam da dete nema sta da vezuje ili odrzava kontakt sa hraniteljima. Oni su bili samo odskocna daska do usvajanja, odradili su svoj deo i tu je kraj price. Jednog dana kad ova moja poraste, krene sa istrazivanjem svoje price, moze i sama da ode kod njih (mladji su od nas pa ce je docekati) pa nek pita sta hoce, ja nemam nista protiv. Sve je to deo zivota.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 18/8/2019, 11:52

slazem se Ambra moja Una se uopšte ne seća isto smo tako mi bili u kontaktu ona orvi out kada smo otišli za papire i sad kad joj kazem ona ne reaguje a videla ih je dva puta za god kokiko je kod nas....i u pravu si male su bile ...ali nije ni fer sa strane hranitelja pogotovo kupovina poklona i ludilo...gumicom obrišeš i kraj tako su trazili sami ....a sa detetom polako vremenom ce se ono okrenuti kako treba i ono je zbunjeno
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 18/8/2019, 12:07

Za moj pojam uopste ne treba da se nastavlja i neguje odnos dete-hranitelj. To je kontraproduktivno za dete. Razumem ja i hranitelje, vezu se za dete, neko su odgajili od 3kg mesa, srecni su kad imaju informacije o detetu, slike kako raste, ali nemojmo preterivati. Jednom usvojeno dete nema vise sta da trazi sa hraniteljima.
Kad se udje u sigurnu zonu i kad (kao moje) dete nema vise nikakvu emociju, ne oseca povezanost i nema secanje na njih, onda moze da ih vidi pod uslovom da znaju da se ponasaju u skladu sa situacijom (kao moji hranitelji).

Zaboravih da dodam, nasi hranitelji svake godine posalju poklon za rodjendan. Stigne poklon, Ana pita od koga, ja kazem poslala ti baba. Prvi put sam joj prosle godine kad je napunila 4 rekla da je od hranitelja. Srecna ona sto je dobila poklon - bole je uvce sto je od njih. Isto joj je doslo kao da joj je komsinica Mica kupila.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 18/8/2019, 12:21

bas tako 😘deca vide gde je sigurna luka
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 18/8/2019, 13:54

Hvala Ambra na savetima. Mi smo u dogovoru sa socijalnom radnicom nastavili kontakt sa hraniteljima ali to nije ispalo dobro. Hranitelj je ok čovek i prihvata sve kako mi kažemo , ali hraniteljica ga smtra svojim detetom i to je problem. Možda bi sve bilo drugačije da su nastavili sa hraniteljstvom ali oni su se previše vezali za dete i shvatili da nisu za to.
I stvarno, najbolje je prekinuti kontakt jer mora da shvati ko mu je porodica i rodbina a ko prijatelji i ljudi koji su ga čuvali do usvajanja. Pisala sam o tome za 2 mame i tate kad je došao kod nas. Greška je dozvoliti hraniteljima da ih deca zovu mama i tata posle im se javi zbrka u glavi.Evo već 20 dana ne pominje hranitelje uopšte niti traži da ide kod njih .
A sad malo lepše teme. Ove godine je naš sin naučio da pliva i da vozi bicikl. ide kod logopeda jer krivi usta kad govori slova č, dž, š, ž, c i z ali polako uspevamo i to da prevaziđemo. U septembru polazi u predškolsko i tad kreću prave obaveze jee njihova vaspitačica ih uči sve kao da su prvi razred.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 18/8/2019, 13:56

Ixxa 77 zahvaljujem se i tebi an savetima. Veliko poydrava za vas i Unu Very Happy
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 18/8/2019, 14:39

Ja da sam na tvom mestu hranitelje ne bi vise nikad video, a kad poraste nek ih trazi sam. Rekla bi mu da su se odselili u Australiju... dzunglu, Amazoniju...bilo gde.
Vi se mucite da vas dete prihvati, trudite se oko njega, radite sa njim, pokusavate da stvorite porodicu i dodje hraniteljka da sve to us..e. Ma daj... cao zdravo do punoletstva pa ako i tad budu zivi.
Kad se setim moje hraniteljke, ona je na svako Anino pitanje sa paznjom odgovarala i samo ono sto je ova zelela da zna. Nju je interesovalo gde je spavala, u kom krevetu, gde se igrala, sa kojim igrackama i tako ta decija pitanja. Zena kulturno pricala pazeci da nikako ne kaze suvisnu rec. Pitala me sta sme da joj kaze, rekoh samo odgovori na njena pitanja i ne siri razgovor. Kad je ova moja pitala jesi mi ti bila mama dok sam bila ovde (a zvala je mamom) ona je rekla ne, samo sam te cuvala dok ti ne dodju mama i tata. Bas je bila pazljiva.


Poslednji izmenio Ambra dana 18/8/2019, 14:45, izmenjeno ukupno 1 puta
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 18/8/2019, 14:44

mislim da smo svi tu da razmenjujemo iskustva naravno iz toga ćemo znati kako ćemo se ponašati prema našim andjelima....svako od nas zeli samo dobro jer prolazimo istu avanturu....moja Una je jedno malo djavolče neverovatno spretna i pametna devojčica...i svima zelim da uzivaju zajedno sa svojom dečicom♥️♥️♥️
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 3/9/2019, 23:36

Trkosoca, sa srecom vam polazak u predskolsko❤️.
Citam za iskustvo sa hraniteljima i ostah u cudu. Slazem se sa Ambrom, vise mi dete ne bi videli, a sigurno bih to spomenula i centru, u slycaju da se opet odluce za hraniteljstvo da se neko i time pozabavi. Bem ti vise patologije razne u ovoj nasoj zemlji...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Roses81 9/10/2019, 07:55

Pozdrav za sve. Mi imamo lepe vesti roda Izabrani smo za jednu devojcicu, oko godinu i po dana ima. Juce smo konacno stigli kuci zajedno :-) Mnogo smo srecni. Za sada sve ide prilicno dobro, Bogu hvala, samo da tako i ostane. Upoznajemo se polako i navikavamo jedni na druge. osmeh srce
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od micam 9/10/2019, 19:24

Cestitam Roses8.Sad se lepo upoznajte i uzivajte zajedno.Sad ste roditelji malene princeze.Nek je sa srecom ljubav
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 52
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Roses81 10/10/2019, 08:31

Hvala Very Happy
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 10/10/2019, 13:07

sad uzivajte zajedno,brzo cete se navici jedni na druge sto je ona mala
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Roses81 10/10/2019, 22:33

Hoćemo, već uživamo :-) I mi se nadamo da ce adaptacija biti brza, obzirom da je tako mala. Neopisiva sreća zaista. Danas sam se opustila i obuzeše me emocije :-) Prvih par dana sem straha ničega bilo nije, sreća suprug je bio na visini zadatka i odlično je sve ispalo.
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lola1980 11/10/2019, 09:12

Od srca ti cestitam Roses, zeli vam lep i srecan zivot!!! srca1 srca1

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Roses81 11/10/2019, 20:44

Hvala najlepse lola1980 osmeh srce f
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 11/10/2019, 21:44

Roses81 , čestitam , neka je sa srećom , uživajte ! osmeh srce

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Roses81 11/10/2019, 22:42

Hvala puno Bobaue srca1
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 12/10/2019, 20:38

Roses dobro dosla u klub. Cestitam. E sad ces da vidis kako izgleda igranka bez prestanka. lol!
Tamo negde kad napuni 4, malo ces da se odmoris.  b
Uzivajte sa lepoticom.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Roses81 13/10/2019, 21:34

Hvala najlepse Ambra ljubav Igranka je vec pocela :-D Ne znam kada se pre dan zavrsi, sve se vrti oko nje. Slatke muke :-)
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 15/10/2019, 09:00

Baš mi je drago da se trend usvajanja nastavlja. Uživajte sa maleckom Very Happy . Ja sam od pre par meseci kad je naš sin napunio 6 g počela pravo da uživam jer on je vredan i radi sve, pere sudove , namešta krevet, slaže stvari, ide u prodavnicu. Znate koliko to znači kad dojem umorna sa pola a kuća blista. Nešto muž sredi nešto dete i eto.....
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Roses81 16/10/2019, 23:12

Hvala Trkosoca osmeh srce
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 21 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu