KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+52
MalaSaJuga
nina :)
Blanka
lela1984
mimi85
Dora1
BiKsi :)
Julka
BabyBear
Nessi
libra35
sanja 73
Gagagagagagagaga
NikolaMaja
Elenaa
Padobranka
NinaNanaOoo
lola1980
Rada74
HappyGirl
PalcicaBg
Drina
dada88
hany
Nataly17
ganedina
Vecka
fight&faith
Buba82
Lola021
mamadabudem
BSNS
srculence 84
Sirijus
lopuzica
mirtsche
Borbica
Vanja80
Principessa
Amna84
aurora
panda :)
noja
Makija
Milena1985
Bobaue
Jerapetra
Tavita
Zensko pero
ivanicasale
kobac robac
Hobbes
56 posters

Strana 5 od 34 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 34  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 4/1/2019, 19:29

Ja duboko verujem u to da svakom od nas ovaj odozgo namesti u zivotu ono sto mozemo da istrpimo i preguramo. Svako u tom nekom smislu ima svoj put i svoj “teret” koji nosi. Ja sam sigurna da si ti Lolita nasa dovoljno jaka da sve ovo preguras hrabro i ostvaris se na kraju u ulozi majke. Sad ocigledno nije jos dosao taj trenutak, ali kao sto si ovde lepo napisala, vi ste sad napravile super plan i sad samo furaj dalje! Mi smo tu da te bodrimo i podrzavamo u tome! 😃❤😘💋
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 4/1/2019, 21:57

Moram sa vama ovo da podelim   baš sam se danas iznervirala. Ne znam kako je u drugim gradovima u unutrašnjosti ali u Užicu insemenacije radi svako , a ti postupci veze nemaju sa ozbiljnim i pravim pristupom , rade doktori koji o tome pojma nemaju , tj.mi sve sa Kutka znamo mnogo bolje. I sve zbog pustih para. Ok bitne su i svi mi radimo za neke pare ali valjda postoji i neka moralna odgovornost , nije mi samo jasno koliko im je para dovoljno. Pri tom sve to u privatnim ordinacijama a pola od njih niti ima laboratorije niti oni obradjuju spermatozoide samo onako ubace da izvinete ko priplodnim kravama. Mnogo sam danas poludela , zato što sam saznala da će raditi jedna doktorka koja o sterilitetu pojma nema. Mislim da je jedina mogućnost borbe da se žene same edukuju i da znaju kako postupci treba da izgledaju i onda rade na mestima gde to ima smisla a na sreću postoje i u našoj zemlji ljudi koji rade ozbiljno . Ne znam kako ovu ženicu da uputim ali naći ću način , čisto zbog mog mira. Mada će mi biti malo nezgodno jer treba da joj zakažem pregled kod endokrinologa ali nekako ću naći način da joj provučem kroz uši . Izvinjavam se malo zbog mračenja ali morala sam da vam se izjadam .

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 4/1/2019, 22:19

Bobaue,kakva je situacija sa inspekcijama u Užicu? Ovde, koliko ja znam ih poprilično trkeljišu.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 4/1/2019, 22:30

Zensko pero , nije problem to da li oni ispunjavaju uslove , uglavnom da , nego je problem to što ne znaju da rade. No pri tom svi misle da sve znaju . Ne znam da li su npr.insemenacije posebno i regulisanje , verovatno ne , pri tom to ne zahteva anesteziju pa po zakonu verovatno i može da ih radi svaka ginekološka ordinacija . Što se tiče ginekoloških ordinacija nisam baš upućena u uslove koje moraju da ispunjavaju , ali je problem što oni to NE ZNAJU da rade. Kakvih sam se ja gluposti za ovo vreme od većine njih naslušala ne možeś ni da zamisliš , čast izuzecima. Zato se ja čudim ženama koje se ne informišu , jer mislim da se samo na taj način možemo zaštititi od prevaranata. Najgore što se gubi poverenje i u ok doktore zbog šarlatana .

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 4/1/2019, 22:44

E moja draga Bobaue, čega sam se ja sve nagledala i naslušala za ove 4 godine od kada sam krenula da se "družim" sa ginekolozima,vto ginekolozima i embriolozima. 15% od svih koje sam imala prilike da upoznam po mom skromnom mišljenju bi imali licence za rad. Pored nestručnosti,odsustva bilo kakve empatije,prebacivanja odgovornosti na pacijente, svačega sam se naslušala što iz iskustva bliskih ljudi, što onog što sam i ja neskriveno videla. Uvek sam za to, usmeriti žene,ako već nemaju nikakvo iskustvo ili info na ozbiljne klinike i stručnjake (toga bar imamo)!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 5/1/2019, 10:45

Lola, grlim te generacijo, ja sam se nesto nadala da ce ipak biti pozitivna beta! Drago mi je da imas plan, i da ces uskoro da ga sprovedes u delo. Svaka od nas je imala bar jednu novu godinu koju je preplakala, najmanje jednu, zbog lose bete, zbog prazne kuce, zbog neispunjene zelje... Docice beba, samo veruj, i ti i ostale cure. Sto puta sam govorila, samo da mi je neko rekao one 2004. kad sam se udala da cu 2013. roditi dete, da se ne sekiram toliko i ne lupam glavom i ne analiziram iste stvari sto puta. Eh. Samo kad bi smo znali kad ce to biti, pa da strpljivo cekamo. Ali se valjda strpljenju nauciti moramo kroz ovaj zivot. Mi nosimo ovaj krst zvani sterilitet, neko bije jos puno teze bitke. Ja sam uvek bila zahvalna sto imam mogucnost da idem na vto. Jer pre samo 30 godina je mnogo ljudi ostalo bez dece jer nisu imali dostupnost vto. To je ono kad se rodis u pogresno vreme. Sad je nauka napredovala, eto i taj  pgd, ako imas sredstva, to je odlicna stvar da vidis kakvi su embrioni i da vratis one najkvalitetnije. Ja ti od srca zelim da se uskoro radujemo s tobom.

Joj Bobo draga, sve te razumem. Ja bih rekla toj zenici,a ona ako je spremna, cuce, ako nije, dzaba. Tvoje je da kazes. Sta ima kod vas, ima li kakvog poziva, neke najave, raspitujes li se?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 5/1/2019, 15:42

Biksi, pocela sam da placem u labaratoriji kad sam procitala sta si mi napisala. Jos uvek nisam u stanju da ti odgovorim a da ne zaslinim kao slon a i ovaj moj me ne pusta iz vida pa kad ostanem sama napisacu odgovor.

bila sam jutros pet sati u lab-u, radila Ogtt u ponedeljak rezultati pa cu se javiti da mi pomognete da ih procitam.

dosta sam danas citala na tu temu, stvarno cure svaka cast znate znanje.

ljubim vas sve...


lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 5/1/2019, 16:57

Lola, znam kako je. Ono sto jeste dobro u tvom slucaju je to sto si identifikovala problem - hidrosalpinks, jajovodi odstranjeni, ako sam dobro pohvatala sve i super je sto si radila ogtt, mada mi nije jasno zasto cekas rezultat do ponedeljka jer sam ja te rezultate dobijala istog dana.

Juce sam i ja radila betu koja je naravno negativna, nakon transfera zamrznutog osmocelijskog embriona u Feroni sa kojom sam time i zvanicno zavrsila pricu. Kazem beta je naravno negativna, zato sto u mom slucaju vto uopste ne pomaze. Eto, koliko je Biksi zahvalna na tome sto postoji vto, toliko ja mislim da je za mene i mog supruga vto beskorisna. Sada cak mislim i da nas je sputavalo to sto smo uopste usli u vto pricu. Vise od 5 godina se mlatimo po lekarima bez ijedne dijagnoze i bez ijedne pozitivne bete, a postupke vise i ne brojim. Vise se i ne nerviram zbog negativnog rezultata bete. Juce nisam ni suzu pustila ali itekako razumem sve suze prolivene zbog negativne bete, kao sto razumem i sve ljude koji su zahvalni sto je medicina napredovala i sto se vto sad vec radi rutinski.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 5/1/2019, 17:06

Nessi mnogo mi je žao. 😢😢😢 I zbog toga što želiš da odustaneš, i zbog tog odvratnog idiopatskog steriliteta- bolje da to “pa” u reči i ne postoji, jer je više idiotski nego idiopatski...
A da li si razmišljala možda o donaciji, ili to uopšte i ne razmatrate kao opciju?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 5/1/2019, 17:20

Da, razmatram tu opciju. Sto se muza tice, on bi odmah na donaciju i to ne j. celije vec embriona ali smo se ipak dogovorili da pokusamo jos jednom sa svojim j. celijama i spermatozoidima jer ja imam solidan broj folikula (desetak) svakog meseca i odlicne hormone, npr. najvisa vrednost FSH mi je bila 6.7, a uglavnom je manji od 6, pa zbog toga mislim da mozda damo jos jednu sansu sami sebi, a niko nam do sada nije ni pominjao donaciju. Ipak, ja sam primer da ti rezultati zapravo ne znace nista i ako ove godine ne budemo uspeli sa svojim celijama, bicu spremna za donaciju, pa da vidimo da li je do embriona ili nam jednostavno nije sudjeno.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 5/1/2019, 17:54

Jako mi je žao Nessi! Teško je kada ne znaš gde leži problem da se suočiš i rešavaš ga. Ja sve nešto mislim,ako je već sve medicinski isključeno da tu kvaka može biti neka banalna i rešiva stvar,kao npr kontrakcije materice nakon et-a i odbacivanje embriona.
Ako je takva neka situacija onda će praviti problem i kod doniranog embriona.
Sigurna sam da tu ima rešenja,možda da skreneš pažnju dr i na to kod sledećeg pokušaja.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 5/1/2019, 18:00

Ako je problem u kontrakciji materice, postoji inekcija koja se prilikom et-a daje direktno u matericu da se to ne bi desilo. To mi je Kopitovicka rekla sad pred ovaj poslednji et.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 5/1/2019, 18:07

Da Principessa, samo sam htela da joj skrenem pažnju ako nije profesorka išla u tom smeru. Moja drugarica je radila u Briselu Ivf pre 2,3 godine i tada su tamo to preventivno davali ženama posle 1 neuspele implantacije. Mogu da proverim koji je to tačno lek. Teško da mogu utvrditi kontrakcije da li se događaju nakon et-a, niko te ne gleda na UZ sem ako žena ne oseti specifične simptome,koje uglavnom pripisuje utrogestanu. Palo mi je to na pamet,možda pomogne!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 5/1/2019, 18:28

Nessi,

bas mi je zao, rastuzila si me pogotovo sto vidim da imas 40 godina i da imas super rezultate za svoje godine...kakva steta.
al je ova godina pocela sa negativnim beta, nadam se da ce nam Principessa da razbije maler.

jesi ikad uradila pgd test?


lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 5/1/2019, 19:05

Prvi put cujem za tu inekciju. Meni Kopitovicka to nije spominjala, a ni niko drugi pre nje.

PGD nisam radila jer za to treba imati bar 5 blasti, sto ja nikad nisam imala. Drugi razlog je uzasno visoka cena tog postupka. Mislim da to kosta 2000 ili 3000 evra.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 5/1/2019, 19:16

Inace, sada zaista nisam ni ocekivala da uspe, zato nisam nista ni pisala ovde niti sam ulazila na forum. Mislim, imala sam tracak nade ali znala sam da su sanse sa jednim trodnevnim embrionom jako male. Ranije sam imala i blaste i po dva ili tri savrsena trodnevna pa ni tada nije uspevalo. Sada mislim da je ipak do embriona, tj. do lose j. celije, a ranije je mozda uticalo nesto drugo, kao kontrakcije materice. Hvala vam devojke sto ste mi rekle za to. Raspitacu se sledeci put.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 5/1/2019, 19:21

Cure sa negativnim betama razumem vas potpuno.Grlim jako sve vas i saljem snagu za dalje.
Nesi znam kako se osecas.I mi imamo istu dijagnozu idiopatskog steriliteta i 12 VTo za sobom sto ovde sto u Pragu.Imala sam od tog 6 biohemijskih i jednu trudnocu zavrseni ab mised u 7-oj nedelji.Nezna se uzrok svemu.Covek nije pametan sta i kud dalje i kako.Od tih 12 postupaka imali i jednu donaciju embriona posto nam je nas embrion propao pri odmrzavanju i posto smo bili vec u Pragu uzeli embrion ceo i opet bila biohemijska.Tako da ni donirani nisu bas garancija.Ja mislim da je sve to pitanje vece sile i srece.jednostavno nam se nije dalo.Sad nam je tesko nastaviti dalje bas iz tih razloga a i novcano tesko se pokupiti.Sto se tice Ferone i Kopitovicke nemam takva iskustva uvek nam je davala popuste i izlazila u susret.I pored toga na postupke i nalaze i sve pratece nam je otislo oko 30000E.Al razmisljam da bi isla dalje i verujem i dalje u uspeh.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 5/1/2019, 19:45

Ja devojke o tome razmišljam već izvesno vreme i za ovaj moj naredni Fet razgovaraću sa dr. Ja sam i ranije skretala pažnju da ja osećam to, bila sam trudna pa mi je simptomatologija lažnih kontrakcija poznata, ali me nisu shvatali ozbiljno ili nisu ni znali šta bi sa tim. Pre bih rekla ovo drugo,ali sada to nije ni važno. Verujem u Boga i presudni faktor sreće,ali opet sa druge strane verujem da razlog neuspeha treba tražiti i u onim medicinskim brojkama (2/3 je vezano za matericu, a 1/3 za embrion). Ako se histeroskopijom sve reši, šta onda može biti osim kontrakcija, ipak je materica mišić koji nije pod svesnom kontrolom, a energija i fiziološke struje nakon et-a to mogu izazivati.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 5/1/2019, 21:59

Inekcija se zove Tractocil (aktivna komponenta leka je Atosiban). Zapisala sam da pitam dr Tsakosa u vezi toga, on navodno ne zna za to (ili mozda nece da se mesa u njen protokol, ne znam...). Eto, da znate šta da pitate, samo nemojte da spominjete ko vam je rekao, otkud znam kako ce da reaguje. Recite samo da ste culi za tu inekciju. 😉
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 5/1/2019, 23:25

Hvala za info Principessa sunny

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 6/1/2019, 00:43

Nema na cemu, sta god mogu da pomognem a da znam, tu sam! ❤ Nego, ako sam ja njega dobro razumela, dr Tsakos mi je rekao da ukoliko je endo oko 10mm, ne treba nista vise dodavati. Ona mi je to samo tad kad sam je pitala (mesec dana pre feta) rekla, posle vise oko transfera nije ni pominjala. Ali ukoliko se ponavljaju neuspesi, a nije glavna sumnja na embrion, moguce je da bi trebalo ukljuciti i to. Ja bih svakako pitala Kopitovicku na tvom mestu.
Drz’ se i ne posustaj! 😘❤💋💪🏼💪🏼💪🏼
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 6/1/2019, 00:57

Meni nije logicno da debljina endometrijuma odredjuje da li ima ili nema kontrakcija. U ovom ciklusu, na dan transfera mi je bio 11mm, a i obicno je takav kad je ovulacija. Kopitovicku necu vise zamarati. Sa njom i Feronom sam zavrsila, a razloge sam detaljno obrazlozila na temi o Feroni.

Naravno da nema posustajanja i nema tog problema koje dobro vino ne moze da resi lol!

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 6/1/2019, 01:17

Bravo Nessi, to je ta energija koja treba da bude! 👏🏼👏🏼👏🏼
Da, slozicu se s tobom da se i cene menjaju od danas do sutra, sto je i mene u par navrata dovelo do ludila, ali cu dodati i da se njen odnos prema pacijentu od pre 2 godine kad sam ja dosla prvi put kod nje, i danas veoma razlikuje. Ja to cak nisam primetila ni u nebrizi prema meni, jer ona mene generalno bas gotivi, uvek bacimo gomilu šala na svakom pregledu itd...vec mislim da je nekako pogubljena postala. A uz sve to, zaista mislim i da se ne snalazi dobro bas u komplikovanim slucajevima (kao npr. dr Tsakos) i prosto ima limite u tom smislu. Ja sam takodje rekla i sebi i njoj da se ovde nasa saradnja zavrsava. Ako ovaj moj fet uspe extra, ako ne odoh u Grcku, jer je ovo vec postalo gubljenje i vremena i zivaca i ponajvise od svega para...
Takodje sam imala slicnu situaciju kao ti, ovaj poslednji folikul koji se ne znam uopste kako stvorio jer sam bila pod 10mg estradiola u pripremi za fet- se nije oplodio, jer je stop inekcija bila 11. dana ciklusa ujutru, a punkcija vec 12. dana uvece za tek negde oko 30h posle Pregnila. Naravno jc se nije oplodila, ali ono sto mene vise od toga brine je to da li su mi presekli prirodan tok ovulacije tom preuranjenom stop inekcijom, pa je samim tim i vracanje blaste 5 dana iza toga (tj. 17-og dana ciklusa) bilo prerano. Drugo, takodje sam primetila, sto me je veoma iznenadilo, da mi je endometrijum dosta splasao za tih 5 dana, sto mi je bilo jako cudno... (sa 12.4mm na 9, tek ponegde 10mm). Zar ne treba da splasne oko 1mm od kad se uvede utrogestan, a ne skoro 3.5mm? Sve me ovo jako brine u povodu ovog transfera, jer kao sto si ti tamo napisala, mi trosimo i novac i vreme i zdravlje, da bi oni tako odokativno boli sta i kako da rade...sad nazalost vec previse o tome znamo da bismo na takve gafove ostali ravnodusni i bezbrizni...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lopuzica 6/1/2019, 01:38

Pozdrav drage zene saborke! Prije svega zelim vam srecnu Novu godinu i predstojece praznike i da sto prije ostvarite svoje snove! Takodje vam zelim i puno snage i strpljenja kako biste prebrodile sve teske trenutke, a kojih mora biti, jer i to je zivot.
Ja se nisam mnogo oglasavala, ali vas vec duze vrijeme pratim. Puno mi znace vasi komentari, jer sam iz istih mnogo naucila. Mnoge od tih informacija su mi pomogle kako bih sprecila da me doktori “vozaju”, nepotrebno mi uzimaju pare, a i da ubrzam mnoge stvari koje su oni razvlacili.
Naime, iza mene su dva neuspjesna vto postupka. Oba puta navodno sve idealno, od endometrijuma do oblika i polozaja materice, preko hormona, briseva, itd. Oba puta vracen, po njihovoj procjeni, po jedan odlican embrion, prvi put morula, drugi put pred FET se razvio do stadijuma blastociste. Kada pitam dr da li treba da uradim neke dodatne analize, da li oni mozda sumnjaju na nesto zbog cega nije uspjelo, oni samo kazu da ne odustajem, da je najbitnije da pokusavam i dalje, a da faktor srece ima veliku ulogu.
Sada se polako spremam za novi FET, cekam da dobijem i da prodju praznici, pa cu ponovo raditi hormone, briseve, itd. Ako imate kakav savjet, znacio bi mi. Trudim se da budem smirena i da ne panicim, jer sam misljenja poput Biksi, da sam zahvalna sto postoji VTO, ne proklinjem Boga zasto ja moram kroz to da prolazim, ali isto tako ne mogu bas da sjedim skrstenih ruku i da cekam da se posreci. 😘😘😘
lopuzica
lopuzica

Broj poruka : 19
Godina : 38
Datum upisa : 15.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 6/1/2019, 11:06

Nessi, zagrljaj . Procitah na temi klinika tvoje iskustvo. Sta reci, ja bih ili odlepila, ili pre isterala svoje i trazila da mi naplate kako su rekli na pocetku. Kako se oni frljaju sa tim i tolikim ciframa, kad kazu 5000 kao da ne vide te tri nule, bas kao sto si napisala. Ti ces vremenom videti sta ces dalje, mada mi se cini da si umorna i da ti treba predah od  svega. Ok je razmisljati na temu donacije, mada se meni cini da je rano za to. Ali dobro, da sam u tvojoj kozi mozda ne bih tako mislila. Neka kvaka ima, ja licno ne verujem u idiopatski sterilitet. Negde nesto ne stima, a niko se detaljno ne bavi time. Otuda ni toliko vto ne uspeva. Primer je JocY sa kutka.  Ona je uspela iz 11. puta. Njenom muzu su dali da pije profertil i zamrzli su spermice, jer su nekom fish metodom dosli do zakljucka da nisu spermici bas tako sjajni, kao sto su svi mislili. Inace, njen suprug ima bas ok spermogram. Pritom,ona nikad nije imala ne znam koliko jc, u poslednjem uspesnom postupku je dobila 4jc, koliko me pamet sluzi, i sve 4 se oplodile i nastavile razvoj. Dve joj vratili, a mislim dve zamrzli. Ima bliznakinje. Pre toga sijaset neuspeha, samo jedna biohemijska ako se ne varam, sve ostalo nule. Iscrpljujuce je previse, ja se divim curama koje toliko puta idu. Ja sam sebi bila dala u glavi neku brojku od 5 stimulisanih postupaka. E sad, sta bi bilo da nisam uspela nakon te brojke, da li bih isla na donaciju spermica, ili na usvajanje, ili bi i dalje pokusavala, sad mogu samo nagadjati. Jako je tesko dati savet nekome ko iza sebe ima dosta postupaka. Ja sam uspela iz 3. puta, pa opet iz 3. znaci uglavnom sam se uklopila u prosecnu statistiku uspeha.
Ja bih pitala i za tu injekciju, pitala bih i za onu krvnu plazmu koja se daje u matericu, da se obnovi. Ja sam misljenja da  kljuc igra materica i sreca. Na srecu ne mozemo uticati, a za matericu, odraditi sve sto je moguce, pre svega odraditi sve moguce nalaze. Verujem da si ti sve to vec uradila. Nekako bas nisi imala srece, ni sa nk celijama, ni sa ostalim. Mislim da ti svakako treba druga klinika i druga energija, ali pre svega jedna pauza, da bi se bolje kocke poslozile.

Principesa, mislim da je to za stabanje enda individualno. Meni endo nikad nije davao neke velike milimetre, pa nisam reper za uporediti. Ja sam u glavi skontala da mi treba 10mm da uspem, i ispostavilo se da je tako, i sa Arsom i sada. Micaubica sa naseg foruma je imala jedva 8mm i zakacila se dva embriona.

Sve je ovo igranka, i zaista nije lako izdrazati. Treba se odmoriti, napuniti energijom, iako je i to tesko.

Znajuci kako je lepo biti roditelj, iz ovog ugla, sigurno bih isla i na vise stimulacija. Eto, najiskrenije. osmeh srce Nisu nase borbe uzaludne, predosecamo mi tu lepotu, i te ruke koje najlepse grle, zato se stvarno vredi boriti! osmeh srce
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 34 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 34  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu