KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+52
MalaSaJuga
nina :)
Blanka
lela1984
mimi85
Dora1
BiKsi :)
Julka
BabyBear
Nessi
libra35
sanja 73
Gagagagagagagaga
NikolaMaja
Elenaa
Padobranka
NinaNanaOoo
lola1980
Rada74
HappyGirl
PalcicaBg
Drina
dada88
hany
Nataly17
ganedina
Vecka
fight&faith
Buba82
Lola021
mamadabudem
BSNS
srculence 84
Sirijus
lopuzica
mirtsche
Borbica
Vanja80
Principessa
Amna84
aurora
panda :)
noja
Makija
Milena1985
Bobaue
Jerapetra
Tavita
Zensko pero
ivanicasale
kobac robac
Hobbes
56 posters

Strana 6 od 34 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 34  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 6/1/2019, 13:02

Prvo Princi, ne opterecuj se time da su ti presekli prirodan tok ovulacije. Mislim da je to imalo uticaj samo na j. celiju koja je izvadjena prerano a ne na endo. Nemam pojma koliko je normalno da endo splasne od aspiracije do transfera, mada tebi je vracena blasta i ipak tu je bilo 5 dana razlike, a progesteron stanjuje endo i uopste tih 9 ili 10mm je skroz ok.

Biksi, frktanjem sam postigla jedino to da mi ne naplate transfer. Hteli smo da zavrsimo sa Feronom i naprasno smo odlucili, nakon sto sam prsla i izvikala se na sve njih tamo, da umesto novog postupka uradimo samo transfer zamrznutog embriona.

Kod Jocy-nog muza je bio los dfi, a fish je bio ok. Kada sam videla sta je ona pisala, muzu sam rekla da to uradimo i pisala sam tada na temi o genetskim ispitivanjima spermatozoida. Moj muz je uradio samo dfi na Institutu za molekularnu genetiku. Fish nam je bio skup (oko 300 evra, sto vidim da je dosta skuplje nego u Solunu) i rekli su nam da se radi u slucaju kada u porodici ima nekih genetskih anomalija, sto nije nas slucaj. Zato smo se opredelili samo za dfi i to mu je bilo ok ali da ne davim sad sa tim, pisala sam o tome na odgovarajucoj temi. Moj muz jos treba da uradi kariotip. Ja sam uradila i moj kariotip je normalan.

Sta god sam cula i videla da se radi, uradila sam. Ovo sto vi sad pisete da je vise do materice me malo iznenadjuje, jer sam mislila da (ne)uspesna implantacija vise zavisi od kvaliteta embriona. Radila sam dva puta histeroskopiju zbog polipa i to sto je vidjeno na uz, videli su i histeroskopski, tj. samo taj neki mali polip koji su izvadili, a sve ostalo navodno super. Lekari mi i na uz uvek za matericu kazu da je lepa, odlicno prokrvljena, dobar endo, lepi jajnici itd. Milatovic mi je jednom prilikom rekao kako se uvek odusevi kad vidi moje jajnike. Te izjave su postale tragikomicne. Generalno su stava da je sve ok samo da nam se ne da. To da nemamo srece je ocigledno ali sigurno ima nesto skriveno sto ne stima. U svakom slucaju i ja i muz (a ja vise od njega) pijemo preparate za poboljsanje j. celija i spermica. On pije orthomol i jos dodatni l-karnitin, mada ga ima u orthomolu, a ja sam pila sve i svasta, pocevsi od Q10, PQQ, l-arginina, vitamina d itd. Sad smo prestali sa tim. Hocemo da se ocistimo malo od tih suplemenata. Mozda ni sa tim ne treba preterivati.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 6/1/2019, 14:30

Drage moje,neka nam je srećan Badnji dan,da nam dragi Bog podari milosti i spokoja u duši,ali i snage i hrabrosti ne samo u ovom već i u ostalim segmentima života.
Princes,Nessi ti je lepo objasnila i nemoj sumnjati i brinuti. Meni to izgleda da je išlo sve regularno i to vraćanje 17og dana je sasvim ok,jer je dr verovatno po ostalim parametrima (endo) zaključila da nastupa sekretorna faza. Endo ti je bio sasvim ok za et! Ljubim i budi sada bezbrižna i veruj u svoju blasticu.
Nessi,eto tako ni ja "Nisam imala sreće!" kao i mnoge devojke ovde,pa su uspele. Ne mogu drugačije opravdati neuspeh i onda je to jedini izgovor pored onog da "Nisi dovoljno opuštena,ne dozvoljavaš!" Razlog sigurno postoji i otkrićeš ga,sigurna sam! Potrebno je samo da neko zaista ko je stručan realno sagleda tvoj slučaj i razvije sa tobom odnos da mu veruješ i da timski to ostvarite. Daj sebi vremena samo onoliko koliko ti je potrebno da pronađeš novog dr i samo napred. Ja sam ubacila to kao mogući uzrok do sadašnjih neuspeha, pa da i to isključite.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 6/1/2019, 14:42

Hvala Biksi, Zensko pero i Nessi- baš sam se nesto uznemirila čitajući tvoju priču, hvala Vam cure na podrsci...
Nessi mislim da si dobro odlučila, ako jos uvek imaš tamo smrzlice, mislim da ipak sve što imaš treba prvo da vratiš, pa tek onda da se pozdraviš sa njima (ako sam dobro razumela da još imaš embriona kod njih). Ali svakako smatram da treba da menjaš kliniku i lekare, jer ovaj pristup očigledno nije otkrio onu kariku koja je vama potrebna da uspete. Svakako je najbitnije od svega da si se “podigla na noge” i vratila osmeh na lice, pa makar i uz vino, jer vino je lekovita stvar! 🍷😃😘❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 6/1/2019, 14:53

Nemamo vise zamrznutih embriona u Feroni. To je bilo to i sad idemo dalje. Imam ja skoro uvek osmeh na licu. Bas sam vesele prirode, hahaha sto je to lepo kad covek sam sebe hvali, a moj muz kaze da samo mislim da sam duhovita (to kaze kad njega zezam Laughing).

U svakom slucaju hvala vam na podrsci i srecan Bozic vam zelim! Ja cu sad da pecem meso, koje je moj muz poceo da sanja lol! jer je postio ceo post, a ni ja nisam htela da okusim meso tokom celog posta, mada sam samo prve dve nedelje postila po pravilima.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 6/1/2019, 16:12

Onda nisam razumela, sori. Obe smo dakle zavrsile sa njima, samo sto ja jos uvek ne znam jel ovo i moj poslednji postupak ili nije...😃😃😃
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 6/1/2019, 16:36

Drage moje, neka vam se ide od ruke od Badnjeg dana i da za sve imate volje, srecan Badnji dan drugarice.

Ja imam danima ankesioznost --> sta ako nikad ne uspije??? pokusavam odagnati misli tako sto krenem citati sta se sve moze uraditi i sta sve moze dovesti do promene u organizmu znaci ciscenja, razne dijete, suplmementi, cajevi, ali ipak najvaznije mislim nase psihicko stanje, dosta toga je u glavi a kad radis IVF glava ti je rasturena. Zato je i tesko naci vagu, ovde u Barceloni imaju psihologe u klinikama koji pomazu parovima da prodju/predju emotivne padove, ja jos nisam koristila te usluge posto imam svog psihologa iz Banja Luke, koja me je oladila i rekla sledece: moras kroz to sama, odtugujes i ides dalje problemi se rijesavaju i nema stajanja. Na kraju kad se pojavi aneksioznost, kazem sebi to je samo aneksioznost ona te samo sputava ne misli o tome, uspijeces kad tad. I znam da cu sve uraditi da uspijem.

Dosta toga je kod nas u glavi i tu je nekad najveci problem.

Ja sam jednom pre par meseci pitala JocY kako i kad je uspela, ona je uspela odmah posle uklanjanja hidrosalpinxa pre tog je imala 10 pokusaja, meni je njeno iskustvo bilo zvezda vodilja, jer sam i ja mislila da cu odmah ostati trudna kad mi izvade hidrosalpinx...ali eto nisam...

Nessi, PGD se radi na svim embrionima ne samo na blastama, posto su tvoji rezultati dosta dobri mislim da mozda ipak uradis stimulaciju i odradis taj test, nego da placas vise stimulacija koje izgleda ne daju uspeh. Bolje jednom odraditi taj test nego svaki put placati stimulaciju, kosta manje. To je samo moje misljenje. Klinika dexeus ivf barcelona to radi u paketu, zato imaju toliko uspeha, vracaju samo one embrione koji garantuju trudnocu i kod njih nema evo daj da vratimo pa da vidimo sta cemo dalje. Imam drugaricu koja je dve godine pokusavala da ostane u drugoma stanju, njen FSH je stalno bio preko 20, otisla je kod njih dobila je pet embriona, pet blasata ako se ne varam odradili PGD, vratili jedan i rekli ovaj ti ce ti dati trudnocu. i tako je bilo. prva stimulacija, prvi transfer, jedna blasta, jedna beba. ona platila 6000 eura, ja sam u mojoj klinici dala u ovom momentu 5000 plus ljekovi a kod nje su ljekovi bili ukljuceni u tih 6000.
samo pisem iskustva i svoje misljenje ne znaci da sam u pravu Razz Razz

ljubim vas sve
osmeh srce


lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 6/1/2019, 17:10

Lola, ja od tebe prvi put cujem da se PGD radi sa ranijim fazama embriona, u vise klinika sam pitala, sa vise ljudi razgovarala i svi su mi rekli da se radi samo na blastama i to da cak ne moze ni na odmrznutim blastama vec iskljucivo na sveze kultivisanim...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 6/1/2019, 17:30

Da, i meni su tako rekli i lekari u Feroni i Embryolab-u iz Soluna, plus da se radi ako imas bar 5 blasti. Mada dr iz Soluna mi je rekao da mogu da se skupe blaste iz vise ciklusa pa da se radi pgd, sto bi znacilo da moze i na odmrznutim blastama. Prvi put cujem da moze da se radi na embrionima nizeg stepena razvoja.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Milena1985 6/1/2019, 18:37

Malo skacem sa teme ali bolje da pitam jer cu zaboraviti heheheh
Mislim da je BiKsi imala slicno stanje ali ne mogu da nadjem gde ste pisale o tome.
Naime, od transfera koji sam imala u novembru (biohemijska na kraju) vrlo cesto imam tahikardiju.. od problema (za Koje do sada znam ) tu su: tsh koji drzim pod kontrolom Euthyroxom od 50, pai1 trombofilija..pcos
U utorak radim opet OGTT - da li ako tu nesto nije u redu moze biti uzrok lupanja srca? Inace nisam pod stresom, zivim zdravo koliko je god to moguce
Da li je neka od vas imala - ima slican problem?

Milena1985

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 6/1/2019, 20:05

Vezano za PGD,može da se radi i na osmoćelijskim embrionima,ali tada uzimaju samo jednu ćeliju,što nije garancija da je preostalih 7 ispravno. Kod blasti ih uzimaju više pa je veća mogućnost da se embrion klasifikuje kao dobar. Otuda i ideja da se drže blasti. Ali opet da li je to garancija da se u daljem razvoju neće dogoditi translokacija?! Ja nekako verujem prirodi, zato se događaju u najvećem broju slučajeva biohemijske i spontani. Sada sam tog stava, ko zna!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 6/1/2019, 20:07

Milena,ja bih na tvom mestu otišla kod kardiologa. Biksi će se javiti,ali koliko se ja sećam tada sam to u njenom slučaju povezala sa estrofemom. On ima te prateće nus pojave.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Milena1985 6/1/2019, 20:28

Zdravo Zensko pero ❤ ! Nadam se da te ne prekidam ili si vec smazala ribu I krompir salatu 😃 salim se.. srecan Badnji dan !
Imam zakazano za ujutru u 9h pa cu napisati sta je rekao.. I sa cime on to povezuje.
Ako je neka devojka imala slican problem, neka pise.. sto vise iskustavato bolje 😊

Milena1985

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 6/1/2019, 22:10

Cure srecan Badne vece svima koje slavite.Pokusajmo da u vreme praznika pronadjemo sebe i da vratimo veru u uspeh.

A sad za PGD u PFC rade na 5 blasti min i mogu se skupiti iz vise ciklusa(znam par koji je to radio).E sad ni PGD nije garant uspeha.Taj isti par je uradio iz 3 stimulisana ciklusa skupili 7 blasti,na PGD ostala 3 ispravna.Ostali nalazi joj ok.Ostaje trudna prirodno bez problema al nosi uvek bebu sa Daunovim sindromom(4 puta do sad) i mora na kiretazu.Urade 2 transfera sa po jednom blastom pregledanom PGD i oba puta beta manja od 1.Znaci da nema pravila i garancije.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 6/1/2019, 22:55

Milena1985 uzroka tahikardije može biti dosta. Pre svega mogu biti srčani ili nesrčani . Što se tiče srčanih kod mladih ljudi ako nije bilo većih problema ranije može da se desi da jedan zalistak što bi rekli prosto ne zatvara dobro ( najčešće mitralni ) što apsolutno ne mora da prestavlja neki značajan problem i vrlo često ga žene vitke građe , izduženog grudnog koša imaju konstitutivno i to obično ne prestavlja neki problem ali udruženo sa još nekim faktorima može doći do povremebog uzlupavanja srca što se lako prekine ili nekim manevrima ( ako nekog interesuje neka kaze objasniću ) ili terapijom. Od nesrčanih uzroka kod mladih žena najčešći je anemija , čak i kada je sniženo samo gvožđe , hormonska dešavanja , problemi sa štitnom žlezdom , gastroenterološki problemi ( najčešće želdačna kila ), kao i uticaj nekih lekova i naravno stres.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Milena1985 7/1/2019, 21:18

Hvala ti Bobaue na iscrpnom odgovoru 😃.
Kardiolog mi je jutros postavio par pitanja od kojih je vecina u tvom odgovoru. Prva je bila stitna Zlezda j!
Radio mi je Ekg I ultrazvuk I svi nalazi su u redu. Posto sam za stitnu pod terapijom, anemiju nemam I danasnji rezultati su ok, on je to povezao sa stresom ( jer od kada se “zanimamo” vto pricom je taj simptom I poceo).

Savet : samo se opusti 😂 ( on je jedan od najboljih kardiologa inace na Kritu).
Ja bih volela da cujem nesto vise o manevrima ❤

Milena1985

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 7/1/2019, 22:07

1. Valsalva manevar ( pišem ti ne da se pravim pametna neko da možeš da izguglaš ako moje objašnjenje ne bude dovoljno jasno lol! ) . Izvodi se tako što zatvoriš rukom nos , udahneš duboko vazduh , čučneš i onda pokušavaš da istisnes vazduh ali ne možeš to da uradiš jer ne dozvoljavaš rukom da vazduh izađe , tako držiš 10 ak sekundi , postupak možeš ponoviti 2-3 puta.
2. Masaža rukom vrata ali smo sa jedne strane , nikako sa obe.
3. Može da se zaroni lice u hladnu vodu.
4. Nekome pomogne i da se nakašlje.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 8/1/2019, 00:18

Bobaue,korisna stvar za znati jer može da pomogne i kada se javi osećaj panike praćen lupanjem srca.
Milena,hvala Bogu da je sve u redu. Čuvajte se drage moje devojke,nađite načine relaksacije koji vam odgovaraju,smejte se i kada vam nije do toga,volite sebe i svog dragog i porodicu,trebamo našim bebama zdrave!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 8/1/2019, 00:20

Bas tako, o tome niko od nas ne razmislja da zapravo zivce i zdravlje treba cuvati ne zbog sebe, vec zbog tog deteta. Jer treba puno snage, energije i strpljenja za izvesti ga na ispravan put u ovim vremenima...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 8/1/2019, 00:27

smiledraw tačno tako,trebamo se češće podsećati na to!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 8/1/2019, 09:17

Drage moje, ja samo da vam se javnem, poželim sve najlepše u Novoj godini i što više uspešnih beta . Ljubim vas sve!!!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 8/1/2019, 10:55

Sve najlepse u Novoj godinu.Zensko Pero zelim ti da ti ova godina donese najvecu radost,da nas obradujes jednom velikom betom.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Milena1985 8/1/2019, 12:51

Stigli su mi rezultati OGTT ( ovde su koliko vidi drugacije merne jedinice).
Endokrinologa sam zakazala za 2 nedelje pa mi Dajte please I vase dragoceno misljenje do tada :) koliko ja vidim Glukoza nije dobra

Milena1985

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Milena1985 8/1/2019, 12:55

Secer
0’ - 104. (<100 mg/dL)
60’- 154 (110-160 mg/dL)
120’-92 (70-140 mg/dL)

Insulin
0’- 10.9 (2.6-24.9) mUI/mL
60’- 60.8 (8.0-112)
120’- 37.2 (5.0-79.0)

Milena1985

Broj poruka : 47
Datum upisa : 04.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/1/2019, 12:58

Milena, meni lupanje srca hoce od stitne, od umora i stresa, od zeludacne kile, od koje me ponekad boli i iza izmedju plecki, a hoce me to lupanje i od trudnoce. Ponekad i usled promene vremena. Zimi mi treba jaca doza leka za stitnu nego leti.

Zensko pero, kad ti startujes?

Cure, zelim vam puno srece u narednim koracima. Slazem se da sebe ne treba izgubiti u celoj ovoj prici i na sebi puno treba raditi. Iznalaziti nacine da se kotalisemo stresa. A on je neminovan u ovoj prici. Koliko god mislimo da smo opustene, podsvest nas kroz snove najcesce, opovrgne.
Setnja, muzika, ples, zumba, aerobik, neke vezbe, plivanje i sto vise prirode uvek mogu da pomognu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/1/2019, 12:59

Milena, samo pocetna glukoza deluje da mora biti niza.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 6 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 34 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 34  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu