KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+48
BabyBear
Blanka
dada88
libra35
Vanja80
Borbica
Zensko pero
Nataly17
Bekanicaa
alisa
Principessa
ivanicasale
Padobranka
Ivaana
mimi85
sunny.tp
aurora
NikolaMaja
zsuki75
Makija
micam
Strumfeta78
Sirijus
saska1
Jerapetra
Bobaue
Hobbes
mamadabudem
Mimi12
sanja 73
Lenaaa
ne gubim nadu
tuli
Tavita
ganedina
Elenaa
Nessi
noja
hany
Bobac
kobac robac
BiKsi :)
Dragana Gaga
PalcicaBg
MalaSaJuga
Ema Blanka
SladZana
Magnolie
52 posters

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 22/5/2018, 22:50

Setaj,smej se,druzi se! Ne dizi tesko i budi pozitivna!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 22/5/2018, 22:54

Vazno je biti smiren i opusten definitivno.Molitva i vera su isto bitne i najvise sreca pored svih nalaza i analiza.Septembra u dobinom mom pokusaju bila sam najvise rasterecena i mirna i tad je uspelo e sad sto se zavrsilo sa spontanim to je neki drugi razlog.Sad ovih dana bi mi bio termin za porodjaj pa mi je posebno tesko ovih dana,al zivot mora dalje borimo se i nedamo
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 22/5/2018, 22:56

Eliminisi ljude iz okoline koji ti ne odgovaraju i koji donose negativnu energiju,prosto ih izbegavaj i budi vise u prirodi lepo je vreme za setnje
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 22/5/2018, 23:02

Isto je i kod mene bilo tako! Miran i ispunjen ljubavlju i radoscu mesec pred et! Nisam uopste o tome razmisljala niti se pripremala. I onda sok! Zato sam sledeci postupak bila anksiozna,sa panicnim napadima i strahovima i to je bila totalna greska,uopste uci u postupak.Bilo,proslo,ne ponovilo se!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 22/5/2018, 23:35

Ja sam u ovaj postupak usla bas optimisticno. I nekako bas imam pozitivan osecaj da ce uspeti. Za sad mi trenutno odgovara da odmaram i leskarim. Bas sam se umorila na poslu i za vreme pocetka stimulacije, trcala ujutru da vadim krv, pa na posao, pa sa posla na ultrazvuk... sad sam na bolovanju, odmaram, uzivam i ne radim nista Very Happy cak smo se preselili kod svekrve ovih 10 ak dana da ne moram ni da kuvam... a videcu kako mi dalje bude raspolozenje za neke setnjice i to... bas je lepo vreme sunny
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 22/5/2018, 23:45

Mališa, to je jedino pravilno razmišljanje, pozitiva, kuliranje i sve po osećaju. Ja bih još dodala da ne sediš previše uspravno jer tako pritiskaš donji stomak, ili poluležeći ili šetnja, ali u svakom slučaju relax! 😃
Žene, ja nekako počinjem da razmišljam da se prosto treba isključiti iz tih iznalaženja “novina” jer “novinama” nema kraja! Pucamo 3 vantelesne dok se pripremimo za svaki sl. postupak: te analize 1001. put iste, te akupunkture, suplementi, pregledi, pa opet analize, te jedno završiš, drugom je istekao rok (čak i ove nk ćelije imaju rok trajanja samo 3 meseca!), ma nema kraja svemu tome. Treba uzeti neku razumnu meru onog što je zaista bitno, a za ove izmišljotine malo iskulirati, jer ćemo više odlepiti istražujući novo i novo...😩🤢😵😱😰
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 23/5/2018, 01:17

Baby,hvala puno za kontakt! Krecem na akupunkturu sada,pa videcemo ako vreme dozvoli poseticu i tu veselu grupu!
Da Principessa,u pravu si! Ali mislim se,kada sam vec potrosila mesece na lecenje od sama sebi stvorenih trauma i strahova mogu i ovaj jedan da me u potpunosti ispretresu,pa da mirnija idem dalje! Jednu stvar sam rekla mm,zao mi je sto nisam kroz sve to isla laganije,opustenije jer mislim da mi poslednje godine ne bi prolazile samo sa mislima "ivf,fet,ivf,fet".

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Padobranka 23/5/2018, 11:31

Drage Kutijanke,

Sto se tice ove analize - biopsija endometrijuma na bakterije, da dobija se antibiogram i pijes odgovarajuci antibiotik kao terapiju. Nakon toga se radi kontrolna biopsija. Biopsija uopste ne boli, posebno kada ste u rukama divnog doktora koji ima nezne prste i laku ruku, dr Malenkovic. To je jedan mladi doktor koji se usavrsavao u inostranstvu, a mislim da radi i u Sremskoj Kamenici. Dakle, radi se nekim tankim spravicama i ne boli. Mislim da analiza ima smisla posebno u slucaju gde je bilo biohemijskih trudnoca i gde postoji problem u implataciji - kao sto je kod mene. Inace, stigao mi je rezultat ERA testa iz Spanije i pozitivan je. To znaci da je endometrijum prijemciv na osnovu analize nekih 250 gena.To sada znaci da moj "prozor implantacije" ne odstupa od standardnog, knjiskog. ne znam da li klinika uz taj rezultat dobije i neko uputstvo posle koliko sati od aspiracije se embrion vraca.... roda
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 23/5/2018, 15:07

Padobranka, izvini ako smaram, ali možeš li nam molim te napisati koji si antibiotik dobila da piješ za te bakterije što su ti našli? Meni su na histeroskopiji krajem februara našli neki “strawbery-like endometrijum”, što je neka vrsta infekcije ili blage upale tkiva (kao nekoliko crvenih pečata otpr.), pa sam dobila turu antibiotika da se to sredi. Sad se brinem da nemam i ja tu eserihiju, jer sam je nekoliko puta imala u mokraći (posl. put pre neke 2 god. otpr.)...
I još jedno pitanje imam za tebe, koliko Era test košta i kako se radi (koji dan ciklusa i da li ima priprema za to)?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 23/5/2018, 15:19

Samo da javim da mi je stigao danas i nalaz papa testa, druga je grupa, što je ok, ali izgleda da imaju neke bakterije pa treba da ga ponovimo za 4 meseca i koristim makmiror. Neću ih uzimati jer čekam terapiju iz NSa, ali eto, izgleda da se ta bakterija i tu vidi, pa mogu da pretpostavim da je ipak nova jer mi ranije na papa testu nije pokazivalo (mada sam uvek bila 3. grupa sekreta, ali kod naših državnih ginekologa svi budu ta grupa, pa ja uvek radim cervik i vag bris)
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Padobranka 23/5/2018, 15:35

Meni su nasli Stafilokoku i dobila sam ciprocinal
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 23/5/2018, 17:06

zdravo drage moje.Samo da se jevnem i da vam pozeli lepe betice.Novim clanicama sto pre da odu na trudnicke teme a starim jos brze.
i da odgovorim Malisi Plavisi u vezi ponasanja posle et-a
5 vto iza sebe sve isprobano i da ne ustajem uopste,da jedem u krevetu da ne jedem u krevetu da sedim da spavam na ledjima ma svasta nesto i da ti kazem iskreno pomaze opustanje jedino.Znam da je lako reci a tesko uraditi ali tek kad sam se ponasala normalno i setala i jela normalno ma uzivala jednom reciju uspelo je.Tako da lagane setnjice i uzivaj sa dragim bez nekih trzavica i navijamo za veliku betu.
Ljubim vas sve
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 23/5/2018, 17:52

Principessa, pozitivna stvarno jesam. Trudim se da razmisljam da jesam trudna, samo se nadam da ce to i moje telo tako prihvatiti hehehe Very Happy

Ivanicasale, hvala i tebi na savetima. Trudim se stvarno da budem pozitivna. Uzivam, leskarim, odmaram... opustenija sam nego sto sam odavno bila. Otvorila bolovanje, ne brinem ni oko cega, pa cak ni sta cu za rucak, svekrva kuva :-) lepo vreme napolju, sunce i odmah je i raspolozenje bolje. Imam dve male bebe gugutkice na terasi, obilazim ih s vremena na vreme da vidim kako su i uzivam. A muz ko za baksuz nikad vise posla i radi po ceo dan ali sta da se radi. Uzivam i sama :-) pa se nadam da ce to sve ispasti pozitivno na kraju roda
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 23/5/2018, 18:42

Malisa Plavisa, ja da se samo javnem i poželim sve najbolje! Opusti se i uživaj. Svi smo sve i svašta probali, ali Micam samo vera i pozitivnost najviše ima uticaja. Okruži se lepim stvarima i pozitivnim ljudima i srećno!!! lol! lol! lol!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 23/5/2018, 21:02

NikolaMaja, hvala na podrsci cveće
Ja sam uvek u zivotu bila pozitivac i uvek se trudim sve pozitivno da posmstram. Tako i sada, ja i muz vec smatramo da sam ja trudna, tako da ce i beta to za 10ak dana potvrditi nadam se beta
Mada kod nas u zemlji, bar sam se ja do sada sustretala sa takvim lekarima, koji mi bas ne ulivaju optimizam... sta mi je sve do sada receno, ni malo nije lepo. Ali ja se trudim da na jedno uvo udje, na drugo izadje i guram po svom. Za inat njima zelim da uspem i pokazem im da moze! navijači2
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 24/5/2018, 12:31

Draga Malisha,divan ti je stav i na mene deluje jako optimisticno! Zelim ti sve najlepse i da dragi Bog uslisi molitve svih nas! Veliki poljubac i zagrljaj!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 24/5/2018, 16:42

Mailsa ,imaš divan stav. O doktorima ne treba diskutovati, pojedini su tako površni da je to strašno, ali ima i onih koji se trude i savesno obavljaju svoj posao. Kada radiš betu?
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 24/5/2018, 17:06

Zensko pero hvala od srca! d
Zaista od srca svima nama zelim da se sto pre ostvarimo kao majke! Ovde na forumu stvarno ima toliko divnih zena, stvarno mislim da mi i vise nego zasluzujemo da nam se ostvari ta najveca zelja!

NikolaMaja, u doktore u nasoj zemlji sam stvarno razocarana, cast izuzecima! Ima ih stvarno divnih i posvecenih ali su sve redji. Da sam pre 9 godina slusala lekare i nisam pronasla vezu sad mozda ne bih bila ni ziva, ali to je sada druga tema... necemo o tome, bilo - proslo ne ponovilo se...
A betu su mi rekli da uradim 2. Juna. Jos malo... ubi ovo izcekivanje...
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 24/5/2018, 21:43

Svima koji cekaju bete zelim pozitivne da budu! Wink Htela sam da vas pitam,posto treba ovih dana da predam za prvostepenu komisiju (s tim sto nas je usporila spermokultura kod muza,nadjena eserihija )..nama je doktorka predlozila Valjevo,i tako smo i hteli medjutim u poslednje vreme ne hvale mnogo tim iz Valjeva pa sam sad nekako sumnjicava...jos jedno pitanje,ako nam komisija iz Visegradske odredi da moramo prvo inseminacije(sto je najverovatnije da hoce),sta u tom slucaju se desava,ko odradjuje inseminacije i jel se posle neuspesnih opet mora na komisiju za vto?

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lakisa 24/5/2018, 21:47

Malisha Plavisha ::Zensko pero hvala od srca! d  
Zaista od srca svima nama zelim da se sto pre ostvarimo kao majke! Ovde na forumu stvarno ima toliko divnih zena, stvarno mislim da mi i vise nego zasluzujemo da nam se ostvari ta najveca zelja!

NikolaMaja, u doktore u nasoj zemlji sam stvarno razocarana, cast izuzecima! Ima ih stvarno divnih i posvecenih ali su sve redji. Da sam pre 9 godina slusala lekare i nisam pronasla vezu sad mozda ne bih bila ni ziva, ali to je sada druga tema... necemo o tome, bilo - proslo ne ponovilo se...
A betu su mi rekli da uradim 2. Juna. Jos malo... ubi ovo izcekivanje...
Zelim ti visoku betu,i nadam se zajedno sa tobom!! :*

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 24/5/2018, 22:19

Lakisa ne znam koliko imas godina i kakav vam je spermogram i hsg ali ako su ti prohodni jajovodi i spermogram zadovoljavajuc i ako imas manje od 37, 38 godina nemoj ni da pokusavas da predajes papire za komisiju... odbice te dok ne uradis 3 iui...
ne znam odakle si ali u bg je procedura sledeca: uzmes od ginekologa uput za specijalistu za sterilitet za Visegradsku ili Narodni Front i onda kad odes tamo izaberes dr i sve se dogovaras sa njim... oni ti i rade iui... nekad rade iui izmedju prve i druge komisije pa se sve brzo zavrsi... ali ako si mlada i ako su vam svi rezultati manje vise ok nece zuriti
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 24/5/2018, 22:29

Lakisa hvala ti za lepu zelju usne
Sto se inseminacije tice to ne znam, mene su odmah uputili na VTO. Ja sam na komisiju isla u Narodni Front, tamo sam i htela da radim VTO, ali su se tada renovirali pa sam se prebacila u Jevremovu, ali me tamo vodi doktorka iz N. Fronta. Po mom misljenju oni tamo imaju dobar i strucan tim. Meni je ovo treci put da idem preko fonda, i da svaki put smo morali sve iz pocetka, prvostepena komisija, pa drugostepena, gomila papira i cekanje ali smo se posle ja i suprug uigrali, pa smo taman zavrsavali papirologiju dok pravimo pauzu izmedju 2 VTO.
Tebi svakako zelim od srca da sto pre dodjes do cilja! Svakako se naoruzaj strpljenjem i optimizmom i sve ce doci na svoje Wink
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 24/5/2018, 22:37

Malisha tebe su najverovatnije pustili na komisijama bez iui zbog muzevljeve dijagnoze a i zbog tvoje slabe rezerve
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 24/5/2018, 22:43

Alisa, najverovatnije zbog muzevljeve dijagnoze koja nije za IUI. A tek posle su utvrdili da ni VTO ne moze da mi se uradi na normalan nacin jer kroz grlic ne moze da prodje kateter za embrio transfer. A Amh mi nije toliko strasan, ali mi ipak ne sazrevaju folikuli i jajne celije...
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 24/5/2018, 22:59

Malisha a kakvi su ti ostali hormoni? E2 i fsh?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu