KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVE - Prva VTO

+26
Bobac
PalcicaBg
Hobbes
Zmajuška
Sirijus
mimi85
Principessa
Strumfeta78
micam
ninica2
ivanicasale
Jerapetra
aurora
mamadabudem
Eve
srculence 84
Lenaaa
nina :)
saska1
TrebamNaDijetu
Ancica 87
Bobaue
valika77
sanja 73
NikolaMaja
Rada74
30 posters

Strana 6 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od BabyBear 7/7/2017, 14:47

Prelepo! Samo nastavite tako osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od BiKsi :) 7/7/2017, 18:01

Eve :: Oko podne ce zvezdice napuniti 48 sati u maminom stomaku. Sinoc smo im muz i ja pricali o kucama i macama, i bakama i dekama koje ih cekaju i tetki i stricu... i igrama koje cemo igrati, i o velikom tresnjinom drvetu na koje ce smeti da se penju i o tome koliko veliku porodicu koja ih vec voli i jedva ceka da ih upozna imaju...
smajli angel srca srca srca srca srca srca

Da se radujemo s vama za deset dana, a nekako mi sve deluje da hocemo! srca srca srca srca roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda

I ja sam za vaginalnu aplikaciju utrogestana posle et.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Eve 8/7/2017, 08:44

Dan 3. posle transfera

Dobro jutro drage moje... sinoc stigao Hazbnd i dan je odmah lepsi i puniji a ja manje nervozna Very Happy

Sa vrata se prvo pozdravio sa zvezdicama u stomaku pa tek onda sa mnom Very Happy Jos uvek osecam ono rastezanje u donjem stomaku ali nesto malo manje nego juce - juce sam bas imala i neke probade i osecaj kao da cu svakog trenutka da dobijem... grudi me ne bole - sem bradavica. Iz nekog razloga samo me bradavice bole i to bas neprijatno - jedva trpim brushalter. Ali, meni je to znalo da se desava i u PMS-u tako da se trudim da tome ne pridajem preveliku vaznost. Sve to mogu da budu divni simptomi a mogu i da ne budu... mi cemo da se nadamo da jesu i da ce zvezdice biti tu i za 9 dana kada radimo prvu betu, i posle toga... a ako ne budu, well- zivot ide dalje, idemo u nove pobede. Dogovorili smo se da ako ne uspe uzmemo odmor i odemo na more na postenu dekontaminaciju i svojski zapnemo u prirodnim radovima Wink a sa doktorima vidimo kada je najbolje da pokusamo ponovo VTO.

No odoh ja u lose vibracije. Nista od mora ove godine (sem tri dana za sestrinu svadbu) - posto ce zvezdice da se prime i ja cu do narednog Bozica vec biti kao loptica :)
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Principessa 8/7/2017, 13:11

Bravo Eve, samo napred pozitivno i nasmejano i ljuljaces ti nama bebu za 9 meseci! 😍😍😍❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Eve 10/7/2017, 09:40

5. dan od transfera

Jos nedelju dana do prve bete... posle nekoliko dana gde je i bilo kakvih-takvih simptoma, sada ih vise uopste nema... kao da se nista nije desilo, sto prilicno podstice celu onu pricu o tome koliko mi je tesko da pojmim sta se desilo i sta se mozda desava i sada u mom telu. Lakse je kad ima simptoma... onda imas osecaj da je tu, nesto se desava pa sad lepo ili ne, nesto se desava... Da ne znam da sam bila na VTO i da ne moram da dajem sebi injekcije Fraxiparina, mislim da bih do sada vec postala uverena da se zapravo nista nije ni desilo - da sam sanjala stimulaciju, folikulometrije, aspiraciju, transfer...

Malo sam u minus fazi od juce (sto se, jel'te, uopste ne da primetiti po mom postu). Ne u vezi sa VTO nego generalno u vezi sa zivotom. Naidje to meni malo s vremena na vreme. Osciliram izmedju dva stanja uma: jedan u kome uopste ne postavljam pitanje da li ce da uspe - svasta, pa naravno da ce da uspe, i drugi u kome, kako sam vec opisala, uopste nemam osecaj da se bilo sta desilo. Po kuci sada sve normalno - ne dizem nista tesko i ne vucem bas, ali radim normalno i svoj posao (radim od kuce) i malo po kuci. U subotu vece smo izveli pse u duzu setnju i nije mi bas prijalo pa smo se brze-bolje vratili i sad ne pokusavam da se junacim pogotovo po ovim vrelinama. Tata je preuzeo na sebe setnju ljubimaca tako da sam mirna da znam da ne pate zato sto sam ja ovako malo - nesposobna ovih dana.

Moj problem je u tome sto nikada nista nisam volela da cekam. Ne volim iznenadjenja ni lepa ni ruzna - reci, brate, odmah sta imas - cinjenice na sunce pa cemo posle o osecanjima i drami... tako da sam znala u startu da ce za mene najvece iskusenje biti ovaj osecaj nemanja kontrole nad situacijom i bespomocnosti cekanja. No, znam da je to normalno i neizbezno pa se trudim da budem strpljiva (nije da imam izbora).

Za dva-tri sata idem u Medigroup da mi daju injekciju Pregnyl-a i jako jako jako se trudim da budem pozitivna - ali nekim danima je to jednostavno suvise tesko. Koje ste vi trikove koristile da izadjete iz faze negativnosti?
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od BabyBear 10/7/2017, 11:12

Eve, ja nisam imala nikakve simptome. U toku 3 vto sam ih trazila stalno I onda u razgovoru sa zenama, a I sama, shvatila da je sve to sto osecas od lekova koje konzumiras, od estrofema, utrogestana, itd., I to sto te bole grudi, I to sto te zateze dole, tako da nemoj traziti simptome. Ja ih sad uopste nisam imala, ako zanemarimo sve sto sam nabrojala, jer sve to sam imala I prethodna 3 puta,.pa nista.

Vidi se da ti je ovo prva vto, a ja ti zelim da ti na tome I ostane Very Happy

A sto se minus faze tice, iz nje izadji pod hitno, a nadam se da ce ti ovo sto sam gore napisala pomoci. Dakle, simptoma NEMA, jos je rano.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od BabyBear 10/7/2017, 11:14

A sto ides u Mediagroup na injekciju? Oni su najskuplji...
Koliko kosta davanje inkekcije kod njih, bas me zanima?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Hobbes 10/7/2017, 11:17

750 din meni naplaćivali tokom stimulacije...
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Eve 10/7/2017, 11:18

750rsd. Oni su jedini pristali da mi daju injekciju a i imam privatno zdravstveno osiguranje tako da se i inace lecim kod njih. Ne znam da li to ima neke veze ali mislim da im je ovo regularna cena za injekcije jer moje zdravstveno ne pokriva nista u vezi sa VTO.


Poslednji izmenio Eve dana 10/7/2017, 12:15, izmenjeno ukupno 1 puta
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Sirijus 10/7/2017, 12:04

Ja sam ranije dobijala inekciju za 500rsd. Mada su mi neki tražili i duplo više ali nisu hteli da daju zato što njihov doktor nije prepisao lol! totalna zabava.
Nemoj tražiti simptome, jednostavno uživaj i sačekaj betu, željim ti da bude vrlo vrlo pozitivna. i šaljem ti pozitivne rodice roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Eve 10/7/2017, 12:22

Da, pisala sam o tome - kada mi je u pocetku bila frka sa Menopurom - niko nije hteo da mi da injekciju sem njih. Sreca pa sam uspela sama (uz pomoc clanova porodice) pa nisam morala da se cimam na NBG svaki dan (nije mi bas blizu pogotovo imajuci u vidu letnje guzve i zastoje). Stop injekciju i evo sad Pregnyl mi daju tamo. Skroz su ok, vrlo ljubazni i nikada ne cekam duze od 2-3 minuta.

Hvala puno na bodrenju. Verujem da su minus faze normalne pogotovo u ovoj fazi cekanja kada si taman odmakla od pocetka da vise nije toliko svez osecaj transfera a jos si daleko od bete. Trudim se da se izvucem na sve moguce nacine ali meni ponedeljci i inace budu teski jer se suprug vraca u London nedeljom uvece i onda se smorim kao zmaj posto smo jako vezani jedno za drugo (kao sijamski blizanci) a od pocetka procesa ja ne putujem i onda budemo razdvojeni celu radnu nedelju. No, ljudi su danas nesto neobicno dobri prema meni - do suza dobri - od moje nadredjene koja mi je rekla da se ne opterecujem poslom i odmaram do sestrice u Medigroup pa evo i vasa brza reakcija na moj potonuli post od jutros i lepe reci ohrabrenja koje ovde citam. Lepe neke emocije izaziva ljudska dobrota a tako je malo danas u svetu. Hvala vam puno na tome sto ste tu! <3
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od BabyBear 10/7/2017, 12:25

Ti si zeno trudna, to ti je to
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Eve 10/7/2017, 12:26

Iz tvojih usta (tastature?!?!) u Bozje usi! osmeh srce
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Blanka 10/7/2017, 12:46

Draga Eve, slozicu se sa Baby, ista situacija kao i kod mene, ja apsolutno u ovoj poslednjoj vto nisam imala nikakve simptome, a eto rodila sam dvije djevojcice. Kazu da trudnice sa twinsima sve osjecaju duplo, izrazenije, a ja niti jedan jedini simptom trudnoce nisam imala. Tako je i bilo tokom cijele trudnoce, jedino je stomak rastao. Jedino sto sam osjecala u tim danima pred betu je da cu svaki sekund da dobijem i bila ubjedjena 100% da nisam trudna. Tako da pokusaj maximalno da se opustis, uzivas i ne mislis puno na simptome. Ajde pa da nas za nedelju dana obradujes velikom betom!!!!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Hobbes 10/7/2017, 13:22

Skroz si me podsetila kad se raspekmezim zbog takvih gestova, to je baš divan osećaj! usne
Ceo svet je lep! ljubav
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Principessa 10/7/2017, 14:20

Eve, to cekanje je najveci smor svima, mora da se prezivi i sto manje mislis o tome i ignorises situaciju i simptome, to ti brze i lakse prodje. Pokusaj da se organizujes sa prijateljima i da si sto vise u drustvu, a sto manje sama, pricaj neke sasvim druge teme i verme ce ti brze prolaziti. Mi smo tu da najvijamo i da saljemo pozitivu, a ti ne brigaj! Cmok i srecno 😘❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od BabyBear 10/7/2017, 15:37

Evo da te utesim, meni je mnooooogo sporije proslo cekanje prvog UZV posle bete, iako je krace trajalo, nego cekanje bete, I to bas zato sto nista nisam osecala, a beta debelo pozitivna. Mozes misliti kakve crne misli su mi se motale po glavi (a I ja sam sve vreme radila I sad radim od kuce) kad znas da si trudan, a nista ne osecas...uzas...

Tako da ako sad vec upadnes u trip, ugasila si. Setaj, citaj, vidjaj se sa drugaricama, rodbinom, sta god, samo da ti sto pre prodje vreme, jer sad ako imas cega, to je vremena.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od ivanicasale 10/7/2017, 16:03

Bice sve ok Eve ne brini.Uskoro se radujemo i tvoj beti.Kao sto si primetila iz raznih prica pravilo je da nema pravila.Ili se sada luci hormon bhcg ili ne.Sve sto si mogla uradila si.Tako sam ja barem gledala na to.Drzim ti pesnice i navijam da beba/bebe u najvece rastu
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Eve 10/7/2017, 19:39

Hvala drage moje na podrsci i bodrenju - znaci mnogo u ovim trenucima kada imate nekoga da sa njim otvoreno podelite sva ova luda osecanja koja ni sebi ne umete najbolje da objasnite - ja eto, srecom, imam vas koje ste sve to prosle i koje znate i ono sto ne napisem.

Mislim da je moje trazenje simptoma vise stvar te neke skoro patoloske potrebe da kontrolisem situaciju koju se i inace jako trudim da smanjim u zivotu. Ovo mi je definitivno dobra 'lekcija' u tom smislu.

Babybear, ja se nekako manje plasim cekanja posle bete... valjda zato sto mi taj vikend pada sestrina svadba pa ce mi to 'pojesti' barem nedelju dana cekanja ako beta bude pozitivna a ako bude negativna onda... zivot ide dalje... smislila sam niz aktivnosti da ne dozvolim da nas to izbaci iz koloseka. Sada me, iskreno, posao najvise izvlaci iz minusa - prija mi da mislim o necemu sto nije cekanje rezultata.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od PalcicaBg 10/7/2017, 20:08

Eve prvo da posalje rode i zaprasim debelo!
Ni ja nisam imala nijedan jedini simptom,cak sam i prokrvarila,beta je bila 2700 a ja ni tada nisam osecala nista.Mucnine su krenule tek od 6.nedelje,bolne grudi isto kasnije.
Sto kaze Baby videces kakvo je tek ludilo cekanje ultrazvuka,beta je mala maca :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Dora1 10/7/2017, 22:02

Draga, ovo što osećaš je sasvim normalno a i malo je do hormona... daj sve od sebe da se ne zamaraš dodatnim pitanjima, preispitivanjima. To ostavi za posle bete. Sada je tvoj zadatak da budeš što pozitivnija, da budeš okružena takvim ljubima. Nije lako, znam. Grlim te jako!! I mazi stomačić, i dalje pričaj svojim zvezdicama!! ❤❤❤❤
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od ivanicasale 11/7/2017, 10:28

Eve slazem se sa BB mnogo gore je cekanje prvog uz.Uostalom videces.
BB isto sam i ja tako sve i svasta mi prolazilo kroz glavu.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Eve 11/7/2017, 10:39

Hvala - divne ste!!!!

Baby i Ivanica - iskreno se nadam da cu da otkrijem vec sledece nedelje kako izgleda cekanje UZ-a Very Happy

6. dan posle transfera

Predjosmo pola cekanja. Danas sam mnogo bolje - fizicki bez promena ali psihicki mnogo, mnogo bolje. Ispraznila sam valjda 'vrecu' juce i danas ponovo osecam elan i pozitivnu energiju i mnogo mi je lakse da verujem da ce sve biti ok. Izgleda da je juce bio jednostavno takav dan jer, evo, i moja cimerka iz Ferone koja je isti dan imala transfer mi se zali da je juce imala talas negativnosti i preplakala pola dana. Valjda tako naleti i sa svim ovim lekovima i hormonima kojima se kljukamo, uz vrelinu napolju dodje do pada...

Bice ok Very Happy
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od BabyBear 11/7/2017, 11:33

A u nedelju je bio I pun mesec I to kazu jedan od tezih, pa je verovatno I to imalo uticaja
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od mimi85 11/7/2017, 12:46

Saljem rodice iz Stockholma  rodaroda
roda roda roda roda roda
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 6 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu