KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVE - Prva VTO

+26
Bobac
PalcicaBg
Hobbes
Zmajuška
Sirijus
mimi85
Principessa
Strumfeta78
micam
ninica2
ivanicasale
Jerapetra
aurora
mamadabudem
Eve
srculence 84
Lenaaa
nina :)
saska1
TrebamNaDijetu
Ancica 87
Bobaue
valika77
sanja 73
NikolaMaja
Rada74
30 posters

Strana 2 od 12 Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Zmajuška 25/6/2017, 13:01

Eve, generacijo, srećno otvaranje dnevnika i da ga zatvoriš na najlepši mogući način!!! srca1

Potpisujem Mimi85, moraš imati redovne obroke!
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Eve 25/6/2017, 14:06

Drage moje,

Evo nas nazad iz Ferone i, na zalost, nemamo bas sjajne vesti. Nisam odreagovala dobro na Pergoveris i za sada imamo samo 6 folikula (2 na levom, 4 na desnom jajniku) od kojih su samo 2 dobre velicine (10.5). Endometrijum je troslojni, 6mm sto je doktorka rekla da je odlicno za ovaj dan ciklusa. I doktorka i mi smo razocarani brojem folikula posle 5 dana stimulacije (moj AMH je 2.8 pa je ocekivano bilo dosta vise).

Medjutim, nema posustajanja i nema padanja! Prvo, prebacila me je odmah na 4 ampule Menopura dnevno i rekla je da je vidjala da se 'za dva dana' situacija promeni. U utorak ponovo ultrazvuk i estradiol, koji mi danas nije radjen jer je doktorka rekla da nema svrhe jer bi svakako bio nizak. Uostalom, kako ona kaze - jedna jajna celija je nekad sasvim dovoljna.

Drugo, ovo uopste ne mora da bude losa vest. Sve do sada i mi i lekari smo pretpostavljali da je nas najveci problem implantacija a ne 'produkcija'. Medjutim, ovo ukazuje da to mozda nije slucaj - sto ne mora biti lose jer stimulacija upravo i postoji da bi se osigurala neka kvalitetna jajna celija dok je implantacija najmanje kontrolisani deo procesa - onaj na koji medicina ima najmanje uticaja. Dakle, nema padanja. Malo sam zaparala nosom po podu tokom ultrazvuka ali sada sam vec ponovo u "borbenom stanju". Menopur na hladnom, veci spricevi kupljeni i od sutra nova borba. Ko zna, mozda je jedan od ova dva folikula moja mala devojcica ili decak? <3
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od micam 25/6/2017, 14:18

Tako je Eve nema padanja.Nikad se ne zna kad je pravi ciklus.Bilo je i kad ima 10-tak celija pa nista,a i kad ima 1 pa bude beba.To nije merilo.samo glava gore i pozitivne misli.Ja veteranka sa 45 godina i 12 pokusaja iza sebe ne padam nemoj ni ti.
Navijamo da porastu folikulu zalivamo zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Sirijus 25/6/2017, 15:20

Eve super je to nemoj da bedacis. Mozda samo sporije reagujes. Ja sam krenula sa 2-3 na kraju dobili 7 folikula. Dakle sve dok ih ima osmeh na lice i guraj dalje. osmeh srce
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od PalcicaBg 25/6/2017, 16:26

Eve polako,nije kasno da se promeni terapija,sto je dr i uradila.Jednostavno ne reagujemo sve isto na odredjenu terapiju.Videces da ce se pokrenuti i ovi ostali folikuli.
Kod mene su uvek na pocetku bili manji i uvek je stimulacija trajala malo duze nego kod ostalih,ali na kraju je bilo dosta j.c.i blasti.
Zalivamo i drzimo fige!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od ivanicasale 25/6/2017, 17:36

Eve samo jedna je dovoljna da se usadi i da sve bude ok.Tako da samo pozitivno i cekamo uz u utorak da vidimo da li se nesto promenilo...Do tada zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Eve 25/6/2017, 19:46

Nema padanja! Bila sam spremna na to da nece sve ici glatko... uostalom, jos nista u zivotu nisam dobila bez zestoke borbe, tako da me ovo nece pokolebati - od sutra Menopur pa da pocnu ti folekuli kao pecurkice da se pojavljuju do ultrazvuka. Pa i da se ne pojave, mozda su bas ovi koje vec imamo sve sto nam treba. Hvala vam svima mnogo na podrsci- mnogo mi znaci sto mogu da dodjem ovde i procitam/podelim emocije.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od mimi85 26/6/2017, 09:42

Eve, napisah juce post al iz nekog razloga nije poslat... 
Hrabra zeno, samo napred, svi smo mi ovde zestoki borci. Evo ti moj primer, zlatna koka po broju jaja, 21dobra jc, 15 blasti, fantasticnih...ishod tri puta beta nula, KROMPIR!!! A neka cura dobije jednu-dve celije i BINGO. 
Pravilo je da pravila nema! 
Samo ti nama budi pozitivna, bockaj se a sad ce folikuli ko kokice pop, pop, pop zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje  Evo da zalijem malo, bilo susno doba, da bolje narastu hihihihi
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Eve 26/6/2017, 18:26

Ma to je od ove vrucine, pa nista ne raste, sve se sparusilo :)

Jutros frka dok sam dala Menopur. Uhvatila me panika sa staklenim ampulama rastvaraca, pa sam pitala u obliznjoj laboratoriji i domu zdravlja da mi oni daju injekcije - ponudila i da platim. I jedni i drugi su me odbili, kazu da ne smeju da daju lekove koje oni nisu prepisali (a laboratorija sme samo da uzima krv, ne sme da daje nikakve injekcije). Sva sreca u tom trenutku je moj tata naleteo na kafu pa mi je on otvorio ampule. Doci ce i sutra ujutru da mi pomogne i posle da me vozi u NS - mnogo mi to znaci, jer mi je muz tu samo vikendom do daljnjeg (i naravno, na aspiraciji kada god da padne).

Iskreno se nadam da ce Menopur uciniti nesto... mada iskreno, ne osecam nikakve posebne simptome. Nekad mi se ucini kao da osecam neko boluckanje u donjem stomaku ali je to toliko slabo da vise mislim da je placebo. Kako god, videcemo sutra popodne na kontroli. Sada mozemo samo da se nadamo, mi smo uradili sve sto je do nas.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Blanka 26/6/2017, 21:03

Eve odradice menopur posao. Sigurna sam. Ti ces odraditi sve sto je do tebe, ostaje vjera i nada da ce biti kako treba a hoce. To ti kaze jedna koja kao i ti za sve mora dobro da se potrudi u zivotu , nista mi nije padalo s neba kao ni tebi tako da Bog zna da mi mozemo veliki teret da podnesemo i velika iskusenja, bice to sve ok, sigurna sam.
Sto se tice bocki savladaces i to, malo unpocetku bude frka ali mi zene sve to naucimo i savladamo kao pravi medicinski radnici.
Zelim ti srecu osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Sirijus 26/6/2017, 21:30

Eve, meni su dali par rastvaraca vise kad su videli da pokazujem znake "spretnosti" lol!
Iskreno nisam ljubitelj stakla i zezancija sa tim. Ali ampulice nije tesko otvoriti. Imas tackici na gornjem delu i upravljas se prema njoj. Menopur ce da odradi svoje ne brini. Navijam za tebe i zalivam da rasteeee zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Eve 26/6/2017, 21:35

Blanka, Sirijus srca

Meni strah od ampula vuce korene iz mladih dana i jedne smrvljene ampule za kosu koja mi je sve prste isekla. Gledala na Youtube kako da pravilno otvorim ampulu i sve... ali dzaba, strah me zamrzne i nema sanse da pritisnem dovoljno da je otvorim. Sreca pa imam kome da se obratim za pomoc :)

Prilicno sam mirna i i dalje se ne dam pesimizmu. Sustinski, mi smo uradili sve sto je do nas. Jedem po propisu, uzimam sve lekove i suplemente kada i kako je propisano - sve ostalo je na mom telu, lekarima i sreci. Ja mogu samo da se nadam, da zelim i da verujem da ce, ako ne sada, onda jednog dana, sve ovo uroditi plodom i da cu drzati svoje dete u rukama. Kada smo usli u proces dogovorili smo se da ovo vidimo kao prvi korak ka cilju radije nego kao poslednji. Idealno bi bilo da bude prvi i poslednji, ali ako ne bude - nije smak sveta. Oporavak pa dalje u borbu. Ipak, glasic u meni me i dalje ubedjuje da je to to i ja zelim i hocu da verujem da jeste. Da ce sve ovo biti dovoljno i da cu za 9 meseci menjati pelene. :)
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od micam 26/6/2017, 22:41

Eve bravo za tebe.
A ampule mozes otvarati sa rukavicama onim tankim tako nemozes da se povredis na staklo.Ako pomocimas svaki put onda je i to ok tata je uvek tu za svoju devojcicu.
Da zalijemio i navijamo,da rastu folikuli videces bice to ok.
zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Sirijus 27/6/2017, 07:07

Eve,razumem tvoj strah od prskanja skroz. Ja i sijalicu menjam tako sto je uhvatim peskirom (deblji je od krpe) da slucajno ne pukne lol! Kada sam pre nekoliko bila na veterinarskom devojka tamo isto otvara ampule tako sto ih lomi preko krpe. Eto da znas ako ti slucajno zatreba. Mada iskreno meni nije nikada pukla. Mada se jesam preznojavala od strave svaki put kada ih otvaram lol!
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Principessa 27/6/2017, 11:52

Eve, samo napred, drzimo ti fige da danas na uz bude dosta bolje situacija, i hoce sigurno 😊🤞🏼💪🏼👏🏼❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Bobaue 27/6/2017, 13:54

Eve, kao što ti je Sirijus rekla uzmi u ruku krpicu ili parčence vate pa sa tim otvori ampulu , tako da nema šanse da se posečeš. Sa tupferom vate uče i u školi da se otvara to je i pravilno tako da slobodno tako nema šanse da se posečeš. I zalomi kao što ti je još neko rekao preko one crtice , na onom vratu ampule. Biće to sve super. osmeh srce

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Eve 27/6/2017, 19:45

Evo novog izvestaja sa folikulometrije. Desni jajnik oziveo - 5 folikula (15.4, 12.8, 11, 2x 10). Levi jajnik, iz nepoznatih razloga (nikada nista lose utvrdjeno sa njim - nit' policistican nit' neprohodan, jedino sto je smesten ispod materice umesto sa strane) - polumrtav. Jedva dva mala folikula (9.5 i 8) - skoro nikakav napredak. Endometrijum 7.2, doktorka kaze - divan, troslojni i verovatno lepo iznad 10mm za transfer.

Ona se nada jos boljim rezultatima u petak ujutru i onda ce odluciti kada ide stop injekcija. Od danas primam i Orgalutran i nastavljam sa 4 doze Menopura do petka. Najverovatnije stop primam u petak uvece a aspiracija u nedelju ujutru ali to ce jos potvrditi kada se vidimo u petak ujutru.

Dok sam bila tamo pocela je uzasno da me boli glava pa su mi izmerili pritisak - 80/60, jako nizak. Meni je i inace nesto nizi pritisak ali ne toliko. Rekla mi je da popijem duplu kafu i pojedem nesto slano i da neprekidno pijem vodu. Nemam pojma otkud toliki pad pritiska ali valjda je vreme takvo, ne osecam se bas TOLIKO lose.

Eto, drage moje... to je danasnji izvestaj. Nije sjajno ali izgleda da ipak ima nade :)
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od PalcicaBg 27/6/2017, 21:03

Eve dobro je,ide na bolje,bice to super,videces.Neka bude i manje al neka su kvalitetni.
Prasim i vucem za nos!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Bobaue 27/6/2017, 21:47

Eve skuvaj supu iz kesice i 1-2 tanjira pojedi , biće ti odmah bolje , to je najbolja stvar da ti lepo podigne pritisak ali da nije naglo. Sigurno odove vrućine ti je opao , biće to sve super. Kafa je diuretik , tako da ti ona samo trenutno podigne pritisak ali ga posle skine . Supica je najbolja stvar.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od ivanicasale 27/6/2017, 21:54

Eve bice to dobro videces.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Principessa 27/6/2017, 23:36

I ja sam sigurna da ce biti super! 👍🏼 🤞🏼💪🏼👏🏼❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Dora1 27/6/2017, 23:50

Eve, draga moja!!! Pa ti krenula u hajku na bebu ili bebe Very Happy ajde da ti poželim sve najbolje i da znaš da te bodrim!!! I jedi, moraš. Nešto lagano i zdravo. Kao što kaže Mimi85 mislim da je doručak najvažniji. Ne preskači obroke, mada verujem da znaš sve to. Samo polako!! cveće beba beba beba roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda


5 folikula je odličan broj, još kad narastu lepo! radost radost radost
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Blanka 28/6/2017, 02:36

Meni je tvoj izvjestaj superiska. Bobaue ti je dala dobar savjet za supicu iz kesica i obavezno sto vise vode. Samo naprijed, i navijam za petak i jos bolji izvjestaj sa UZ. igra igra igra
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Hobbes 28/6/2017, 09:12

Eve super će to biti, navijamo za petak radost
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od BiKsi :) 29/6/2017, 00:48

Sve mi je to ok, bice tu lepih embriona, videces! zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje
Da zalijemo folikule i endo!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

EVE - Prva VTO  - Page 2 Empty Re: EVE - Prva VTO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 12 Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu